Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Geralt przenosi się na urządzenia mobilne. Powstaje MOBA The Witcher: Battle Arena, gra darmowa, nie free-to-play

41 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2014 o 12:16, Kafar napisał:


Oczywiście, ale niech z siebie nie robią zbawcy graczy ;D oh jakie to darmowe rzeczy
dają itp. Jak czytałeś komentarze tu lub gdzieś indziej to ludzie nie na kolejną grę
są krytyczni ale na bezdenny bełkot na który graczy ostatnim czasy są bardzo wyczuleni.


To zaraz, rozmawiamy o gwałceniu marki czy o marketingowej paplaninie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2014 o 14:01, Astmol napisał:

To zaraz, rozmawiamy o gwałceniu marki czy o marketingowej paplaninie?


A czy to w gruncie rzeczy nie wychodzi na to samo ? PRzecież przez zły marketing cierpi marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnienie jest bez sensu. Jak gra może być nazwana w pełni darmową, skoro ma płatności? To jest typowe f2p. Sama produkcja zapowiada się zresztą dość słabo. Wiadomo, chcą wykorzystać czas do premiery W3. Niech twórcy jednak nie udają, że prowadzą działalność charytatywną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam propozycję. Skoro już zostało ustalone, że nie jest to gra płata ale także nie jest darmowa, to może należy uznać ją za pierwszą grę typu "co łaska"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie jest w pełni darmowa gra, nie narzekam na to tylko na paplanie głupot przez tego Zielińskiego bo i tak w końcu mówi ''''Można płacić za oszczędność czasu'''' hahaha. CDP nawet sam nie wie do końca jaką grę robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przecież to nie jest w pełni darmowa gra, nie narzekam na to tylko na paplanie głupot
> przez tego Zielińskiego bo i tak w końcu mówi ''''Można płacić za oszczędność czasu''''
> hahaha. CDP nawet sam nie wie do końca jaką grę robi...
> Uzasadnienie jest bez sensu. Jak gra może być nazwana w pełni darmową, skoro ma płatności?
> To jest typowe f2p. Sama produkcja zapowiada się zresztą dość słabo. Wiadomo, chcą wykorzystać
> czas do premiery W3. Niech twórcy jednak nie udają, że prowadzą działalność charytatywną.

To może tak, po pierwsze tej gry nie robi CDPR, ale inna firma, CDR jest odpowiedzialne jedynie za modele postaci i design. Po drugie jest to gra darmowa, nikt nie musi płacić za skórki, bosty, itp. wszystko zdobywa się w grze za darmo, ale jeśli jakiś osobnik chce mieć wszystko od razu (postacie, czy skórki) to musi wydać złotówki, jak np w LOL-u. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania, wszystko można zdobyć samemu (ach wait, przecież to oznacza że gra jest płatna)...
Dla mnie płatne jednak oznacza przymus płacenia za granie, lub płacenie by ułatwić sobie rozgrywkę, a nie płacenie za lenistwo ludzi (nigdy tego nie robiłem i uważam że psuje to fun z gry), no ale ja jestem widocznie DZIWNYM człowiekiem. Wszelkie mikropłatności w innych mobach kojarzą mi się raczej z zwiększaczami XP/pkt, czy inne NIEZBĘDNE elementy by rozgrywka była łatwiejsza (w sumie nigdy z tego nie korzystałem, ale jednak w takie gry gram rzadko). Moim zdaniem takie podejście w dzisiejszych czasach jest dość świerze...

Dalej, nie będzie to zwykła MOBA, ale coś nieco innego, mają się pojawić levele z walkami z bossem czy "monsterhuntingiem", ale o tym tutaj: http://gamezilla.komputerswiat.pl/filmy/2014/07/teaser-the-witcher-battle-arena-wywiad-z-tadkiem-zielinskim

Nie rozumiem też "rozdrabniania uniwersum", jest to gra mobilna która ma zachęcić jedynie ludzi do wejścia w świat wiedźmina, jeden z elementów marketingu, jak planszówka, czy komiksy (to również rozdrabniacze?).

A pisać o porównaniach do EA/Ubi nie będę, bo to już zwykły trolling :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarzuty raczej głównie tyczyły się tego, że twórcy określili grę jako w pełni darmową. Nie da się jej tak określić, ponieważ zawiera dodatkowe płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meh... Do tej pory CDP z wyczuciem korzystał z praw do marki Wiedźmina. Szkoda patrzeć, jak zaczynają rozmieniać ją na drobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W komentarzach jak zwykle wieje cebulą. Robią grę, być może fajną, za którą nie trzeba
> będzie płacić i nie będzie elementów pay to win. Jak w League of legends - mozna placic
> ale nie trzeba - i to faktycznie NIE TRZEBA. Ale polaczki muszą ponarzekać i powytykać.
> Macie racje - niech w ogóle nie robią nic.

No i znowu to samo. Czyli nie mam prawa się z czymś nie zgadzać i wszystko ma mi się podobać, a jak nie to jestem wieśniak i "polaczek". A z dwóch postów nad Twoim nikt nie narzekał na samą grę tylko na gadanie pana Zielińskiego. Cytując klasyka - "ale polaczki muszą ponarzekać i powytykać".

Niech robią grę jaką chcą tylko niech mi nie wciskają kitu, że robienie darmowych rzeczy jest ich misją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

generalnie podchodzicie wszyscy do tematu od dupy strony, że tak się kolokwialnie wyrażę - model płatności na pewno będzie bazował na LoLu albo DOTA 2, więc jest całkowicie nieistotne jak bardzo darmowa będzie gra, skoro będzie wystarczająco darmowa.

Mnie martwi coś innego. Pomysł jako taki mi się podoba i fajnie to wygląda, ale gry MOBA wymagają precyzji, skupienia i inwestycji czasu, których w graniu mobilnym po prostu nie ma - kontrola nad postacią jest kiepska a o koncentrację z tabletem na kolanach trudno bo mobilnie się gra w pociągu lub w toalecie, więc gra, przy której trzeba siedzieć ciągiem przez naście lub dziesiąt minut i nie można oderwać od niej wzroku po prostu się do takiego grania nie nadaje. A jak ktoś chce grać hardkorowo, to siądzie przy PC, gdzie ma LoLa, DOTĘ, Smite i całą resztę. Nie wiem jak chłopaki chcą się z tymi problemami zmierzyć, ale jestem ciekaw i dobrze im życzę.

> Do tej pory CDP z wyczuciem korzystał z praw do marki Wiedźmina.

Witcher Versus? Też wykorzystanie marki w celu zrobienia modnej gry przeglądarkowej. I jakoś świat się nie zawalił od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł. Na androida brakuje gry typu MOBA. Nie znam osobiście żadnej. Mam tylko nadzieję, że ta gierka będzie chodzić na androida nie tylko na tabletach ale i na smartfonach i że nie zajmie więcej niż 80 MB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie z CDPR robią dla nas małą odskocznię na urządzenia przenośne i wszyscy od razu narzekają, że marka zgwałcona.
Ja bardzo chętnie pograłbym w coś związanego z Wiedźminem na smartfonie, a czas pokaże czy gra będzie tego warta czy należy ją omijać szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> generalnie podchodzicie wszyscy do tematu od dupy strony, że tak się kolokwialnie wyrażę
> - model płatności na pewno będzie bazował na LoLu albo DOTA 2, więc jest całkowicie nieistotne
> jak bardzo darmowa będzie gra, skoro będzie wystarczająco darmowa.
>
> Mnie martwi coś innego. Pomysł jako taki mi się podoba i fajnie to wygląda, ale gry MOBA
> wymagają precyzji, skupienia i inwestycji czasu, których w graniu mobilnym po prostu
> nie ma - kontrola nad postacią jest kiepska a o koncentrację z tabletem na kolanach trudno
> bo mobilnie się gra w pociągu lub w toalecie, więc gra, przy której trzeba siedzieć ciągiem
> przez naście lub dziesiąt minut i nie można oderwać od niej wzroku po prostu się do takiego
> grania nie nadaje. A jak ktoś chce grać hardkorowo, to siądzie przy PC, gdzie ma LoLa,
> DOTĘ, Smite i całą resztę. Nie wiem jak chłopaki chcą się z tymi problemami zmierzyć,
> ale jestem ciekaw i dobrze im życzę.
>
> > Do tej pory CDP z wyczuciem korzystał z praw do marki Wiedźmina.
>
> Witcher Versus? Też wykorzystanie marki w celu zrobienia modnej gry przeglądarkowej.
> I jakoś świat się nie zawalił od tego.

Zgadzam się w 100%, trzeba czekać żeby zobaczyć co z tego wyjdzie.
A Wiedźmin Versus był bardzo fajny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować