Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Spore - nadchodzi rewolucja?

1172 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2008 o 21:04, danielbr napisał:

Jaki jest Wasz sposób na przygotowanie planety pod kolonie?.
Chodzi o to że założyłem kolonie i nie mogę(nie wiem) jak przygotować planetę do T1,
T2 czy T3.Skąd mam wiedzieć kiedy użyć Generatora Suszy a kiedy Generatora Atmosfery?

Zazwyczaj używam jedynie generatora atmosfery lub siewcy chmur, bo susza jest przeznaczona bardziej na wrogów. Użyj generatora atmosfery, ale wcześniej zaopatrz się w rośliny typu T1. Możesz również wziąć zwierzaczki i ekosystem będzie sprawował się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:07, Earthshaker napisał:

> Jaki jest Wasz sposób na przygotowanie planety pod kolonie?.
> Chodzi o to że założyłem kolonie i nie mogę(nie wiem) jak przygotować planetę do
T1,
> T2 czy T3.Skąd mam wiedzieć kiedy użyć Generatora Suszy a kiedy Generatora Atmosfery?

Zazwyczaj używam jedynie generatora atmosfery lub siewcy chmur, bo susza jest przeznaczona
bardziej na wrogów. Użyj generatora atmosfery, ale wcześniej zaopatrz się w rośliny typu
T1. Możesz również wziąć zwierzaczki i ekosystem będzie sprawował się dobrze.


Hmm... no właśnie się tak zastanawiam.Obecny stan to T0,na planecie (która jest biała:D ) jest sporo chmur z których ciskają pioruny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:04, danielbr napisał:

Jaki jest Wasz sposób na przygotowanie planety pod kolonie?.
Chodzi o to że założyłem kolonie i nie mogę(nie wiem) jak przygotować planetę do T1,
T2 czy T3.Skąd mam wiedzieć kiedy użyć Generatora Suszy a kiedy Generatora Atmosfery?


W lewym dolnym rogu jest takie ''coś'', co pokazuje co musisz zrobić, żeby planeta przeszła na wyższy poziom. Po lewej stronie jest bodaj niska temperatura, po prawej wysoka, na dole mało atmosfery, na górze dużo. I trzeba tak działać, aby wszystko było na środku, wtedy mamy planetę najlepszego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 13:09, Maciek2194 napisał:

Jestem w fazie plemienia, czy mogę jeszcze mojemu stworkowi zmienić dłonie?

Sporki modyfikować można tylko w fazie Komórki i Organizmu. W późniejszych fazach dokładać możesz jedynie elementy "ubioru" (jeżeli tak można nazwać szczątkowe szmarki przypominające raczej coś wyłupanego z kamienia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 13:09, Maciek2194 napisał:

Jestem w fazie plemienia, czy mogę jeszcze mojemu stworkowi zmienić dłonie?


Nie, możesz jedynie dodawać "ozdoby ciała" :P

A co do Spore to dla mnie gra na 2 razy i ..

nudy.. samo robienie potworka fajne ale gra jest monotonna ;/ 120 zł w błoto imo jak na grę na dłuższy czas.

120 zł dobrze wydane jak na grę na 4 godzinki :P

Także gry osobiście nie polecam maniakom i ludziom którzy gry kupują dla długich sesji przed kompem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 13:18, Maciek2194 napisał:

Hmmm kto trudno ;/ bo mój nie ma dłoni tylko szczypce


Szczypce rulezz ;) Sam je wole od zwykłych dłoni xD

Możesz również zacząć od nowa fazę plemienia i wszystko przemyśleć :) Wystarczy że wybierzesz nową planetę, a dalej sam się połapiesz ;)

>i wszystko nosi w gębie : O T-T

Dnia 16.09.2008 o 13:18, Maciek2194 napisał:



Ee..? Tego nie zrozumiałem xd Że ma niby te wszystkie ''członki'' ciała w gębie? Daj zdjęcie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 15.09.2008 o 09:26, moonman napisał:

piszę o tym, bo taka dowolność w ogóle mi się nie podoba - wolałbym, żeby stwór ewoluował
ze względu na podjęte decyzje i wydarzenia, żeby była zachowana jakaś "ciągłość" gatunku
- obecnie świniopodobny stwór może znieść jajko z którego wykluje się np. owadopodobny
stworek


I to jest jak dla mnie największa bolączka Spore ;/ Powinno być że kształty potworka można po wyjściu z ''zupy'' modyfikować tak że wiadomo będzie że nasz towarzysz będzie mniej więcej tak w przyszłości wygląda.

A potem tylko lekko móc i to za kase! Modyfikować jego wygląd, kształty przez co gra byłaby trudniejsza , ale za to ciekawsza imo.

No ale zawsze zostaje samowola (wtf? :P ) i to że sami będziemy się starali zachowywać jakiś ciąg naszego potworka. Ja sam na początku definiuje sobie jak potworek ma wyglądać i staram się go do takiego stanu przeprowadzić.

Dnia 15.09.2008 o 09:26, moonman napisał:

no i brak jakichkolwiek konsekwencji związanych ze śmiercią stwora...


Tutaj ciężko mi się wypowiedzieć bo sam nie wiem jak to miałoby wyglądać. Odebranie kasy może?

Dnia 15.09.2008 o 09:26, moonman napisał:

starszym graczom radzę omijać spore szerokim łukiem...
młodsi na pewno będą się dobrze bawić


Racja, racja :P

Dnia 15.09.2008 o 09:26, moonman napisał:

w sumie grze należy się tytuł "niewypał roku" - czy coś w tym stylu...


Może nie niewypał, ale największe "zawiedzenie roku".. czy jakoś tak :P

Dnia 15.09.2008 o 09:26, moonman napisał:

jak się obejrzy te filmiki dołączone do edycji kosmicznej - to można spodziewać się rewolucji...
a wyszło jak wyszło.


Wyszło całkiem nieźle.. tylko chyba pomysłów zabrakło na przedłużenie rozgrywki.. (mnie nie kręci latanie po kosmosie i przerabianie napotkanej planety na idealną planetę)

Jak dla mnie to pomieszali (wyszło b.dobrze) za dużo trybów gry FPP, RPG, RTS.. i taki kociokwik wyszedł trochę (a ta faza cywilizacji to jakiś obłęd jest o0 Nuuudy że hej...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 13:30, Adeq napisał:

> Hmmm kto trudno ;/ bo mój nie ma dłoni tylko szczypce

Szczypce rulezz ;) Sam je wole od zwykłych dłoni xD

Możesz również zacząć od nowa fazę plemienia i wszystko przemyśleć :) Wystarczy że wybierzesz
nową planetę, a dalej sam się połapiesz ;)

>i wszystko nosi w gębie : O T-T
>

Ee..? Tego nie zrozumiałem xd Że ma niby te wszystkie ''członki'' ciała w gębie? Daj
zdjęcie ;P

Znaczy on rąk nie używa :O Bo tą swoja maczugę nosi w mordzie, jedzenia wszytko T-T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 15:02, Draxvoxdor napisał:

Ja długich sesji nie lubię. Ale ta gra i tak za szybko się nudzi. Po 8h to już turbo
monotonna ;(

E tam grało się w nudniejsze gry. Mi ta gra się narazie podoba ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2008 o 16:58, Maciek2194 napisał:

Znaczy on rąk nie używa :O Bo tą swoja maczugę nosi w mordzie, jedzenia wszytko T-T


Weź daj zdjęcia twojego Sporka bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się zrestartować daną fazę? Wiem, że na każdej innej planecie można zacząć w dowolnej, ale ja chciałbym powtórzyć fazę cywilizacji na jednej planecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa poważne problemy, które mnie wkurzają.

1. (patrz na screen) Na każdą planetę jaką polecę pojawia mi się takie niebieskie koło. Nie, nie miałem go od początku fazy kosmosu, pojawił się kiedy zacząłem kolonizować planety.

2. Za każdym razem jak odlatuje od swojej macierzystej planety (lub lepiej z jakiejkolwiek planet, które znajduje się na macierzystym układzie słonecznym) wywala mnie z gry z jakimś błędem ;/.

Czy ta gra faktycznie po dłuższej rozrywce ukazuje swoje babole? Przewidziany jest jakiś patch? Bo serio...nerwica mnie bierze z powodu tego, że nie mogę polatać po swojej planecie, bo za każdym razem błąd mnie wywala...i jeszcze te głupie koło.

20080917191612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 21:03, Los Emilos napisał:

Podaj konfiguracje komputera oraz czy używasz cracka (nie jest to jedno znacznie z nielegalną
grą).


2GB pamięci ram
Inter Core 2 CPU 180GHz
Geforce 8800 GTS 320mb
Windows XP SP2

Sterowniki mam zainstalowane najnowsze, żadnych modyfikacji do gry (są jakieś?).

Dodam, że jestem po około 50 godzin gry swoją rasą (zaliczyło mi nawet osiągnięcie "Fan Spore") i serio...wściekły jestem, że nic nie mogę robić w macierzystym układzie słonecznym, bo ani obronić nie mogę przed piratami ani przez innym imperium...choć na razie to tylko ci pierwszy mnie atakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 19:19, Gawełek napisał:

/.../ wywala mnie z gry z jakimś błędem ;/.


Poprosiłbym screen tegoż błędu, sprawniej wtedy by się to rozwiązało. Sam w SPORE nie gram, ale kto wie może będę umiał pomóc wiedząc co to za błąd.

Swoją drogą, standard robiłeś?*

* Przeinstalowanie gry, DirectX, driverów od karty grafiki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 16:59, szerszeń45 napisał:

Poprosiłbym screen tegoż błędu


Print screen nie działa kiedy błąd wywala (parę razy naciskałem klawisz i nie zapisało obrazu). W każdym razie to zwykły error, w którym można wysłać raport...czyli praktycznie nic nie mówiący.

A co do standardów...tak, instalowałem stery raz jeszcze, grę także, nawet nową łatkę zainstalowałem do Spore...która nic nie pomogła ; /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem - podczas grania wywala mnie błąd "Wystąpił bład z aplikacja Spore.exe i zostanie ona zamkieta" I nawet tego durnego raportu nie da sie wyslac ;/ Ma ktos jakies pomysły co to moze byc ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować