• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Bruno_Werder

Warhammer Dawn of War - problem z grą sieciową

Pytanie

Mam problem z założeniem nowego użytkownika w grze sieciowej w grze Warhammer.Wpisuję nick i hasło i tak dalej i potem mi wyskakuje "nieudana autoryzacja CD" (mam oryginała oczywiście).Ktoś wie co jest nie tak? (zainstalowałem patche 1.1 , 1.2 , 1.3 , 1.4 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

35 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Z oficjalnego forum gry:

Symptoms: When trying to play online, an error about an invalid CD key is displayed, even though installation and possibly singleplayer worked fine.


Problem Analysis: Apparently the installer accepts some invalid CD keys, particularly ones with typos. There''s also a possibility that the write to registry during the installation process is somehow not carried out successfully. Your registry then contains either an invalid CD key, or no key at all.
Another possibility is that the registry was wiped, for example by reinstalling windows, which would of course erase the DoW key as well.


Solution: Manually edit your registry to add the key.
Click on "start", select "run", type "regedit" and hit enter.
A new window will appear. Use the explorer-style menu on the left to navigate to this registry key:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\THQ\Dawn of War\

Find the entry for "CDkey". By double-clicking on the "value" part of the entry, you can edit the key. Make sure it actually matches the key displayed in your manual/your box.
Pay special attention to easy-to-confuse characters such as "0" (zero) and "O".


Coz, u mnie nie pomoglo i wyslalem maila z pytaniem co dalej do cd projektu, ale moze u kogos to pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Heh... u mnie to samo, kumpel pisal ze tzra reinstalowac (tez to mail) ale po tzeech próbach dałem sobei sp[okuj wywyższysposób równiez mi za bardzo nie pomógł;(... spróbuje zaisntalowac WA i potem sprawdze czy będzie się dało grać... chociarz nie jestem pewien czy każdy będzie chiał jeszce dopłacić:( jeżeli i to mi nie pomoże, to równierz pisze do CD-Projectu jak ktos znajudzie sposób niehc mi napisze PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

D. W czasie logowania pojawia się komunikat mówiący "Nieudana autoryzacja CD."

- Oznacza to, że twój klucz CD mógł nie zostać prawidłowo wykryty podczas instalacji gry. Prosimy ponownie zainstalować grę Warhammer 40.000: Dawn of War i dokładnie sprawdzić czy klucz CD został podany prawidłowo.

co za pomysl latwiej sie nie dlao wymysli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no i tzreci pod rzad, morderator niech scali jak chce, podinstalowalem pod to winet assaulta i wszystko działa (wreszcie:D) czyli bład istniej w cd-key`u do podstawki bo ta mi ciagle nie działa, a WA ma własny cd-key co zdaje się wszystko tłumaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć
Mam ten sam problem, zainstalowałem wszystkie patche itd. Niestety nieudana autoryzacja CD straszy także mnie. Co jest? Chciałbym grać w sieci i nie mogę. Z postu jednego z poprzedików wynika że problem minął po instalacji "Winter assault", czy do gry potrzebny jest dodatek? To jakaś kpina.
Drogi CD Pojekt''cie dlaczego nie możemy grać? To jest nabijanie klientów w butelkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.11.2005 o 19:25, pioteras napisał:

Cześć
Mam ten sam problem, zainstalowałem wszystkie patche itd. Niestety nieudana autoryzacja CD straszy także mnie. Co jest? Chciałbym grać w sieci i nie mogę. Z postu jednego z poprzedików wynika że problem minął po instalacji "Winter assault", czy do gry potrzebny jest dodatek? To jakaś kpina.
Drogi CD Pojekt''cie dlaczego nie możemy grać? To jest nabijanie klientów w butelkę

Do gry sieciowej jest niestety wymagane Winter Assault, wynika to z faktu że dodatek funduje na mową rasę i wprowadza szereg poprawek. Niby można też grać w samego DoW ale wymagało by to utrzymania cześci serwerów ze starą wersją i pisanie patche tylko dla podstawki.
CDP ne ma tu nic do gadania ponieważ to wydawca gry decyduje w jai sposób będzie działać rozgrywka sieciowa (sam musiałem zakupić dodatek aby pograć, tylko że już dużo wcześniej się zdecydowałem na obie cześci), zapewne wydanie kolejnejnego dodatku tez niejako wymusi na graczach jego zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

OK, dzięki za wreszczie konkretna odpowiedź wyjaśniającą wszystko.
Nie jest to do końca fair ze strony producenta ale to już nie jest wina CDProjekt, zwracam honor.
Czekam juz na przesyłkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No niestety to jednak jeszcze nie koniec. Można grać poprzez internet w DOWa, sprawdzone przez tych którzy mieli DOWa juz wcześniej a nie mają jeszcze WA. Grają i całkiem nieźle im wychodzi.
Więc o co tu chodzi? Czuję sie lekko nabity w butelkę bo zakupiłem nie spełniający zapowiadanych wymogów produkt. Co się dzieje. Może CD Projekt wypowiedziałby sie w tej kwestii?
Z tego co zdążyłem się zorientować wszyscy którzy zakupili DOWa w serii od mikołaja maja ten sam problem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>>zapewne wydanie kolejnejnego dodatku tez niejako wymusi na graczach jego zakup.<<

Czy to oficjalne potwierdzenie, że będzie kolejny dodatek? ;) Słyszałem, że z THQ wyciekły informacje, że będzie kolejny dodatek do DoW. Ale na piśmie nikt tego nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja nieoficjalnie słyszałem, że ponoć ma być ten drugi dodatek. Niektórzy snują domysły na to, że nową rasą będą albo Dark Eldarzy albo Necroni. Ja tam sceptycznie do tego podchodzę, dopóki nie będzie nowych informacji. No, ale to chyba nie temat na to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co do nieudanej autoryzacji to spotkałem to w tej nowej świątecznej wersji DoWa, mój kumpel ją ma i ten problem też. Ja mam wersję chyba z dnia premiery lub niedługo po premierze dokładnie nie pamiętam i u mnie takiego problemu nie ma ale przez sieć nie mogę zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.11.2005 o 23:32, Arclight napisał:

Czy to oficjalne potwierdzenie, że będzie kolejny dodatek? ;)

Oficjalnego nie ma, ale od czego są różniego rodzaju fora gdzie można prowadzić dyskusje :D

Dnia 26.11.2005 o 23:32, Arclight napisał:

Słyszałem, że z THQ wyciekły informacje, że będzie kolejny dodatek do DoW. Ale na piśmie nikt tego nie miał.

Zapewne palny nowego dodatku są ukryte gdzies głęboko z dala od wścipskich graczy. Póki co lepiej niech Relic postara się nad nową łatką bo na tą 1,41 większośc narzeka, przegięci IG.

Jak napisał Czedwik najprawdopodobniej nową rasą bedą Dark Eldarzy, no i może dorzucą coś innym rasom, ale póki co prośmy o nową łatkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.11.2005 o 01:31, Szalony Max napisał:

Póki co lepiej niech Relic postara się nad nową łatką bo na tą 1,41 większośc narzeka, przegięci IG.


U mnie nawet nie chce się ona zainstalować... Ale żeby nie robić OT. Ile trzeba czekać na założenie konta do gry sieciowej w WA? Bo czekam i czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.11.2005 o 13:53, Arclight napisał:

U mnie nawet nie chce się ona zainstalować... Ale żeby nie robić OT. Ile trzeba czekać na założenie konta do gry sieciowej w WA? Bo czekam i czekam...

Zazwyczaj szybko nawet bardzo szybko, max 5 minut. Jeśli cały czas pokazuje że tworzy konto, to spróbuj anulować, a nastepnie zalogować się na nie, u mnie tak podziałało.
Ps. Przez przypadek a raczej swój upór stworzyłem 2 konta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.11.2005 o 16:19, Szalony Max napisał:

Zazwyczaj szybko nawet bardzo szybko, max 5 minut. Jeśli cały czas pokazuje że tworzy konto,
to spróbuj anulować, a nastepnie zalogować się na nie, u mnie tak podziałało.


Faktycznie, konto już było utworzone. Dzięki.
P.S. Pierwsza gra i pierwsza porażka. W 18 minut ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.11.2005 o 17:46, Arclight napisał:

Faktycznie, konto już było utworzone. Dzięki.

No problemo

Dnia 27.11.2005 o 17:46, Arclight napisał:

P.S. Pierwsza gra i pierwsza porażka. W 18 minut ;D

Jakbyś mnie szukał to mam nick Szalony_Max, a i jeszcze jedno jeżeli masz ochotę zagrać z innymi z graczami z Polski to codziennie na serwerze Armageddon są dwa mecze 18.00 Pentagram oraz o 20.00 Free For All.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować