Zaloguj się, aby obserwować  
Isildur

Divinity: Grzech Pierworodny - Temat ogólny

195 postów w tym temacie

Jakich wybraliście bohaterów?

Ja zastanawiam się nad Magiem Bojowym + Obieżyświat czyli jakby łuczniczka i też czaruje.. Sam nie wiem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 22:05, Azazell napisał:

Jakich wybraliście bohaterów?

Ja zastanawiam się nad Magiem Bojowym + Obieżyświat czyli jakby łuczniczka i też czaruje..
Sam nie wiem ;/


W moim przypadku wojownik z tarczą + coś na wzór obieżyświatki, z nastawieniem na magię ziemi i ognia.
Polecam na początku samemu sobie wybrać umiejętności dla bohaterów, dla wojownika to będzie Battering ram (to co szarżuje) + leczenie + Whirlwind (to co zadaje obrażenia przeciwnikom dookoła). Koniecznie jednej z postaci dać rozmowę ze zwierzętami, bo dodaje smaczków do gry.

Spoiler

W pierwszym mieście do drużyny będziesz mógł zwerbować gościa parającego się magią powietrza i wody oraz dziewuchę od walki bronią dwuręczną, więc moim zdaniem tworzy to niezłą drużynę. 2 wojowników oraz 2 czarusiów obsługujących po 2 rodzaje magii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w 1 mieście spotkałem łuczniczke blondynkę i dołączyłem ją .. ale nie wiem czy warto.

Czy w grze można wymieniać postacie dołączające do mojej utworzonej dwójki bohaterów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 13:18, Azazell napisał:

Ja w 1 mieście spotkałem łuczniczke blondynkę i dołączyłem ją .. ale nie wiem czy warto.

Czy w grze można wymieniać postacie dołączające do mojej utworzonej dwójki bohaterów?


W pierwszym mieście jest 4 różnych bohaterów do przyłączenia (a przynajmniej o nich wiem na pewno) - wystarczy, że się dobrze rozejrzysz. :)
Twoja drużyna może się składać maksymalnie z 4 osób (chyba że wziąłeś specjalizację "Lone Wolf" dla bohatera), i tak, możesz wymieniać sobie postacie w dowolnym momencie gry. Wystarczy, że nie będziesz miał zapełnionych wszystkich miejsc, a nawet jeśli, to w każdym momencie możesz pogadać z jednym z Twoich towarzyszy i wybrać tam opcję dialogową, aby go odprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele ciężka ta gra Divinity ;/ Niby chce wyjść z miasta to już są walki, które naprawdę są trudne.. Naskakują na mnie jakieś dziki i kościotrupy i nawet nie udaje mi się jednego zabić (niby poziom mają 5). Ja 3.

Gdzie tu iść masakra ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zacznę od nowa grać za parę dni.. Bo kurcze chyba źle dobrałem postacie.

Magi + Wojownik oraz Łucznik to raczej słabe rozwiązanie.. Lepiej będzie jak wybiorę Tanka + maga (ognia) bo później i tak dołąćzają do nas łuczniczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2014 o 14:36, Azazell napisał:

Gdzie mogę identyfikować sprzęt w Divinity?

Musisz mieć lupę i umiejętność Loremaster (ang.) lub Polihistor (pol.). Im lepszy przedmiot, tym więcej punktów w Polihistora trzeba dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A już mam sposób na identyfikację u tego Aregosa czy jakoś tak w 1 mieście :).

--

Gram od nowa i teraz wybrałem Rycierza + Maga a dołączyłem Łuczniczke i Maga. Więc jest to super połączenie. Gra się o niebo łatwiej :)

Gra jest znakomita. Dawno mnie już tak RPG nie wciągnął. Warto bylo czekać na wersję PL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 17:55, hammerfall87 napisał:

jest tu jakaś opcja odpoczynku ?


Tak, jak znajdziesz jakieś łóżko :D

Warto mieć jakiegoś "pseudomedyka" w drużynie, bądź dość dużo mikstur. Jak jest sytuacja bez wyjścia zawsze można się teleportować za pomocą

Spoiler

piramidy

, którą dostaje się w pierwszych 30 min gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 23:26, hammerfall87 napisał:

pytanie co u magow zwieksza punkty akcji ?


To co u wszystkich, bez względu na specjalizację.
Constitution (Kondycja) zwiększa maksymalny zapas punktów akcji, Speed (Prędkość) + Perception (Spostrz.) liczbę punktów na początku walki, a samo Speed liczbę punktów odnawianych co turę. Jest to zresztą wyjaśnione w grze, jak nakierujesz kursor na punkty akcji w statystykach postaci.
Ergo chcesz więcej punktów - najlepiej inwestuj w Speed.

@jakubcjusz, jeśli na portretach postaci będą widoczne małe zielone plusiki, wtedy będziesz mógł rozwijać jakieś ich umiejętności. Wchodzisz w okno postaci (domyślnie litera "i"), tam w zakładkach będziesz miał pokazane, ile masz punktów rozwoju dla różnych dziedzin (co poziom są inne bonusy, raz do umiejętności, raz do atrybutów, itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak się ma sprawa, z atakiem z zaskoczeniu przy atakowaniu łukiem? Czytałem, że można zadać duże obrażenie, jednak jak próbowałem atakować, to wchodziły normalne obrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zmieniać pomocnika w drużynie? W tych zaświatach masz wielu do wyboru. Tylko że oni zaczynają z 1 lvl a ja mam 5 ..

Czy to sens? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 14:41, Azazell napisał:

Czy warto zmieniać pomocnika w drużynie? W tych zaświatach masz wielu do wyboru. Tylko
że oni zaczynają z 1 lvl a ja mam 5 ..

Czy to sens? ;/


Ręki sobie nie dam uciąć, ale wydaje mi się, że jak przewiniesz scrolem w dół to będzie więcej ''pomocników'' na Twoim levelu i nawet wyższym. Sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować