Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Spore - nadchodzi rewolucja?

1172 postów w tym temacie

Słyszeliście o tej grze? Wielu, którzy się interesują tą branżą (czyli wiekszość tego forum :)) z pewnością tak. Więc moze dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli.

Spore to gra komputerowa, którą właściwie nie można przypisać jakiemuś konkretnemu gatunkowi (w CDA można przeczytać przynależność gatunką do MEGAsymulacji, zdaje się, że panowie z CDA się niewiele mylą). Jest to coś zupełnie nowego. Zaczynamy jako jednokomurkowy mikrob w nieapetycznej zielonkowatej zupie. Choćby nie wiem jak byłaby nieapetyczna musimy znaleść weń coś do jedzenia. Zjedzenie odpowiedniej ilości pozwoli nam na ewolucję naszego małego organizmu. Kolejna faza gry to stworzenie jednokomórkowe. Nadal musimy go chronić i "edytować". Później zaczniemy się zajmować kilkoma jednostkami naraz w fazie plemienia. Poźniej wybudujemy naszym podopiecznym pierwsze budynki, a nastepnie miasto. Po miastach utworzy się państwo, a my dostajemy możliwość podboju planety. Kiedy to juz sie stanie wyruszymy ku nieznanemu daleko w otchłanie kosmosu by podbijać kolonizować inne systemy planetarne. Tu sie gra nie kończy a my możemy, wrecz zabawić się w boga, edytując światy i stworzenia.

To co uderza w tym ambitnym projekcie to nieprawde ogromny rozmach. Jeszcze takiej gry nie było. Gra zaprezentowana na targach E3 zrobiła ponoć* ogromne wrażenie. Planowana premiera jest przewidziana na rok 2007. Pozostaje czekać na naprawdę świetnie zapowiadający się tytuł. :)

Zapraszam odwiedzić witrynę:

www.spore.com

Dam odrazu kilka SS i logo gry, żeby ładniej post wyglądał :)

* Ponoć, bo mnie tam nie było, ale wierzę tym co tam byli i CDA w którym czytałem relację z targów. To bedzie wielka gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 16:51, szerszeń45 napisał:

Słyszeliście o tej grze? Wielu, którzy się interesują tą branżą (czyli wiekszość tego forum
:)) z pewnością tak. Więc moze dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli.

Spore to gra komputerowa, którą właściwie nie można przypisać jakiemuś konkretnemu gatunkowi
(w CDA można przeczytać przynależność gatunką do MEGAsymulacji, zdaje się, że panowie z CDA
się niewiele mylą). Jest to coś zupełnie nowego. Zaczynamy jako jednokomurkowy mikrob w nieapetycznej
zielonkowatej zupie. Choćby nie wiem jak byłaby nieapetyczna musimy znaleść weń coś do jedzenia.
Zjedzenie odpowiedniej ilości pozwoli nam na ewolucję naszego małego organizmu. Kolejna faza
gry to stworzenie jednokomórkowe. Nadal musimy go chronić i "edytować". Później zaczniemy się
zajmować kilkoma jednostkami naraz w fazie plemienia. Poźniej wybudujemy naszym podopiecznym
pierwsze budynki, a nastepnie miasto. Po miastach utworzy się państwo, a my dostajemy możliwość
podboju planety. Kiedy to juz sie stanie wyruszymy ku nieznanemu daleko w otchłanie kosmosu
by podbijać kolonizować inne systemy planetarne. Tu sie gra nie kończy a my możemy, wrecz zabawić
się w boga, edytując światy i stworzenia.

To co uderza w tym ambitnym projekcie to nieprawde ogromny rozmach. Jeszcze takiej gry nie
było. Gra zaprezentowana na targach E3 zrobiła ponoć* ogromne wrażenie. Planowana premiera
jest przewidziana na rok 2007. Pozostaje czekać na naprawdę świetnie zapowiadający się tytuł.
:)

Zapraszam odwiedzić witrynę:

www.spore.com

Dam odrazu kilka SS i logo gry, żeby ładniej post wyglądał :)

* Ponoć, bo mnie tam nie było, ale wierzę tym co tam byli i CDA w którym czytałem relację z
targów. To bedzie wielka gra.



A zajżałeś na stronę CDA?? jest na niej podzne co w następnym numerze! A w tym tematem numeru jest.... SPORE!!!! Już się nie mogę doczekać.... jeśli gra będzie tak dobra jak się zapowiada to napewno ją kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwię sie, że dopiero teraz powstał temat o tej grze... Może każdy o niej słyszał, ale nie zainteresował się za dużo..., ot, wyjdzie, zobaczę, może kupię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 17:10, sekundka napisał:

> Słyszeliście o tej grze? Wielu, którzy się interesują tą branżą (czyli wiekszość tego
forum
> :)) z pewnością tak. Więc moze dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli.
>
> Spore to gra komputerowa, którą właściwie nie można przypisać jakiemuś konkretnemu
gatunkowi
> (w CDA można przeczytać przynależność gatunką do MEGAsymulacji, zdaje się, że panowie
z CDA
> się niewiele mylą). Jest to coś zupełnie nowego. Zaczynamy jako jednokomurkowy mikrob
w nieapetycznej
> zielonkowatej zupie. Choćby nie wiem jak byłaby nieapetyczna musimy znaleść weń coś do
jedzenia.
> Zjedzenie odpowiedniej ilości pozwoli nam na ewolucję naszego małego organizmu. Kolejna
faza
> gry to stworzenie jednokomórkowe. Nadal musimy go chronić i "edytować". Później zaczniemy
się
> zajmować kilkoma jednostkami naraz w fazie plemienia. Poźniej wybudujemy naszym podopiecznym

> pierwsze budynki, a nastepnie miasto. Po miastach utworzy się państwo, a my dostajemy
możliwość
> podboju planety. Kiedy to juz sie stanie wyruszymy ku nieznanemu daleko w otchłanie kosmosu

> by podbijać kolonizować inne systemy planetarne. Tu sie gra nie kończy a my możemy, wrecz
zabawić
> się w boga, edytując światy i stworzenia.
>
> To co uderza w tym ambitnym projekcie to nieprawde ogromny rozmach. Jeszcze takiej gry
nie
> było. Gra zaprezentowana na targach E3 zrobiła ponoć* ogromne wrażenie. Planowana premiera

> jest przewidziana na rok 2007. Pozostaje czekać na naprawdę świetnie zapowiadający się
tytuł.
> :)
>
> Zapraszam odwiedzić witrynę:
>
> www.spore.com
>
> Dam odrazu kilka SS i logo gry, żeby ładniej post wyglądał :)
>
> * Ponoć, bo mnie tam nie było, ale wierzę tym co tam byli i CDA w którym czytałem relację
z
> targów. To bedzie wielka gra.


A zajżałeś na stronę CDA?? jest na niej podzne co w następnym numerze! A w tym tematem numeru
jest.... SPORE!!!! Już się nie mogę doczekać.... jeśli gra będzie tak dobra jak się zapowiada
to napewno ją kupię.


W cda nie było bo przeczytałem że spore będzie sensacją tylko kiedy będzie wydana itd oraz że na e3 na stoiskach ea królowało spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie czekam na nowy numer CDA, w którym to ma być cały temat numeru poswięcony Spore. Ciekawie się zapowiada. Po Gothic 3 jest to druga gra, na która czekam z wielka niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 17:13, slawek 03 napisał:

W cda nie było bo przeczytałem że spore będzie sensacją tylko kiedy będzie wydana itd oraz
że na e3 na stoiskach ea królowało spore.


Mała prośba, obcinaj posty! Patrz ile zajmuje post na którego odpisałeś, a ile ty napisałeś? Niepotrzebny bałagan:)

No no ja o niej słyszę pierwszy raz;P Ale z tego co zaprezentował szerszeń45 zapowiada się ciekawie;) Choć rewolucja to mocne słowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 18:18, Stwór napisał:

Mała prośba, obcinaj posty! Patrz ile zajmuje post na którego odpisałeś, a ile ty napisałeś?
Niepotrzebny bałagan:)

Exacly.

Dnia 09.07.2006 o 18:18, Stwór napisał:

No no ja o niej słyszę pierwszy raz;P Ale z tego co zaprezentował szerszeń45 zapowiada się
ciekawie;) Choć rewolucja to mocne słowo:)

Chyba masz rację. Jednak tak czy siak tytuł jest ciekawy. Mam nadzieję, że ambicje nie przerosna twórców, choć na trailerach widziałem wiele i mam SPORE nadzieje, że wszystko pojdzie w dobrą strone :) Już we wtorek nowy CDA - bedzie co poczytać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra rzeczywiscie zapowiada sie rewolucyjnie, jednak wolalbym powazniejsze podejscie do tematu polaczone z rownie prosta obsluga.
kupie, jesli tylko moj komputer bedzie spelniac wymagania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 18:24, MarneusPL napisał:

gra rzeczywiscie zapowiada sie rewolucyjnie, jednak wolalbym powazniejsze podejscie do tematu
polaczone z rownie prosta obsluga.
kupie, jesli tylko moj komputer bedzie spelniac wymagania...

Z tego co widać i słychać z relacji, edytory gry mają być bardzo proste i intuicyjne w sterowaniu. Tak, więc interfejsem bym się nie przejmował. CO do wymagań nic nie wiem :)

Może dam dwa SS z edytorów gry, zaczerpniete z www.spore.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 18:28, Monastor napisał:

Oby CDP to wydał...


Musze cie zmartwić produkowane jest to przez Maxis co jest pododziałem EA, więc w Polsce zostanie wydane przez EA Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 18:33, Nufiko napisał:

> Oby CDP to wydał...

Musze cie zmartwić produkowane jest to przez Maxis co jest pododziałem EA, więc w Polsce zostanie
wydane przez EA Polska

Czyli będzie... Drooogieeee :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak se pomyślałem że fajnie by było, gdyby można było robić takie sparingi przez neta, żeby można był sie przekonać czyj stworek jest lepiej przystosowany do przetrwania. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 18:30, szerszeń45 napisał:

> gra rzeczywiscie zapowiada sie rewolucyjnie, jednak wolalbym powazniejsze podejscie do
tematu
> polaczone z rownie prosta obsluga.
> kupie, jesli tylko moj komputer bedzie spelniac wymagania...
Z tego co widać i słychać z relacji, edytory gry mają być bardzo proste i intuicyjne w sterowaniu.
Tak, więc interfejsem bym się nie przejmował. CO do wymagań nic nie wiem :)

Może dam dwa SS z edytorów gry, zaczerpniete z www.spore.com


o to mi wlasnie chodzilo, zeby ta prostota zostala, ale zeby klimaty bylo troche... mroczniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 18:49, Nufiko napisał:

Tak se pomyślałem że fajnie by było, gdyby można było robić takie sparingi przez neta, żeby
można był sie przekonać czyj stworek jest lepiej przystosowany do przetrwania. Co wy na to?

chyba sporingi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować