Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Spore - nadchodzi rewolucja?

1172 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2008 o 10:16, Fragles213 napisał:

Mam identyczny problem - podczas grania wywala mnie błąd "Wystąpił bład z aplikacja Spore.exe
i zostanie ona zamkieta" I nawet tego durnego raportu nie da sie wyslac ;/ Ma ktos jakies
pomysły co to moze byc ? ;)


Nie wiem, ale wiem jak to w końcu rozwiązać. Wczoraj na amerykańskim forum Spore pewna osoba znalazła rozwiązanie problemu i serio, to działa! Co należy zrobić? Trzeba wlecieć do swojej macierzystej planety i wywalić wszystkie budynki, dodatki, wieżyczki z każdego miasta, nic nie może zostać, tylko sam ratusz. Gdy to zrobimy, minimalizujemy grę, a potem do niej wracamy. Po tym w każdym naszym mieście znów pojawią się te dodatki, znów je wszystkie usuwamy tak, aby żaden nie został. Następnie wylatujemy już bez problemu do galaktyki z naszej planety, zapisujemy i już. Planeta działa ok i nie będzie się sypać (tak można także budować normalnie na niej).

W każdym razie tu masz link do tego poradnika jeżeli coś pokręciłem
http://forum.spore.com/jforum/posts/list/151.page

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tą "dziurą"??

Mroczny Rev - trzeba zawrzeć sojusz z jakąś rasą (o ile ma się wysoki stopień, by mieć choćby jeden dodatkowy statek)

20080920153654

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 12:58, Mroczny Rev napisał:

Mam dosyć banalne pytanie: jak w fazie kosmosu można dołączyć inne statki do naszej floty?

Trzeba być w sojuszu z jakąś inną cywilizacją i w tematach dyplomacji wybieramy opcję użyczenia statku. Każda cywilizacja daje jeden statek.

@gitarka

Dnia 20.09.2008 o 12:58, Mroczny Rev napisał:

O co chodzi z tą "dziurą"??

To jest czarna dziura. Potrzebujesz specjalnego napędu, by przez nią przelecieć. Po wleceniu w nią, przenosi nas w losowe miejsce w galaktyce. Oczywiście wlatując przez "portal wyjścia", wracamy do wcześniejszej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem... Jestem w fazie plemiennej, no i 3 obozowiska przejalem i jedno zniszczyłem, i teraz mi brakuje jakieś 5cm do końca tej ery... No alenie widze już zadnego obozowiska! Nic, na mapie nic nie ma... nie wiem co moge zrobić! Czy to jakiś bug, czy może istnieje jakieś banalne rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 11:14, Piotr13PL napisał:

A ja mam taki problem... Jestem w fazie plemiennej, no i 3 obozowiska przejalem i jedno
zniszczyłem, i teraz mi brakuje jakieś 5cm do końca tej ery... No alenie widze już zadnego
obozowiska! Nic, na mapie nic nie ma... nie wiem co moge zrobić! Czy to jakiś bug, czy
może istnieje jakieś banalne rozwiązanie?


A na samym górze mapy zielonego przypadkiem nie ma (jak dla mnie to on był dość słabo widoczny)? Wybuduj wszystkie budynki może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 11:19, tomoliop napisał:

> A ja mam taki problem... Jestem w fazie plemiennej, no i 3 obozowiska przejalem
i jedno
> zniszczyłem, i teraz mi brakuje jakieś 5cm do końca tej ery... No alenie widze już
zadnego
> obozowiska! Nic, na mapie nic nie ma... nie wiem co moge zrobić! Czy to jakiś bug,
czy
> może istnieje jakieś banalne rozwiązanie?

A na samym górze mapy zielonego przypadkiem nie ma (jak dla mnie to on był dość słabo
widoczny)? Wybuduj wszystkie budynki może?


No wiem, zaprzyjaźniłem się z zielonym wlasnie, tak samo z turkusowym i rozowym, a tamtego po prawej mocno zniszczyłem.. zreszta, przecież Ty pewnie grałes na innej planecie XD Ale w każdym badz razie, wybudowanie budynkow raczej nic nie da :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Czy można atakować obcą planetę większą liczbą jednostek, niż nasza flota? Bo zniszczenie planety matki innej cywilizacji jest trudne mając tylko 3 statki, a oni nie dość, że się bronią mnóstwem statków to jeszcze atakują używając sporych flotylli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy było, kiedyś pisałem że jak się zakręci galaktyką to wyskakuje twarz Willa Wrighta - tak, było w fabryce sporów...

a w Spore jak się zakręci odpowiednio galaktyką to pokazują się zdjęcia twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 19:04, szymonsen napisał:

A ja mam inne pytanie. Czy można atakować obcą planetę większą liczbą jednostek, niż
nasza flota? Bo zniszczenie planety matki innej cywilizacji jest trudne mając tylko 3
statki, a oni nie dość, że się bronią mnóstwem statków to jeszcze atakują używając sporych
flotylli...


Mnie też to zastanawia, jak można podbić jakąś planetę takimi właśnie skromnymi siłami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 19:50, tomoliop napisał:

Mnie też to zastanawia, jak można podbić jakąś planetę takimi właśnie skromnymi siłami...

Jest to wykonalne. Najlepiej trafić na sojuszników, którzy dadzą statki o wytrzymałości min 1500. Możemy też wykorzystać jednego z nich do ataku pomocniczego na tą planetę, lecz nie jest to potrzebne. Dobrze mieć również wysoki poziom bomb - Inobomba powinna być dobra i to aż za bardzo. Wszystko polega na szybkim zgraniu, ponieważ miasta mogą zostać odbite (jeżeli ich nie niszczymy) Biorąc pod uwagę stosunek niszczenia planety na poziomie 50%, to mamy 4 dobrze wyposażone miasta mogące nieźle zasilić handel przyprawą.

Atak prowadziłem z użyciem rakiet zabierających coś koło 100 punktów. Oczywiście warto mieć przy sobie ochronę w postaci baterii i naprawiaczy, również tych obszarowych.
Atak na każde miasto powinien wyglądać tak, że podlatujemy do niego z dużej wysokości pozwalającej na ostrzał i zrzucamy bombki. Po jakiś kilkunastu bombach, miasto się poddaje i ruszamy do następnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 10:54, szympek3 napisał:

Jak terraformować planetę w fazie kosmosu?


O co ci konkretnie chodzi? Nie o zmianę atmosfery jak rozumiem (bo terraformowanie jak nazwa wskazuje odnosi się do ziemi). O podwyższanie, obniżanie, kolorowanie? Jak tak to te narzędzia trzeba każde osobno zakupić lub znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Można założyć drugie konto w Spore? Brat instalował grę i zarejestrował się na swój nick, co nie bardzo mi odpowiada. Jeżeli jest taka możliwość to prosiłbym o odpowiedź i napisanie gdzie to można zrobić. Wchodziłem na stronę spore.com i tam widziałem tylko opcję "Login". Możliwe, ze coś przeoczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 17:45, Moras1990 napisał:

Mam pytanie. Można założyć drugie konto w Spore? Brat instalował grę i zarejestrował
się na swój nick, co nie bardzo mi odpowiada. Jeżeli jest taka możliwość to prosiłbym
o odpowiedź i napisanie gdzie to można zrobić. Wchodziłem na stronę spore.com i tam widziałem
tylko opcję "Login". Możliwe, ze coś przeoczyłem.

Nie można. Jeszcze. Po serii protestów i swoistego bojkotu gry przez społeczność graczy, EA zaczyna schodzić z drakońskimi ograniczeniami DRM w Spore i mają zmienić w najbliższym czasie również ograniczenie ilości kont na jeden klucz. W tej chwili jest jeden profil na jeden klucz, ten limit ma być zniesiony.

Do najbliższego patcha musicie się męczyć na jednym koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 18:04, Ufo2 napisał:

Co jest bardzo ciekawe, mi się udało zarejestrować 2 konta na jednym kluczu Spore...

Hmmm... to rzeczywiście ciekawe, bo o ograniczeniu było mówione nawet na gram.pl, w dziale konsulów. Konsul z polskiego oddziału EA uważał, że to całkiem normalne takie ograniczenie :].

Czyżby już znieśli ograniczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja to zarejestrowałem 3go września przez odpaleniem serwerów(czyli 5 września).
No chyba że to mój kolega zarejestrował się, a ja zalogowałem się kontem z Spore: Fabryka Stworów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest niesamowita :D Jestem w fazie plemienia i mam kilka pytań. Po pierwsze, jak się zawiera sojusze z plemieniami ?? Pisze cos że muszę naciskać klawisz odpowiadający instrumentowi ale nie wiem gdzie one są :D I dwa czy jedzenie co uzbieram psuje się czy coś ?? Jak na razie na 9 członków 2 zbiera rybki a reszta jest w pogotowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować