Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ujawniono tytuł, wygląd okładki i datę premiery pierwszej polskiej powieści w Uniwersum Metro 2033

12 postów w tym temacie

Adam Berlik

Fani postapokaliptycznego świata stworzonego przez Dmitrija Głuchowskiego powinni zaznaczyć w kalendarzu datę 27 sierpnia – właśnie tego dnia zadebiutuje powieść Dzielnica obiecana autorstwa Pawła Majki.

Przeczytaj cały tekst "Ujawniono tytuł, wygląd okładki i datę premiery pierwszej polskiej powieści w Uniwersum Metro 2033" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piękna okładka, ale od samego początku niepokoi mnie ten... okular? Zajeżdża steampunkiem, który jako taki jest mi zupełnie obojętny, ale akurat to uniwersum opiera się na budowaniu cywilizacji na pozostałościach sprzed kataklizmu. Sama postać wygląda mi z twarzy bardziej na Tatara niż typowego Andrzeja z wąsem, no ale to wszystko są to tylko takie moje rozważania i czepialstwo. Strasznie jestem ciekaw jak wypadnie sama powieść, bo miejsce akcji przypadło mi już do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, pierwszej polskiej opowieści w Uniwersum Metro 2033 spodziewałem się jednak w Warszawie (co jest naturalnie logiczne :P), ale jako fan tego uniwersum i książek z cyklu pewnie i tę przeczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm, pierwszej polskiej opowieści w Uniwersum Metro 2033 spodziewałem się jednak w Warszawie
> (co jest naturalnie logiczne :P), ale jako fan tego uniwersum i książek z cyklu pewnie
> i tę przeczytam.
Powieść dziejąca się w metrze warszawskim byłaby do bólu liniowa :P No chyba że do 2033 roku skończą drugą linię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 14:18, Ikhor napisał:

Powieść dziejąca się w metrze warszawskim byłaby do bólu liniowa :P No chyba że do 2033
roku skończą drugą linię.

Na drugiej nitce już są próbne kursy, na jesieni ma ruszyć. A mamy dopiero 2014, więc możnaby założyć że ze trzy nitki do 2033 powstały (wiem, optymistyczne :P). No i teraz te powieści dzieją się często poza metrem, ale mieszkanie w metrze zachowałoby poniekąd klimat pierwowzoru i o to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 20:08, knopfler napisał:

A mamy dopiero 2014, więc możnaby założyć że ze trzy nitki do 2033 powstały (wiem, optymistyczne :P).

Sami ignoranci widze. Metro 2033 rozgrywa sie 20 lat po wojnie nuklearnej. Policzysz sobie KIEDY byla ta wojna i jakie bylyby szanse na zbudowanie czegokolwiek nawet w obecnym dla nas 2014?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować