Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Divinity: Grzech Pierworodny - recenzja

329 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2014 o 11:51, lis_23 napisał:

Kto w dzisiejszych czasach nie ma dostępu do neta?
ja bym chciał,żeby wszystkie gry wymagały Steama,najwygodniejszy system instalowania,pobierania
i patchowania gier.


No Neostrada będzie miała awarie czy coś innego to sobie pograsz jak będzie ci necik potrzebny. Od razu idź do Microsoftu tam też chcą by wszystko do neta było podpięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"no i czemu nie można obracać kamery o 360 stopni?"

To raczej nie jest wada, a zaleta. W Neverwinter zapewnienie ruchomej kamery bardzo negatywnie wpłynęło na "płynność grania"; chodzi mi tutaj o to, że zamiast skupiać się na eksploracji tudzież walce trzeba było non stop walczyć z kamerą aby zapewnić sobie jak najlepszy widok (w Dragon Age było podobnie, ale to był raczej Baldurs Gate klasy B, podobnie jak obie części Neverwintera). Im mniej swobody w mieszaniu kamerą tym lepiej dla gry z rzutem izomerycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 23:51, Renchar napisał:

No Neostrada będzie miała awarie czy coś innego to sobie pograsz jak będzie
ci necik potrzebny. Od razu idź do Microsoftu tam też chcą by wszystko do neta było podpięte.

A o czymś takim jak tryb offline w Steamie Pan słyszał? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 13:50, wolverine napisał:

No właśnie dla mnie jest to niezrozumiałe. Jeżeli gra zapowiada się genialnie, to mam
w nosie czy jest wydana na płytce czy elektronicznie i czy wymaga steam, origin czy uplay.
Moim zdaniem to głupota pozbawiać się przyjemności z powodu takich bzdur. e

Jak ktoś nie lubi Steam to to nie są bzdury. Tak samo jak ty nie dasz za taką "przyjemność" tysiaka tak dla niektórych DRM zwany Steam to za wysoka cena.

Dnia 15.07.2014 o 13:50, wolverine napisał:

A może warto się przekonać ? Turówka turówce nierówna, może faktycznie będzie tak miodna
że i tury jakoś przebolejesz.

Tak, a ty możesz np zmienić płeć, a nuż ci się spodoba i jakoś przebolejesz niedogodności;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2014 o 04:39, Janek_Izdebski napisał:

A o czymś takim jak tryb offline w Steamie Pan słyszał? :)


Może wie/słyszał o problemach ze Steamem tzn. czasem zapisy gry z grania w trybie Offline nie działają/nie współpracują z grą jak chcesz kontynuować w trybie Online (sam miałem tak pare razy)

Ps. Dośtał ktoś meila z informacją potwierdzającą że wersje pudełkowe gry będą wysyłane 18 (lub że będą wysyłane przed 18 ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2014 o 07:32, argahawk napisał:

Ps. Dośtał ktoś meila z informacją potwierdzającą że wersje pudełkowe gry będą wysyłane
18 (lub że będą wysyłane przed 18 ?)

W moim przypadku w szczegółach zamówiena na stronie sklepu widniej informacja: "Status twojego zamówienia: opłacone, zostanie wysłane 18 lipca" - natomiast w mailu wysłanym po opłaceniu zamówienia jest informacja: "Zamówienia gram.pl do punktów odbioru wysyłane są jedynie dwa razy w tygodniu - w każdy poniedziałek i czwartek. Najbliższy prawdopodobny termin wysyłki Twojego zamówienia to 17 lipca 2014." - w takim wypadku wydaje mi się, że każdy kto zamówił odbiór w punkcie (tudzież dostawę przez kuriera) raczej nie ma się co obawiać i w piątek będzie mógł rozpocząć przygodę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje bo meilu po opłaceniu zamówienia pisze :
"Przedsprzedaż, wysyłka 18. lipca 2014"

Natomiast w szczegółach zamówienia standardowa wiadomość :
"Przesyłka kurierska, dostawa na następny dzień roboczy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2014 o 07:31, zadymek napisał:

Jak ktoś nie lubi Steam to to nie są bzdury

Dla kogoś to nie są bzdury, a dla mnie takie podejście jest głupie.
Można być fanem piłki i nie oglądać np Mistrzostw Świata bo się lubi TVP, ale czy to ma sens ?
Skoro ktoś twierdzi że gra zapowiada się genialnie, to jakie znaczenie ma sposób w jaki ją uruchomi ? Czy to będzie steam czy to będzie origin, koniec końców liczy się to co masz na ekranie i przyjemność z gry.
A jeżeli gdzieś w tle ciągle nie daje Ci spokoju myśl " jeeeezu uruchomiłem to przez steama" to może warto odwiedzić psychologa :)

Dnia 16.07.2014 o 07:31, zadymek napisał:

Tak, a ty możesz np zmienić płeć, a nuż ci się spodoba i jakoś przebolejesz niedogodności;)

Chodziłem w szpilkach i w mini i mi się nie podobało. Ale jak Gucci wypuści nowa kolekcję butów to spróbuje ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 13:00, lis_23 napisał:

Problem jest taki,że takowa walka jest wolna i po prostu nudna.


Jeżeli "nudę" utożsamiasz z taktyką, zaawansowanym planowaniem i angażowaniem mózgu to rzeczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można obracać kamerę o 360 stopni - wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w menu gry. Co prawda autorzy ostrzegają, że (podobnie jak z włączeniem opcji rozmów "twarzą w twarz") może się to wiązać z pojawianiem się błędów graficznych, ale jak przez kilkanaście godzin gry niczego takiego nie zauważyłem - może w późniejszych etapach pojawiają się takie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2014 o 09:35, wolverine napisał:

Skoro ktoś twierdzi że gra zapowiada się genialnie, to jakie znaczenie ma sposób w jaki
ją uruchomi ? Czy to będzie steam czy to będzie origin, koniec końców liczy się to co
masz na ekranie i przyjemność z gry.


Niektórzy tak mają i nic na to nie poradzisz. Swego czasu miałem zbędny klucz do X-com: Enemy unknown, gry w którą mój kumpel bardzo chciał zagrać. Chciałem mu go oddać, ale podziękował, bo "nie będzie zakładał konta steam". Podobnie było z kluczem do Civ 5. Próbowałem dociekać czemu taka niechęć do steam. Po prostu "nie, bo nie". Ok, mnie to nie boli. Czas na bojkotowanie kierunku w którym idzie przemysł gier PC (wersje cyfrowe podpięte pod usługi Steam, Origin, Uplay) skończył się lata temu.

Akurat w Divinity Steam DRM to niewielki problem. Raz aktywujesz grę i możesz grać nawet nie odpalając Steama. No i oczywiście jest też wersja GOG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gra ma na pewno premierę w ten piątek?,ktoś na Golu pisze tak:

""Dystrybutor gry Divinity: Grzech Pierworodny [PC] przekazał nam informację o zmianie jej daty premiery. Obecnie premiera planowana jest na 2014.07.25. W związku z tym realizacja zamówień zawierających ten produkt nastąpi w okolicy wyznaczonej daty." 16.07.14r. "Szanowny Kliencie Dystrybutor gry Divinity: Grzech Pierworodny [PC] przekazał nam informację o zmianie jej daty premiery. Obecnie premiera planowana jest na 2014.07.23. W związku z tym realizacja zamówień zawierających ten produkt nastąpi w okolicy wyznaczonej daty. Bieżące statusy swoich zamówień możesz sprawdzić w sekcji Mój Profil - Zamówienia po zalogowaniu się w Sklepie GRY-OnLine."

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=86506

muszę przyznać,że CDP kręci z tą grą od samego początku i kolejna obsówa premiery,aby wydać grę wraz ze spolszczeniem by mnie już nie zdziwiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2014 o 07:32, argahawk napisał:

Może wie/słyszał o problemach ze Steamem tzn. czasem zapisy gry z grania
w trybie Offline nie działają/nie współpracują z grą jak chcesz kontynuować w trybie
Online (sam miałem tak pare razy)

Warto wtedy wylogować się z klienta i zalogować ponownie, tym razem online. Zazwyczaj pomaga. :)

@lis_23

Dnia 16.07.2014 o 07:32, argahawk napisał:

/ciach/

To już są niezłe kpiny ze strony dystrybutora. Ciekawe co Pan Michał Gembicki na to... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że na stronie cdp.pl premiera gry ciągle jest planowana na 18.07. Skoro sami nie wiedzą, kiedy wydadzą grę, to może by tak poinformowali o tym wszystkich? Bo jakoś nie widzę nigdzie newsów na ten temat. No i dlaczego w ogóle premiera miałaby się znowu przesunąć, skoro na początku i tak ma być dostępna tylko wersja angielska? Nie mam pojęcia, co może powodować opóźnienie.

Hm, tak sobie wszedłem na stronę gry-online i widzę newsa (który pojawił się dzisiaj chwilę przed 10:00) o patchu do gry, a w nim zdanie "Warto mieć na uwadze, że pojutrze czeka nas polska premiera tej produkcji". Wygląda na to, że nikt nie wie, kiedy ta gra naprawdę wyjdzie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2014 o 11:39, lis_23 napisał:

muszę przyznać,że CDP kręci z tą grą od samego początku i kolejna obsówa premiery,aby
wydać grę wraz ze spolszczeniem by mnie już nie zdziwiła...


Może to była warunek tak niskiej ceny :) ? Chcą wydoić brzydko mówiąc steama do granic możliwości, testując nasza cierpliwość, a potem pozwolą sprzedawać w Polsce za pół ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amatorka że hej. Najpierw żadnych oficjalnych informacji na głównej o tym, że nie będzie polskiej wersji językowej, brak nawet maila, teraz dalej guzik wiadomo. Sklep tylko pamięta o tym, aby przypomnieć o zapłacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2014 o 12:26, matiz123 napisał:

Hm, tak sobie wszedłem na stronę gry-online i widzę newsa (który pojawił się dzisiaj
chwilę przed 10:00) o patchu do gry, a w nim zdanie "Warto mieć na uwadze, że pojutrze
czeka nas polska premiera tej produkcji". Wygląda na to, że nikt nie wie, kiedy ta gra
naprawdę wyjdzie. :D


Właśnie pod tym newsem ktoś pisze o przesunięciu premiery gry i to stąd pochodzi ów cytat,który wkleiłem i który pochodzi prawdopodobnie ze sklepu Gry-online.
20 Maja,30 maja,18 lipca,a teraz być może 25 sierpnia...ciekawe,jak to się skończy?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować