Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age: Inkwizycja - nowe szczegóły o walce, towarzyszach i kreowaniu postaci

39 postów w tym temacie

> A co do Keep:
>
> To aplikacja do ustawiania stanu świata. Wybierasz tam z kim romansował twój bohater
> z jedynki i dwójki. Kto zasiadł na tronie Fereldenu, czy Leliana żyje, czy Anders żyje
> itd. Jest około 400 wyborów.
To trochę po kiju wg mnie. Ja nie pamiętam co się tam działo. Co więcej, nie chcę pamiętać. Niech mnie gra zaskoczy że ona pamięta. Nie chcę wiedzieć przez jakiś edytor które fakty z wcześniejszych gier były w jakiś sposób istotne i mogą być jakoś wykorzystane.

> Alistair jest pół-elfem - jest synem Fiony.
Chyba pół-ogrem raczej...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 14:27, Darth_Angel napisał:

To trochę po kiju wg mnie. Ja nie pamiętam co się tam działo. Co więcej, nie chcę pamiętać.
Niech mnie gra zaskoczy że ona pamięta. Nie chcę wiedzieć przez jakiś edytor które fakty
z wcześniejszych gier były w jakiś sposób istotne i mogą być jakoś wykorzystane.

Nie trzeba będzie z tego korzystać, by tworzyć własny save. Bez korzystania z tego zostanie po prostu wczytany stan domyślny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 14:27, Darth_Angel napisał:

> Alistair jest pół-elfem - jest synem Fiony.
Chyba pół-ogrem raczej...?

Kiedyś się spekulowało, że nie jest synem Fiony. Ale ile w tym prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 15:06, Jaracz napisał:

Myślę, że to zrewolucjonizuje gatunek RPG.

Jakiś mod do DA:O dawał taką opcję. Więc co, może komuś się zda? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 14:51, Zgreed66 napisał:

Kiedyś się spekulowało, że nie jest synem Fiony. Ale ile w tym prawdy.


Też się nad tym zastanawiałem po przeczytaniu drugiej książki, ale na elfa to on nie wygląda... Po prostu Król Maric z niejednego pieca jadał chleb ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 15:49, Sanders-sama napisał:

Też się nad tym zastanawiałem po przeczytaniu drugiej książki, ale na elfa to on nie
wygląda... Po prostu Król Maric z niejednego pieca jadał chleb ^^

A który król jadał? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli lore DA ma takie cos "W Thedas nie ma typowych dla fantasy półelfów, wynikiem krzyżowania się elfa z człowiekiem jest człowiek" To uszu chowac nie musi:P
A co z polkrasnaloduami, polqunari, elfo-krasnoludami i innymi?
Zreszta to spoiler, bo nie kazdy, kto gral w DA czytal ksiazki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nigdzie tego nie wyjaśnili. Być może inne rasy nie mogą się krzyżować albo też rodzą się z takich związków zwykli ludzie lub przedstawiciele drugiej rasy. Chociaż taki dwarf mógł mieć tamto "mroczne" dziecko z Morrigan... W każdym razie nie ma tam standardowych pół-elfów itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 18:23, FireVerk napisał:

A co jeżeli ktoś zabił Flemeth w części pierwszej

Od tego jest rytuał odprawiony przez Merill w części drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 18:52, Shinigami napisał:

Świetne jest to, że wszystkie materiały z gry to (podobno) alpha. Pytanie kiedy będzie
coś z bety ;D


Betę dostaniesz w październiku... Płatną do tego ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 14:38, Arcling napisał:

Nie trzeba będzie z tego korzystać, by tworzyć własny save. Bez korzystania z tego zostanie
po prostu wczytany stan domyślny.

No widzisz, ale to też nie jest dla mnie satysfakcjonujące. Chcę widzieć efekty, które przyniosły moje poczynania, nawet pomimo tego że, szczególnie jedynka, bardzo ograniczała moje działania, ale nie chcę tego wprowadzać "z palca". Import save''a dla mnie byłby najodpowiedniejszy.

A co do tego:

Dnia 10.07.2014 o 14:38, Arcling napisał:

> Kiedyś się spekulowało, że nie jest synem Fiony. Ale ile w tym prawdy.
Też się nad tym zastanawiałem po przeczytaniu drugiej książki, ale na elfa to on nie wygląda... Po prostu Król Maric z niejednego pieca jadał chleb ^^

Nie wiedziałem, że ktoś napisał książkę o perypetiach Shreka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 23:45, Darth_Angel napisał:

No widzisz, ale to też nie jest dla mnie satysfakcjonujące. Chcę widzieć efekty, które
przyniosły moje poczynania, nawet pomimo tego że, szczególnie jedynka, bardzo ograniczała
moje działania, ale nie chcę tego wprowadzać "z palca". Import save''a dla mnie byłby
najodpowiedniejszy.

Import też rozważali, ale nic pewnego na temat jego obecności. Zostaje też taka kwestia, że niektóre wybory mogły być błędnie zaznaczan. Zwłaszcza jeśli grało się w Witch Hunt, ja np. w jedynce zabiłem Zevrana, a w dodatku do niej Nathaniel broniący twierdzy przeżył. Później save był importowany do Witch Hunt a stamtąd do Dragon Age 2 - Zevrana spotkałem, a questu z Nathanielem już nie było. Takich kwiatków pewnie jest więcej, więc Keep może tutaj pomóc je odtworzyć. Oczywiście wyborów coś zmieniających tam jest znikoma liczba, ale jednak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w With Hunt, tylko w Przebudzenie, importowałem zapis najpierw do Przebudzenia, później do DA2, i pomimo że na dzień dobry zaciukałem go w podstawce, to tak jak u Ciebie w DA2 Zevran żył. Ale i tak preferowałbym jednak import. Rozumiem jednak ludzi, którzy savki potracili/grali w poprzednie części na innych platformach i chcieliby jednak bardziej zindywidualizować swoją rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano, dlatego dobrze, że takie Keep będzie. Sam wprawdzie trzymam na pendrive swój save z dwójki, ale biorąc pod uwagę obecne i potencjalne bugi, lepiej będzie odtworzyć zapis. W sumie, i tak z tych, którzy mogli zginąć lub mieć odmienny los obecny będzie chyba jedynie Alistair (Varrica, Leliany i Morrigan tak czy inaczej nie dało się uśmiercić), więc te wybory dotyczące postaci mogą być tylko tak dla picu ;) Reszta kompanów z dwójki i jedynki mogła zginąć, ale ich nie uświadczymy (do tego Bioware

Spoiler

w jednej z książek, jak czytałem streszczenie na Wiki, uśmierciło już Wynne

). Pewnie wybory ograniczą się przede wszystkim do paru zmienionych dialogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A "wybory/decyzje" w Inkwizycji ? Tez beda "wazne i mniej wazne", Bioware ulatwiliby sobie zycie (kilku graczom pewnie tez), gdyby czesc wyborow mozliwa w grze bylalby "bad end" i w ogole nie tworzyli ich kontynuacji "fabularnej" w kolejnych czesciach (bo szczerze stare gry jak BG i Fallout tak wlasnie robily? ktos umarl w jedynce- zyje w dwojce - nie bylo zadnej gadki twoje wybory maja znaczenie dla fabuly dwojki-) np. Inkwizycja moze doprowadzic do upadku krolestwa ludzi O. i F., do wzrostu Dalijczykow lub Qunari. Wg. growej wiki Elf bedzie Dalijczykiem, a taki osobnik moze miec pragnienie, czyz nie? Ale to pewnie mroznki albo moze dadza jakies specjalne zadanie dla konkretnej rasy-pochodzenia? się poczeka i zobaczy.

Jak ktos nie chce czytac ksiazki z tego uniwersum to "obowiazek" ich znania moze irytowac jak ktos chce znac uniwersum w pelni;) Cole jest z ksiazki, ciekawe ile bedzie odniensien do niej, kto je zrozumie ;)


Arcling
Napisales, ze Leliana ma troche inny dialog w zaleznosci od tego czy

Spoiler

ginie w da1

. Pamietasz moze na czym polega na ta roznica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 17:30, Sarinew napisał:

Ale to pewnie mroznki albo moze dadza jakies specjalne zadanie dla konkretnej rasy-pochodzenia?
się poczeka i zobaczy.

Obiecali questy klasowe. Zobaczymy, ile z tego wyjdzie. Fajnie jakby też w jakiś sposób ktoś się do pochodzenia rasowego Inkwizytora odniósł.

Dnia 11.07.2014 o 17:30, Sarinew napisał:

Jak ktos nie chce czytac ksiazki z tego uniwersum to "obowiazek" ich znania moze irytowac
jak ktos chce znac uniwersum w pelni;) Cole jest z ksiazki, ciekawe ile bedzie odniensien
do niej, kto je zrozumie ;)

Eh, na forum Bioware już były żądania aby Cole był opcją romansową, podczas gdy on ma mieć mentalność dziecka. Bardzo też to nekrofilią by zalatywało...

Dnia 11.07.2014 o 17:30, Sarinew napisał:

Arcling
Napisales, ze Leliana ma troche inny dialog w zaleznosci od tego czy

Spoiler

ginie w da1

.
Pamietasz moze na czym polega na ta roznica ?

Pojawia się w dlc z Sebastianem. Jeśli została "zabita" w jedynce, to było zdziwienie i tekst w stylu, że słyszał o jej śmierci, a ona na to, że najwyraźniej to jeszcze nie był jej czas. Żadnego głębszego wyjaśnienia tutaj nie dali. W sumie, ja bym nie miał nic przeciwko jakby w grze w końcu ustanowili, że kontynuują tylko określoną wersję wydarzeń, to i też większa część postaci mogłaby powrócić. Inaczej mamy dziwne wyjaśnienia przeżycia lub też takie postaci nie pojawiają się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować