Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Divinity: Grzech Pierworodny - recenzja

329 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2014 o 22:43, Hellslinger69 napisał:

Taka fajna gra. Gdyby nie wymagała steam''a zamówił bym bez wahania.


Zawsze mozesz poczekać na jakąś przecenenę GOGu i tam kupić. Tylko zapewne będzie drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Taka fajna gra. Gdyby nie wymagała steam''a zamówił bym bez wahania.

To kup, ale graj na piracie :) I sumienie czyste, i rozgrywka miła bez niechcianego softu w tle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Taka fajna gra. Gdyby nie wymagała steam''a zamówił bym bez wahania.

Jak Ci Steam nie pasuje to na GoG''u mozesz kupic za 40 bucksow DRM Free:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 23:19, Jarden napisał:

Jak Ci Steam nie pasuje to na GoG''u mozesz kupic za 40 bucksow DRM Free:)


A można grać z osobami które posiadają wersję steam w co-opie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem już edytować - z tego co czytam to jest cross-platforming więc raczej nie powinno być problemu z grą w co-opie wersji steam i non-steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 23:19, Jarden napisał:

Jak Ci Steam nie pasuje to na GoG''u mozesz kupic za 40 bucksow DRM Free:)


Heh. Zapewne będę musiał tak zrobić. Ale to nigdy nie zastąpi pudełka na półce. Tęsknie za starymi czasami kiedy to gry miały zabezpieczenia nie wymagające internetu. Z tego powodu wole Uplay od Steam i Origin. Przynajmniej grę bez połączenia można zainstalować a aktywować w dowolnej chwili. Albo po prostu wrzucić cracka i grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 11:10, Sarinew napisał:

Wg http://steamcommunity.com/app/230230/discussions/0/45350790684641350/
gra na steamie jest drm-free, ze po zainstalowaniu nie trzeba uruchamiac steama.


Znaczy grę można normalnie zainstalować i dopiero aktywować na Steam czy trzeba odpalić Steam zęby w ogolę zainstalować?? Bo się trochę pogubiłem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tęsknie

Dnia 13.07.2014 o 11:05, Hellslinger69 napisał:

za starymi czasami kiedy to gry miały zabezpieczenia nie wymagające internetu. Z tego
powodu wole Uplay od Steam i Origin. Przynajmniej grę bez połączenia można zainstalować
a aktywować w dowolnej chwili. Albo po prostu wrzucić cracka i grac.


Kto w dzisiejszych czasach nie ma dostępu do neta?
ja bym chciał,żeby wszystkie gry wymagały Steama,najwygodniejszy system instalowania,pobierania i patchowania gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 11:05, Hellslinger69 napisał:

Heh. Zapewne będę musiał tak zrobić. Ale to nigdy nie zastąpi pudełka na półce. Tęsknie
za starymi czasami kiedy to gry miały zabezpieczenia nie wymagające internetu. Z tego
powodu wole Uplay od Steam i Origin. Przynajmniej grę bez połączenia można zainstalować
a aktywować w dowolnej chwili. Albo po prostu wrzucić cracka i grac.


Ostatnio musialem instalować coś z plyty. Męczylem się chyba z godzinę, bo okazało się, że płyta ma lekkie rysy i jest problem :D Dlatego nawet jak kupuję wersję pudełkową, to ściągam grę z neta. Od dwoch lat mam nowy komputer i napędu optycznego użylem łącznie z 6 razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 11:51, lis_23 napisał:

Kto w dzisiejszych czasach nie ma dostępu do neta?
ja bym chciał,żeby wszystkie gry wymagały Steama,najwygodniejszy system instalowania,pobierania
i patchowania gier.

Możesz wierzyć lub nie ale i w naszej super rozwiniętej Polsce są miesjaca gdzie nie docierają światłowody, a nawet radiówki tracą zasięg, zaś "mające zasięg w całej Polsce" sieci mobilne potrafią napsuć krwi gdy rwą ci połączenie w najmniej odpowiednim momencie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kto w dzisiejszych czasach nie ma dostępu do neta?
> ja bym chciał,żeby wszystkie gry wymagały Steama,najwygodniejszy system instalowania,pobierania
> i patchowania gier.
Czasem jak się jest w podróży to by się chciało też w coś pograć a jak nie pomyślisz o tym wcześniej to niezsynchronizowane gry nie odpalą poki przynajmniej na chwilę się nie połączysz i nie ustawisz trybu offline i nagle okazuje się, że cała twoja biblioteka jest nic nie warta. Inna kwestia, jak mieszkasz w małej miejscowości to często masz dostępnego jednego dostawcę neta i jak tylko coś siądzie, a w małych miejscowościach zdarza się to całkiem często, to nagle się okazuje, że jest jedna wielka kicha i gadanie tu, że to dlatego, że to Polska i jesteśmy 1000 lat za murzynami itp. nic nie zmienia, znam kilku ludzi z USA, którzy są skazani na monopol tamtejszych sieci telekomunikacyjnych i net nawala im nawet częściej niż nam bo linie przesyłowe są często przestarzałe, ale nic sie z tym nie robi bo konkurencji praktycznie nie ma:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I właśnie z takich powodów nie lubię gier które wymagają do działania lub instalacji systemów takich jak Steam lub Origin. Lubie za to Uplay - mimo ze czasem sprawia problemy - bo można normalnie zainstalować grę. Jak nie chcesz się użerać z aktywacją to ładujesz Cracka i grasz. Tego samego nie można powiedzieć o Steam i origin. padnie ci net w czasie instalacji i musisz wszystko zaczynać od nowa. Wilk syty i owca cała. Ja mam grę bez upierdliwych zabezpieczeń a producent ma zasłużoną nagrodę za swoje trudy. Dlatego zawsze będę zwolennikiem UBI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że crack jest złamaniem umowy między graczem, a producentem/dystrybutorem tytułu, bo ściąga nałożone zabezpieczenia na dany tytuł. Czyli nawet, jeśli gra jest kupiona w pewnym sensie jest to piractwo - nie ma pewności, że w ten sam sposób nie zagra kolega, kolega kolegi i kolega tego kolegi od kolegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi tylko o to,że dzisiaj stacjonarny PC bez dostępu do internetu to zwyczajny złom...można tylko na nim pograć w off ale tak bardzo jestem już przyzwyczajony do neta,ze kompa bez neta nawet bym nie włączył ;)
Aha,jeszcze nigdy nie padł mi net podczas instalacji gry ale,niestety,od marca tego roku wiem,co oznacza net-padaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 11:44, Hellslinger69 napisał:

Znaczy grę można normalnie zainstalować i dopiero aktywować na Steam czy trzeba odpalić
Steam żeby w ogolę zainstalować?? Bo się trochę pogubiłem :(


Chyba to drugie, bo jak kupisz w sklepie steam(lub klucz) to musisz gre jakos pobrac;) a instalator na plycie wymusi polączenie z kontem steam w celu aktywacji oraz ewentualnego pobrania patcha.
Traci sie steamowe funkcje w tym serwery multi, i nie pisze nic na temat poźniejszych patchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 12:59, Muradin_07 napisał:

Tylko, że crack jest złamaniem umowy między graczem, a producentem/dystrybutorem tytułu,
bo ściąga nałożone zabezpieczenia na dany tytuł. Czyli nawet, jeśli gra jest kupiona
w pewnym sensie jest to piractwo - nie ma pewności, że w ten sam sposób nie zagra kolega,
kolega kolegi i kolega tego kolegi od kolegi.


Równie dobrze osoba posiadająca konto Steam lub Orign możne udostępnić hasło koledze żeby pobrał grę. Czym to się różni od pożyczenia płyty?? Wszystko określa ludzka uczciwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tam pożyczasz konto, na któym są gry i możesz z niego to co ktoś chce pobrać i tylko wtedy grać, jak ma do niego dostęp (pomijam zupełnie aspekt "family sharing"). Natomiast tutaj - crackujesz grę, aby zagrać omijając pewne zabezpieczenia i grać offline. W tym przypadku można powiedzieć, że gog.com stosuje dość ryzykowną, choć z każdego punktu widzenia uczciwą strategię - kupujesz grę, ściągasz plik instalacyjny i teoretycznie można grę pożyczyć każdemu. Coś w stylu dawniejszych gier pudełkowych, tylko że w wersji cyfrowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować