Zaloguj się, aby obserwować  
Isildur

Divinity: Grzech Pierworodny - Temat ogólny

195 postów w tym temacie

Czy w startowym mieście jest do wynajęcia jakiś inny złodziej niż ten

Spoiler

niemowa spod studni

? Zadaje co prawda niezłe obrażenia w plecki i ma przydatną umiejętność teleportacji, ale jest tak słabiutki, że ginie prawie w każdej potyczce i nie zdobywa za dużo XPeków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 08:34, Abi_Dalzim napisał:

Czy w startowym mieście jest do wynajęcia jakiś inny złodziej niż ten

Spoiler

niemowa spod
studni

? Zadaje co prawda niezłe obrażenia w plecki i ma przydatną umiejętność teleportacji,
ale jest tak słabiutki, że ginie prawie w każdej potyczce i nie zdobywa za dużo XPeków.


Nie ma innego w mieście.
Za to możesz wynająć w specjalnej komnacie po odblokowaniu piramidy do zaświatów i tam wynajać kogoś innego, wybrór jest spory. Jeśli jeszcze teog nie odblokowałeś to zwiedzając miasto na pewno prędzej czy później trafisz na tą możliwość.

Ja osobiscie gram jako główną postacią złodziejem (gram w coopie) i nie zauwayżyłem bym ginął jakoś specjalnie, wręcz momentami tankuje :) I też dziwie się, że ludzie narzekają, że jest trudno...grając w copie na normalu można powiedzieć, że "ownimy" tą grę zabijając nawet 2 lvl większe przeciwników... prosta taktyka, wykorzytanie kombinacji żywiołow, mgły otoczenia i można pokonać każdego :)

hammerfall87

Moim zdaniem tak, ponieważ taki żywiołak nie dość że może wytankować ataki z danego żywiołu (np. żywiołak ognia będzie leczony, gdy przeciwnicy zadają obrażenia od ognia [ piromanta, inne żywiołaki ognia itp.], lodu od lodu, etc.), to zadaje też całkiem dobre obrażenia. Można spokojnie przyzwać go przed wejściem do walki, żeby nie tracić tury i mamy pierwszą linie ataku, która spokojnie wytyrzma kilka tur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Czy opłaca się kupować czary z żywiołakami ? "
Jak najbardziej się opłaca. Żywiołak jest dobrym tankiem, który potrafi mocno uderzyć, chociaż ma małą szansę na trafienie. Jednak jego zaklęcie jes dość silne. Bardzo dobrze współpracuje z podpalaną powierzchnią :)

Na początku wszystkie klasy łatwo giną, dopóki nie zdobędzie się kilku poziomów i zwiększy ilości życia. Może później będzie lepiej. Główna statystyka daje szanse na unik, więc podwyższenie na pewno zwiększy przeżywalność. Możesz też spróbować stworzyć jakiś sprzęt/ kupić jeśli nie masz dobrego. Jednak pewnie problem leżyw taktyce a nie klasie postaci.

"Ja osobiscie gram jako główną postacią złodziejem (gram w coopie) i nie zauwayżyłem bym ginął jakoś specjalnie, wręcz momentami tankuje :) I też dziwie się, że ludzie narzekają, że jest trudno...grając w copie na normalu można powiedzieć, że "ownimy" tą grę zabijając nawet 2 lvl większe przeciwników... prosta taktyka, wykorzytanie kombinacji żywiołow, mgły otoczenia i można pokonać każdego :)"
Wiele zależy od rodzaju przeciwnika. Nie zawsze poziom jest wyznacznikiem trudności.

Wracając do poziomu trudności.

Spoiler

Trochę sie zgubiłem i szukałem moradina na pustyni. Zdziwiłem się, że musiałem walczyć z przecinikami majacymi 14 lvl... Jednak używajac umiejętnie ognia, leczenia i mikstur jakoś dałem radę :) Najbardziej denerwowały mnie pająki wychodzące ziemi przy moich magach...



"Jak ta gra stoi z wymaganiami? Trzeba spełniać rekomendowane, żeby pograć na maksymalnych detalach?"
Na początku jak wszedłem do gry to trochę lagowało. Wyłączyłem wszystkie opcję związane z cieniowaniem, antylasing, dodatkowe bajery graficzne a resztę zostawiłem na wysokich w maksymalnej rozdzielczości dla mojego monitora. Pomimo tych wyłączonych opcji gra wygląda bardzo ładnie. Pewne mało znaczące opóźnienia są w mieście po teleportacji. Nieraz też wolniejsze są animacje gdy jest walka z większą ilością przeciwników ale ogólnie gra się bardzo konfortowo.

Mój komputer to lekki zabytek: procesor amd 3 rdzenie, 4 gb ram, radeon hd 5670 512 ram

Jeśli na takim komputerze tak dobrze chodzi gra to pewnie nie ma jakiś wielkich wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2014 o 20:11, Kermit napisał:

I też dziwie się, że ludzie narzekają, że jest trudno...

Ja nie narzekam, że jest trudno, tylko mówię, że ten konkretny złodziej jest słaby i szybko pada. Reszta postaci radzi sobie dobrze, więc nie ma problemu (zwłaszcza, że złodzieja wymieniłem na łuczniczkę teraz ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 06:21, Abi_Dalzim napisał:

wymieniłem na łuczniczkę teraz ;)).


Też tak zrobiłem.

Spoiler

Wulgraff, czy jak mu tam jest bardzo słabą postacią. Ginął u mnie w każdej walce, widocznie nieumiejętnie się z nim obchodziłem.

Teraz też używam łuczniczki i mocno się zastanawiam czy nie warto by było nauczyć jej cechy "szklana armata", która podwaja dostępną ilość PA kosztem 1/2 życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 12:24, Smooqu napisał:

Teraz też używam
łuczniczki i mocno się zastanawiam czy nie warto by było nauczyć jej cechy "szklana armata",
która podwaja dostępną ilość PA kosztem 1/2 życia.


Moim zdaniem nie warto. Wrogowie mają przykry zwyczaj dobijać postacie ranne i mające mało HP. A niektórzy z tych dysponujących silną magią często potrafią jednym zaklęciem zabrać połowę życia - czyli w przypadku szklanej armaty całe. Poza tym czasem łucznik nie może nic zrobić bo nie widzi celu spowitego tumanami dymu, pary czy kwasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej drużynie mag bojowy i łuczniczka ma tę zdolność. Rozważam czy dać magowi, który uzdrawia- myślę, że poczekam do 18lvl kiedy zdobędę lepsze zaklęcia. Łuczniczka i tak jest bardziej wytrzymała niż mag ze wg na mocniejszą zbroję i uniki. Mobilność też zapewni większą przeżywalność. Można trochę zniwelować ten efekt przez przedmioty dodające kondyncje. Jak magowi zejdzi czas odnawiania na najsłabsze leczenia do 1 i zdobędzie wiecej zaklęć leczących to można wraz z miksturami łatwo utrzymać przy życiu drużynę (mam tylko 1 wojownika). Chociaż nieraz mocno wraz z magiem obrywa.

Atak łukiem kosztuję małą liczbę punktów akcji a dzięki sporej spostrzegawczości ma dużą szanse na atak krytyczny.
. Oprócz tego masz talent, który obniża o 1 liczbę ataków, wtedy to już w ogóle będzie wypluwać strzały jak z karabinu( nie mam tej zdolności na 16 lvl. ponieważ trochę źle rozwinąłem poziom rzemiosła ). Zdolności tej postaci kosztują dużą ilość punktów akcji a i nieraz trzeba odejść od wroga :)

Podsumowując uważam, że się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 14:51, Amondeuszz napisał:

. Oprócz tego masz talent, który obniża o 1 liczbę ataków, wtedy to już w ogóle będzie
wypluwać strzały jak z karabinu( nie mam tej zdolności na 16 lvl. ponieważ trochę źle
rozwinąłem poziom rzemiosła ).


Chodzi ci o to zaklęcie łucznika polegające na wypuszczeniu serii, czy jakiś perk zmniejszający liczbę PA na strzał?

Dnia 07.10.2014 o 14:51, Amondeuszz napisał:

Podsumowując uważam, że się opłaca.


A teraz zgodnie z duchem gry powinniśmy zagrać w "papier, nożyce, kamień" żeby ustalić kto ma rację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 17:46, hammerfall87 napisał:

w talent rozmowa ze zwierzętami warto inwestować?Bo się zastanawiam


Koniecznie. To jeden z ważniejszych takentów. Zwierzaki zawsze mają coś do podpowiedzenia. Jest też kilka fajnych questów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 19:50, Lucek napisał:

Koniecznie. To jeden z ważniejszych takentów. Zwierzaki zawsze mają coś do podpowiedzenia.
Jest też kilka fajnych questów.


spoko moja postać to mag i chyba nic sie nie stanie jak bede mial 3 talenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Chodzi ci o to zaklęcie łucznika polegające na wypuszczeniu serii, czy jakiś perk zmniejszający liczbę PA na strzał?"
Łucznik nie ma zbyt wiele przydatnych zdolności, więc napewno bedziesz wiedział o jakie chodzi. Chodzi mi o oba rzeczy :)

" talent rozmowa ze zwierzętami warto inwestować?Bo się zastanawiam "
"Koniecznie. To jeden z ważniejszych takentów. Zwierzaki zawsze mają coś do podpowiedzenia. Jest też kilka fajnych questów."
Dokładnie. Najlepiej wziąść jak najwcześniej jedną z głównych postaci aby nie stracić częsci "dialogów". Kilka zadań można dzięki temu otrzymać, nieraz dostać podpowiedź a co najważniejsze można posłuchać kilka zabawnych kwestii. Ten talent jest bardziej dla osób dla, których bardziej liczy się fabuła, klimat itd.


Jestem w upiornym lesie i zastanawia mnie pewna rzecz. Niektórzy przeciwnicy jak zadają mi obrażenia to nie są one w najmniejszym stopniu redukowane np dziki, pająki.Sprawdziłem typ obrażeń i nie jest to teberium. Zwykły dzik, który zadaje 400 obrażeń może już być groźny. Może ktoś się z tym spotkał i wie czy to nie jest bug?


Próbował może ktoś grać na trudnym poziomiez tylko dwiema postaci z atutem samotny wilk. Po przejściu gry chciałbyms próbować i zastanawiam się w jakie umiejetności dawać punkciki. Może ktoś ma jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2014 o 22:24, Siriondel napisał:

Książki powinny być do kupienia jeden jedyny raz, po czym nie pojawią się nigdy więcej.


Może tylko nie sprawdzałeś. Ja co jakiś czas odwiedzam każdego kupca, a zawsze po awansie albo zdobyciu kryształu. Książki kupiłem dwa razy, więc niewykluczone że można robić to częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2014 o 15:41, Lucek napisał:

Może tylko nie sprawdzałeś. Ja co jakiś czas odwiedzam każdego kupca, a zawsze po awansie
albo zdobyciu kryształu. Książki kupiłem dwa razy, więc niewykluczone że można robić
to częściej.

Nie, nie powinno być możliwe robienie tego częściej, dlatego że tak powiedzieli sami twórcy. Kiedyś tak faktycznie było, że się odnawiały co poziom, ale deweloperzy napisali, że było to przeoczenie i w jakimś patchu wydanym 3 miesiące temu zostało to naprawione:
http://www.larian.com/forums/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=519960
Napisałem "powinny", dlatego że z tą poprawką był problem i u jednym działała, a u innych nie, przy czym do dziś chyba nikt nie wie, od czego to zależy. Jeśli o mnie chodzi, to kiedy dowiedziałem się, że twórcy chcieli zrobić tu zakup jednorazowy, to kupiłem je raz i nigdy więcej. Nie chciałem używać exploitów i nienaprawionych błędów, że sobie ułatwiać grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2014 o 22:56, Siriondel napisał:

Nie, nie powinno być możliwe robienie tego częściej, dlatego że tak powiedzieli sami
twórcy. Kiedyś tak faktycznie było, że się odnawiały co poziom, ale deweloperzy napisali,
że było to przeoczenie i w jakimś patchu wydanym 3 miesiące temu zostało to naprawione:
http://www.larian.com/forums/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=519960
Napisałem "powinny", dlatego że z tą poprawką był problem i u jednym działała, a u innych
nie, przy czym do dziś chyba nikt nie wie, od czego to zależy.


Ja grę kupiłem jakieś dwa tygodnie temu i moja wersja jest nieco nowsza niż ten patch, a mianowicie 1.0.177.0, i u mnie książki mogłem kupić dwa razy, a może jeszcze później też się da.

Dnia 09.10.2014 o 22:56, Siriondel napisał:

Jeśli o mnie chodzi, to
kiedy dowiedziałem się, że twórcy chcieli zrobić tu zakup jednorazowy, to kupiłem je
raz i nigdy więcej. Nie chciałem używać exploitów i nienaprawionych błędów, że sobie
ułatwiać grę.


Każdy gra jak lubi. Ja nie widzę powodów by szukać po forach informacji o tym co zamierzali zrobić twórcy a im nie wyszło, a potem samemu grać tak jak twórcy chcieli żebym grał. Dla mnie to śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jescze jedno pytanie - czy można zachować punkty do następnego awansu? Np. awansowałem, dostałem 2 punktu, ale ich nie wydaję. Czekam na kolejny awans, dostaję kolejne 2 - razem mam 4, mogę je wydać na umiejętność wymagającą 4 punktów. Dobrze to rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować