Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Spore - nadchodzi rewolucja?

1172 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2008 o 10:44, moonman napisał:

pytanko:
otrzymujecie (oczywiście Ci ktorzy są zapisani) maile - biuletyn Spore? ( http://polska.ea.com/spore
)

bo pojawiają się tam czasami wazne informacje np. patch do fabryki stworow itd.
ale zaden biuletyn nie dociera

tez tak macie?


Ja dostaję każdy list od EA, dotyczący Spore. Poczta na o2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, znalazłem pierwszego poważnie "wkurzającego" buga :P
Grając w fazie plemienia, komp mi wygenerował 5 innych plemion które..... wszystkie były mojej rasy, tylko w innych kolorach. ^_^ Próbowałem zablokować twora w opcjach i dało się, lecz pozmieniał na 5 innych... znów tej samej rasy.. :(
Nie pozostało nic innego jak zacząć od nowa faze plemienia ( i historia komórki i stwora przepadła :((( )
Pozdrawiam

Mój Predator od fazy wczesnego stwora do finalnej ^_^

EDIT: dzięki bugowi przynajmniej od razu odblokowałem osiągnięcie DEJA VU ( spotkaj stwora którego sam stworzyłeś w galaktyce) już na początku rozgrywki, co biorąc pod uwagę, że to mój jedyny stwór a mam już downloadowane 9800 kreacji jest SPORYM osiągnięciem ^_^

20080911213726

20080911213801

20080911213842

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 21:38, RavenSoul napisał:

Heh, znalazłem pierwszego poważnie "wkurzającego" buga :P
Grając w fazie plemienia, komp mi wygenerował 5 innych plemion które..... wszystkie były
mojej rasy, tylko w innych kolorach.


To i tak miałeś SPORO szczęścia. Ja właśnie gram w fazę plemienną, wybiłem pierwsze plemię, ale innych ani śladu na całej mapie. Gram już kilka godzin, robię wszystko co się da i nic - innych plemion do wyżynania brak. Chyba, że coś przegapiłem? Może nie zrobiłem czegoś? Zacznę fazę plemienną od nowa i się okaże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 22:37, Sebastian` napisał:

Ja dostaję każdy list od EA, dotyczący Spore. Poczta na o2.


dzieki za re,
a z jakiego adresu email przychodzą listy od EA dotyczące SPORE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 10:20, moonman napisał:

> Ja dostaję każdy list od EA, dotyczący Spore. Poczta na o2.

dzieki za re,
a z jakiego adresu email przychodzą listy od EA dotyczące SPORE?


Biuletyn EA [EA-Polska@europe-newsletter.ea.com]

zakładam że info dotyczące tylko Spore ma inny początek, ale jest na tym samym serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak mogę przyłączyc mojego Spora do innych żeby ekipę jakąś zrobic ? :D jestem na poziomie chodzenie stworkiem po mapie i jedzeniu innych :D i ti jest problem bo wszyscy są już za silni i nie da się ich jejesc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 23:46, Valentino S.A. napisał:

jak mogę przyłączyc mojego Spora do innych żeby ekipę jakąś zrobic ? :D jestem na poziomie
chodzenie stworkiem po mapie i jedzeniu innych :D i ti jest problem bo wszyscy są już
za silni i nie da się ich jejesc :D

Jeśli mózg Twojego stwora dostatecznie już wyewoluował, że dostałeś możliwość dołączenia innego osobnika do stada, to podchodzisz do dowolnego (najlepiej dorosłego) i dwa razy na nim klikasz. Odbywa się ten sam rytuał co przy spotkaniu obcych gatunków (trzeba wypełnić różowy pasek) i jeśli wykonasz to prawidłowo będziesz miał nowego członka w stadzie, który będzie z Tobą podróżował.

Gram roślinożercą, więc nie wiem co się robi w przypadku mięsożerców, ale pewnie tak samo zdobywa przyjaciół, czyli tańcem, śpiewem, ładną pozą czy urokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na screeny ciekawie wygląda ewolucja. Jakby były innych kolorów (pierwszy i trzeci) nie domyśliłbym się ,że to to sam tylko na innym stopniu ewolucji :)

Często zaglądam do tego tematu bo myślę nad zakupem tej gry na święta chyba :P Na razie jest w co grać a na święta będzie na pewno jakaś promocja np: kosmicznie niska cena spore ^^ czy coś :) Wtedy będzie można zakupić. A rodziny dużo będzie na święta to wszyscy pograć będą mogli. :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, ta gra wciąga niemiłosiernie! Włączyłem ją sobie "na chwilkę" o 21.00 i ocknąłem się dopiero teraz - 00.50! Dobrze, że jutro wolne...
Nie wiem czy też tak macie, ale pod koniec każdego z etapów rozwoju naszego Sporka nie chcę przechodzić w następny... Np. pierwszy etap - komórka. Niby nic ciekawego - pływamy sobie zjadając mniejsze paskudztwa i uciekamy przed tymi większymi. Jednakże po kilku minutach tak się do tego przyzwyczajam, że mógłbym tak brnąć w tym etapie godzinami. I nagle w najlepszym momencie musimy wyjść z wody i biegać po lądzie. Zakładamy swoje gniazdo, polujemy, zaprzyjaźniamy się. To już nie to co pościg za planktonem. Z niesmakiem zaczynam drugi etap i... znowu się wciągam! Zaczynam plądrować coraz większy obszar, nawiązuję coraz silniejsze sojusze, a nawet wpadam w konflikty z całymi gatunkami i nagle dostajemy w łapy kamienną siekierkę i musimy założyć własną osadę, dbać o pożywienie, nawiązywać kolejne sojusze itp. Znowu trzeba się przestawić na inny tryb gry. I tak dalej, i tak dalej... Nie wiem, może tylko ja czuję taki niedosyt, ale IMO każdy z etapów rozwoju powinien być przynajmniej dwa razy dłuższy...
BTW Właśnie zacząłem etap cywilizacji. Chyba nic mnie jeszcze tak nie wciągnęło jak budowanie swojego czołgu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 19:46, zamber1 napisał:

to jedna z tych gier z rodzaju "jeszcze pięć minut". ;)

O no tu się zgodzę.
"Jeszcze pięć minut wytrzymam zanim usnę."

Ewentualnie "Jeszcze pięć minut zanim szlag mnie trafi." jeżeli jesteśmy w etapie kosmicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w tym etapie kosmicznym to co chwila trza lecieć osady bronić, bo albo na twoją się rzucą albo na sojusznika xP Jak polecacie szybko kasę zdobyć? Da się sprzedawać przyprawę za troche więcej niż te 250 sporylionów? Bo mi jakieś dobrej broni potrzeba ;q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 09:37, Draxvoxdor napisał:

Hmm, w tym etapie kosmicznym to co chwila trza lecieć osady bronić, bo albo na twoją
się rzucą albo na sojusznika xP Jak polecacie szybko kasę zdobyć? Da się sprzedawać przyprawę
za troche więcej niż te 250 sporylionów? Bo mi jakieś dobrej broni potrzeba ;q

Szukaj ras, które liczą sobie za czerwoną przyprawkę ok 11k. Ja tak co godzinkę jestem w stanie zarobić kilka milionów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do fazy kosmicznej i ataków na nasze plemię to odkryłem, że nie ma szans, żeby wróg mógł nas całkowicie wybić. Pozwoliłem najeźdźcą zniszczyć ostatnią osadę na planecie jaką miałem. Po czym dostaje wiadomość od mojego plemienia, że dziękują mi za ratunek i w tym momencie pojawia się wiadomość, że udało się założyć nową osadę lol. Czyli wniosek z tego taki, że po zniszczeniu ostatniej osady powstaje automatycznie nowa. Można sobie odpuścić obronę i wykonywać misję dla kasy, znajdować artefakty a naprawa zawsze za free jest w choćby jednym z naszych zawsze istniejących miast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja po 250 sprzedawałem;( , a mniej więcej, daleko one są? Bo ja mam tylko po lewej stronie sojusznika, który od razu był dla mnie miły ;q. A i przy okazji jak dodać sobie inny statek do floty? I mocny on, czy się rozwala od razu? ;D. A i jaką broń najlepiej kupić? Ja na razie kupiłem sobie działko co samo strzela ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 19:10, Draxvoxdor napisał:

Hmm, ja po 250 sprzedawałem;( , a mniej więcej, daleko one są? Bo ja mam tylko po lewej
stronie sojusznika, który od razu był dla mnie miły ;q. A i przy okazji jak dodać sobie
inny statek do floty? I mocny on, czy się rozwala od razu? ;D. A i jaką broń najlepiej
kupić? Ja na razie kupiłem sobie działko co samo strzela ;P


Standardowa cena dla red spice to 225. Jak polatasz po planetkach to możesz trafić nawet na 5k (z tego co wyczaiłem jest to po prostu losowe).
Podobnie z green spice którego cenę najwyższa miałem około 25 i purple spice którego najdrożej sprzedawałem za 50k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 19:10, Draxvoxdor napisał:

Hmm, ja po 250 sprzedawałem;( , a mniej więcej, daleko one są? Bo ja mam tylko po lewej
stronie sojusznika, który od razu był dla mnie miły ;q. A i przy okazji jak dodać sobie
inny statek do floty? I mocny on, czy się rozwala od razu? ;D. A i jaką broń najlepiej
kupić? Ja na razie kupiłem sobie działko co samo strzela ;P

Sprawdzaj każdą planetę, bo każda z nich może dawać inną cenę. Dodatkowy statek jest dobry, kiedy atakujesz i dochodzi do walki na orbicie, lecz na planecie taki statek sobie nigdy u mnie nie radził, bo po prostu padał jako pierwszy podczas bitwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, weź i graj, co chwila mnie ktoś atakuje, obronie jedną planetę to już mi na drugą wlecą. Jak macierzystą broniłem to z 10 razy padłem, bo mi wywalił z 10 statków po 150hp -.- Jeszcze mi 2 planety przejęli, super ;( Da się coś zrobić z tym cholerstwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 22:21, Draxvoxdor napisał:

Kurcze, weź i graj, co chwila mnie ktoś atakuje, obronie jedną planetę to już mi na drugą
wlecą. Jak macierzystą broniłem to z 10 razy padłem, bo mi wywalił z 10 statków po 150hp
-.-

Zadbaj o obronę planet, nigdy nie twórz kolonii na T0 lub T1, gdy nie dbasz o stworzenie ekosystemu, bo jest to bezsensowne. Skorzystaj z przymierza i poproś o atak (zazwyczaj będziesz musiał wywalić trochę kasy, a atak nie zawsze będzie taki, jaki być powinien. Pozostaje mordowanie się z wrogiem lub rozpoczęcie gry na nowo, na nowym terenie, ale tu plus polega na tym, że planeta na stopniu kosmicznym będzie fajnie rozwinięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka:

1. Jak wygląda dokładnie ten system zabezpieczeń? Co się stanie jak będę chciał zainstalować grę po raz 4?
2. Gdzie znajdują się sawey od planety(mojego stwora)? Jak mogę go skopiować w przypadku formatowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować