Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Geralt przenosi się na urządzenia mobilne. Powstaje MOBA The Witcher: Battle Arena, gra darmowa, nie free-to-play

41 postów w tym temacie

Podobają mi się te teksty, w których pan Zieliński sprawia wrażenie jakby prowadził działalność charytatywną:

"Jesteśmy znani z rozdawania różnych rzeczy za darmo. Wierzymy, że darmowe jest fair. Chcieliśmy więc zrealizować naszą filozofię także w grze MOBA " - filozofię rozdawania rzeczy za darmo? Każde przedsiębiorstwo o tym marzy!

"Ktoś nam nawet doradzał, że wprowadzenie systemu pay-to-win jest mądre (...) My jednak kategorycznie odrzuciliśmy takie rozwiązanie"
"ktoś", "nawet"... nie do pomyślenia by ktoś chciał ciągnąć kasę z gry!

Pan Zieliński chyba troszkę odjechał z tym PR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"To nie jest gra free-to-play, to darmowa gra", ale "Można płacić za oszczędność czasu." A to oznacza, że jest to jednak f2p. Tak bardzo chcą wgryzać się w łaski, że kompletnie mylą się w zeznaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W komentarzach jak zwykle wieje cebulą. Robią grę, być może fajną, za którą nie trzeba będzie płacić i nie będzie elementów pay to win. Jak w League of legends - mozna placic ale nie trzeba - i to faktycznie NIE TRZEBA. Ale polaczki muszą ponarzekać i powytykać. Macie racje - niech w ogóle nie robią nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W komentarzach jak zwykle wieje cebulą. Robią grę, być może fajną, za którą nie trzeba
> będzie płacić i nie będzie elementów pay to win. Jak w League of legends - mozna placic
> ale nie trzeba - i to faktycznie NIE TRZEBA. Ale polaczki muszą ponarzekać i powytykać.
> Macie racje - niech w ogóle nie robią nic.

Nic dodać, nic ująć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak kiedyś powiedziałem, że z Wiedźmina ktoś zrobi F2P na mobilki to pamiętam, że ludzie mówili "niemożliwe".

Niewiarygodne, a jednak. A na serio to po prostu nie jestem wielbicielem gier na urządzenia mobilne, bo do tego jest komputer, konsola czy handheld. Niby bawiłem się przez jakiś czas w Dead Triggera na moim telefonie, ale nie przypadł mi aż tak do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w ogóle nie odzywać się w temacie Wieśka jeśli chcesz powiedzieć coś złego na ten temat, przecież to oznacza, że jestem "polaczkiem" i "cebulakiem", c''nie? Spoko, spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, czyli ich "DARMOWA, CAŁKIEM DARMOWA, BROŃ BOŻE NIE FREE-TO-PLAY" gra oferuje dokładnie takie same opcje mikropłatności, co Dota 2 od Valve... tyle, że oni jakoś nie mają problemów, żeby swoją grę nazwać po prostu "free-to-play".

Ogólnie już widać, że cały marketing nadal idzie w tą samą grupę, tyle że teraz zamiast kolektywnym spuszczaniem się nad "TYM ZŁYM DE-ER-EMEM I ŻE WIEDŹMIN GO NIE MA", będzie kolektywne spuszczanie się nad "PEŁNĄ DARMOWOŚCIĄ, NIE FREE-TO-PLAY".

I ludzie już to łyknęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Tadek Zieliński mówi: "Wierzymy, że darmowe jest fair" to ja zaraz sprawdzam czy w grze nie ma mikrotransakcji ;-). No są cholera, czyli jednak nie takie darmowe ;-)

Kiedy ten sam człowiek dodaje: "Czegoś nam na tabletach brakuje. W większości są tam gry dla odbiorców okazjonalnych. Nie ma tam zbyt wielu propozycji dla bardziej dojrzałych osób: ludzi, którzy są graczami, niekoniecznie zatwardziałymi, ale kimś, kto lubi pograć w poważne tytuły "

^^ To zaraz sprawdzam cóż za poważny tytuł wysmażyli ? Jakiś rolplej może ? Przygodówka ? A, nie to kolejna MOBA :) A MOBA MOBĄ pozostanie nawet w tak fajnym uniwersum. To już IMO bardziej "poważne" jest Angry Birds: Epic (i fajniejsze bo nie jest Mobą, tylko turowym rolplejem).

Ogółem to mogę ująć to następująco - to prawdopodobnie będzie całkiem fajna gra dla wielbicieli tego gatunku, z rozsądnym balansem i mikrotransakcjami, które najprawdopodobniej będą mocno opcjonalne i nikomu nie zrujnują portfela. CDP akurat słynie z tego, że nie zasysa nadmiernie kasy i potrafi wypuścić w darmowym patchu content, którzy inni wydawcy wypuszczają w DLC (płatnym).

Za reklamę tejże gry powinien IMO wziać się ktoś bardziej kompetentny niż Zieliński Tadeusz, bo ten zachowuje się jak "słoń w sklepie z porcelaną". Być może potencjalni odbiorcy tej gry dla Tadka to "tępe pały", ale chyba jednak nie na tyle tępe, żeby zauważyć, że opisywana przez niego w samych superlatywach produkcja jednak nie jest tak zupełnie darmowa, a już umieszczenie jej w gatunku gier "poważnych" może co najwyżej wzbudzić uśmiech politowania :). Tadku, hamuj bo ściana kompromitacji już jest blisko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2014 o 11:05, Kafar napisał:

A ktoś mi ostatnio mówił że marka Wiedźmin nie będzie gwałcona jak to robi EA czy Acti.


Czemu od razu gwałcona? To normalne dla developera - wypracowali popularną markę więc będą w nią inwestować. Jeśli gra będzie dobra to nie widzę problemu, inna sprawa ,że rzucanie się na MOBA jest trochę karkołomne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam co tego mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo chętnie bym w coś takiego zagrał. Z drugiej, częściowo zgadzam się z powyższymi postami... Acha i przypominam że to nie jest pierwszy raz CD Projektu, bo wcześniej był jeszcze Versus, w którego nie miałem okazji zagrać, ale chyba crapem nie był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2014 o 11:05, Kafar napisał:

A ktoś mi ostatnio mówił że marka Wiedźmin nie będzie gwałcona jak to robi EA czy Acti.

A jak widać jest ;D Marka tylko trochę się wybiła i zrobiło się trochę szumu odnośnie W3 więc trzeba doić graczy na wszelkie sposoby ;D. I niech ktoś mi teraz powie że CD projekt róźni się czymś od EA czy Ubi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2014 o 11:11, Astmol napisał:

Czemu od razu gwałcona? To normalne dla developera - wypracowali popularną markę więc
będą w nią inwestować. Jeśli gra będzie dobra to nie widzę problemu, inna sprawa ,że
rzucanie się na MOBA jest trochę karkołomne.


Oczywiście, ale niech z siebie nie robią zbawcy graczy ;D oh jakie to darmowe rzeczy dają itp. Jak czytałeś komentarze tu lub gdzieś indziej to ludzie nie na kolejną grę są krytyczni ale na bezdenny bełkot na który graczy ostatnim czasy są bardzo wyczuleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> I niech ktoś mi teraz powie że CD projekt róźni się czymś od EA czy Ubi .
Ano, w końcu w Wiedźminach pełno było płatnych DLC, exclusive day-one content dostępnych tylko w drogich edycjach kolekcjonerskich (dostępnych w kilku odmianach), Season Passów, DRM-ów, płatnych rozszerzeń itp.

A nie, zaraz...

Zieliński pojechał trochę z tym "darmowe ale nie F2P", ale już bez przesady, bo można odnieść wrażenie, że teraz popularny się zrobi hejt CDP "dla zasady". Ale jakoś nikt nie pamięta np. tej gry przeglądarkowej, która wyszła jeszcze za czasów pierwszego wiedźmina, kiedy to marka wcale wyrobiona jeszcze nie była...

Mało tego, burzycie się, że wydają grę mobile, jak gdyby miało się to przełożyć na jakość przyszłych gier studia. Jeśli durna MOBA "nie-F2P-ale-jednak-F2P" ma im dostarczyć trochę grosza, który poleci na dopieszczenie W3 czy Cyberpunka oraz gier w przyszłości, to niech sobie wypuszczają te pierdoły. W końcu to nie tak, że ktoś Was zmusza do grania.

A jeśli CDP nagle zacznie odwalać cyrki na miarę EA, Ubi, czy Activision, to wtedy będzie prawdziwy powód do zmartwień i narzekań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2014 o 12:26, SuavekS napisał:

Ano, w końcu w Wiedźminach pełno było płatnych DLC, exclusive day-one content dostępnych
tylko w drogich edycjach kolekcjonerskich (dostępnych w kilku odmianach), Season Passów,
DRM-ów, płatnych rozszerzeń itp.


Te dwie rzeczy akurat były. Pamiętasz premierę Wiedźmina 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2014 o 12:29, Henrar napisał:

Te dwie rzeczy akurat były. Pamiętasz premierę Wiedźmina 2?

DLC zostało udostępnione wszystkim za darmo, a DRM jakoś sobie nie przypominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować