Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Divinity: Grzech Pierworodny - recenzja

329 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2014 o 12:35, lis_23 napisał:

Właśnie pod tym newsem ktoś pisze o przesunięciu premiery gry i to stąd pochodzi ów cytat,który
wkleiłem i który pochodzi prawdopodobnie ze sklepu Gry-online.

No to ja mogę potwierdzić, że te cytaty są z maili od ich sklepu. Ja grę zamówiłem tam wczoraj (nawet chciałem na gramie kupić - po raz pierwszy od stu lat chyba - ale sklep nie pozwolił mi przejść etapu wyboru sposobu płatności, zamiast iść dalej strona się tylko odświeżała). I wczoraj o 16:00 dostałem maila, że data premiery została przesunięta na 25.07, natomiast dzisiaj chwilę przed 11:00, że na 23.07. Śmieszne to trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedna rzecz:
pierwotnie premiera gry była planowana na 20 czerwca (pierwsza data premiery) a gra jest dostępna od kilku miesięcy na Steamie w formie wczesnego dostępu,rozumiem,że już wtedy główne questy i dialogi były gotowe,więc dlaczego CDP nie zabrał się za polonizację gry już wtedy? (wszak to tylko napisy),chyba,że decyzja o polonizacji zapadła tuż przed sugerowaną premierą gry,co by wiele tłumaczyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem odpowiedź w sprawie dostarczenia gry 18:

"Witam,

Dokładamy wszelkich starań by gra dotarła 18 lipca. Wszystko jest niestety
uzależnione od tego kiedy wydawca dostarczy nam towar.

Pozdrawiam"

Zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie sądziłem, że cdp ma zamiar zakopywac się jeszcze głębiej w dnie, w związku z premierą Divinity w Polsce. Skoro nie potrafią nawet jasno określić premiery pudełka z kodem, to mam wrażenie, że tej polskiej wersji to się w tym roku nie doczekamy, bo te ich sierpień/wrzesień to sobie można między bajki włożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, pogubiłem się już co, gdzie, kiedy. Sądziłem, że dostaniemy spolszczenie (tylko napisy, tak?) od razu z grą skoro data wysyłki została przesunięta. Jeden wielki charmider i bajzel. Jest to trochę irytujące biorąc pod uwagę to jak dużą firmą jest CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez z checia bym sie dowiedzial, czemu premoera gry byla i jak widac jest wielokrotnie przesuwana?

czy brak polonizacji jest blokerem aby gre oficjalnie wydac i sprzedawac?

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase. Nie mniej jednak niezadowolony klient to jeszcze mniejsza kasa.

jesli polski wydawca CDP do konca przyszlego tygodnia nie wyda gry to po prostu anuluje zamowienie EK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL nie wiem co mam myśleć, mam ochote anulować zamówioną EK, właśnie dostałem meila :

"Szanowni Państwo,

Dziękujemy za złożenie zamówień przedpremierowych w Sklepie gram.pl. Pragniemy poinformować, że w związku z opóźnieniem dostawy z winy wydawcy tytułu Divinity: Grzech Pierworodny, wysyłka z naszego magazynu nastąpi w dniu 18 lipca, z dostawą na poniedziałek, 21 lipca. Tego dnia nastąpi wysyłka wszystkich edycji gry: standardowej, kolekcjonerskiej i cyfrowej. Osoby zamawiające edycję cyfrową otrzymają kod 18 lipca

Za niedogodności przepraszamy.

Zespół Gram.pl"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2014 o 16:53, xippon napisał:

jesli polski wydawca CDP do konca przyszlego tygodnia nie wyda gry to po prostu anuluje
zamowienie EK


Sam anulowałem już po tym, gdy się dowiedziałem, że gra nie będzie po polsku. Nie lubię, gdy się robi takie szopki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są jaja, człowiek zamawia preorder, a będzie miał grę później niż ktoś kto idzie w dniu premiery do sklepu. Nie dość, że nie ma żadnych korzyści to jeszcze najzwyczajniej w świecie nie opłaca się kupować preorderu bo ostatecznie wyjdzie że i cena za wyższa i opóźnienia ogromne. Oczywiście o rekompensacie też nikt nie pomyślał. Też myślę nad anulowaniem, ale kurczę już się nastawiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Milo, ze gram.pl podalo konkretne informacje. Dziekuje.

Dla mnie EK to tylko dodatek bo w gre juz gram wczesniej z tlumaczeniem z bety. Ale dodatkowy klucz dla kolegi aby pograc w coop by sie przydal (w EK sa 2).

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem meila,że wyślą w piątek a u mnie gra będzie w poniedziałek z winy CDP i sam się zastanawiam nad anulowaniem zamówienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The seller of secrets now only has 1 ability book and 1 stat book instead of regenerating those

Jedna ze zmian w ostatnim patchu. Tak więc wymieniony w recenzji sposób na stworzenie supermana jest już nieaktualny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

porażka totalna, tłumaczenie się że to z winy wydawcy, jest bardzo słabe gdyż gram.pl powinien w imię zadowolenia klienta zadbać o to by produkt był u nich wcześniej, TYM BARDZIEJ, że jakiś matoł ustawił datę premiery na piątek !!(tak tak to wina wydawcy, już to słyszeliśmy) porażka,jutro rano po kontakcie z innym sklepem okaże się czy anuluję zamówienie czy to będzie moje ostatnie zamówienie na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sa jaja po co mi tlumaczenie we wrzesniu jak przejde gre w tym czasie po angielsku.Wkurzajaca jest polityka firmy jakos francuska i niemiecka wersja sa dostepne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze strony cdp to po prostu kpina...a cała ta sprawa z wydaniem Divinity to istna szopka. Na stronie cdp nie ma nawet nic wspomniane o tym cyrku podobnie na ich fanpage na fb. Powinni się poczuć chociaż w minimalnym stopniu i wydać komunikat OD SIEBIE...nie wspomnę już o jakimkolwiek sposobie na przeproszenie wszystkich ludzi, którzy grę zamówili.W ogóle, żeby o zmianach odnośnie premiery spolszczenia (które miało wydane być z dniem wydania edycji pudełkowej) dowiadywać się przez portal o grach a nie od dystrybutora...ba powiem więcej...jak przeczytałem na GOLu informacje, że premiera gry będzie 18 lipca, ale wersja polska pojawi się niestety na przełomie sierpnia/września to w sklepie cdp jeszcze prawie przez dzień była informacja, że gra po polsku wyjdzie 18 lipca. Totalna dezinformacja.

Z tego co obserwuje fora to widzę, że nie tylko gram.pl ma jakieś problemy, bo ludzie pisali o 23 a nawet 25 lipca. Żenada. Kupiłem swój egzemplarz wcześniej...niby 20 zł drożej i można by rzec, że oszczędziłem sobie tego cyrku...ale jednak też czekam na polską wersję zatem cóż...sam widok sprawia ból.

Ilość komentarzy rozpływających się nad grą jest proporcjonalna do ilości hejtu na wydawcę... i jak dobra by ta gra nie była to wszyscy i tak zapamiętają tą farsę co odstawił dystrybutor...tego nie da się już uratować...a już na pewno nie tą postawą jaką prezentuje wydawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2014 o 21:06, Siupson napisał:

i jak dobra by ta gra nie była to wszyscy i tak zapamiętają tą farsę co odstawił dystrybutor..

To nie pierwszy i na 100% nie ostatni raz kiedy CDP po prostu nie jest w stanie podołać takiemu czemuś. Wydaje mi się, że jakiekolwiek info + zadośćuczynienie winno mieć miejsce, ale nie ma się co łudzić: kasę naszą za preordery wersji polskiej (która to ukaże się na przełomie sierpnia/września) już mają, więc po co się starać? Znam angielski, ale nie na tyle, aby swobodnie grać w taką produkcję, w której to właśnie opisy i dialogi odgrywają bardzo dużą rolę. Specjalnie z kumplem nie kupowaliśmy wcześniej wersji Steam czy GOG - a teraz dalej będziemy czekać, żeby móc grać. W ogóle nie jestem w stanie zrozumieć opóźnienia: gra w pełnej wersji jest dostępna od czerwca (chyba się nie mylę?), więc powinniśmy i tak dostać ją w terminie skoro łatka z polskim językiem ukaże się "w bliżej nieokreślonej przyszłości" - czy osoby, które wcześniej kupiły grę będą mogły tę łatkę zassać? Bo jeśli tak to... zostaliśmy po prostu wydymani... Jedyne co mnie powstrzymuje przed anulowaniem zamówienia to najniższa cena - w innym przypadku pokazałbym ten sam palec jaki wystawił do nas CDP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phi,CDP od ponad roku nie aktualizuje swojego planu wydawniczego,więc nigdzie nie można się dowiedzieć,kiedy i czy w ogóle wydadzą jakiś film Disneya na Blu-Ray...nowości jeszcze można jakoś wychwycić ale z klasykami jest koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę sami sobie przeczą:

" Tego dnia nastąpi wysyłka wszystkich edycji gry: standardowej, kolekcjonerskiej i
cyfrowej. Osoby zamawiające edycję cyfrową otrzymają kod 18 lipca."

;)
myślicie,że można jeszcze anulować nieopłacone zamówienie EK i wziąć wersję cyfrową?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować