Zaloguj się, aby obserwować  
Isildur

Divinity: Grzech Pierworodny - Temat ogólny

195 postów w tym temacie

Te same, to znaczy Rycerz i Czarodziejka :) Ale tym razem ładuje wszystkie punkty w atrybut ważny dla danej klasy Rycerz siła a czarodziejka inteligencja. Dołączyłem do kompani drugiego Czarodzieja i tym razem zamiast 2 zbrojnego, łucznika. I gra mi się łatwiej. Zobaczymy jak będzie w drugiej lokacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem mściciela domyślnie on walczy mieczem i tarczą, ale przeobiłem go na broń dwuręczną...
Mam staty siła 10, zwinność 5, int 5, kon 7, spostrzegawczość 5, predkosc 7. Mam 5 poziom i nadal nie moge dodać drugiego punktu do broni dwuręcznej... To jakiś bug? Czy od którego poziomu konkretnie mogę dalej rozwijać broń dwuręczną? Nadal mam tylko 1 punkt kiedy go dodałem podczas personalizacji. Madorę którą dodałem do drużyny miała już na 3 poziomie 2 punkty w broń dwuręczną oO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 14:10, lewykotlet napisał:

Mam staty siła 10, zwinność 5, int 5, kon 7, spostrzegawczość 5, predkosc 7. Mam 5 poziom
i nadal nie moge dodać drugiego punktu do broni dwuręcznej... To jakiś bug? Czy od którego
poziomu konkretnie mogę dalej rozwijać broń dwuręczną? Nadal mam tylko 1 punkt kiedy
go dodałem podczas personalizacji. Madorę którą dodałem do drużyny miała już na 3 poziomie
2 punkty w broń dwuręczną oO...

Statystyki nie mają tu nic do rzeczy, po prostu koszt zdolności zwiększa się o jeden punkt na kolejny poziom.
Pierwszy poziom walki dwuręcznymi kosztuje 1 punkt zdolności, drugi kosztuje 2 punkty, trzeci kosztuje 3 punkty - i tak do piątego poziomu. Dlatego nie wydawaj wszystkich tych punktów od razu po awansie, zostaw sobie trochę na później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 15:31, lewykotlet napisał:

o matko to ja przesrałem co najmniej 3 punkty na bezsensowne szczęście, charyzme itp...


3 punkty to akurat pikuś, ale w przyszłości wydawaj je z głową. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Nauczyłem się czaru i pojawił mi się on na pasku. Niestety niechcący przeciągnąłem go poza pasek i teraz nie mam go nigdzie. Da się to naprawić czy przepadło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 10:13, HumanGhost napisał:

Mam problem. Nauczyłem się czaru i pojawił mi się on na pasku. Niestety niechcący przeciągnąłem
go poza pasek i teraz nie mam go nigdzie. Da się to naprawić czy przepadło?

Któraś literka (bodajże "K") otwiera menu umiejętności - stamtąd możesz sobie swobodnie nimi zarządzać i przeciągać na pasek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 21:43, Nalfein napisał:

Nie żyje Kirill Pokrovski, twórca muzyki do serii Divinity i nie tylko :(


Przykra informacja, gość tworzył świetną muzykę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuje się grą od dawna i zawsze jest ten sam schemat.. "Kupić? A kupię.. albo poczekam aż stanieje.." gra jest tańsza teraz i chciałem zapytać o kilka rzeczy, czy fabuła jest dobra czy to raczej dodatek do całości? Czy jest dużo questów pobocznych? Czy wybory jakich dokonujemy mają duże znaczenie czy raczej wygląda to tak że quest "zakończy się w ten sposób lub w drugi sposób"? Ogólnie czy w grze jest dużo do roboty które zniosą nas z głównej ścieżki, czy raczej idziemy przed siebie i prędzej czy później kończymy ją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba moje odpowiedzi nie przypadną Ci do gustu, chociaż grę uwielbiam ;) Od razu zaznaczam, że grałem w wersję podstawową, nie EE, więc niektóre rzeczy mogły się zmienić na plus.

Dnia 31.01.2016 o 03:08, Noma napisał:

czy fabuła jest dobra czy to raczej dodatek do całości?


Fabuła jest całkiem solidna, w miarę ciekawa i ma jakieś tam zawirowania. Na początku wciąga, później już trochę łapie zadyszkę. Nie jest to arcymistrzostwo, ale też nie jest to totalnie olany aspekt gry. Ot, solidna robota, jest dobrze, ale szału ni ma.

Dnia 31.01.2016 o 03:08, Noma napisał:

Czy jest dużo questów pobocznych?


Jak na standardy RPGów, gdzie ilość questów pobocznych do ilości questów głównych wynosi ok. milion do jednego to tutaj jest ich bardzo mało ;) A tak serio, to mi się jakoś zatarła granica pomiędzy głównymi, a pobocznymi. Wygląda to trochę jak w Wiedźminie 1. Zwykle questy poboczne pomagają rozwiązań zadanie główne. Nie ma zadań w stylu "zabij 10 wilków", ale trzeba przyznać, że mimo wszystko jest ich mało, jednak jak już są to oferują naprawdę ciekawą opowieść.

Dnia 31.01.2016 o 03:08, Noma napisał:

Czy wybory
jakich dokonujemy mają duże znaczenie czy raczej wygląda to tak że quest "zakończy się
w ten sposób lub w drugi sposób"?


W grze nie ma większych wyborów, po za zakończeniem niektórych questów pobocznych.

Dnia 31.01.2016 o 03:08, Noma napisał:

Ogólnie czy w grze jest dużo do roboty które zniosą
nas z głównej ścieżki, czy raczej idziemy przed siebie i prędzej czy później kończymy ją?


Cóż... eksploracja. Stworzony klimat gry wręcz zachęca do przeszukiwania każdej jaskini, zaglądania pod każdy kamień i rozmawiania z każdym zwierzątkiem. Rzemiosło jakieś tam chyba jest, ale ja akurat nigdy się w RPG się w to nie bawię, więc ciężko mi coś ocenić.

I to chyba tyle, mimo wszystko gra jest zacna i polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mam rzucać zaklęcie zdejmujące nieśmiertelność z Rycerzy Śmierci? jestem w Widmowym Lesie, mam już nawet 21 poziom wszystkimi, mam jakiś przedmiot "Zaklęcie Leandry" ale ono nie działa (jest tekst w tym i tyle), próbowałem użyć tego przy rycerzach ale nic to nie daje :/ Fiolke z krwią już dawno też znalazłem i oddałem Icarze. Nie mam pojęcia co teraz mam zrobić a wiem że już nie wiele mi zostało do ukończenia gry. Musze teraz pokonać tego większego rycerza co pilnuje przejścia do świątyni i musze użyć tego zaklęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam pytanie odnośnie Divinity Original Sin.

Czy jeśli przejdę Misję Główną na danym terenie np. Cyseal, to mogę nadal jeszcze przechodzić misje poboczne na tym terenie ?
Czy od razu przenosi mnie do następnej jakiejś krainy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować