Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III: Ultimate Evil Edition - już graliśmy (na PS4)

45 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2014 o 17:22, Luqstar napisał:

Wybacz ale ciężko mi się z Tobą zgodzić. Zdaje sobie sprawę, że fabuła w grach h''n''s
to tylko dodatek ale mogli się bardziej wysilić. Tak dla mnie jest kolorowa i bez klimatu,
bez jakichkolwiek symboli religijnych. Wstyd! Największe jednak zastrzeżenia mam do muzyki.
Kompozytor odpowiedzialny za soundtrack do DIII nie dorasta do pięt M. Uelmenowi.

Bądźmy szczerzy fabuła z dwójki była naprawdę prosta. Biegnij za Diablo. Dopiero gdzieś pod koniec pojawił się jeden czy dwa małe twisty. W trójce z kolei było kilka pomniejszy twistów jeden czy dwa większe jak

Spoiler

(za kogo przebrał się Belial, zdrada Adrii, śmierć Leahi i Decarda. Pragnę ci przypomnieć że w dwójce nie zginęła praktycznie żadna z pozytywnych postaci. Chociaż można zaliczyć zniszczenie Tristram ale to dla kogoś kto grał w jedynkę i miał się okazję z ludźmi tam żyjącymi zżyć)

klimatu dodawały historie naszych pomocników z których każdy miał dość nieprzyjemne backstory. Jeśli chodzi o rozbudowanie historii to Diablo 3 jednak było lepsze od Diablo 2.
Heh czyli żeby był klimat musi być profanacja symboli religijnych huh? Nie dyskutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale faktycznie w D3 świetnie się gra, siedząc z kumplem przed TV z padami w łapach. Do szczęścia wystarczy tylko, że siekamy wszystko na prawo i lewo i że fajnie to wygląda. Reszta to kwestie mniejszej wagi dla takich każuali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 16:07, Hubi_Koshi napisał:

Wybacz ale ciężko mi się z tobą zgodzić.
Gra jest kolorowa i nieklimatyczna? Nie sądzę, jucha leje się aż miło, wszędzie latają
kawałki zwłok, spora część jednego aktu to wędrowanie przez ogromną salę tortur. Na lewo
i prawo giną ludzie jak leci. Toż Diablo 2 miało bardziej optymistyczny charakter...
Co do fabuły to w sumie powiem to samo, ani gorsza ani lepsza od Diablo 2. W tego typu
grach ważna jest sieczka a nie fabuła która jest raczej tylko wymówką.


Temat wałkowany 1001 razy. ;P Wiesz, miła dla oczy rozpierducha z dużą ilością krwi i fragment jednego aktu jakoś nie robią makabrycznego wrażenia kiedy gra ma tak przerysowaną oprawę graficzną. ;P Klimat cierpi też przez brak Matta Uelmena i jego świetnej, oryginalnej muzyki - tutaj mamy w zasadzie Blizzardowską pompatyczną sztampę. To, że gra jest kompletnie wyzuta z klimatu grozy poprzednich cześci nie jest opinią odosobnioną.

Fabuła w poprzednich Diablo również była banalna, ale nie próbowała nawet udawać że jest czymś innym. Już mniejsza z tym, że ta z Diablo 3 jest po prostu marna, bo to można w końcu przeżyć - problem polega na jej (tragicznej) prezentacji. Niejeden już artykuł o tym napisano, niejeden filmik nagrano:

https://www.youtube.com/watch?v=8G4lX-MKrgI
http://beyondthepolygons.wordpress.com/2012/06/01/the-true-tragedy-of-diablo-iii/
http://wellplayed.org/articles/storytelling-in-diablo-iii-how-blizzard-has-changed-since-diablo-ii
http://www.gameranx.com/features/id/7432/article/how-diablo-3-s-story-fails-its-game/

Ale już opinię, że niby gra była robiona "pod kąsole" i dlatego gra wygląda jak wygląda mogę zbyć jedynie pustym śmiechem. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dodawało grze smaczku i jakoś w Diablo i Diablo II występowały i nikomu to nie przeszkadzało (może tylko Tobie) ale w Diablo III już nie, bo po co prawda? Przecież to parodia Diablo. A klimat w grze buduje przede wszystkim muzyka której w DIII niestety nie ma. Ta gra powinna mieć całkowicie inny tytuł i wtedy byłaby spoko ale niestety jest inaczej. Również dziękuje za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dodawało grze smaczku i jakoś w Diablo i Diablo II występowały i nikomu to nie przeszkadzało (może tylko Tobie) ale w Diablo III już nie, bo po co prawda? Przecież to parodia Diablo. A klimat w grze buduje przede wszystkim muzyka której w DIII niestety nie ma. Ta gra powinna mieć całkowicie inny tytuł i wtedy byłaby spoko ale niestety jest inaczej. Również dziękuje za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 18:00, Niflheim napisał:

Temat wałkowany 1001 razy. ;P Wiesz, miła dla oczy rozpierducha z dużą ilością krwi i
fragment jednego aktu jakoś nie robią makabrycznego wrażenia kiedy gra ma tak przerysowaną
oprawę graficzną. ;P Klimat cierpi też przez brak Matta Uelmena i jego świetnej, oryginalnej
muzyki - tutaj mamy w zasadzie Blizzardowską pompatyczną sztampę. To, że gra jest kompletnie
wyzuta z klimatu grozy poprzednich cześci nie jest opinią odosobnioną.

Nom nie ma w sumie co wałkować tego po raz kolejny. Co do oprawy graficznej to można się jednak przeczepić że Diablo 2 korzystało po prostu z tego co obecne czasy oferowały. Grafika był wtedy nadal mocno ograniczona. Diablo 3 z kolei wykorzystuje rozwiązania współczesne. Osobiście jakoś nie widzę zbyt dużej różnicy między stylem ukazywania lasów, podziemi etc.
Co do grozy, ja jakoś nie czułem się szczególnie przestraszony dwójką. Z kolei trójka z całym tym nawałem śmierci, szczególnie w ostatnim akcie co nieco mnie przybijała (w pozytywnym sensie) naprawdę czuć było paskudność sytuacji.
Z czystej ciekawości, kiedy ostatnio grałeś w Diablo 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 18:10, Luqstar napisał:

To dodawało grze smaczku i jakoś w Diablo i Diablo II występowały i nikomu to nie przeszkadzało
(może tylko Tobie) ale w Diablo III już nie, bo po co prawda? Przecież to parodia Diablo.
A klimat w grze buduje przede wszystkim muzyka której w DIII niestety nie ma. Ta gra
powinna mieć całkowicie inny tytuł i wtedy byłaby spoko ale niestety jest inaczej. Również
dziękuje za uwagę.


Widać nie chcieli się narażać różnym "grupom i grupkom". Giercowanie teraz jest zupełnie inne niż to te 13-14 lat temu. Dużo szerzej rozprzestrzenione i wkręcone w "mainstream" więc trzeba uważać na PR.
Co do symboli, mi też nie przeszkadzały, ale też nie poprawiało klimaty więc dla mnie te symbole były bez znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do oprawy graficznej to można się jednak przeczepić że Diablo 2 korzystało po prostu z tego co obecne czasy oferowały. Grafika był wtedy nadal mocno ograniczona. Diablo 3 z kolei wykorzystuje rozwiązania współczesne.

W PoE jakoś dało się zrobić gęsty klimacik więc to żadne wytłumaczenie. Diablo III i rozwiązania WSPÓŁCZESNE z DirectX 9? Wiem czepiam się. Miłego weekendu życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 18:41, Luqstar napisał:

W PoE jakoś dało się zrobić gęsty klimacik więc to żadne wytłumaczenie. Diablo III i
rozwiązania WSPÓŁCZESNE z DirectX 9? Wiem czepiam się. Miłego weekendu życzę.

Nawzajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 18:41, Luqstar napisał:

Diablo III i rozwiązania WSPÓŁCZESNE z DirectX 9?

Co takiego daje DX 10, DX10.1, DX 11, 11.1, 11.2, że miałoby to jakoś specjalnie zaszkodzić graficznie DIII?
~Inna sprawa, że imho tej grze brakuje tekstur w uj HD, ale do tego specjalnie raczej moaar DX nie trzeba.
(RoS naprawił praktycznie all co mnie bolało ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 18:10, Luqstar napisał:

A klimat w grze buduje przede wszystkim muzyka której w DIII niestety nie ma.

W V akcie muzyczka jest już naprawdę spoko

Dnia 12.07.2014 o 18:10, Luqstar napisał:

Ta gra powinna mieć całkowicie inny tytuł i wtedy byłaby spoko ale niestety jest inaczej. Również
dziękuje za uwagę.

A mnie cieszy że gra jest inna od 2 . Ale klimat poprzednich odsłon wg mnie czuć i to dość mocno zwłaszcza w I i V rozdziale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 15:03, Luqstar napisał:

Ludzie do tej pory nie mogą uwierzyć, że na rzecz konsol Diablo III zostało uproszczone
do granic możliwości i ogólnie wygląda jak wygląda. Ludzie do tej pory nie mogą uwierzyć,
że z DIII zrobiono kolorową wydmuszkę zamiast godną kontynuacje serii, klimat i muzyka
w tej grze to dno i trzy metry mułu z fabułą pisaną przez 8 latka dla 6 latka. Diablo
III ratuje świetny feeling walki nic poza tym.

Uwielbiam ten argument, że D3 bylo projektowane dla konsol.
a) kolorowa stylistyka? Co to za argument? Na konsolach poprzedniej generacji w modzie była szaro-bura paleta kolorów
b) słaba fabuła? To w grach na konsole nie może być dobrej fabuły. No popatrz - czyli Last of Us jest słabe
c) uproszczone? Hmmm, a to nie czasem na PC World of Warcraft jest upraszczane a PCtowcy błagają o kolejne porty gier takich jak Dark Souls?
d) może Diablo 3 jest przystosowane do sterowania padem? Ups, na PC padem sterować się nie da. Interfejs jest zupełnie inny od konsolowego.
e) słaba grafika? To Blizzard kiedyś robił gry z wymagającą grafiką?
f) jakoś nie słyszałem, by PCtowcy narzekali na łatwość grania, gdy zwiększą sobie poziom trudności (pro-tip: Diablo to nie tylko poziom normal - polecam się pobawić na Tormencie)
g) Diablo 3 na PC wyszło wcześniej niż wersje konsolowe i widać, że wersje konsolowe są raczej dodatkiem do PCtowej (kwestia patchy, etc.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po co to pisać ? Ludzie i tak ci powiedzą że ten ***** blizzard zepsuł ich kochaną grę ( nie pamiętając o tym że 2 przed wydaniem dodatku łagodnie mówiąc " dobra " nie była ) i to wszystko przez te złę " kąsole " nie mając na to absolutnie żadnych dowodów . Z "hardkorowymi graczami PC " i tak nie wygrasz ,daremny trud :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 18:17, Hubi_Koshi napisał:

Nom nie ma w sumie co wałkować tego po raz kolejny. Co do oprawy graficznej to można
się jednak przeczepić że Diablo 2 korzystało po prostu z tego co obecne czasy oferowały.
Grafika był wtedy nadal mocno ograniczona. Diablo 3 z kolei wykorzystuje rozwiązania
współczesne. Osobiście jakoś nie widzę zbyt dużej różnicy między stylem ukazywania lasów,
podziemi etc.


Nie mówię o ograniczeniach sprzętowych. Chodzi o styl graficzny, a ten jest przerysowany i bliższy takiemu WarCraftowi/WoW niż Diablo (jest o tym nawet artykuł na Diablo Wiki, choć za dużo tam o barwach, choć też są istotne, a za mało o modelach i efekciarstwie - http://www.diablowiki.net/Art_controversy).

Dnia 12.07.2014 o 18:17, Hubi_Koshi napisał:

Co do grozy, ja jakoś nie czułem się szczególnie przestraszony dwójką. Z kolei trójka
z całym tym nawałem śmierci, szczególnie w ostatnim akcie co nieco mnie przybijała (w
pozytywnym sensie) naprawdę czuć było paskudność sytuacji.


Ja nie czułem się przestraszony i jedynką i dwójką (ani tym bardziej trójką), bardziej chodziło o uczucie niepokoju.

W poprzedniej wypowiedzi miałeś chyba na myśli Halls of Agony (które dziwnym trafem jest zawsze wymieniane w tych dyskusjach, tak jakby było wyznacznikiem dla całości gry i ostatnią deską ratunku), ale gdzie tam niby groza i makabra choćby dorównująca poprzednim częściom? Są tam jakieś cele, narzędzia tortur, ciała - ale wrzucenie kilku (przerysowanych ;P) modeli nie wystarczy żeby zbudować klimat. Taka losowa sala z Diablo 2 wywołuje u mnie silniejsze poczucie grozy - http://i.imgur.com/6FDhkFA.jpg.

Dnia 12.07.2014 o 18:17, Hubi_Koshi napisał:

Z czystej ciekawości, kiedy ostatnio grałeś w Diablo 2?


Jakiś miesiąc temu, to jedna z gier zawsze znajdujących się na moim twardzielu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 19:13, Niflheim napisał:

Nie mówię o ograniczeniach sprzętowych. Chodzi o styl graficzny, a ten jest przerysowany
i bliższy takiemu WarCraftowi/WoW niż Diablo (jest o tym nawet artykuł na Diablo Wiki,
choć za dużo tam o barwach, choć też są istotne, a za mało o modelach i efekciarstwie
- http://www.diablowiki.net/Art_controversy).

Moim zdaniem taka forteca Pandemonium czy Zachodnia Marchia udały się im bardzo dobrze. Temat różnic w stylach jest mocno zużyty i tutaj raczej nie będzie nigdy jednej dominującej opinii. Według mnie aż tak wielkich różnic nie ma, jedynka działa się w bardziej ograniczonym środowisku, gdzie dominował styl katakumb/piekła, a także ograniczenia samego silnika nie były bez wpływu. Ciekawe, że teraz wielu podaje za przykład Diablo 2, a kiedyś było podobnie krytykowane, jak Diablo 3 - no bo jak to, bieganie po zielonej trawce w Diablo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 19:13, Niflheim napisał:

Nie mówię o ograniczeniach sprzętowych. Chodzi o styl graficzny, a ten jest przerysowany
i bliższy takiemu WarCraftowi/WoW niż Diablo (jest o tym nawet artykuł na Diablo Wiki,
choć za dużo tam o barwach, choć też są istotne, a za mało o modelach i efekciarstwie
- http://www.diablowiki.net/Art_controversy).

Nie no przepraszam! Grałem sporo zarówno w Warcrafta 3 jak i w WoWa i to porównanie nijak ma się do rzeczywistości. Postacie w Diablo są mocno realistyczne i stylowo podobne do tych z Diablo 2 bardziej niż WoW. Nijak nie mogę się zgodzić z tym zdaniem.

Dnia 12.07.2014 o 19:13, Niflheim napisał:

W poprzedniej wypowiedzi miałeś chyba na myśli Halls of Agony (które dziwnym trafem jest
zawsze wymieniane w tych dyskusjach, tak jakby było wyznacznikiem dla całości gry i ostatnią
deską ratunku), ale gdzie tam niby groza i makabra choćby dorównująca poprzednim częściom?
Są tam jakieś cele, narzędzia tortur, ciała - ale wrzucenie kilku (przerysowanych ;P)
modeli nie wystarczy żeby zbudować klimat. Taka losowa sala z Diablo 2 wywołuje u mnie
silniejsze poczucie grozy - http://i.imgur.com/6FDhkFA.jpg.

Cóż to już kwestia gustu. Mnie na przykład mocno przybiła scena egzekucji królowej. Ale tak samo Diablo 2 nie było bez przerwy makabryczne. Screen który pokazałeś to Halls of Agony w wersji Diablo 2. Pozostałe akty może poza Haremem jakoś specjalnie makabryczne nie były. Była pustynia (w obu grach, przy czym w trójce miałeś kultystów, zwłoki powywieszane na narzędziach tortur czego w dwójce nie było) Były mroźne klimaty (nieco dobijał mnie fakt że nie mogłem ratować strażników przed gargulcami i tylu ich tam ginęło) była tak samo dżungla i miejsca "piekielne". Skorumpowane

Spoiler

Niebiosa

były moim zdaniem mroczniejsze niż Piekło z poprzedniej gry.
No ale jak już mówiłem to kwestia gustu. Ja w sumie mógłbym na tym zakończyć temat i życzyć ci miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 19:26, Arcling napisał:

Moim zdaniem taka forteca Pandemonium czy Zachodnia Marchia udały się im bardzo dobrze.
Temat różnic w stylach jest mocno zużyty i tutaj raczej nie będzie nigdy jednej dominującej
opinii. Według mnie aż tak wielkich różnic nie ma, jedynka działa się w bardziej ograniczonym
środowisku, gdzie dominował styl katakumb/piekła, a także ograniczenia samego silnika
nie były bez wpływu. Ciekawe, że teraz wielu podaje za przykład Diablo 2, a kiedyś było
podobnie krytykowane, jak Diablo 3 - no bo jak to, bieganie po zielonej trawce w Diablo?


Było krytykowane za to, że wyszło z podziemi - nie za to, że zmieniło styl graficzny. Bo ten pozostał taki sam, a wszystkie podziemia i lochy tylko zyskały na atrakcyjności dzięki większej ilości szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 19:34, Niflheim napisał:

Było krytykowane za to, że wyszło z podziemi - nie za to, że zmieniło styl graficzny.
Bo ten pozostał taki sam, a wszystkie podziemia i lochy tylko zyskały na atrakcyjności
dzięki większej ilości szczegółów.

No nie tylko, wielu też pewne miejscówki się nie podobały i większa ilość kolorów. Wszystkim się nie dogodzi, niektórzy chcieliby pewnie szaroburej stylistyki i ciemności przez większość gry :) Również krytykowanie samego faktu wyjścia z podziemi tylko to potwierdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 19:32, Hubi_Koshi napisał:

Nie no przepraszam! Grałem sporo zarówno w Warcrafta 3 jak i w WoWa i to porównanie nijak
ma się do rzeczywistości. Postacie w Diablo są mocno realistyczne i stylowo podobne do
tych z Diablo 2 bardziej niż WoW. Nijak nie mogę się zgodzić z tym zdaniem.


No błagam, jakiegokolwiek zdania by się nie miało ta temat jakości oprawy graficznej, to faktem jest że jest przerysowana. ;P To jeszcze nie poziom Torchlighta, ale do WoW niewiele brakuje - przecież to zarzucano grze od lat.

Dnia 12.07.2014 o 19:32, Hubi_Koshi napisał:

Cóż to już kwestia gustu. Mnie na przykład mocno przybiła scena egzekucji królowej. Ale
tak samo Diablo 2 nie było bez przerwy makabryczne. Screen który pokazałeś to Halls of
Agony w wersji Diablo 2.


Nie, to jedna z wielu lokacji w grze, wygooglowałem losowy screenshot z lochu. ;P Tu masz parę innych lokacji:

http://i166.photobucket.com/albums/u112/illusionist1324/Screenshot059.jpg
http://newd2event.net/img/maps/act1/Tristram.jpg
http://www.ilbe.com/files/attach/new/20140322/12247466/2913379439/3197330713/0a2ab670b5f2c048542db8d20488a7b9.jpg

Dnia 12.07.2014 o 19:32, Hubi_Koshi napisał:

Pozostałe akty może poza Haremem jakoś specjalnie makabryczne
nie były.


No ba, bo nie o to chodzi. ;P W jedynce również nie stąpało się wyłącznie po ludzkich wnętrznościach.

Dnia 12.07.2014 o 19:32, Hubi_Koshi napisał:

Była pustynia (w obu grach, przy czym w trójce miałeś kultystów, zwłoki powywieszane
na narzędziach tortur czego w dwójce nie było)


W dwójce często znajdowało się zwłoki najemników, czy to leżące, czy to nabite na włócznie. Tylko jak ta pustynia prezentowała się w tych grach:

http://i.imgur.com/kZ5yRp7h.jpg - naprawdę nie widzisz "kanciastości" modeli i otoczenia, mocniejszego nasycenia barw?

Dla porównania - http://i1195.photobucket.com/albums/aa394/onetwosc/d2desert.jpg .

Dnia 12.07.2014 o 19:32, Hubi_Koshi napisał:

Były mroźne klimaty (nieco dobijał mnie
fakt że nie mogłem ratować strażników przed gargulcami i tylu ich tam ginęło)
była tak
samo dżungla i miejsca "piekielne".


Były, tylko co to zmienia? Przecież nie mówię, że wędrowało się przez tęcze i krainy Moich Małych Kucyków. ;P Bo i wędrowało się po lokacjach utrzymanych w podobnej konwencji co część druga, lecz styl ich prezentacji uległ zmianie. To fakt. To, czy ta zmiana ci się podoba, czy może jest ci obojętna - to już inna sprawa i kwestia gustu.

Dnia 12.07.2014 o 19:32, Hubi_Koshi napisał:

Skorumpowane

Spoiler

Niebiosa

były moim zdaniem mroczniejsze
niż Piekło z poprzedniej gry.


Tu już wymiękam i nie wiem co odpowiedzieć, bo Akt 4 z D3 to zdecydowanie najgorszy i najmniej klimatyczny fragment z całej serii. xD

@Arcling

>No nie tylko, wielu też pewne miejscówki się nie podobały i większa ilość kolorów.

Czyli nie podobało się po prostu wyjście z podziemi i odwiedzenie pustyni/dżungli, bo chyba nie chodzi o oburzenie spowodowane tym, że piasek miał kolor piasku, a nie popiołu. ;P Wydaje mi się, że apologeci trójki nie za bardzo mają pojęcie o co chodzi tym mocno zniesmaczonym jej klimatem. Sprawa z Diablo 2 i 3 ma się całkowicie inaczej, bo gra jednak rozgrywa się w podobnego rodzaju lokacjach co w dwójce. Krytykowane jest odejście od STYLU graficznego, a nasycenie barw to przecież tylko część problemu.

Zresztą, jak mówiłem wcześniej, ten temat jest wałkowany od lat, a nie widzę sensu przekonywać cię do swoich odczuć skoro ta zmiana nie była dla ciebie istotna. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować