Zaloguj się, aby obserwować  
Isildur

Divinity: Grzech Pierworodny - Temat ogólny

195 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2014 o 18:49, Siriondel napisał:

Czytanie samouczków boli? Odnajdywanie oczywistości boli? Sorry, to są pytania na poziomie
"jak włączyć grę". Nie zauważyłeś, że można PPM na przedmiot kliknąć? Dżizas, a wiesz
że w Windowsie też można to robić? :wallbash:
Rozumiem, że do tej pory również nie udało ci się połapać, że możesz... niszczyć przedmioty
(w tym pułapki)? Tak, atakować możesz nie tylko przeciwników, ale również obiekty, a
nawet teren! To ci zaawansowana funkcja, prawda? Wystarczy ctrl przytrzymać.


A Możesz mniej złośliwie i bez ataków?
sorki ale w tego typu tytuł grałem z 10 lat temu i nie wszystko się pamięta.Wiem,że można atakować,niszczyć przedmioty i pułapki ale tej pułapki po prostu nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woah... Dobra godzina bicia kotka :).

Mogliby to jakoś bardziej zbalansować. Bił mojego tanka z melee po 2-3 (jak udało mu się trafić), a ze spelli po 60 (łącznie). Trwało to tak długo, bo bazowa szansa na trafienie w okolicach 10% i resistów masa (spelle robiły 1/3 tego co powinny i prawie nigdy nie wchodziły statusy).

20140725203616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie które dotyczy prawie samego początku gry.

Spoiler


Oprócz tego, że nigdzie nie mogę chodzić bo zabijają mnie potwory (sam mam 4lvl, one ok 6) to nie mogę znaleźć przejścia do tajengo laboratorium evelyn. Znajduje się ono na plaży do której nie mogę się dostać z powodów wszechobecnych klifów. Dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też trochę czasu zajęło mi znalezienie drogi. :D

Spoiler

Współrzędne (widoczne pod minimapą) jaskini, do której musisz wejść, to x:271, y:374.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, ale temat mimo wszystko raczej odpowiedni.
Czy ktoś z posiadaczy wersji EK ma problem z uruchomieniem Divine Divinity? Co bym nie robił wywala błąd przy próbie uruchamiania. :/

@lis_23 zadajesz pytania, na które odpowiedzi miałeś podczas przechodzenia jaskini na prawo od pierwszej potyczki, więc nie dziw się, że ktoś się oburzył. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia walk to tylko i wyłącznie dobór taktyki i czarów. Naprawdę wiele zmienia jedno dobrze rzucone zaklęcie.

A druga część:

Spoiler

Czar pozwalający odkryć wejście do laboratorium jest w jej chatce. Gdzieś obok miejsca jej pracy. Natomiast dojście na plaże jest przez jaskinie. Musisz wyjść północnym wyjściem z miasta i kierować się północny wschód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2014 o 19:44, Tomas1987 napisał:

Braki magazynowe w każdym sklepie

Nawet na cdp.pl ? Na ultimie widze, ze tez nie ma klucza, ale jest pudelko. No jeszcze mozesz kupic wydanie EK- tam sa 2 klucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak duży jest świat w Divinity? Ile potrzeba na zrobienie fabuły + questy poboczne? Dobrze pamiętam, że plska wersja ujrzy światło dzienne gdzieś na przełomie sierpnia-września?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2014 o 21:38, HumanGhost napisał:

Jak duży jest świat w Divinity? Ile potrzeba na zrobienie fabuły + questy poboczne?


W recenzjach piszą o 70-80 godzinach.

Dnia 31.07.2014 o 21:38, HumanGhost napisał:

Dobrze pamiętam, że plska wersja ujrzy światło dzienne gdzieś na przełomie sierpnia-września?


Da. Trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 18:45, locox napisał:

A tak z innej beczki, co z obiecaną rekompensatą za opóznienia wersji pl? Ktoś coś wie
na ten temat?


Cytuję"

Wszystkie osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe na Orignial Sin w jednym ze sklepów z listy [Ultima, Gram.pl, Komputronik, Konsole i Gry, G4L.pl, muve.pl, GryOnline.pl, Abasim.pl] albo cyfrowo w cdp.pl otrzymają zadośćuczynienie w postaci gratisowego kodu do pobrania innej gry. Szczegóły otrzymacie bezpośrednio od sklepów, w których złożyliście zamówienia przedpremierowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to akurat wiem, chodziło mi o to czy trzeba pisać do sklepu z przypomnieniem, czy można liczyć na przydział klucza z urzedu. A z gramu jakaś konkretna pozycja jest czy może każdy dostaje kluczyk do innej gry. Pytałem z ciekawości o to czy ktoś z was juz odbierał kod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, właśnie o to mi chodziło. Po prostu nie zaglądałem w odpowiedni temat. A klucza niestety nie mam, ale juz zgłoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie poraz kolejny juz zwiesila gra. Juz raz po 20 h musialem zaczynac od nowa teraz bede musial cofac sie az do autosave jakies 4 godziny, bo od tak zablokowala mi sie postac. Nie moge nic zrobic, ani nia sie ruszyc, ani uzyc zaklecia, po prostu nic. Zaklinowala sie na dialogu ktory juz dawno zniknal...porazka. Probowalem zabic postac i wskrzesic ale jak to robie gre wywala do pulpitu. Teleport tez nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano jest taki błąd niestety. Plik zapisu po czymś takim faktycznie nadaje się do śmieci. Ekipa Larian wraca z wakacji za dwa dni, także można spodziewać już niedługo znów trzech łatek na tydzień czyli jest szansa, że takie krytyczne, uszkadzające save''y usterki zostaną szybko wyeliminowane.

Natomiast dla Twojego spokoju, to wydaje mi się, że jak stukniesz w F5 raz na 20 minut choćby, to katastrofa się nie wydarzy. No chyba że Ci wszystko oprócz autosave''ów sypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.
Kiedyś jak grałem w C&C Renegade, podobał mi się patent z Quick save A i B. Zawsze chciałem, aby to był standard w grach ;) Bo jeden to jednak za mało, aby uratować się przed różnymi wtopami.
Larian dał możliwość ustawienia sobie ilości autosave''ów i quick save''ów do 25. Takiego dobrobytu się nie spodziewałem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować