Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Film Heavenly Sword ukaże się we wrześniu i nie jest to dobra informacja

16 postów w tym temacie

Niektóre sceny wyglądają znośnie, ale jak pisał baku - całość wygląda starasznie tanio i przypomina cutscenki ze starych gier. Bo już do filmów opartych na grach z tego okresu dużo brakuje. Przypomnę tylko filmowe Final Fantasy z 2001 roku, które imo prezentuje się znacznie ciekawiej:

https://www.youtube.com/watch?v=jC-hLw9dT0E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graficznie fucktycznie nie powala (cutscenki z oryginału były bardziej widowiskowe), ale to nie znaczy, że będzie aż tak źle. Będzie w najlepszym wypadku kiepsko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, jacy wy ludzie jesteście wszyscy rozpieszczeni przez Pixar i Dreamworks. Kiedy nie ma super-duper wodotrysków i super-idealnej perfekcji, to wszyscy od razu mówią "Gie nie z tej ziemi, 0/10 nie obejrzałbym nawet gdyby mi zapłacili". Wkurza mnie to niezmiernie. Dalibyście chociaż filmowi szansę w oparciu o fabułę itd., a nie od razu go skreślać "bo glafika jest be". Szczególnie w porównaniu do grafiki takiej jak np. w Czerwonym Kapturku Prawdziwej Historii (który i tak lubię ze względu na żarty i postacie) czy tym bardziej Foodfight.

Nie grałem może w grę, ale zainteresował mnie tytuł newsa, a jak zobaczyłem, że ludzie psioczą na tę w miarę przyzwoitą (choć bez szału) grafikę, to musiałem coś powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne by odradzać film którego się nie widziało. Ja mimo wszystko skoro ląduje to na dvd itp. to myślę że warto samemu się przekonać.

W sumie szkoda że nie zrobili z tego anime. Mogło by być ciekawie, takie wywijanie mieczami w anime zawsze się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Boże, jacy wy ludzie jesteście wszyscy rozpieszczeni przez Pixar i Dreamworks. Kiedy
> nie ma super-duper wodotrysków i super-idealnej perfekcji, to wszyscy od razu mówią "Gie
> nie z tej ziemi, 0/10 nie obejrzałbym nawet gdyby mi zapłacili". [...]

Pixar i Dreamworks? Sranie w banie. Można zrobić film animowany (zarówno 3D jak i 2D) który technologicznie nie jest dziełem sztuki, ale posiada ''swój'' styl graficzny, który rekompensuje braki - z głowy powiem o Metropii, Walcu z Baszirem czy Persepolis.

Teraz będzie szybkie wrażenie laika, który w Heavenly Sword nie grał:

Umówmy się - cut-scenki z Heavenly Sword NIE BYŁY lepsze od tego, co zaprezentowano na tym trailerze - dzisiaj Heavenly Sword jest kanciasty i brzydki, ale na moje oko nadrabia klimatem, w pewnym sensie artyzmem i specyficznym humorem. Tego samego nie mogę powiedzieć o trailerze nadchodzącego filmu, który jakimś cudem te elementy utracił - to nie pierwszy raz, kiedy mając gotowca na talerzu, reinterpretację ktoś po prostu spier****ł (Uwe Boll, ekhm).


Porównanie do Foodfight jest nie na miejscu, z tego co wiem to ten film był po prostu jednym wielkim ''wałkiem'', by Charlie Sheen i przyjaciele mogli zarobić kilka(set) tysięcy baksów na szybko. Heavenly Sword z kolei będzie (zapewne) nieudolnym dziełem początkującego reżysera, ''zwalonym'' przez brak doświadczenia, którego ekipa pana Gun Ho Janga nabierze kiedyś, jeżeli dostanie drugą szansę.

A zanim ktoś poruszy kwestię spisywania filmu na straty po samym trailerze: W dobie współczesnych produkcji nazwałbym to nie zdziecinniałym podejściem do tematu, a po prostu pesymizmem/sceptycyzmem - współczesne filmy z dobrymi trailerami są równie kaszankowate co ''dzieła'' z beznadziejnymi zwiastunami. Nie ma zasady, ale nie ma też czasu na obejrzenie wszystkiego. A krytykować warto. Takie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry są kolejnym medium obok książek i filmów. Można robić adaptacje z jednej formy na drugą, ale w przypadku niektórych kombinacji to po prostu nie może się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy gra w tym wypadku prezentuje się lepiej jak film? :D
Wyszło by im lepiej gdyby nakręcili gameplay z wyłączonym gui :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... fajna sprawa, tak sobe to wyglada, ale nie jest strasznie. Niektóre sceny wyciągnięte prosto z gry, ale już zauwazyłem, że gra aktorska jest dwa poziomy niżej. W grze do dzisiaj chwalę sobie cut scenki, były niesamowite i trzymaly klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 23:51, Janek_Izdebski napisał:

Czyżby znowu kolejny "hit" Uwe Bolla...?? ;)

Pomyślałem to samo. ;D Czy pan Uwe Boll jakoś bierze udział w produkcji tegoż filmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 00:02, Manigoldo napisał:

Pomyślałem to samo. ;D Czy pan Uwe Boll jakoś bierze udział w produkcji tegoż
filmu?

Tego nie wiem niestety. Może zatrudnili go w rodzaju creative advisora, hehehehe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Ja tam na grafikę nie psioczę, ale już sam poziom... aktorstwa, jest co najmniej wątpliwy. Drewniane dialogi, sztywne postacie, kartonowe kreacje... To nie wróży tej animacji dobrze. No, chyba że będzie kultowa inaczej w stylu innej egranizacji "Super Mario"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować