Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age: Inkwizycja - nowe szczegóły o walce, towarzyszach i kreowaniu postaci

39 postów w tym temacie

W dziewiątym podpunkcie od góry jest błąd w słowie "będzie". Poza tym bardzo dobrze, że spisujecie takie ciekawostki. Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak będzie wyglądać korzystanie z tego DA Keep? Bo ja nie posiadam oryginalnej wersji poprzednich odsłon, a chciałbym samodzielnie ustalić co i jak wydarzyło się w poprzednich częściach. Czy możliwe będzie to bez oryginalnych wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 13:53, Wrex97 napisał:

W dziewiątym podpunkcie od góry jest błąd w słowie "będzie". Poza tym bardzo dobrze,
że spisujecie takie ciekawostki. Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak będzie wyglądać korzystanie
z tego DA Keep? Bo ja nie posiadam oryginalnej wersji poprzednich odsłon, a chciałbym
samodzielnie ustalić co i jak wydarzyło się w poprzednich częściach. Czy możliwe będzie
to bez oryginalnych wersji?

Będziesz mógł ustalić dużo ważnych wyborów z DA I i II oraz wybrać kim grałeś i takie inne rzeczy. Wszystko się będzie działo poprzez aplikacje Dragon Age Keep w przeglądarce. Nie musisz mieć żadnej z wcześniejszych odsłon gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci ujawnieni aktorzy to chyba tylko od człowieka, bo gdzieś indziej czytałem, że mają być po 2 głosy na każdą kombinację rasa/płeć (akcenty brytyjski i amerykański). Dobrze, że postacie mają się zwracać też po nazwisku, zależnie od wybranej rasy, a nie wyłącznie nazywać "inkwizytorem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 14:05, Arcling napisał:

Ci ujawnieni aktorzy to chyba tylko od człowieka, bo gdzieś indziej czytałem, że mają
być po 2 głosy na każdą kombinację rasa/płeć (akcenty brytyjski i amerykański).


Traynor!!!!!! Teraz wezmę babkę krasnoludkę albo Qunari i dam jej głos, should be fun ^^

Dnia 09.07.2014 o 14:05, Arcling napisał:

Dobrze, że postacie mają się zwracać też po nazwisku, zależnie od wybranej rasy, a nie wyłącznie
nazywać "inkwizytorem".


Szczerze, to w to wątpię... Już widzę jak BW nagrywa tysiące nazwisk, no chyba że będzie ich na palcach u jednej ręki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 14:14, Sanders-sama napisał:

Szczerze, to w to wątpię... Już widzę jak BW nagrywa tysiące nazwisk, no chyba że będzie
ich na palcach u jednej ręki..


Albo Inkwizytor/ka będzie się nazywać zawsze tak samo, niezależnie od płci i rasy ; P (vide Hawke)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 14:26, Phobos_s napisał:

Albo Inkwizytor/ka będzie się nazywać zawsze tak samo, niezależnie od płci i rasy ; P
(vide Hawke)


W takim razie nie wiem po co o tym mówią... Było tak z Shepardem, Wardenem i Hawkiem, to nic nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 14:29, Sanders-sama napisał:

W takim razie nie wiem po co o tym mówią... Było tak z Shepardem, Wardenem i Hawkiem,
to nic nowego.


No z Wardenem nie. Warden był Warden. Jego nazwiska nie wymawiali w grze : )

A ja troszkę żartowałem. Nie sądzę żeby było realne aby Inkwizytor Qunari miał takie samo nazwisko jak Inkwizytorka Elfka : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 14:26, Phobos_s napisał:

Albo Inkwizytor/ka będzie się nazywać zawsze tak samo, niezależnie od płci i rasy ; P
(vide Hawke)

Wiadomo od dłuższego czasu, że będą różne: http://dragonage.wikia.com/wiki/Inquisitor
Możliwe, że indywidualne zwroty będą tylko w nielicznych, wybranych przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 14:42, Arcling napisał:

Wiadomo od dłuższego czasu, że będą różne: http://dragonage.wikia.com/wiki/Inquisitor
Możliwe, że indywidualne zwroty będą tylko w nielicznych, wybranych przypadkach.


Z tego co wyczytałem z podanego przez ciebie linku, to będzie 1 nazwisko na rasę. Zaoszczędzi im to nagrywania więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Inkwizytora będą odzywać się tak:

Inkwizytorze - towarzysze
Wasza Eminencjo - żołnierze, kapitanowie
NPC - po nazwisku, Inkwizytorze

A Strażnik do dawna nie jest Strażnikiem. Tytułują go jako Bohater Fereldenu i tak się będzie nazywał w DAI, jeśli w ogóle się pojawi. Do Hawke''a mogą mówić Hawke lub Bohater Kirkwall.

A co do Keep:

To aplikacja do ustawiania stanu świata. Wybierasz tam z kim romansował twój bohater z jedynki i dwójki. Kto zasiadł na tronie Fereldenu, czy Leliana żyje, czy Anders żyje itd. Jest około 400 wyborów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę smuci mnie możliwość wybrania tylko jednej specjalizacji, dla mnie dwie byłbyby optymalne, przez to pewnie różnorodność buildów będzie zawężona. Bardziej za to się boje tego co jest w punkcie 14, w DA 2 CCC były jedyną słuszną drogą w innym wypadku granie na wyższym poziomie niż normal było niemożliwe, bo obrażenia, które zadawały nasze postacie były zwyczajnie śmieszne, może nie licząc rogue''a ale przez to znowu ciągle zbierał aggro, a tym samym balans walk leżał i kwiczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 15:41, IlidanDA napisał:

czy Leliana żyje, czy Anders żyje
itd. Jest około 400 wyborów.


Bitch please, dzięki widzimisie BW będą żyć no matter what.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czyli skoro jest to DA Keep to save z gry można usunąć bo jest ono po prostu nie przydatne
> tak?
Tak, w ogóle są już nie potrzebne savy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 16:18, Sanders-sama napisał:

Bitch please, dzięki widzimisie BW będą żyć no matter what.

Leliana zawsze żyje, jedynie w dwójce ma inny dialog. Nic nie mówiono o powrocie Andersa, więc jego opcjonalną śmierć można uznać, bo i tak nie powróci. Z kompanów z dwójki zobaczymy zresztą tylko Varrica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> więc jego opcjonalną śmierć można uznać, bo i tak nie powróci. Z kompanów z dwójki zobaczymy zresztą tylko Varrica.

Kiedyś mówili o Merrill, Andersie, Izabeli, Avelinie. Nie wiem, czy dalej mają ich w planach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 19:22, IlidanDA napisał:

Kiedyś mówili o Merrill, Andersie, Izabeli, Avelinie. Nie wiem, czy dalej mają ich w
planach.

Obecnie wrzucają informacje o postaciach-doradcach dla inkwizytora gracza. Jak już takich wrzucają, to raczej niewielkie szanse na spotkanie tamtych. Raczej by się już dawno chwalili tamtymi postaciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować