Zaloguj się, aby obserwować  
Isildur

Divinity: Grzech Pierworodny - Temat ogólny

195 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2014 o 15:35, jakubcjusz napisał:

Mam jescze jedno pytanie - czy można zachować punkty do następnego awansu? Np. awansowałem,
dostałem 2 punktu, ale ich nie wydaję. Czekam na kolejny awans, dostaję kolejne 2 - razem
mam 4, mogę je wydać na umiejętność wymagającą 4 punktów. Dobrze to rozumiem?


Można zachować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 15:35, jakubcjusz napisał:

Dobrze to rozumiem?

Bardzo dobrze :)
Potem po prostu musisz zostawiac punkty jak chcesz sie specjalizować w jakiejś konkretnej dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.. Chodzi o pewnego NPC`a w grze - Attenberah.

Spoiler

W mieście Sacred Stone przegrałem z nią w tej grze papier, nozyce i kamien i teraz czy warto ją zabić? Czy jednak próbować wygrać i zastraszyć? Czy ma ona związek z dalszą grą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Nie ma żadnego związku, jedyny względny plus, jaki wynika z utrzymania jej przy życiu, to jej sklep, w którym czasem trafi się jakiś legendarny przedmiot. Osobiście wyrżnąłem w pień całe to przeklęte miasteczko psychopatów i to była jedna z przyjemniejszych rzeczy, jakie zrobiłem w tej grze.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 17:31, Siriondel napisał:

Spoiler

Nie ma żadnego związku, jedyny względny plus, jaki wynika z utrzymania jej przy życiu,
to jej sklep, w którym czasem trafi się jakiś legendarny przedmiot. Osobiście wyrżnąłem
w pień całe to przeklęte miasteczko psychopatów i to była jedna z przyjemniejszych rzeczy,
jakie zrobiłem w tej grze.




Spoiler

Całe miasteczko? Ja tylko tą sklepową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 21:42, Azazell napisał:

Panowie muszę kupić kilkanaście nawet sztuk zwoju który sprawi ze postacie będą niewidzialne
..

Gdzie takie zwoje można kupić?


Jeśli nie wiesz , to znaczy że jesteś jeszcze niezbyt zaawansowany w fabule. A skoro tak to nie potzrebujesz aż kilkunastu. Prawdopodobnie jeśli jesteś tam gdzie myślę że możesz być

Spoiler

czyli w królestwie zimy

to wystarczy ci jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2014 o 23:33, Lucek napisał:

Jeśli nie wiesz , to znaczy że jesteś jeszcze niezbyt zaawansowany w fabule. A skoro
tak to nie potzrebujesz aż kilkunastu. Prawdopodobnie jeśli jesteś tam gdzie myślę że
możesz być

Spoiler

czyli w królestwie zimy

to wystarczy ci jeden.


Królestwo zimy przeszedłem już we wcześnej fazie :D..

Spoiler

Teraz musiałem cofnąć się aby wykonać te misje dla Wiedźmy. Czyli Zobaczyć co kombinuje jej siostrzyczka w tych kopalniach. A tam są ci nieśmiertelni strażnicy i klops... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, właśnie zacząłem grę drugi raz, tym razem wziąłem rycerza i czarodziejkę. No i okazuje się, że gra jest hmm "dziwna". Przeciwnicy w pierwszym mieście klepią mnie jak chcą. Poziom ten sam, a jakby byli co najmniej trzy dalej.
Włączyłem poziom "easy", to co musi się dziać na normalu i dalej?

Nie znalazłem żadnej broni i zbroi, a jak coś się znalazło, to albo mam za niski poziom, albo brak np. siły. To co, mam na początku wszystko sam wykuć itp.? Pod karczmą otwieram skrzynię, a tam hełm z wymaganiem 10 poziomu.

Na cmentarzu wykopałem jakiś dół i wpadłem na nieumarłych, którzy zrównali mnie z ziemią, bo mieli jakiś szkielet z miotaczem ognia? Czy ja jestem dziwny, czy po prostu uważam, że początek nie powinien być trochę łatwiejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 22:04, maniekk napisał:

Hmm, właśnie zacząłem grę drugi raz, tym razem wziąłem rycerza i czarodziejkę. No i okazuje
się, że gra jest hmm "dziwna". Przeciwnicy w pierwszym mieście klepią mnie jak chcą.
Poziom ten sam, a jakby byli co najmniej trzy dalej.
Włączyłem poziom "easy", to co musi się dziać na normalu i dalej?


Jeśli wykorzystasz proste zależności między żywiołami gra się dość łatwo. Poza tym nie warto atakować jeśli przeciwnik ma wyższy poziom o więcej niż 2. Jeśli masz umiejętności kowalstwo i rzemiosło, to warto na każdym poziomie przetapiać miecze i topory , robić nowe laski dla magów i łuki dla łuczników, wtedy będą mieć odpowiedni poziom. Jakość broni wytwarzanej własnoręcznie rośnie wraz poziomem postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teleportuj się do Cyseal - brama północna i użyj tej co masz w torbie - powinno Cię przenieść do drugiej (w jakimś budynku - nie pamiętam którym) i wtedy trzeba podnieść tą drugą z podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem grę po angielsku, ale bardzo mnie ciekawią niektóre tłumaczenia, a nie mam czasu na ponowne ukończenie gry - przynajmniej przez najbliższych kilka lat, jak mniemam.

Ktoś może podrzucić skrina/spisany tekst z rymowanki Billeh Gahra po polsku? Wiecie, poszukiwanie przycisku. Nie powiem nic więcej, żeby nowym nie psuć radochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 22:04, maniekk napisał:

Hmm, właśnie zacząłem grę drugi raz, tym razem wziąłem rycerza i czarodziejkę. No i okazuje
się, że gra jest hmm "dziwna". Przeciwnicy w pierwszym mieście klepią mnie jak chcą.


Gram taką samą konfiguracją. Doszedłem do drugiej lokacji na 10l vl. Tam przeciwnicy mają ok 12 i raczej nie mam czego tam szukać. Wygląda na to że te klasy są słabiutkie, albo nie umiemy nimi grać :)
Druga dziwna sprawa _ wykonałem wszystkie możliwe kłesty a mam tylko lvl 10. Z tego co wyczytałem w poradnikach, to aby pociągnąć gł wony wątek w drugiej lokacji, powinienem mieć 15...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to 10 jest idealnym poziomem na wejście do drugiej lokacji. Możliwe, że nie da się osiagnąć wyższego:> Pewnie ktoś pomylił z 3 lokacją :D 15 poziom to miejwięcej 3/4 bądź prawie cała lokacja :) W tej grze przeciwnicy sie nie skalują wiec trzeba skakać. Osobiście nie wiedziałem o lokacji na 12lvl i poszedłem od razu na pustynie i o dziwo dałem radę z 14lvl xd - więc da się.

Różnica 2 poziomach nie jest taka straszna pod warunkiem, że możesz wykorzystać ogień. Jeśli nie ma tam wredych łuczników bądź magów to nawet łatwo jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2014 o 13:25, wolverine napisał:

Gram taką samą konfiguracją. Doszedłem do drugiej lokacji na 10l vl. Tam przeciwnicy
mają ok 12 i raczej nie mam czego tam szukać. Wygląda na to że te klasy są słabiutkie,
albo nie umiemy nimi grać :)
Druga dziwna sprawa _ wykonałem wszystkie możliwe kłesty a mam tylko lvl 10. Z tego co
wyczytałem w poradnikach, to aby pociągnąć gł wony wątek w drugiej lokacji, powinienem
mieć 15...


Hmm, ja po prostu już odpuściłem sobie tą grę, jakoś nie mam chęci testować, która kombinacja klas zadziała, ani co chwilę biegać do sklepu po czary i inne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zacząłem grac od nowa :),praktycznie przebiegłem przez pierwszą lokację i niby level mam taki sam, ale postacie znacznie potężniejsze. Nie wiem czy to kwestia innego rozwoju, czy lepszych przedmiotów lu czarów, ale gra się dużo łatwiej. Niektóre pojedynki które pamiętam jako bardzo trudne, teraz były spacerkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować