Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Spore - nadchodzi rewolucja?

1172 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2007 o 15:06, Ostrowiak napisał:

Spore będzie na pewno Przejanosikozbójokozacki!!! Ale na jakim sprzęcie pójdzie, oto jest pytanie?

Wymagań raczej nie będzie miało dużych, pewnie będzie wymagało czegoś takiego jak napisał szerszeń45, grafika może i ładna będzie, ale nie jakaś przełomowa, więc nie powinno wymagać GF8800:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 15:05, szerszeń45 napisał:

Te trailery to chyba wystarczający dowód, że gierka będzie naprawdę niezwykła. NIE-SA-MO-WI-TE. Czekamy na demo!


A tak w ogóle to do jakiej kategorii się powinno zaliczać tą grę? Jakaś podkategoria strategii? :)
Znalazłem informacje o poszczególnych fazach pokazanych m. in. na trailer''ach:

"1.Tidepool phase: Fight with other creatures and consume them to adjust the form and abilities of your creature. It''s survival of the fittest at the most microscopic level.
2. Creature phase: Venture onto dry land and help your creature learn and evolve with forays away from your safe haven. Carnivore or Herbivore? Social or Independent? The choice is yours.
3. Tribal phase: Instead of controlling an individual creature, you are now caring for an entire tribe of your genetic craftwork. Give them tools and guide their interactions as you slowly upgrade their state of existence.
4. City phase: Bring your creatures race into a new golden era by building up the technology, architecture, and infrastructure of their city.
5. Civilization phase: Once your city is established, your creatures begin seeking out and interacting with other cultures. You can have them do so with an olive branch or a war cry-either way, the goal for your creatures is to unify the planet.
6. Space phase: The time has come to move on to other worlds in your solar system. Make first-contact, colonize, or terraform, then venture further to find other solar systems scattered throughout a magnificently rendered galaxy. A "mission" structure provides new goals and paths to follow as you begin to spread through the universe."

Naprawdę, takie gry nie pojawiają się za często. EA już ma sukces zapewniony...

20070826151538

20070826151609

20070826151631

20070826151731

20070826151751

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 15:19, Vormulac napisał:

A tak w ogóle to do jakiej kategorii się powinno zaliczać tą grę? Jakaś podkategoria strategii?
:)


Myślę, że to po prostu SIMulation. :)
Tylko czego? Symulacja ewolucji? ;>

Dnia 26.08.2007 o 15:19, Vormulac napisał:

Znalazłem informacje o poszczególnych fazach pokazanych m. in. na trailer''ach:


To może dla tych co są całkiem na bakier z anglika (info z www.spore.com):

"# Komórka

Zmagaj się z innymi mikroorganizmami. Zjadając je ulepszasz swoją formę i umiejętności. W mikroskopijnym świecie szansę na przetrwanie mają tylko najlepiej przystosowani!

# Organizm

Ruszaj na ląd, by nauczyć się życia i ewoluować. Wypuszczaj się na tereny z dala od gniazda. Jeśli chcesz się rozwinąć, musisz ryzykować!

# Plemię

Koniec sterowania pojedynczym organizmem, teraz troszczysz się o całe plemię! Zorganizuj odpowiednie narzędzia i poznawaj świat gry, współzawodnicząc z innymi o warunki bytowe.

# Cywilizacja

Gdy już założysz pierwsze miasto, rozpocznie się etap nawiązywania kontaktów z innymi kulturami. Każdy sposób jest tak naprawdę dobry, gdyż Twoim celem jest podbicie planety, na której przyszło wam wspólnie żyć.

# Kosmos

Nadszedł ten moment, by odwiedzić inne zakątki układu słonecznego. Nawiązuj kontakty, kolonizuj, a nawet twórz warunki dogodne do powstawania nowych form życia! Poszukuj innych układów gwiezdnych, by przemierzyć je wszystkie. Droga do dominacji w galaktyce jest pełna rozmaitych wyzwań.
"

Dnia 26.08.2007 o 15:19, Vormulac napisał:


Naprawdę, takie gry nie pojawiają się za często. EA już ma sukces zapewniony...


Zdecydowanie tak. Kto wie czy nie większy jak The Sims...
Mnie tam uszczęśliwia wiadomość, że można tworzyć stworzenia latające. Czyli co wyewoluuję za pierwszym razem ? :) No cóż spróbuję zrobić Szerszenia, zobaczymy czy dam radę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że gra może okazać się nieco zbyt przereklamowana - żaden element nie będzie nazbyt złożony, i ucierpi na tym sama zabawa. Póki co nie czekam na tytuł, tylko na pierwsze komentarze odnośnie gameplay''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem minigierkę o pierwszej fazie SPORE, czyli Cell Phase. Gierka bardzo prosta i ograniczona, ale można sobie pograć w oczekiwaniu na demko. Polega na odegraniu trzech etapów, w których to jesteśmy coraz silniejszym organizmem. Musimy zbierać zielone jedzonko i unikać wrogów, sterowanie myszką starcza w zupełności (wciskamy klawisz myszki i jedziemy :)). Naprawdę nic wielkiego i szybko się kończy, ale cóż. :)

http://www.cellularscalespore.com/download.html

Oczywiście prawdziwe SPORE, będzie wyglądało o wiele lepiej. Co zresztą widać na ostatnich trailerach. ;-) Nie widziałeś ich? Cóż jeden jeden jest na moim Gramsajcie, można też kliknąć tu:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9514&pid=217

a następnie wybrać jeden z linków. :-) Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak w rzeczywistości będzie wyglądała gra.
Mam nadzieję, że nie będą to kolejne Simsy w kosmosie tym razem. Słyszałem, że ma to być sim/strategia.
Też czekam na Spore, mam nadzieję, że nie będzie miał(a) wysokiej ceny.

Co do samej gry - po screenach i zapowiedziach szykuje się coś ekstra! Jednak mam nadzieję, że tak również okaże się w praktyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 18:40, DJ Danielus napisał:

Ciekaw jestem jak w rzeczywistości będzie wyglądała gra.


http://www.gametrailers.com/player/23832.html

Dnia 03.09.2007 o 18:40, DJ Danielus napisał:

Mam nadzieję, że nie będą to kolejne Simsy w kosmosie tym razem. Słyszałem, że ma to być sim/strategia.


Zależy o której fazie mówimy.
Cell phase to raczej coś w stylu gry zręcznościowej, trzeba zbierać pokarm i unikać wrogów co by nas chętnie spałaszowali na obiad.
Creature phase to coś w rodzaju sima, musimy opiekować się naszym organizmem, to chyba bedzie najbardziej podobne do The Sims.
Tribal phase - w tej fazie nasze stwory zaczynają ze sobą ściśle współpracować, tworzyć wspólne tradycje, kulturę, budynki... to już przemienia się w rozbudowany gra ekonomiczna z nastawieniem na rozwój społeczności.
Civilization phase - w tej fazie z kolei będzie najwięcej strategii. Trzeba będzie podbić swoją planetę, albo niszcząc wroga, albo zdominować go kulturą, ekonomią, a może stosunkami dyplomatycznymi?
Space phase - ostatnia faza, można robić już niemal wszystko.

Ogólnie to będzie bardzo rozbudowana gra sim/ekonomiczna. Choć sim everything jest chyba tutaj bardziej na miejscu.

Dnia 03.09.2007 o 18:40, DJ Danielus napisał:

Też czekam na Spore, mam nadzieję, że nie będzie miał(a) wysokiej ceny.


We shall see...

Dnia 03.09.2007 o 18:40, DJ Danielus napisał:

Co do samej gry - po screenach i zapowiedziach szykuje się coś ekstra! Jednak mam nadzieję,
że tak również okaże się w praktyce...


To co widać na niektórych trailerach może oznaczać, że projekt będzie udany. Zresztą nie przyjmuję innej możliwości. Bardziej mnie interesuje jaka jest data premiery dema!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 19:02, Farmer Widomo napisał:

Gra wygląda mądrze . Może dzięki tej grze będe mógł poczuć się mądry fajnie by było :P


Hm, nie bardzo wiem o co tu chodzi... oO

Dnia 03.09.2007 o 19:02, Farmer Widomo napisał:

A tak na serio gra zapowiada się bardzo ciekawie i na 90% kupie :P


Tak zdecydowanie. Ja grę kupię na 100% tylko nie wiem kiedy dokładnie. Nawet StarCraft 2 mnie tak nie kusi jak SPORE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że może będe sprawiał wrażenie inteligentniejszego niż teraz, grając w SPORE :P (no cóż może nie jest tragicznie ,ale w piątej klasie średnia 4,9 ,ale teraz w szóstej muszę się bardziej przyłożyć i mieć powyżej 5,0 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki mix?
Wydaje mi się fajną gierką, tylko trochę ma "cukierkową" grafikę - dla młodszych. Ale no cóż, jeżeli cena będzie na mój portfel to kupię na pewno. W przedziwnym wypadku poczekam jak stanieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No musisz, musisz!
Dobra szkoła (w tym wypadku gimnazjum) to podstawa do dalszego rozwoju.

Wiesz może kiedy ma się pojawić SPORE? Wzbudza ono spore oczekiwania :) Ale bez żartów! Po prostu nie siedzę w temacie, a zobaczyć bym chciał.
Jest też może jakieś demo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 19:32, DJ Danielus napisał:

Wiesz może kiedy ma się pojawić SPORE? Wzbudza ono spore oczekiwania :) Ale bez żartów! Po
prostu nie siedzę w temacie, a zobaczyć bym chciał.


Data premiery to nieokreślony kwiecień/maj 2008, choć pewne znaki na niebie mówią mi, że realny będzie raczej lipiec/sierpień 2008.

Dnia 03.09.2007 o 19:32, DJ Danielus napisał:

Jest też może jakieś demo?


Dema nie ma jeszcze i nie wiadomo kiedy będzie. Z tego co słyszałem za demo ma służyć jeden z edytorów gry. Póki co polecam małą gierkę o pierwszej fazie SPORE. Więcej informacji w tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9514&pid=225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 19:51, szerszeń45 napisał:

Dema nie ma jeszcze i nie wiadomo kiedy będzie. Z tego co słyszałem za demo ma służyć jeden
z edytorów gry. Póki co polecam małą gierkę o pierwszej fazie SPORE. Więcej informacji w tym
poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9514&pid=225

Taki feeding frenzy;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo coś o ostatecznym dniu premiery gry? Miała już był 1,5 roku temu a nie ma. I nadal nie wiem kiedy będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować