Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Spore - nadchodzi rewolucja?

1172 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2009 o 08:57, Draxvoxdor napisał:

> Oplaca sie kupic to Spore?
Po tej cenie, możliwościach i upierdliwych zabezpieczeniach to nie :P

Akurat w klasie jedna osoba kupila sobie Spore i zwariowala na jej punkcie. ( wszczesniej mial swira na punkcie Wiedzmina oraz Fallouta. )
To jednak troche poczekam z kupnem tej gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To rzecz gustów. Mi się średnio podoba, niektórym się nie podoba, a jeszcze inni są tego fanami i nie powinno się w to ingerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spore, spore rozczarowanie? O dziwo nie do końca... :P

Gram sobie, od zwykłej komorki do władcy świata... bardzo fajnie się grało, szybko stawałem się tym najsilniejszym i niszczyłem wszystkich :P

Za to w kosmosie nie mogę dojść do władzy, sytuacja nie wyglada za dobrze... bez zapłaty daniny jestem niszczony :P

Kosmos to najsłabsza część gry, no chyba, że mi tak źle idzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć na początku gry jakąś planetkę gdzie sprzedasz czerwoną przyprawę, jak już znajdziesz to z górki. Kosmos się różni od wcześniejszych etapów że trzeba zawierać sojusze, samemu kozaczyć za bardzo się nie da ze względu na brak sojusznika do handlu, walki i uzupełniania floty. Jak już kase uzbierasz to płacisz dla sojusznika i lecisz razem z nim zająć/zniszczyć planetki dookoła. Jak już założysz pare koloni do wytwarzania przyprawy to masz praktycznie na każdą broń. Kupujesz życie, mega laser, mega bombę, działko, pancerz parę baterii i lecisz do środka wszechświata :S Dobrze jest wziąć jeszcze parę koloni ze sobą, to w drodze można zająć jakieś planetki i dokupić wyposażenie/naprawić statek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 11:17, Draxvoxdor napisał:

Musisz znaleźć na początku gry jakąś planetkę gdzie sprzedasz czerwoną przyprawę, jak
już znajdziesz to z górki.


Znalazłem i sprzedaje... kasa jest, ino ze musze haracze placic jednym pacanom, bo inaczej buu buu :P

Dnia 18.01.2009 o 11:17, Draxvoxdor napisał:

Kosmos się różni od wcześniejszych etapów że trzeba zawierać
sojusze, samemu kozaczyć za bardzo się nie da ze względu na brak sojusznika do handlu,
walki i uzupełniania floty. Jak już kase uzbierasz to płacisz dla sojusznika i lecisz
razem z nim zająć/zniszczyć planetki dookoła.


Staram sie zawierać sojusze, na razie mam jeden i robie teraz wszystko by nastepny sojusz założyć i pokonac tych co mi grożą :)

Tylko mam jeden mały problem... by zalozyc sojusz trzeba sie "zaprzyjaznic" z daną rasą np. poprzez robienie misji, i tu mam problem... dostaje misje by leciec na planete X w układzie Y... na cholere nie moge niektorych układów a co dopiero planet znaleźć... w poradniku nie widziałem żadnych wstawek jak szukac planet (chyba ze zle czytalem).

Dnia 18.01.2009 o 11:17, Draxvoxdor napisał:

Jak już założysz pare koloni do wytwarzania
przyprawy to masz praktycznie na każdą broń. Kupujesz życie, mega laser, mega bombę,
działko, pancerz parę baterii i lecisz do środka wszechświata :S Dobrze jest wziąć jeszcze
parę koloni ze sobą, to w drodze można zająć jakieś planetki i dokupić wyposażenie/naprawić
statek.


A co dokładnie mam robić by się nowa broń odblokowywala? Tylko rangi zdobywać?


P.S. sorry za braki polskich liter, ale mi klawa nie lapie do końca :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 10:21, hunter22 napisał:

> Musisz znaleźć na początku gry jakąś planetkę gdzie sprzedasz czerwoną przyprawę,
jak
> już znajdziesz to z górki.

Znalazłem i sprzedaje... kasa jest, ino ze musze haracze placic jednym pacanom, bo inaczej
buu buu :P

Nie dawaj im tylko ich rozwal. Zapłacić dla ally żeby zaatakował lepiej :D

Dnia 19.01.2009 o 10:21, hunter22 napisał:


> Kosmos się różni od wcześniejszych etapów że trzeba zawierać
> sojusze, samemu kozaczyć za bardzo się nie da ze względu na brak sojusznika do handlu,

> walki i uzupełniania floty. Jak już kase uzbierasz to płacisz dla sojusznika i lecisz

> razem z nim zająć/zniszczyć planetki dookoła.

Staram sie zawierać sojusze, na razie mam jeden i robie teraz wszystko by nastepny sojusz
założyć i pokonac tych co mi grożą :)

Powinieneś mieć 2 soje na początku gry zanim rozpętasz wojnę.

Dnia 19.01.2009 o 10:21, hunter22 napisał:

Tylko mam jeden mały problem... by zalozyc sojusz trzeba sie "zaprzyjaznic" z daną rasą
np. poprzez robienie misji, i tu mam problem... dostaje misje by leciec na planete X
w układzie Y... na cholere nie moge niektorych układów a co dopiero planet znaleźć...
w poradniku nie widziałem żadnych wstawek jak szukac planet (chyba ze zle czytalem).

Poszukać lepiej musisz, na początku nic nie widać ale jak chwile poklikasz planetki to znajdziesz :P

Dnia 19.01.2009 o 10:21, hunter22 napisał:


> Jak już założysz pare koloni do wytwarzania
> przyprawy to masz praktycznie na każdą broń. Kupujesz życie, mega laser, mega bombę,

> działko, pancerz parę baterii i lecisz do środka wszechświata :S Dobrze jest wziąć
jeszcze
> parę koloni ze sobą, to w drodze można zająć jakieś planetki i dokupić wyposażenie/naprawić

> statek.

A co dokładnie mam robić by się nowa broń odblokowywala? Tylko rangi zdobywać?

W czasie gry za różne osiągnięcia dostajesz odznaczenia. Bardzo szybko i bardzo łatwo dostajesz, po prostu rob swoje :o

Dnia 19.01.2009 o 10:21, hunter22 napisał:


P.S. sorry za braki polskich liter, ale mi klawa nie lapie do końca :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 10:49, Draxvoxdor napisał:

Nie dawaj im tylko ich rozwal. Zapłacić dla ally żeby zaatakował lepiej :D


Z chęcia, ale oni są silniejsi :/

Dnia 19.01.2009 o 10:49, Draxvoxdor napisał:

Powinieneś mieć 2 soje na początku gry zanim rozpętasz wojnę.


Mam jeden sojusz i dwie wojny... wpadam na planety niszcze kolonie i uciekam zregenerowac siły... mam coraz silniejszą jednostkę i jakos sobie radzie :P
Jak mój sojusznik na mój rozkaz walczy to mam mu pomagać? Czy czekać aż będzie koniec i czy moja smierc na polu bitwy konczy tą walke?

Dnia 19.01.2009 o 10:49, Draxvoxdor napisał:

Poszukać lepiej musisz, na początku nic nie widać ale jak chwile poklikasz planetki to
znajdziesz :P


Tego jest za dużo... no ale poszukam lepiej... :P

Dnia 19.01.2009 o 10:49, Draxvoxdor napisał:

W czasie gry za różne osiągnięcia dostajesz odznaczenia. Bardzo szybko i bardzo łatwo
dostajesz, po prostu rob swoje :o


Wiem, że łatwo.. aż za łatwo te rangi zdobywać :)


A jak mam na stałe zmienic klimat planety skolonizowanej? Miałem już całe "koło" wypełnione, ale szlak to trafił i dalej jest kiszka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 11:00, hunter22 napisał:

> Nie dawaj im tylko ich rozwal. Zapłacić dla ally żeby zaatakował lepiej :D

Z chęcia, ale oni są silniejsi :/

Nie ma nikogo silniejszego, tylko groksowie jedynie mogą tam jakieś problemy sprawiać. Zrzucasz inobomby na kolonie? Bo sie nie atakuje statków, wieżyczek tylko od razu lecisz do koloni i pakujesz 5 bomb w ratusz :P

Dnia 19.01.2009 o 11:00, hunter22 napisał:


> Powinieneś mieć 2 soje na początku gry zanim rozpętasz wojnę.

Mam jeden sojusz i dwie wojny... wpadam na planety niszcze kolonie i uciekam zregenerowac
siły... mam coraz silniejszą jednostkę i jakos sobie radzie :P
Jak mój sojusznik na mój rozkaz walczy to mam mu pomagać? Czy czekać aż będzie koniec
i czy moja smierc na polu bitwy konczy tą walke?

Nie kończy, a jak atakuje to jasne że pomagaj, możesz zająć zamiast niego,a bardzo często on sam zginie bez twojej pomocy.

Dnia 19.01.2009 o 11:00, hunter22 napisał:


> Poszukać lepiej musisz, na początku nic nie widać ale jak chwile poklikasz planetki
to
> znajdziesz :P

Tego jest za dużo... no ale poszukam lepiej... :P

> W czasie gry za różne osiągnięcia dostajesz odznaczenia. Bardzo szybko i bardzo
łatwo
> dostajesz, po prostu rob swoje :o

Wiem, że łatwo.. aż za łatwo te rangi zdobywać :)


A jak mam na stałe zmienic klimat planety skolonizowanej? Miałem już całe "koło" wypełnione,
ale szlak to trafił i dalej jest kiszka :(

Nie rozumiem co się stało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 11:09, Draxvoxdor napisał:

Nie ma nikogo silniejszego, tylko groksowie jedynie mogą tam jakieś problemy sprawiać.
Zrzucasz inobomby na kolonie? Bo sie nie atakuje statków, wieżyczek tylko od razu lecisz
do koloni i pakujesz 5 bomb w ratusz :P


Isobomby? Rzucałem, ale jakoś bardzo nie rozwalały ratusza... kurde, to może nie trafiłem :P

Jak rozbije ich kolonie to planeta bedzie do skolonizowania przeze mnie i czerwone oznaczenia strefy wojnyna mapce znikną?

Dnia 19.01.2009 o 11:09, Draxvoxdor napisał:

Nie kończy, a jak atakuje to jasne że pomagaj, możesz zająć zamiast niego,a bardzo często
on sam zginie bez twojej pomocy.


Nie kończy? Przypadkiem zginąłem podczas pomagania w wojnie i się ona skończyła, dziwne :P

Dnia 19.01.2009 o 11:09, Draxvoxdor napisał:

Nie rozumiem co się stało :P


Mialem już krzaki i stwory... :/

Lepiej poszukam planety lepszego typu i tam zaloze kolonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 11:16, hunter22 napisał:

> Nie ma nikogo silniejszego, tylko groksowie jedynie mogą tam jakieś problemy sprawiać.

> Zrzucasz inobomby na kolonie? Bo sie nie atakuje statków, wieżyczek tylko od razu
lecisz
> do koloni i pakujesz 5 bomb w ratusz :P

Isobomby? Rzucałem, ale jakoś bardzo nie rozwalały ratusza... kurde, to może nie trafiłem
:P

Na pewno bo te super i mega niszczą w 3-5 sek kolonie :o

Dnia 19.01.2009 o 11:16, hunter22 napisał:

Jak rozbije ich kolonie to planeta bedzie do skolonizowania przeze mnie i czerwone oznaczenia
strefy wojnyna mapce znikną?

wut?

Dnia 19.01.2009 o 11:16, hunter22 napisał:


> Nie kończy, a jak atakuje to jasne że pomagaj, możesz zająć zamiast niego,a bardzo
często
> on sam zginie bez twojej pomocy.

Nie kończy? Przypadkiem zginąłem podczas pomagania w wojnie i się ona skończyła, dziwne
:P

Bo normalnie się skończył w czasie gry respawn miałeś :P

Dnia 19.01.2009 o 11:16, hunter22 napisał:

> Nie rozumiem co się stało :P

Mialem już krzaki i stwory... :/

Lepiej poszukam planety lepszego typu i tam zaloze kolonie :)

t2 i t3 tylko na reszcie nic nie zrobisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 12:17, Draxvoxdor napisał:

Na pewno bo te super i mega niszczą w 3-5 sek kolonie :o


Moze mam za slaba tą bombe :P

Dnia 19.01.2009 o 12:17, Draxvoxdor napisał:

wut?


Zniszcze kolonie wroga na jego planetach to i te czerwone oznaczenie strefy wojny zniknie? I będę mógl te planety skolonizować :P

Dnia 19.01.2009 o 12:17, Draxvoxdor napisał:

Bo normalnie się skończył w czasie gry respawn miałeś :P


A gdzie szukać wyników tej wojny? :P

Dnia 19.01.2009 o 12:17, Draxvoxdor napisał:

t2 i t3 tylko na reszcie nic nie zrobisz :P


Wiem to akurat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyników chyba nie ma :P Tylko w ewolucji pisze że całkowicie zniszczony jest gatunek. A jak zniszczysz wszystko co wrogie na planiecie to ona zostaje neutralna i możesz skolonizować ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 13:39, Draxvoxdor napisał:

Wyników chyba nie ma :P Tylko w ewolucji pisze że całkowicie zniszczony jest gatunek.


O tym nie pomyślałem :P

Dnia 19.01.2009 o 13:39, Draxvoxdor napisał:

A jak zniszczysz wszystko co wrogie na planiecie to ona zostaje neutralna i możesz skolonizować
ją.


To trzeba wybijać wrogow na ładnych planetach :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 14:30, Draxvoxdor napisał:

Wybijasz na wszystkich a ładne kolonizujesz. A twój WT owni :E


Zbiłem fortunę na przyprawie, wzmocnilem się maksymalnie jak mogłem w tej chwili (5-6 bomby dobrze wycelowane w ratusz o po nim) i pokonałem wszystkich wrogów moją jedno pojazdową flotą :)

Skolonizowałem te planety co pozostały po wrogu i jestem milionerem ;)

Przypadkowo jeszcze wywołałem kolejną wojnę tym razem wróg ma potężniejsze jednostki i znowu muszę się wzmocnić by go pokonać :P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować