Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Divinity: Grzech Pierworodny - recenzja

329 postów w tym temacie

W zeszłym tygodniu również zadałem pytanie czy istnieje możliwość wcześniejszej wysyłki: dość szybko przyszła odpowiedź, która oczywiście była negatywna - polska wersja ma mieć premierę 18-tego i dopiero wtedy będą wysyłane gry.
Zadałem niedawno pytanie czy istnieje możliwość zmiany zamówienia na EK i czekam na odpowiedź - szkoda, że wcześniej nie widziałem tej kolekcjonerki, bo pieniądze właściwie żadne, a jednak dostaje się 2 kopie gry + pierdoły. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 11:47, Pajonk78 napisał:

W zeszłym tygodniu również zadałem pytanie czy istnieje możliwość wcześniejszej wysyłki:
dość szybko przyszła odpowiedź, która oczywiście była negatywna - polska wersja ma mieć
premierę 18-tego i dopiero wtedy będą wysyłane gry.
Zadałem niedawno pytanie czy istnieje możliwość zmiany zamówienia na EK i czekam na odpowiedź
- szkoda, że wcześniej nie widziałem tej kolekcjonerki, bo pieniądze właściwie żadne,
a jednak dostaje się 2 kopie gry + pierdoły. :D


No widzisz, a ja ciągle czekam na odpowiedź na swoje pytanie i póki co żadnejodpowiedzi nie dostałem.

Żartujesz z tym że dopiero 18 będą wysyłali zamówienia ? Myślałem że najpóźnień 18 lipca będe miał EK u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dowiedzieć czy możliwa jest wysyłka gry przed 18 lipca. To zależy od wielu czynników, a podstawowym jest taki, że zwyczajnie nie mam pojęcia kiedy i czy gra pojawiła się w magazynie. Postaram się coś dowiedzieć. Co do tego, że na razie będzie wersja angielska gry to myślę, że jest to jakieś rozwiązanie. Zamiast po raz kolejny przesuwać datę premiery gracze będą mieli okazję zacząć przygodę w wersji angielskiej. Moim zdaniem warto przynajmniej trochę przypomnieć sobie język angielski. Z tego co wiem CDP.pl robi wszystko, aby polska lokalizacja była jak najlepsza i mam nadzieję, że wrześniowy termin udostępnienia łatki nie zostanie zachwiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 12:46, Wojman napisał:

Postaram się dowiedzieć czy możliwa jest wysyłka gry przed 18 lipca. To zależy od wielu
czynników, a podstawowym jest taki, że zwyczajnie nie mam pojęcia kiedy i czy gra pojawiła
się w magazynie. Postaram się coś dowiedzieć. Co do tego, że na razie będzie wersja angielska
gry to myślę, że jest to jakieś rozwiązanie. Zamiast po raz kolejny przesuwać datę premiery
gracze będą mieli okazję zacząć przygodę w wersji angielskiej. Moim zdaniem warto przynajmniej
trochę przypomnieć sobie język angielski. Z tego co wiem CDP.pl robi wszystko, aby polska
lokalizacja była jak najlepsza i mam nadzieję, że wrześniowy termin udostępnienia łatki
nie zostanie zachwiany.


Wojman i jak ? dowiedziałeś się czegoś na temat możliwości wczesniejszej wysyłki itd. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasa na EK poszła, czekam sobie cierpliwie na grę - natomiast gram już w wersję ang i spolszczeniem w wersji beta (steam)

btw. jeśli ktoś zamówił grę z odbiorem osobistym to wysyłka będzie w czwartek 17 by na 18 była do odbioru. Tak przynajmniej zrozumiałem w swoim zamówieniu.

Ciekawi mnie natomiast czy CDP rzeczywiście wyda spolszczenie, czy szybciej pojawi się fanowskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 14:55, Janek_Izdebski napisał:

W skrócie, wersję steamową, którą sie pobierze na dysk można przekopiować do innego katalogu,
wyłączyć klienta Steam i grać bez DRM-u. Natomiast wersję GOG trzeba zakupić
osobno, nie wysyłają kluczyka do wersji bez GOG-owej dla tych co mają wersję Steam.

Pozdrawiam. :)


Dobrze wiedziec, chociaz nie wiem czemu mi odpisales:)
Bywasz jeszcze czasem online na Steamie czy odszedles na "emeryture"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że najpóźnień do jutra się dowiemy co z tą wysyłką i wszystko się wyjaśni. Bo przecież sami piszą że ponad 90% będzie grało przed premierą a takie stwierdzenie do czegoś zobowiązuje prawda ?

PS. Czy to prawda co piszą na forach że itemy z DLC (pety z kodów itd.) są jednorazowego użytku ?

PS 2. jednak nie gram w wersje z GOG i czekam dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 22:43, Hellslinger69 napisał:

Taka fajna gra. Gdyby nie wymagała steam''a zamówił bym bez wahania.


Masz bana na steama :) ? Bo nie łapie co ma przysłowiowy piernik do wiatraka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 04:21, Jarden napisał:

Dobrze wiedziec, chociaz nie wiem czemu mi odpisales:)

Po prostu chciałem się podzielić oficjalną informacją od Larianów. :)

Dnia 15.07.2014 o 04:21, Jarden napisał:

Bywasz jeszcze czasem online na Steamie czy odszedles na "emeryture"?

Bywam, ale teraz z rzadka. Jak będę następnym razem, to odezwę się do Ciebie, obiecuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 10:03, wolverine napisał:

Masz bana na steama :) ? Bo nie łapie co ma przysłowiowy piernik do wiatraka ?

Raczej Steam dostał od niego bana ;)
Ale serio, co w tym dziwnego, że o zakupie gry decyduje DRM?
Co do gry i w nawiązaniu do powyższego: interakcja i larianowy styl fabularny, miodzio. W dodatku jest wersja bez Steam, nic tyllo brać...szkoda, że to turówka, więc muszę ją olać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za problem w tym, że gra jest turowa. Imo to jest dużo lepszy sposób na prowadzenie walki, bo jest taktyczna. W fallouta 2 też nie grałeś z tego powodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 12:57, Wielki_Bubba napisał:

Nie wiem co za problem w tym, że gra jest turowa. Imo to jest dużo lepszy sposób na prowadzenie
walki, bo jest taktyczna. W fallouta 2 też nie grałeś z tego powodu?


Problem jest taki,że takowa walka jest wolna i po prostu nudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 12:57, Wielki_Bubba napisał:

Nie wiem co za problem w tym, że gra jest turowa. Imo to jest dużo lepszy sposób na prowadzenie
walki, bo jest taktyczna. W fallouta 2 też nie grałeś z tego powodu?

Mi np przeszkadza taka walka , choć doceniam klasę tej gry ale po prostu wiem że nie będzie dla mnie . Tak nie grałem w Fallouta 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 11:57, zadymek napisał:

Ale serio, co w tym dziwnego, że o zakupie gry decyduje DRM?

No właśnie dla mnie jest to niezrozumiałe. Jeżeli gra zapowiada się genialnie, to mam w nosie czy jest wydana na płytce czy elektronicznie i czy wymaga steam, origin czy uplay.
Moim zdaniem to głupota pozbawiać się przyjemności z powodu takich bzdur. No ale cóż wolny kraj, wolna wolna :)

Dnia 15.07.2014 o 11:57, zadymek napisał:

Co do gry i w nawiązaniu do powyższego: interakcja i larianowy styl fabularny, miodzio.
W dodatku jest wersja bez Steam, nic tyllo brać...szkoda, że to turówka, więc muszę ją
olać.

A może warto się przekonać ? Turówka turówce nierówna, może faktycznie będzie tak miodna że i tury jakoś przebolejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 13:00, lis_23 napisał:

Problem jest taki,że takowa walka jest wolna i po prostu nudna.


Już niedługo Inqusition, będziesz mógł swobodnie spamować w czasie rzeczywistym kilka przycisków na padzie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 14:02, Shinigami napisał:

Już niedługo Inqusition, będziesz mógł swobodnie spamować w czasie rzeczywistym kilka przycisków na padzie ;D

Szczerze mówiąc wole taki system walki jaki był w DA : O niż turowy ( chyba że jest to zrealizowane tak jak w np Personie 3/4 ) Chociaż oczywiście to tylko moje zdanie i wiem że taki system walki ma wielu swoich fanów . Po prostu to nie jest gra dla mnie i tyle ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 14:09, Morrdin napisał:

Szczerze mówiąc wole taki system walki jaki był w DA : O /.../


Aktywna pauza nie jest zła. Pojawi się zresztą w jednym z największych KS projektów pod koniec tego roku. Co innego, jak ktoś na siłę chce uszczęśliwić wszystkich i tworzy hybrydy. Tury mimo wszystko wymagają od gracza kombinowania, czar rzucony w złe miejsce czy postać która zawędrowała nie tam gdzie powinna to często prosta droga do grobu. A tak, można sobie bez finezji dusić X, Y, Z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 13:00, lis_23 napisał:

Problem jest taki,że takowa walka jest wolna i po prostu nudna.


Obejrzyj materiały z DA:I. Nie turowa, szybka i też nudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 16:35, Bambusek napisał:

Obejrzyj materiały z DA:I. Nie turowa, szybka i też nudna.


Ja jednak wolę walkę w czasie rzeczywistym,ewentualnie z aktywną pauzą ale najbardziej coś a la H&S,ale może nie z taką ilością wrogów,jak w "The Incredible Adventures of Van Hrlsing" w którego właśnie pogrywam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować