Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Były dyktator Panamy pozywa Activision za Call of Duty: Black Ops II

14 postów w tym temacie

Zrobił co zrobił, nie ma co się kłócić z historią. Ale pamiętajmy - "historię piszą zwycięzcy" :P. Prawda jest taka, że ma gość racje, nazwisko rzeczywiście wykorzystane było i wizerunek również, a skoro nie zostało to wcześniej skonsultowane z Noriegą, no to ma prawo walczyć o swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2014 o 14:32, IHoudiniI napisał:

"historię piszą zwycięzcy"

Nieprawda - gdyby całą historię pisali zwycięzcy, to w dyskusji publicznej nie byłoby miejsca na np. rewizjonizm w sprawie Wojny Secesyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argument, iż jego wizerunek w grze miał zwiększyć sprzedaż jest po prostu śmieszny. Noriega pojawia się tylko w kampanii, a duża część graczy raczej stawia na multi i olewa single''a. Odsetek graczy, którzy CoDa kupują tylko dla fabuły i kampanii jest marginalny. Po za tym Noriega jest postacią totalnie drugoplanową, więc raczej nie on przyciąga do zagrania w kampanię (prędzej Woods albo Mason). To tak gdyby powiedzieć, że CoD: Black Ops uzyskało wysokie wyniki sprzedaży z powodu pojawienia się Fidela na kilkanaście sekund albo JFK na pół minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie znam tego pana... zapewne jak większość graczy. Skąd więc pomysł, że pojawienie się w grze ma jakikolwiek wpływ na sprzedaż ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lisum... proszę Cię. Rewizjonizm odbywa się najczęściej po pewnym okresie czasu, a najczęściej wtedy gdy ludzie uczestniczący w "danych" wydarzeniach już dawno nie żyją. I nie ma co się bronić wyjątkami od reguły. Już samo to że wygrani, mają większą siłę przebicia pozwala im decydować co podać opinii publicznej, a czego nie. Wystarczy spojrzeć na to co się dzieje na Bliskim Wschodzie, albo nawet bliżej Rosja - Ukraina i posłuchać kłamstw, którymi nas karmią. Pod każdym względem, zwycięzcy zawsze nagną "fakty" tak aby stawiać siebie w jak najlepszym świetle. Myślisz, że gdyby II wojnę światową wygrały państwa Osi, to wiedziałbyś teraz o np. ataku na Polskę? Ba, wiedziałbyś kim był Piłsudski czy inny Dmowski? Szczerze wątpię. Oczywiście zawsze znajdzie się druga strona, która twierdzi że było inaczej :). Zresztą w dzisiejszych czasach nie trudno jest znaleźć prawdę samemu. W końcu żyjemy w erze cyfryzacji,a prawda wyjdzie na jaw wcześniej czy później. Gwoli samego wyjaśnienia, odniesienie "historię piszą zwycięzcy" było do tekstu Sheparda z CoD:MW 2. Taki smaczek dla wtajemniczonych, widać nie wszyscy grali xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wizerunek wykorzystany - moim zdaniem pieniądze się należą. Jeśli płaci się ludziom "dobrym" i sportowcom za ich wizerunki, to dlaczego tutaj miałoby być inaczej? Bo "porywacz, morderca i zdrajca narodu"? Niech Amerykanie nie myślą, że wszystko im wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak. Jakby opowiadali o mnie bez mojej zgody to dlaczego nie miałbym pobierać za to opłat? W dodatku w negatywnym świetle? Do piachu z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą ciągnąć pozwy w nieskończoność, aż Noriega kopnie w kalendarz. Ja np. w czasie kampanii zainteresowałem się nim, bo wiedziałem że ktoś taki istniał i czy to przypadek że się pojawia w grze (zbieżność nazwisk lub coś innego) - już wtedy zastanawiałem się czy realny dyktator wie, że ma swój odpowiednik wirtualny :)

Teraz już wiem, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2014 o 14:36, Lisun napisał:

Nieprawda - gdyby całą historię pisali zwycięzcy, to w dyskusji publicznej nie byłoby
miejsca na np. rewizjonizm w sprawie Wojny Secesyjnej.

Rewizjonizm to przepisanie już napisanej historii. Więc prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2014 o 18:38, MisioKGB napisał:

No tak. Jakby opowiadali o mnie bez mojej zgody to dlaczego nie miałbym pobierać za to
opłat? W dodatku w negatywnym świetle? Do piachu z nimi.

zamiast zwaniakować, warto najpierw przeczytać choćby na wikipedii w jakim temacie zabiera się głos, bo inaczej można wyjść na wyjątkowego..
ale tak w skrócie - wspomniany Noriega owszem, był dyktatorem. Dyktatorem, którego na to stanowisko wsadziło CIA płacąc mu zarówno wcześniej jak i później ciężkie pieniądze. I wtedy był aja, bo "swój", zwalczal złe lewackie partyzantki i tak dalej. Problem zaczął się, gdy postanowił być niezależny i zażądał oddania kanału panamskiego, który choć leży w panamie do panamczyków nie należy. Wtedy nagle USA przypomniało sobie, że to zły dyktator, do tego przemytnik i cholera wie co jeszcze. I nasłało marines by zajęli kanał i usunęli dyktatora, zabijając przy tym kilka razy więcej cywilów niż "krwawy dyktator". Taka to była pieprzona "słuszna sprawa" i jeśli gra gloryfikuje dzielnych hamerykańców by podbić narodowe bohaterskie ego jednocześnie ślizgając się nad niewygodnymi faktami i jeszcze przerysowując w oczernianiu "złych", bo wiedzą, że chodzące na pasku korporacji i narodowej dumy sądów nie przychylą się do zdania pokrzywdzonych.

A jeśli dalej uważasz, że nic się nie stało - nie narzekaj jak niemcy napisza o polskich obozach śmierci, a ukraińcy o bandytach z AK. W końcu to ich "tylko gra" i ich wizja historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować