Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Divinity: Grzech Pierworodny - recenzja

329 postów w tym temacie

Wzięlibyście już to ludziom wysłali, zamiast czekać nie wiadomo po co do 18.07... Premiera światowa już była, a tłumaczenie polskie i tak nie będzie za tydzień dostępne afaik. Nosz ludzie się niecierpliwią. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z postem Suaveks''a moglibyście juz wysłać grę ? Przecież nie macie już żadnego powodu by dalej czekać do 18 lipca z wysyłką.

Ps. Ludzie już są bardziej niż zniecierpliwieni przez to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko na terenie polskiego dystrybutora to on dyktuje warunki i raczej sklep nie ma tutaj nic do gadania. Jeśli by to zrobili zapewne złamaliby pewne umowy związane z tym tytułem, a potem pojawiłyby się przeróżne inne nieprzyjemności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 08:10, Zgreed66 napisał:

Ile zajęło tobie przejście gry?


Jeśli pytasz Myszastego, to odpowiedź masz w ostatnim akapicie recenzji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 09:09, haderQ napisał:

Jeśli pytasz Myszastego, to odpowiedź masz w ostatnim akapicie recenzji :)

Wiedziałem, że gdzieś musi być, ale ślepy jestem :) (skończyłem czytać na SS :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do minusa: "no i czemu nie można obracać kamery o 360 stopni" - w opcjach można wyłączyć blokadę kamery, wówczas można obracać swobodnie kamerę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Zgadzam się z postem Suaveks''a moglibyście juz wysłać grę ? Przecież nie macie
> już żadnego powodu by dalej czekać do 18 lipca z wysyłką.
>
> Ps. Ludzie już są bardziej niż zniecierpliwieni przez to wszystko."

Na allegro klucze wersji steam były dostępne już od bety, wiec żaden problem jeśli ktoś był niecierpliwy i chciał zagrać wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 09:47, Enthroned666 napisał:

Na allegro klucze wersji steam były dostępne już od bety, wiec żaden problem jeśli ktoś
był niecierpliwy i chciał zagra wcześniej.


Sorry ale te klucze na allegro to mogły być poprostu klucze z samym dostępem do bety (pełno ich było na ebay, amazon itd.) i w dniu premiery gra znikała z library na steamie.

Ps. nawet Larian studios na swoim forum ostrzegało ludzi przed oszustami sprzedającymi tanio klucze do gry które okazywały się kluczami tylko do bety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>no i czemu nie można obracać kamery o 360 stopni?

Ależ można obracać kamerą do woli, wystarczy włączyć sobie swobodny ruch kamery w opcjach. Heh, 80 godzi gry i ani razu w opcjach? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy widziałem, jak gracze uważają oprawę gry za archaiczną. Zaczynam uważać, ze ta całą walka o grafikę staje się coraz bardziej głupia. Dla mnie grafika w Divinity ma swój styl, interfejs jest fajnie zaprojektowany, a efekty specjalne wystarczające i mówi to osoba, która zainstalowała mody HD do Skyrima. Chyba dla mnie dobra grafika ma inne znaczenie i powinienem używać słowa klimatyczna, a grafika w Divinity taka jest :), podobnie jak w 2 Baldurze, IWD i dodatku do Skyrima: Dragonborn :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> nawet Larian studios na swoim forum ostrzegało ludzi przed oszustami sprzedającymi
> tanio klucze do gry które okazywały się kluczami tylko do bety.

Sorry ale jak kupujesz u sprawdzonego sprzedawcy, który ma sklep i parę tysiów komentarzy normalny klucz za kilkadziesiąt zł to działa normalnie i nie jest to żadna ściema. Ja tak robiłem parę razy i nigdy problemu nie miałem, tak samo z Divinity do którego mam dalej dostęp i jest to normalna wersja Steam z wszystkimi aktualizacjami itp.
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ależ można obracać kamerą do woli, wystarczy włączyć sobie swobodny ruch kamery w opcjach.
> Heh, 80 godzi gry i ani razu w opcjach? ;)
Larian tylko ostrzega, że będą błędy graficzne, bo kampanię zaprojektował dla obrotu kamery o 90(?) stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie DOS nie przypominało za bardzo Ultimy - może trochę 7-kę, przez crafting (wypiekanie chleba!) i burdel w plecaku ;-)
Natomiast gra ma jeszcze jedną denerwująca rzecz jak dla mnie - stosunkowo łatwo utknąć, bo dziennik ma tak enigmatyczne wpisy, że nie wiadomo co robić często (nie chodzi o znacznik gdzie iść, ale jakiś sensowny opis). Czasami też, zadania żeby kontynuować wymagają znalezienia mikroskopijnego i ukrytego przycisku (vide jaskinia piratów) - jak się zauważy to pięknie, ale jeśli nie to można utknąć na dłuższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 12:47, JanekD napisał:

Natomiast gra ma jeszcze jedną denerwująca rzecz jak dla mnie - stosunkowo łatwo utknąć,
bo dziennik ma tak enigmatyczne wpisy, że nie wiadomo co robić często (nie chodzi o znacznik
gdzie iść, ale jakiś sensowny opis). Czasami też, zadania żeby kontynuować wymagają znalezienia
mikroskopijnego i ukrytego przycisku (vide jaskinia piratów) - jak się zauważy to pięknie,
ale jeśli nie to można utknąć na dłuższy czas.


Jeśli o mnie chodzi, dziennik jest idealny. Podsumowuje to co wiemy do tej pory. To co trzeba dalej zrobić należy wywnioskować z rozmów, znalezionych listów, notatek itp. Nie inaczej było z tym przyciskiem w jaskini piratów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tylko na terenie polskiego dystrybutora to on dyktuje warunki i raczej sklep nie ma tutaj
> nic do gadania. Jeśli by to zrobili zapewne złamaliby pewne umowy związane z tym tytułem,
> a potem pojawiłyby się przeróżne inne nieprzyjemności
Komentarz pisany był raczej żartobliwie. Oczywiste, że sklep nie ma tu wiele do gadania.

ALE...

Powodem przesunięcia premiery przez CDP były problemy z polską wersją językową, która miała być udostępniona 18.07. Teraz się okazuje, że tak się nie stanie i dodana zostanie w późniejszym terminie. Gra z tłoczni ewidentnie już dawno wyszła, gdyż niektórzy weszli już w posiadanie polskiej edycji kolekcjonerskiej (patrz filmik na stronie sklepu), więc tak naprawdę, to gra leży na magazynach czekając na symboliczną datę. Sklep nic nie zrobi, a sam też nie wiem z czym wiązałoby się ewentualne przełożenie premiery na wcześniejszy termin przez CDP, ale nie ukrywam, że taki wariant byłby bardzo fajny, szczególnie biorąc pod uwagę, że jedni już grają, a drudzy się niecierpliwią. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować