Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Spore - nadchodzi rewolucja?

1172 postów w tym temacie

"Żałuję tylko, że nie dałem się skusić na zakup Spore nieco wcześniej, kiedy jeszcze był po 119zł. Wtedy zwyżka ceny by mnie nie sięgnęła. Ale cóż, to tylko gra."
Ja zamowiłem kiedy było po 119.90zł i niestety podwyżkę poczułem. Czas złożenia zamowienia w niczym mnie nie uratował. Szczerze mowiąć i tak kupie. Miało starczyć jeszcze na Fallouta 3 ale nic panie nie zrobisz jak kapitalizm szaleje. Starczy na dobre słuchafony :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 15:58, flymar napisał:

Zgadzam się z Tobą, chociaż wątpię czy "Panie i panowie z EA" tutaj zaglądają.

Wiem, że nie. Wiesz, to tylko taki pusty wylew żalu nad próbą wyciskania z ludzi maksimum kasy za minimum wkładu.

@damos123 -> zapewniam Cię, że jeśli masz maila z potwierdzeniem zamówienia, który zawsze przychodzi z gramu i jest w nim napisane czarno na białym za ile kupiłeś grę (a jest też numer zamówienia, data, cena itd.) to uwierz mi, że prawo jest po Twojej stronie. Kupiłeś grę za 119zł i za tyle sprzedawca musi Ci ją sprzedać, bo w momencie sprzedaży sugerowałeś się taką ceną, a taka obowiązywała. Możesz spokojnie zadzwonić do rzecznika praw konsumenta, który obsługuje Twój region i upewnić się, że mam rację. Tak na wypadek, gdybyś chciał walczyć o swoje i wiedzieć, że na 100% masz za sobą prawo.
W podobny sposób kupiłem taniej o 150zł aparat fotograficzny w RTV-Euro-AGD. W sklepie internetowym był po 750zł, więc złożyłem zamówienie i dostałem potwierdzenie z numerem zamówienia, ceną itd. Wydrukowałem sobie, a na miejsce odbioru wyznaczyłem jeden ze sklepów tej sieci w Poznaniu. Po odbieraniu okazało się, że aparat owszem jest, ale po 999zł, z wystawy. Pokazałem zamówienie, facet zaczął dzwonić do centrali sklepu netowego. Po pół godzinie poszukiwań zamówienia stanęło na moim i wydano mi sprzęt.
Tak samo kiedy idziesz choćby do marketu (tak na przyszłość mówię) i widzisz, że coś kosztuje powiedzmy 20zł, a babka na kasie kasuje np. 35zł, bo tyle ma w systemie. Nie gadasz już z kasjerką, bo ona nic nie może. Walisz do punktu obsługi klienta i mówisz, że na półce jest cena mniejsza, za dużo Ci skasowano. Dostaniesz zwrot pieniędzy, bo sugerowałeś się ceną na półce. Nie masz obowiązku wiedzieć ile kosztuje towar, nie masz obowiązku latać do skanera. Jeśli nie zmienią ceny na półce - ich strata. Przerabiane wiele razy.
W Media-Markt podobny przykład ze słuchawkami - na półce cena 39,99zł, na kasie 59,99zł. Oddali kasę (i od razu facet leciał zmienić cenę).

Nie daj się robić w konia. Dlatego właśnie mówiłem, że gdybym zamówił za 119zł to bym zyskał. Na pewno kontaktowałbym się z rzecznikiem konsumenta dla pewności, a potem dzwonił do BOKu gramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem regulamin gram.pl i mają tam w jednym punkcie napisane że nie moga zmienic ceny zamowienia po jego zlożeniu ale( jak zawsze jakies ale ) to się nie tyczu pre orderów. Chyba nie układali by regulaminu bez znania prawa? . Dokładniej mówiąc to EA zmieniło cenę na wyższą a więc jesli mam dochodzić swoich praw to bym musiał walczyć z EA raczej. Jakoś nie widzę bym tą walkę wygrał :(. Faktem jest że się ostro wpieniłem jak zobaczyłem moje zamówienie po zmianie. To był ostatni raz kiedy zamówiłem pre ordera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 19:24, damos123 napisał:

Czytałem regulamin gram.pl i mają tam w jednym punkcie napisane że nie moga zmienic ceny
zamowienia po jego zlożeniu ale( jak zawsze jakies ale ) to się nie tyczu pre orderów.
Chyba nie układali by regulaminu bez znania prawa? . Dokładniej mówiąc to EA zmieniło
cenę na wyższą a więc jesli mam dochodzić swoich praw to bym musiał walczyć z EA raczej.
Jakoś nie widzę bym tą walkę wygrał :(. Faktem jest że się ostro wpieniłem jak zobaczyłem
moje zamówienie po zmianie. To był ostatni raz kiedy zamówiłem pre ordera.

Naprawdę warto spróbować, zanim się złoży broń. Tak na wszelki wypadek, gdyby jednak regulamin z prawem nieco się mijał (nie posądzam gram.pl o żadne machloje, ale czasem warto ugryźć temat samemu głęboko, żeby rozmawiać jak równy z równym). I nie walczysz z EA, tylko ze sprzedawcą, który towar Ci sprzedaje za daną cenę. Mój aparat też nie był produkcji RTV-Euro-AGD, tylko Sony ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację. Pamietam jak kiedyś oddałem tusz do regeneracji i kiedy mi go oddali to zauważyłem że to był inny pojemnik który im dałem( wczesniej oznaczyłem swoj sprytnym sposobem hihi :) ). Wracam więc do sklepu z tym pojemnikiem ciskam na lade ten pojemnik ( a tak wogole to był nieszczelny ) troche tuszu się wylało i mówię że takiego wała to jeszcze nie widziałem. Sprzedawca usilnie próbował mi wmówić że to musi być problem drukarki. Powiedziałem że nie opuszczę sklepu puki nie dostane towaru za który zapłaciłem. Po kilku kursach na zaplecze sklepu notabene największego w moim mieście zdarzył się cud. ( a propos gdzie te cuda panie premierze z disneylandu hmm ? :P ) Mój pojemnik się znalał. Napełnili i działał jak marzenie. To było tak na marginesie. Wracając do Spora. Jeśli starczy mi chęci to będę probował uruchomić maszynę prawa. Dzięki za wzkazówki.
Jedno w tym wszystkim jest na mały plus. Załapałem się na darmową koszulkę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 19:51, damos123 napisał:

Jedno w tym wszystkim jest na mały plus. Załapałem się na darmową koszulkę :).


Tylko za tą cenę masz dwa T-Shirty firmowe z "Adika" czy Nike''a. Co do samej gry... Chciałem kupić ale niestety cena odstrasza i to dosyć porządnie. Rzeczywiście niektórzy ludzie nie myślą. Po prostu liczba pirackich kopii Spore''a dzięki tej cenie osiągnie rekordową poprzeczkę, a co gorsza trudno się dziwić ludziom którzy sięgną po owego pirata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamówione dla dziecka na gram.pl + tshirt...
ale czuję w moczu że to będzie strzał w stopę - zrobią z tego serial brazylijski z wysokim abonamentem
nic to, jak dzieciak wróci z wakacji - trzeba będzie się dobrze zastanowić - może jakimś innym tytułem skasuję SPORE :) - chociaż jest napalony... FABRYKA przypadła mu do gustu, a i SPORE zapowiada się rewelacyjnie. Tylko ta polityka Maxis mnie przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że podwyższenie ceny troszkę mnie dobiło, jednak i tak Spore u mnie się znajdzie. Przyznam, że moja reakcja podczas wakacyjnych wojaży nie była dość przyjemna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też to przeczytałem, wydaje mi się że będzie tylko w Empiku, dlatego że najwięcej im dali żebym dać im wyłączność (to moja prywatna opinia, chyba mam prawo do własnego zdania ;) :P ).. Ceny są kosmiczne na Empiku, tak więc ta Edycja Kosmiczna będzie pewnie kosztować ok 199zł :/ jak by to wydawał CDP to cena EK wynosiła by 149-159 a podstawowa 99-119.. Ehh EA tym razem przesadziło, i to gruuubo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za granicą Spore kosztuje niecałe 50$, czyli jakieś 110zl. Tym bardziej się dziwię, że w Polsce kosztuje 160zł ;( Ehh takie to już jest to EA, a potem na piractwo narzekają n/c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząć od tego, że nowy tytuł, który zapowiada się na coś mocnego w gronie panów z EA oznacza kupę kasy. Sam pamiętam jak LOTR:BFME w dniu premiery kosztował 169 zł w salonie Empiku, co było wtedy również ceną bardzo wysoką.

Poza tym kocham te tłumaczenia, gdy opowiadają o dużej ilości wersji językowych... Jeżeli gra zostaje wydana w Polsce to powinna posiadać jeżyki takie jak polski, angielski. O reszcie mogą zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 17:52, Earthshaker napisał:

Przyznam, że podwyższenie ceny troszkę mnie dobiło, jednak i tak Spore u mnie się znajdzie.
Przyznam, że moja reakcja podczas wakacyjnych wojaży nie była dość przyjemna.


tak cena zostala podwyzszona ale sklep gram.pl obniza cene do poprzedniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 15:19, gemGreg napisał:

tak cena zostala podwyzszona ale sklep gram.pl obniza cene do poprzedniej :)

Sklep gramu postąpił IMHO dobrze i nie zmienił wstępnej zniżki. Mimo wszystko teraz za 139 zł miałbym Spore i opłaconego kuriera + tabliczkę czekolady. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz pytanie, bo przeglądałem w empiku EK S.T.A.L.K.E.R i było napisane że jest Gra w środku, a przy SPORE nie jest to napisane, więc czy to tylko "dodatki" czy gra i "Dodatki" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wywiad z Lucy Bradshaw (Maxis) nt Spore. Jedno z ciekawszych pytań poniżej:

Nextstep: What kind of anti-piracy measures have you taken to try and stop Spore appearing in the wild?
Lucy Bradshaw: We do have copy protection, it is a necessary part of our biz, but we''ve worked to make it something that does not punish the legit owners. You need to authenticate once at the first install. This happens online. You can install on three separate computers and you do need to register for the online features.

Cały artykuł:
http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=213893

20080816101107

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować