Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Spore - nadchodzi rewolucja?

1172 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2008 o 15:33, Draxvoxdor napisał:

> Zawsze możesz anulować zamówienie, i czekać na rozwój sytuacji. Może w końcu zmienią

> sposób zabezpieczenia.
Już mi wysłali;P Ale dobra jakoś przeżyję, najwyżej cracka ściągnę po formacie(a co?!
zapłaciłem tyle pieniędzy za grę i mam prawo w nią grać, a nie że zabezpieczenia nie
pozwolą grać nawet dla nabywcy oryginału -.-).

I prawidłowo, w sumie ja jakoś zawsze tak kombinowałem żeby np. nie grać z płytą bo to niewygodne było no i co? z tego? zapłaciłem to mogę robić co chce.
BTW. w spore zagram jak stanieje albo jak jakiś kumpel mi pożyczy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 17:07, SwenG napisał:

> Przecież była jasno powiedziane, że nawet jak nam się skończy limit 3 instalek to
i tak
> będziemy mogli dostać "powiększenie limitu"... po co panikować?
Widziałeś skany maili z powiększaniem limitu i wymownym obrazkiem ? ;)


A to są "skany" dotyczące Spore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując to co zrozumiałem z tych angielskich tekstów to: zainstaluję gierkę 3 razy czy to po reinstalce systemu czy po formacie to EA i tak wykryje mi te 3 razy i kaput?? EA mi powie "Leć do sklepu i kup następną kopię Spore"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 18:04, MasterHeroes napisał:

Czyli podsumowując to co zrozumiałem z tych angielskich tekstów to: zainstaluję gierkę
3 razy czy to po reinstalce systemu czy po formacie to EA i tak wykryje mi te 3 razy
i kaput?? EA mi powie "Leć do sklepu i kup następną kopię Spore"??

Raczej tak lub czeka cię wymiana maili z EA, Securomem i cholera wie kim jeszcze żeby ruszyć grę po 3 installkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 18:10, SwenG napisał:

> Czyli podsumowując to co zrozumiałem z tych angielskich tekstów to: zainstaluję
gierkę
> 3 razy czy to po reinstalce systemu czy po formacie to EA i tak wykryje mi te 3
razy
> i kaput?? EA mi powie "Leć do sklepu i kup następną kopię Spore"??
Raczej tak lub czeka cię wymiana maili z EA, Securomem i cholera wie kim jeszcze żeby
ruszyć grę po 3 installkach.

Dobrze że mam dopiero 65 zł, poczekam, jak uzbieram to się zastanowię. Jak to się nie zmieni w ciągu miesiąca-dwóch to wezmę sobie 2 części GW i każdy będzie zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 18:10, SwenG napisał:

Raczej tak lub czeka cię wymiana maili z EA, Securomem i cholera wie kim jeszcze żeby
ruszyć grę po 3 installkach.

...a firma zazwyczaj jedną osobę ma w rzyci, czyli prędzej "hop do sklepu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za opisanie wrażeń. Mam nadzieję, że będę się bawił równie dobrze co Ty, ale to dopiero jutro...


Co do zabezpieczenia, nie wiem czym się tak przejmujecie. Siedzę w Anglii i mam tak zabezpieczonego właśnie Mass Effecta. Wiadomo sprzętu nie zmienia się na co dzień. Mass''a reinstalowałem już z 6 krotnie ( a to mi się znudził, a to znów od nowa) przez ponad 2 tygodnie nie miałem netu i co? NIC.. nie wpłynęło to na działanie gry ( chodzi mi tu o zdementowanie plotki o 10cio dniowej autentykacji, właściwie mass łączył się tylko zaraz po instalacji tylko)
Nawet gdyby komuś padł limit to jeszcze nic strasznego, robicie skana/fote oryginału, sporządzacie maila i wysyłacie. Gwarantuję, że zbyt długo nie będziecie czekać ( pomijam sytuacje ze skanami z jakiś stron, EA i securom głupi nie jest i jak nagle ktoś im maila śle, że chce sobie grę chwile po premierze zainstalować na 10 kompach w domu, czy zmienił rami reinstall, potem grafa i reinstall itd. w ciągu dnia jednego,to raczej się nie doczeka)
W najgorszym wypadku ( nie nawołuję tutaj do piractwa!) gdy w takiej sytuacji trochę będzie trzeba poczekać na wyzerowanie limitu,a gracz po prostu umrze jak nie zagra to po prostu skopiuje się oryginalne exe, podklei cracka ( przez te parę dni nie musicie mieć przecież update''u przez net) i po resecie podklei z powrotem oryginalny exe i po kłopocie... Po co do razu nowa gra??? Rozumiem, że każda "nowinka" wywołuje poruszenie, ale panowie i panie, na prawdę nie ma się czym martwić...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc od wczoraj delektuję się Spore ;)
Gra się bosko i już jestem na etapie galaktycznym, który jest naprawdę najlepszy, a oprócz tego nie mogę się zalogować na konto. Na razie się tym nie przejmuję, ponieważ zapewne ta funkcja będzie aktywna po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak takie zabezpieczenia są to ja podziękuję sobie EA i poczekam aż ktoś mądrzejszy z ludzi EA wyda stosowny patch. A tymczasem zbieram na ME. Tańsze i chyba nawet więcej grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 5h grania i etap galaktyczny... cóż powiedzieć, spodziewałem się że dłużej to potrwa, ale i tak jestem zadowolony. W zasadzie dopiero teraz gra się rozkręca....w pewnym sensie zwiedzanie przypomina trochę Mass Effect... xD, tylko "troszkę" większa różnorodność i fajniej zrobione :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>W zasadzie dopiero teraz gra się rozkręca....w pewnym

Dnia 04.09.2008 o 22:10, Ufo2 napisał:

sensie zwiedzanie przypomina trochę Mass Effect... xD, tylko "troszkę" większa różnorodność
i fajniej zrobione :p


Nie zapomnij dodać, że planetek mamy trochę więcej do zwiedzania...tak koło kilku tysięcy więcej :p
Pozdrawiam

PS: Idę spać bo już nie mogę was słuchać ^_^ Mam nadzieję, że jak rano wstanę to SPORE już będzie w sklepie i w końcu się nacieszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również już doszedłem do etapu galaktycznego. Gra mi się bardzo podoba. Trochę przydługawy etap "creature phase" ale może dlatego ze się długo w nim motałem :P Mam kilka wad którymi się chciałem podzielić.

Pierwsze co mnie wkurzyło to mianowicie zakupiłem drogą technologię do pompowania atmosfery na planecie. Wybrałem stosowna planetę, postawiłem maszynkę i w tym momencie jakiś komunikat od sojusznika ze jestem atakowany. Wiec się od planety oddaliłem, wybiłem wroga i wracam na moja planetę. A tu się okazuje, że urządzenia nie ma i atmosfery także... 70k poszło z dymem. Zacząłem się zastanawiać czemu tak się stało. Kupiłem urządzenie jeszcze raz postawiłem na planecie. Zaczęło pompować powietrze. Oddalam się od planety na orbitę, od razu wracam i znowu nie ma ani urządzenia ani atmosfery.
Ktoś z was zauważył takie coś ? Na szczęście jeśli zaludnisz planetę jakimiś stworami lub roślinnością to potem ona zostaje.

Co do zasiedlania planet jest "spore" ograniczenie. Każda planeta ma 3 poziomy życia (dostępne zależnie od rodzaju planety, atmosfery itp). Na każdym poziomie może przebywać na planecie po jednym z 4 rodzajów roślin, 3 rodzajów roślinożerców i 1 mięsożerca (o ile dobrze pamiętam) Nie ma możliwości na takiej "pełnej" planecie zostawienia choćby jednego stworka, bądź rośliny. Ba jeśli w układzie słonecznym znajduje się jakaś forma życia to nie można nawet założyć kolonii. Czyli odpada walka kolonii na planetach w fazie kosmicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis ^_^

Co do terraformowania, to będzie bug i raczej powinni go poprawić. Chociaż z drugiej strony ma to troszkę sensu, że życie i akcja zamiera na planetach oddalonych, bo wyobraź sobie jaki procek by obliczył te tysiące planet i co sie tam dzieje/rozwija ewoluuje... łomatko! ;)
Co do ograniczenia planetek, to troszkę lipa, ale być może jeszcze wszystkiego nie odkryłeś. W sumie zaludnianie planet to esencja gry. Głupio by było by przez jakiś "full cap" nie dało się "desantować" swojej cywilizacji na jakąś planetkę. Może jest jakiś atak z powietrza, czy inna maszyna której jeszcze nie odkryłeś ( mam nadzieję ;)) Coś jak "boskie" Ufo z prezentacji, zdolne przenosić stworki i niszczyć całe planety... ^_^ Ale to wyjdzie dopiero w głębszym praniu...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 08:47, RavenSoul napisał:

Dzięki za opis ^_^
...


Tak wiec masz racje co do tego znikania i liczenia kazdej planety w czasie rzeczywistym. Moglo by to nie wyrobić. Pewno zapamietywane sa tylko podstazwowe dane odnosnie populacji ksztaltu koncowego (czyli jak poczekam na planecie na tą atmosfere to potem mi sie ona zapamieta.

Co do statkow kosmicznych to steruje sie bardzo wygodnie. Wypelniasz misje i odblokowujesz kolejne mechanizmy. Troche tego jest. Ja narazie mam tylko (co bylo bardzo drogie) deformator terenu obnizajacy teren. Strzelasz tym w dowolne miejsce i jest fajny wybuch, duzo dymu i potem jak sie przerzedzi masz krater. Co do strzelania to narazie mam laser ktorym moge niszczyc na planetach co zechce oraz wyrzutnie rakiet anty air :P Juz walczylem z innymi statkami. Fajna tzw. "dog fight", prawym klawiszem pokazujesz gdzie ma statek leciec a lewym nie puszczajac prawego (jesli chcesz strzelac nie zatrzymując się) strzelasz w cel.

Sproboje nagrac jakis filmik pokazujacy space stage dzisiaj. Chyba nawet jest taka mozliwosc w grze.

Chetnie odpowiem na pytania osob ktore jeszcze gry nie maja i sie wahają kupic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie mogę zainstalować spore, bo mi wywala komunikat że muszę deinstalnąć spore fabryka stworów wersja próbna. Deinstalnąłem i guzik dalej to samo ;(. Wie ktoś jak temu zaradzić? Skasować może rejestry za pomocą win xp managera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra miała być rewolucją w dziejach gier komputerowych. Czekałem na nią 2 lata. I niestety ale zawiodłem się :(. Po paru godzinach grania uważam, że gra się spoko i jest ciekawie ale niestety gra jest bardzo ale to bardzo uproszczona i wydaje mi się, że ona jest głównie skierowana dla dzieci w wieku 4-10 lat.

Grę można podzielić na wiele faz.
1. Faza komórkowa - to chyba jedna z najciekawszych fragmentów całej gry. Ciekawa grafika i fajny klimacik :)
2. Faza Stworzenia - także jest interesująca do czasu. Głównie tutaj rozchodzi się o zabijanie / zaprzyjaźnianie. Niestety po czasie ma się już dość.
3. Faza plemienia - też w miarę ciekawy aspekt gry ale to tutaj znów zabijanie i podbijanie sąsiednich plemion. Przejście tej fazy zajęło mi 30minut. AI komputera jest słabiutkie. Czy w ogóle ono istnieje??
4. Faza cywilizacyjna - Niby miało być tak pięknie. Twórcy sugerowali się, że ten etap będzie porównywalny do gry Civilization, Empire Earth ;) - Po zagraniu stwierdzam, że chyba twórcy są ślepi albo nie o tej grze mówili. Bardzo ale to bardzo ograniczona budujesz jakieś budynki i tworzysz jakieś tam pojazdy. Po chwili grania dokładnie po 20min podbiłem prawie cały świat ;) - fakt straciłem sporo wojsk ale tutaj chyba AI nie istnieje jak wcześniej pomyślałem.
5. Faza kosmosu - tutaj tylko zagrałem chwilkę by zobaczyć jak jest i niestety ale raczej na pewno ten etap gry nie uratuje. Jest ciekawy ale nie wypowiem się więcej bo muszę w niego pograć dłużej.

Zalety gry:
- Niesamowite możliwości w tworzeniu potworków / pojazdów i budowli (świetny edytor)
- fajny klimacik
- dobra grywalność i niskie wymagania
- Sporepedia
- ciekawe elementy typu tańce potworków i ich zachowania (można się pośmiać :) )

Wady:
- gra po czasie robi się nudna i monotonna
- bardzo uproszczona aż za bardzo
- gra skierowana do młodszych osób
- AI strasznie kuleje

oj tych wad jest więcej a część już wymieniłem powyżej.
Po prostu na grze się zawiodłem. Gra miała być rewolucją a co wyszło ? bardzo przeciętna gra. Chociaż pewne etapy gry są naprawdę interesujace i wciągające to jednak ogólnej mojej opinii nie zmieni. Niestety ale Pan Wright przesadził - po prostu "co za dużo to nie zdrowo" napchał tyle tych etapów życia i każdy jest niedopracowany :( - no może faza komórkowa jest dobrze wykonana ale reszta jest okropnie "jakby" okrojona. Może to Beta?? No ja po prostu nie wierzę, że w Spore gram. Tyle o niej wypowiadali się twórcy, że będzie to wielka rozbudowana i zarazem najdłuższa gra ..

Ocenicie sami. Ja do momentu dojścia do Fazy cywilizacyjnej podobało mi się w miarę ale jednak jakoś się do niej już nie chce wracać. Po prostu gra na jeden raz.

Ocena moja: 6/10 (głównie tutaj edytory ratują ocenę)

Ja zawiodłem się na twórcach gry. Po Wright spodziewałem się kolejnej udanej gry bo gość ma spore doświadczenie. Teraz nie dziwię się, dlaczego nie wyszło DEMO :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na gracz.info jest obszerna recenzja,
recenzent ma podobne odczucia jak Azazell3
w sumie to recenzja jest negatywna - jednak gra dostała 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 14:25, moonman napisał:

na gracz.info jest obszerna recenzja,
recenzent ma podobne odczucia jak Azazell3
w sumie to recenzja jest negatywna - jednak gra dostała 80%


80% - taka ocena powinna być skierowana dla osób młodszych bo im się gra na pewno spodoba i to bardzo.
Jednak w/g mnie gra nie powinna mieć wyższej noty niż 60% (6/10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie te ograniczenia populacji planet i mozliwosc zostawienia planety i powrotu na nia bez strat tego co sie nani ej zaczelo mogla by byc bardzo ciekawa rozgrywka nawet pod kątem eksploracyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować