Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Transformers: Rise of the Dark Spark - recenzja

14 postów w tym temacie

Gdy dowiedziałem się, że to nie High Moon odpowiada za tę odsłonę to po prostu z zielonego światła natychmiastowo przeszedłem na nope nope nope. War i Fall of Cybertron były genialne, gdzie Fall po prostu sięgał szczytów epickości.

Rise to istna porażka. Ktoś może nawet dostrzec, że elementy z Rise są wykorzystywane w tym Transformers MOBA np. lokacje z miejskimi kanałami. Murzyn jako Drift, zapożyczanie assetów do stopnia wręcz obrzydliwego (bronie z Fall na etapach ziemi w Rise).

Głowa boli od prób zrozumienia kto to kurna zarządził...

Recenzent przeszedł całość wątku głównego? Jeżeli można spytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie rozumiem, co Activision chciało osiągnąć odsuwając High Moon i wypuszczając kolejną abominację połączoną z filmami Bay''a? Nie dość, że faktycznie bezczelnie podebrali co nieco od High Moon, to jeszcze kolejny raz pokazali, że nie potrafią ogarnąć gry na licencji. High Moon świetnie się spisało robiąc dwie gry z Transformerami i szacun dla nich za to. A Activision pokazało za to, że jest w formie, czyli wypuścili kolejnego graficznego potworka o którym szybko się zapomni. Po samych recenzjach i ocenach powinni skumać, że gry bazujące na TF Bay''a to średniaki. Dla takich jak oni to powinna być specjalna nagroda, nagroda złotego środkowego palca dla wydawcy, który nie dba o swoje gry i ma graczy za idiotów. Dalej mam cichą nadzieję, że jednak kiedyś High Moon Studios stworzy kontynuację Fall of Cybertron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała sytuacja z tą grą jest dla mnie strasznie absurdalna. Rozumiem robienie tanio i na szybko filmówek, żeby tylko zarobić na sukcesie filmu. Ale tutaj nie dość, że Acti wypuszcza filmówkę, to jeszcze miesza ją z uniwersum High Moon, które zdążyli już pokochać fani G1, dzięki dwóm bardzo dobrym grom. A wystarczyło by dać wolną rękę ludziom, którzy już pokazali dwa razy, że wiedzą, co robią.

Jak powyżej, mam nadzieję, że HMS jednak zostanie z powrotem dopuszczone do tej marki i będą mogli w spokoju kontynuować historię z FoC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem dodatkowym od strony fabuły jest to że chcieli połączyć fabularnie jakoś z filmami podczas gdy War for Cybertron i Fall of Cybertron nie mają nic z tymi filmami wspólnego zwłaszcza zakończenie Fall of Cybertron. W filmach to schodzili w atmosferę na wezwanie prime''a podczas gdy

Spoiler

w FoC był po prostu wielki rozpierdziel na całego i dosłownie rozbili się na ziemi w wyniku niestabilnego portalu powstałego w wyniku awarii kosmicznego mostu. Oczywiście za burdel z portalem odpowiedzialny jest grimlock i dinoboty. Druga sprawa historia Dinobots jest zupełnie inna niż w filmie



Graficznie ta gra to dno a pomysły dosłowne kopiuj wklej z FOC tylko gorzej - bo jeśli mnie pamięć nie myli patent z brońmi odblokowanymi w single dla multi jest ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu czepiacie sie fabuły , zawsze jest że że trzeba powstrzymać złego gościa przed zniszczeniem świata tak było jest i będzie ale nie tu musicie sie czepiać... jakby to był tytuł AAA to była by to wtedy świetna fabuła ..... wasze recenzje sa beznadziejne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 10:27, Gohan1989 napisał:

Nie wiem czemu czepiacie sie fabuły , zawsze jest że że trzeba powstrzymać złego gościa
przed zniszczeniem świata tak było jest i będzie ale nie tu musicie sie czepiać... jakby
to był tytuł AAA to była by to wtedy świetna fabuła ..... wasze recenzje sa beznadziejne
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Fabuła jest totalnym dnem bo zaprzecza zupełnie serii - w tej grze chciano połączyć wątki fabularne z dwóch gier z filmami i tu jest problem. To się nie trzyma kupy bo całe war for cybertron oraz fall of cybertron zupełnie zaprzecza wydarzeniom z filmów. A sama gra to marne kopiuj i wklej z fall of cybertron bez polotu więc oceny 3-4 na 10 w pełni zasłużone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 13:53, Ramonek napisał:

Jest to wielka, wręcz niespotykana rzadkość kiedy growe adaptacje filmu są tak samo "dobre"
jak film...

właściwie jak tak bardziej się zastanowić to fabuła całej serii filmów nie trzyma się kupy co pogrąża tą grę jeszcze bardziej, bo wtedy nie ma żadnego powiązania z serią cybertron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 13:40, Dariusvictour napisał:

Dla mnie ( fana filmu z 1986 roku) każdy ówczesny film i gra o tych jarzących po oczach
robotach jest obrazą majestatu. Podkreślam, że dla mnie.

A grałeś w gry od HMS? Bazują właśnie na G1 i mają całą masę nawiązań do tamtej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, film był całkiem fajny! Co prawda fabuła nie jest zbyt mocną jego stroną, ale ogląda się go całkiem przyjemnie, a i kilka razy gębę otwarłem ze zdumienia na widok spektakularnych efektów specjalnych...

Co do gry, nie grałem, ale jako że lubię Transformerowe rzeczy może kiedyś ogarnę. Chociaż wynikałoby to raczej z faktu iż po prostu lubię od czasu do czasu zagrać w jakąś porządną kaszanę... No i po prostu lubię transformery.

W każdym razie nie będę spodziewał się wiele ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo na Transformersów nie chodzi się po to, by obejrzeć dobry film, tylko by popodniecać się starciami robotów i efektami specjalnymi. Robię tak sam i polecam wszystkim. Od dziecka miałem bzika na punkcie robotów i każdy film o Transformersach to dla mnie frajda, dziecinna radość. Jak ktoś tam szuka wielkiej fabuły czy gry aktorskiej, sam sobie trochę psuje zabawę.
A co do gry, to oceny są tak słabe, że chyba sobie odpuszczę, po co się męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować