Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Spore - nadchodzi rewolucja?

1172 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2008 o 17:59, tomato99 napisał:

Witam
Mam pytanie kupicie Spor''a? bo ja się waham oceny w gazetach bardzo dobre ale filmiki
mnie nie przekonują

Ostatnimi czasy postanowiłem pograć w poprzednika Spore''a - Simsy. Dla wielu może się to wydawać idiotyczne, ale poszukiwałem czegoś innego niż zabicia pistoletem żołnierza, zdobycia 1000 drewna, czy zabicia krwawej orlicy. Mówiąc krótko: dla kogoś kto nie miał kontaktu z tą serią gra jest bardzo innowacyjna, a przy tym miodna. Proponuję zagrać w dowolną część tej serii i ocenić samemu. Co do mnie - tak, kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Simsy nie mają za dużo wspólnego ze Spore, tylko koncepcja podobna.
W Simsach budujemy dom, ubrania, znajdujemy prace, zarabiamy, bawimy się itd.
Spore to bardziej taki RTS. Początek gry to gra zręcznościowa musimy łapać mniejsze zwierzątka żeby urosnąć. Potem trzeba polować i rozmnażać się, taki mini RPG. Kolejną fazą jest faza plemienna. Budujemy małą wioskę, tworzymy malutkie plemię, mamy oddział i zaczyna się coś na podobieństwo RTS''a. Po jakimś czasie nasze plemię przeradza się w miasto i tutaj gra staje się RTS''em pomieszanym z Cywilizacją. Koniec gry to podbój kosmosu, więc bardziej rozbudowany RTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 18:28, ja33no napisał:

Według mnie Simsy nie mają za dużo wspólnego ze Spore, tylko koncepcja podobna.

Jeżeli jesteś w stanie zaakceptować tą koncepcję, gra jest warta uwagi - dokładnie coś takiego miałem na myśli. Bo grą najbardziej podobną IMO do Spore''a są Simsy. Oczywiście gra przypomina RTSa czy RPGa, ale tak jak najsłynniejsza gra Willa W. , przypomina symulator życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 17:59, tomato99 napisał:

Witam
Mam pytanie kupicie Spor''a? bo ja się waham oceny w gazetach bardzo dobre ale filmiki
mnie nie przekonują


kupie na pewno, ale jak cena zejdzie ponizej 100zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 22:21, Arkadiusz napisał:

> Witam
> Mam pytanie kupicie Spor''a? bo ja się waham oceny w gazetach bardzo dobre ale filmiki

> mnie nie przekonują

kupie na pewno, ale jak cena zejdzie ponizej 100zl


To poczekasz jakieś 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 17:59, tomato99 napisał:

Witam
Mam pytanie kupicie Spor''a? bo ja się waham oceny w gazetach bardzo dobre ale filmiki
mnie nie przekonują

to juz sa jakies recenzje tej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 11:14, MichalixPL napisał:

> Witam
> Mam pytanie kupicie Spor''a? bo ja się waham oceny w gazetach bardzo dobre ale filmiki

> mnie nie przekonują
to juz sa jakies recenzje tej gry?

Tak. Z polskich tylko czasopisma: Click! i Play.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2008 o 11:30, elu15 napisał:

Tak. Z polskich tylko czasopisma: Click! i Play.

i jakie dostaly tam ocene ? (sa tam czasteczkowe jak w cda: grafa audio grywalnosc?
i jakie + i - ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 19:33, MichalixPL napisał:

> Może mi ktoś powiedzieć co to za "SPORE" dodawany do dwupaku Coca-Coli? Czy to jest
ta
> wersja uboga, znaczy demowa? Bo jeśli tak to troszkę robią ludzi w ekhm. wała, bo
nie
> informują o tym na opakowaniu. W każdym razie powiedzcie po prostu czy to pełna
wersja
> czy demo? Czy cóś...? bo nie chce mi się wgrywać demek z fabryki EA... jeszcze mi
jakieś
> coś niedobrego zrobią. ;)

Do jakiego dwupaku coca-coli ? daj linka jak masz?
Raczej jest to fabryka potworow - bo pelnej jeszcze nie ma.


No w hipermarkecie łapnąłem za dwupak dwulitrówek Coca-Coli, patrzę na chacjendzie a tam przyklejona płytka z "egzemplarzem promocyjnym" SPORE''a. Jako że nie pisało na opakowaniu jaka to wersja to troszkę mnie to wkręciło. Ale w sumie wgrałem to i wyszło oczywiście że to jest ta "wersja testowa" czy jak jej tam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 11:35, MichalixPL napisał:


> Tak. Z polskich tylko czasopisma: Click! i Play.
i jakie dostaly tam ocene ? (sa tam czasteczkowe jak w cda: grafa audio grywalnosc?
i jakie + i - ? :>

W clicku gra otrzymała ocenę 9,36. Plusów i minusów z tego czasopisma nie posiadam.
Play - ocena 9/10 (jeden punkcik odjęty pewnie za to, że gra nie jest klasyczną grą ;) ):
+ rewelacyjnie zrobione etapy ewolucji
+ świetna faza kosmiczna
+ edytor na growego Nobla
+ prostota obsługi na każdym etapie
- brak

Ufo2 -> odwiedź stronę www.empik.com lub piątego września wybierz się do salonu empik :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 17:59, tomato99 napisał:

Witam
Mam pytanie kupicie Spor''a? bo ja się waham oceny w gazetach bardzo dobre ale filmiki
mnie nie przekonują


Niech zgadnę, grafika ci się nie podoba? Ja tam się cieszę, że wymagania sprzętowe będą niskie. Już zamówiłem preordera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No w hipermarkecie łapnąłem za dwupak dwulitrówek Coca-Coli, patrzę na chacjendzie a
> tam przyklejona płytka z "egzemplarzem promocyjnym" SPORE''a. Jako że nie pisało na opakowaniu
> jaka to wersja to troszkę mnie to wkręciło. Ale w sumie wgrałem to i wyszło oczywiście
> że to jest ta "wersja testowa" czy jak jej tam. ;)

wersja testowa? czyli co? pełna Fabryka Stworów czy edycja darmowa Fabryki Stworów
czy jeszcze coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 13:30, Ufo2 napisał:

No a ja właśnie mam takie pytanie...
Gdzie można dostać Galaktyczną Wersję Spore ? :p


tylko EMPiK lub ewentualnie empik.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh te oceny mnie podpaliły strasznie.. Ale będe twardy. EA pokazało czarno na białym, że zależy im wyłącznie na kasie, kasie i jeszcze raz kasie. Naprawdę, rzygać mi już się chce od tej firmy i tym jak rozmieniają na drobne każdą dobrą produkcję. Kupię sobie jak stanieje, albo używkę, albo kij wie gdzie. Nie mam zamiaru im aż tyle płacić, niech się cmokną :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 18:39, szerszeń45 napisał:

Prawdopodobnie tutaj:

C:\Documents and Settings\[nazwa usera]\Moje dokumenty\Moje dzieła SPORE™\Stwory


tutaj wrzucałem i nie zaskoczyło... a może coś jeszcze oprócz skopiowania do folderu trzeba zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować