Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Divinity: Grzech Pierworodny - recenzja

329 postów w tym temacie

Wiesz w ten sam sposób można powiedzieć, że piractwo w Polsce jest "legalne", a reszta zależy od tego kto jakie ma moralne podejście do tej sprawy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z twojego posta wynika że pożyczenie komuś pasów do konta aby ten zagrał sobie za darmo jest ok a kupienie gry i wrzucenie do niej cracka żeby komfortowo grać jest większą szkodą dla producenta niż przypadek pierwszy. To może już lepiej ściągnąć grę z tora?? Przecież jedno i drugie to piractwo. Co za różnica??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo to jest pożyczenie konta i to nie jest piractwo - wtedy pożyczasz dostęp podobnie jak pożyczasz pudełką z grą i płytę. W przypadku cracków to jest złamanie zabezpieczeń poprzez ingerowanie w pliki gry. Nie biorę pod uwagę modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak dam passy, ktos pobierze gre i bedzie gral offline, a ja w ta sama gre beda gral jednoczesnie to tez lamanie licencji. ? Ten temat jest gleboki, ze hej i kazdy patrzy na niego z innej strony, z innymi przypadkami jako przyklad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko mówimy o sytuacji, w której pożyczamy komuś swoje dane do konta i gra on za pomocą niego w gry tam się znajdujące. Jeśli weźmie grę ściągnie, a potem załączy do niej cracka to wtedy łamiącym licencję jest udostępniający konto, bo to jego konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 13:21, Muradin_07 napisał:

Tak, bo to jest pożyczenie konta i to nie jest piractwo - wtedy pożyczasz dostęp podobnie
jak pożyczasz pudełką z grą i płytę. W przypadku cracków to jest złamanie zabezpieczeń
poprzez ingerowanie w pliki gry. Nie biorę pod uwagę modów.


Sądze że producenci raczej by się z tobą do końca nie zgodzili. Cóż każdy ma na ten temat własne zdanie. Ale stosowanie cracka do gry zakupionej w sklepie aby ominąć zabezpieczenia aby w pełni cieszyć się grą, na pewno jest mniej krzywdzące dla osób które tę grę stworzyli i pracowali nad jej udoskonaleniem. Tak więc nie wypadało tego stawiać na równi ze ściąganiem gier z torentów. Takie jest moje zdanie na ten temat. Jeśli się mylę to proszę o bana bo wg twojego toku rozumowania na niego zasłużyłem za propagowanie piractwa na tym forum. Tele od emnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są wyjątki, gdzie producent poprzez swoje zabezpieczenia uniemożliwia grę kilka lat po premierze. Taki problem jest na przykład w Assault on the Dark Athena, gdzie system antypiracki po prostu nie chce się zaktualizować, bo firma wydająca go najzwyczajniej w świecie zakończyła swoją działalność.

Naotmiast nie ma co dramatyzować - to jest dyskusja. Po prostu każdy wyraził swoje zdanie w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 13:31, Muradin_07 napisał:

Są wyjątki, gdzie producent poprzez swoje zabezpieczenia uniemożliwia grę kilka lat po
premierze. Taki problem jest na przykład w Assault on the Dark Athena, gdzie system antypiracki
po prostu nie chce się zaktualizować, bo firma wydająca go najzwyczajniej w świecie zakończyła
swoją działalność.

Naotmiast nie ma co dramatyzować - to jest dyskusja. Po prostu każdy wyraził swoje zdanie
w tym temacie.


Fakt trochę mnie poniosło przy ostatniej wypowiedzi. Ehh będę tęsknił za czasami kiedy to gry wydawane na płytach miały zabezpieczenia typu SecuROM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 13:16, Muradin_07 napisał:

Wiesz w ten sam sposób można powiedzieć, że piractwo w Polsce jest "legalne", a reszta
zależy od tego kto jakie ma moralne podejście do tej sprawy ;P

Legalne, może nie. Bo raz, że to co jest legalne określa prawo, dwa jest jeszcze unikanie kary :P
Z drugiej strony moralne podejście do tej sprawy raczej świadczy o poglądzie na to prawo, czyli czy to powinno być legal, lub nie. Albo jak powinno być chronione. Więc jakoś to jest powiązane ze sobą :P

Raczej jednak chodziło mi o sam fakt unikania tego ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 23:19, Jarden napisał:

Jak Ci Steam nie pasuje to na GoG''u mozesz kupic za 40 bucksow DRM Free:)

Oto co mi odpisał oficjalny support na Larian.com:

"Hi again,

1. The game is DRM-free. Meaning, once you activate and download the game from Steam, you can move your files, uninstall Steam and keep playing by starting the exe without Steam involved. We can not send you any other version of the game then what you get in the box. There are only Steam and GOG installers.

2. If you want a GOG key, you’ll have to purchase the game on GOG.com. We do not provide GOG keys in the boxed version of the game.

3. There won’t be any deal where we will include a Steam and GOG key for Divinity: Original Sin. This was a one time offer for Dragon Commander.

Hope that helps.

Cheers,
Thomas
"

W skrócie, wersję steamową, którą sie pobierze na dysk można przekopiować do innego katalogu, wyłączyć klienta Steam i grać bez DRM-u. Natomiast wersję GOG trzeba zakupić osobno, nie wysyłają kluczyka do wersji bez GOG-owej dla tych co mają wersję Steam.

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie zrobili wersji pudełkowej od razu bez Steam czy aktywacji online tak jak REDzi przy okazji obu edycji rozszerzonych Wieśka. Wrzucasz płytkę do napędu instalujesz i grasz. Żadnego łączenia z netem aktywacji wymuszonych Patch. Ale dla tej gry chyba warto będzie go przeboleć, choć nie mam ani jednej gry na steam'a w kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 15:29, Hellslinger69 napisał:

Szkoda że nie zrobili wersji pudełkowej od razu bez Steam czy aktywacji online
tak jak REDzi przy okazji obu edycji rozszerzonych Wieśka. Wrzucasz płytkę do napędu
instalujesz i grasz. Żadnego łączenia z netem aktywacji wymuszonych Patch. Ale dla tej gry chyba
warto będzie go przeboleć, choć nie mam ani jednej gry na steam''a w kolekcji.

Wybór jest zatem prosty. Kup grę na GOG.com. Jeśli cena jest za wysoka dla Ciebie, zrób zrzutkę z kolegami, a później share''ujcie sobie konto GOG. Pamiętaj, jeżeli w danym momencie gra jest zainstalowana tylko na jednym komputerze, na którym gra jeden użytkownik, to nie jest to złamanie dokumentu EULA, ani nie jest to piractwo. W końcu na jedno i to samo konto GOG można się logować z różnych komputerów i lokalizacji, nieprawdaż? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 17:33, Janek_Izdebski napisał:

Wybór jest zatem prosty. Kup grę na GOG.com. Jeśli cena jest za wysoka dla Ciebie,
zrób zrzutkę z kolegami, a później share''ujcie sobie konto GOG. Pamiętaj, jeżeli w danym
momencie gra jest zainstalowana tylko na jednym komputerze, na którym gra jeden
użytkownik, to nie jest to złamanie dokumentu EULA, ani nie jest to piractwo.
W końcu na jedno i to samo konto GOG można się logować z różnych komputerów i lokalizacji,
nieprawdaż? :)

I tak się pewnie zrobi. Ale raczej poczekam na jakaś promocje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 18:18, Hellslinger69 napisał:

I tak się pewnie zrobi. Ale raczej poczekam na jakaś promocje :D

To ile chcesz czekać? Pół roku? Rok? Na GOG.com raczej wcześniej niż przed gwiazdką, obniżki nie doczekasz... To już lepsza zrzutka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie się raczej wydaje, że przesunięcie polskiej premiery mogło mieć związek z zamieszaniem i ze zmianą zawartości EK. Tak czy siak ustawianie premiery na piątek i wysyłka towaru DOPIERO właśnie w dniu premiery byłaby czystą podłością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 13:30, Siriondel napisał:

Już wczesne godziny z tą grą mocno uświadomiły mi (po raz kolejny zresztą), jak bardzo
współczesne gry zeszły na psy i jak bardzo bezmózgą jednostką jest przeciętny gracz

Kiedyś pewien znany polityk powiedział - "ciemna masa wszystko kupi"... i to się odnosi do wszystkiego w życiu, do gier też :) wciskają nam byle co a my to łykamy jak pelikany

Dnia 12.07.2014 o 13:30, Siriondel napisał:

Wchodzę na forum Steam, a tam posty takie jak "eeee, nie wiem co robić w tej grze", "nie
wiem gdzie mam iść", "walka jest za wolna, usuńcie system tur", przyprawiają mnie o zażenowanie.
Jak jakieś ofermy. Dokąd to wszystko zmierzyło...

Jak się przez tyle lat było przyzwyczajanym do prowadzenia za rączkę to czemu się dziwić.
Z coraz większym zainteresowaniem czekam na tę grę :) Mam nadzieję że po kilkunastu godzinach będę mógł powiedzieć: "nareszcie" !!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja przekonała mnie do zakupu gry, obym się nie zawiódł.
Co do Steama, to ni cholery nie potrafię pojąć, co ludziom w nim przeszkadza. Czyżbyście grali na tak przedpotopowym sprzęcie, że te marginalne dodatkowe zużycie zasobów uniemożliwia wam komfortową zabawę? A może tęsknicie za czasami, gdzie należało szukać informacji o nadchodzących patchach, a później ręcznie je ściągać i instalować? A może w ogóle internet wam wadzi i wolelibyście czekać na łatki dodawane na płytkach z czasopism branżowych, jak to miało miejsce kilkanaście lat temu? Ja przez to przeszedłem - nie ma za czym tęsknić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować