Zaloguj się, aby obserwować  
Isildur

Divinity: Grzech Pierworodny - Temat ogólny

195 postów w tym temacie

Co zawiera zwykłe wydanie D:GP? Jest jakiś dodatkowy fizyczny obiekt czy standard pudełko,płyta,kartka papieru?
Jak faktycznie instalacja z plyty to 2 gb i 4gb z neta to słabo dla posiadaczy slabych lacz.
(Jezeli do pudelka dali 2 plyty dvd to powiem jedno co za strata surowcow.)

Sadzilem, ze temat ogolny zalozy posiadacz gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle czasu trwała beta, już parę patchy wyszło, a nadal nikt nie pomyślał, że prowadzenie dialogów w multi jest bez sensu. Druga osoba musi czytać w tym małym okienku i jak ktoś da dalszą część dialogów to to automatycznie przewija...
A potem jak jest wybór to jak ktoś nie nadążył z czytaniem to nie wiem o co chodzi, a ma wybierać opcję dialogową :/
Strasznie to frustrujące...mam nadzieję, że w patchu to zmienią... już lepiej by było gdyby się drugiej postaci po prostu pojawiło okienko z dialogiem bez możliwości wyboru...eh eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2014 o 17:14, Sarinew napisał:

Sadzilem, ze temat ogolny zalozy posiadacz gry ;)


Oj tam czepiasz się, grę kupię jak będzie wersja PL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam... ja założyłem temat o Titanfallu i po zagraniu w wersję testową niedawno odrzuciło mnie od tej gry na kilometr :D

Ale tak, aby spamu nie było - powiem szczerze, że pograłem chwilę w to i jakoś nie czuję zachwytów nad tym tytułem. Może dlatego, że ogólnie nie jestem fanem świata Divinity... Może to dlatego, że nie jestem fanem walki turowej, choć są wyjątki od tej reguły... Po prostu jakoś ta gra jest dla mnie tylko i wyłącznie średnia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się D:OS podoba:
- potyczki są ciekawe i dosyć wymagające, a interakcja z otoczeniem to naprawdę super sprawa; obawiam się, że będzie mi tego brakowało w każdej następnej tego typu grze;
- questy są dobrze rozpisane i nie polegają na ubiciu "10 wilków żeby zdobyć 10 skór";
- możliwości eksploracji są bardzo rozbudowane, a dodatkowo jest sporo sekretów do odnalezienia;
- fajna jest dowolność w rozwoju postaci i kombinowanie z umiejętnościami;
- dialogi postaci oraz teksty w grze są obdarzone sporą dozą humoru;
- podoba mi się dbałość o szczegóły w projektach zwiedzanych obszarów, zarówno graficzna jak i dźwiękowa;
- gra nie prowadzi za rączkę i wymaga przynajmniej szczątkowej umiejętności kojarzenia faktów;
- pomysł z profilami AI to też fajna nowinka, ale wymaga dopracowania (za dużo w tym losowości).

Na minus muszę zaliczyć za dużą ilość znajdowanego sprzętu, materiałów, itp. Szczególnie bronie i zbroje znajduje się zdecydowanie za szybko - preferowałbym coś w stylu BG2, gdzie znalezienie nowej fajnej broni "+ coś tam" to było ważne wydarzenie.
Wolałbym również żeby "papier, nożyce, kamień" zastąpiono zwykłym porównywaniem cech - wygrywanie potyczek słownych przy 2 punktach "dyskusji" bywa dosyć męczące. Szczególnie kiedy drugi bohater ma inne zdanie, a ma bardzo często.

Na pewno się nie zawiodłem na produkcji studia Larian - przeciwnie, zdumiewa mnie bogactwo świata, który stworzyli. To strasznie odświeżające po ostatnich popłuczynach Bioware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2014 o 16:49, Siriondel napisał:

W drugim akcie gry nie ma nic "dalej" albo "bliżej", questy fabularne można wykonywać
w (niemal) dowolnej kolejności. U mnie przejście przez to co, co napisałeś w spojlerze
i całej sekcji z tym związanej, to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem po wejściu do lasu.

Faktycznie powinienem wziąć się za to najpierw. Mobki są na 10-12 poziomie, więc byłyby na tym samym co moje party, a zamiast tego miałem dość epickie walki z paczkami +2/3 poziomy...

@Caldur

Dnia 22.07.2014 o 16:49, Siriondel napisał:

Na minus muszę zaliczyć za dużą ilość znajdowanego sprzętu, materiałów, itp. Szczególnie
bronie i zbroje znajduje się zdecydowanie za szybko - preferowałbym coś w stylu BG2,
gdzie znalezienie nowej fajnej broni "+ coś tam" to było ważne wydarzenie.

Mnie bardziej irytuje samo podnoszenie przedmiotów, szczególnie jak są jakieś większe paczki i przy okazji zniszczy się skrzynki...
A co do wymiany sprzętu, to chyba masz dużo farta (albo ja pecha). O ile na moim tankuje co jakiś czas wymieniam sprzęt, to moi obaj magowie chodzą w ubraniach z 5 poziomu (a są na 14).
Za to leci mi cała masa bezużytecznego ekwipunku na Dexterity :(.

Dnia 22.07.2014 o 16:49, Siriondel napisał:

Wolałbym również żeby "papier, nożyce, kamień" zastąpiono zwykłym porównywaniem cech
- wygrywanie potyczek słownych przy 2 punktach "dyskusji" bywa dosyć męczące. Szczególnie
kiedy drugi bohater ma inne zdanie, a ma bardzo często.

Na początku bawiłem się w granie w RPS, po kilku razach zacząłem skipować (spacja). Dobrze, że przynajmniej dali taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2014 o 00:15, Caldur napisał:

Szczególnie
kiedy drugi bohater ma inne zdanie, a ma bardzo często.

A tu już jest Twoja wina ;P Wybrałeś złą osobowość podczas tworzenia postaci - jakbyś wybrał "Loyal" albo "No AI", to druga postać odpowiednio albo by się zgadzała zawsze z pierwszą, albo sam byś decydował co ma powiedzieć. Mi się podoba założenie RPS jako mechaniki przekonywania, natomiast wykonanie jest dość słabe - gra wykonuje sobie pod maską jakieś dziwne obliczenia i nadaje NPC schematy, według których grają, zamiast po prostu zrobić pełną losowość. A tak gracz zawsze jest w gorszej pozycji.

No ale IMO to jedyna wada związana w mechaniką w tej grze, cała reszta jest wspaniała. I gdyby tylko jeszcze interfejs był ciupkę lepszy (podnoszenie przedmiotów i ruchome hitboxy, przez które nieraz wyszedł głupi misclick).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie pogram, bo przy próbie dokonania zapisu gra się zawiesza i tylko wyłączenie procesu pozwala na ponowne uruchomienie gry. A nic tak nie wkurza jak wywalenie się gry po długiej, wygranej potyczce :/
Wyczytałem na forach steam i lariana, że ten problem pojawia się u wielu osób i główne podejrzenie pada na windowsa 32bitowego i zbyt małą ilość pamięci/adresowanie pamięci :( Wszystkie pomysły, które niektórym pomogły, w moim przypadku zawiodły i nie pozostaje nic innego jak
a) poczekać na patcha umożliwiającego grę, nad którym podobno wydawca pracuje
b) instalacja windy 64bit

Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2014 o 10:10, AdamWillow napisał:

b) instalacja windy 64bit

Ech...


Kurczę,przecież system 32 bitowy to już zabytek,ja pożegnałem go siedem lat temu...także co najmniej 8GB RAM to już jest standard.

Ja mam ciekawy problem,choć może się on rozwiąże po ponownym uruchomieniu gry...może to bug a może tak ma być?
otóż,po wygranej walce i śmierci mojego głównego bohatera wskrzesiłem go i niby było ok,poza tym,że mój bohater był tylko pustą,chodzącą zbroją... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2014 o 10:20, lis_23 napisał:

Kurczę,przecież system 32 bitowy to już zabytek,ja pożegnałem go siedem lat temu...także
co najmniej 8GB RAM to już jest standard.


Od dłuższego czasu się nad tym zastanawiałem, szkoda mi jednak kasy na nowy sytem, a tylko oryginał wchodzi w grę na tym komputerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2014 o 10:26, AdamWillow napisał:

Od dłuższego czasu się nad tym zastanawiałem, szkoda mi jednak kasy na nowy sytem, a
tylko oryginał wchodzi w grę na tym komputerze


Za siódemkę trzy lata temu dałem 400 zł i jest tam zarówno wersja 32 jak i 64 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Mordant

Przedmioty są losowane, więc jest możliwość, że jednemu wpadnie coś fajniejszego, a drugiemu złom, ale zawsze przecież można coś dokupić u sklepikarzy. Nie bawię się w losowanie zawartości skrzynek, szkoda na to czasu.
Co do podnoszenia przedmiotów to naciśnięcie "spacji" mogłoby działać tak jak w przypadku skrzynek, czyli bohater automatycznie podnosiłby wszystkie przedmioty w odległości X.

@Siriondel
Nim wyszły pozostałe profile AI grałem z modelem "Loyal" i średnio mi się to podobało. Jak tylko dodano pozostałe możliwości zmieniłem na "free", który okazał się "dziwny" - chodzą głosy, że jest zabugowany. Teraz testuje "knight" i jest nawet lepiej. Wtrącanie się bohaterów do rozmowy jest jak najbardziej ok, ale nie przekonują mnie algorytmy, które zastosowali - można to bardzo łatwo sprawdzić pochodząc kilka razy do tej samej rozmowy. Dodatkowo jest chyba jakiś błąd, który powoduje, że pomimo wybranego automatycznego profilu AI w rozmowach z pozostałymi, przyłączonymi członkami drużyny dalej trzeba odpowiadać za 2 osoby.

"Papier, nożyce, kamień" wygląda fajnie na papierze, ale wykonanie praktyczne jest niedostateczne, dlatego proponowałbym autorom wrócić do prostszej wersji z porównaniem cech.

W pewnym momencie gry trzeba podać imię jednego z braci Króla Boreasa - wyświetla się lista ok. 10 pozycji, a każda błędna odpowiedź powoduje "karę"...już to sobie wyobrażam w wykonaniu Dragon Age III ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2014 o 15:11, gothgoesblonde napisał:

Ta gra już jest w sklepach? Byłem w empiku i nie mieli. I jak z polską wersją językową?


Polskiej wersji językowej jeszcze nie ma, cpd.pl ma wypuścić patch polonizujący, ale kiedy to nastąpi to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno klucza do 32 bit mozna uzyc przy instalacji 64 bit, ale nie wiem czy dziala to przy wszystkich windowsach plus wymaga to swiezej instalacji na innym dysku/partycji.

Bede zaskoczony obecnoscia pudelek w sklepach typu empik,saturn itd, patrzac na to, ze Dragon Commander zalega na polkach plus z innego tematu jest info, ze cdp planuje dodruk pudelek DOS w okolicach premiery spolszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2014 o 17:14, Sarinew napisał:

Co zawiera zwykłe wydanie D:GP? Jest jakiś dodatkowy fizyczny obiekt czy standard pudełko,płyta,kartka
papieru?


Standard - płyta i kartka z kluczem.

A co do płyty to zdaje się, że było na niej z 6 czy 8 gb gry i chyba nic już więcej nie dociągało ze steama później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przekazywać sobie przedmioty pomiędzy postaciami?,u mnie druga postać,mag,zbiera wszelką broń,która przydałaby się wojownikowi,przekazać ją mogę tylko tak,że upuszczam,np.broń na ziemię i zmieniam postać,która ją podnosi.

Jestem na jakiejś plaży,gdzie

Spoiler

Ork opłakuje swojego poległego brata,kawałek dalej są jakieś pułapki,które wysadzają moich bohaterów,podpalają ich i zabijają,jak to ominąć?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2014 o 11:55, lis_23 napisał:

Jak przekazywać sobie przedmioty pomiędzy postaciami?i.

PPM na przedmiocie i możesz wybrać, komu go przekazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2014 o 11:55, lis_23 napisał:

Jestem na jakiejś plaży,gdzie

Spoiler

Ork opłakuje swojego poległego brata,kawałek dalej są
jakieś pułapki,które wysadzają moich bohaterów,podpalają ich i zabijają,jak to ominąć?.


Czytanie samouczków boli? Odnajdywanie oczywistości boli? Sorry, to są pytania na poziomie "jak włączyć grę". Nie zauważyłeś, że można PPM na przedmiot kliknąć? Dżizas, a wiesz że w Windowsie też można to robić? :wallbash:
Rozumiem, że do tej pory również nie udało ci się połapać, że możesz... niszczyć przedmioty (w tym pułapki)? Tak, atakować możesz nie tylko przeciwników, ale również obiekty, a nawet teren! To ci zaawansowana funkcja, prawda? Wystarczy ctrl przytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować