Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Za pięć północ, czyli słowo o MMORPG

89 postów w tym temacie

Hakken

Za nami minął tydzień potwornych wręcz upałów. Na szczęście weekend przynajmniej części z nas pozwolił na nieco odpoczynku i zajęcie się swoimi ulubionymi sprawami. Dla jednych był to wyjazd na zieloną trawkę a dla innych pogranie w MMORPG. Jako, że ostatnio dużo się o nich na łamach naszego portalu mówi, więc i ja postanowiłem dodać swoje trzy grosze. Obawiam się jednak, że nie każdemu moje słowa przypadną do gustu...

Przeczytaj cały tekst "Za pięć północ, czyli słowo o MMORPG" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To interwencja Tajnego Bractwa Nałogowych Graczy W World Of Warcraft Wsród Pracowników CD-Projekt z Domkiem na czele. Wiecie, taka herezja szkodliwa jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 00:21, kepny napisał:

No jak wyżej mam ten sam problem :)... a bym z checią poczytał żeby mi się lepiej spało :P

Wszystko powinno już być OK - błąd ludzki (mój) a nie systemowy - wybaczcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z tym co napisane w tym felietonie:). Uważam dokładnie tak samo, ponieważ np. taka Tibia w która gra kupę osób z mojego otoczenia znudziła mi się po 10 minutach gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzamy się (ja i mój duch:)). Ale z drugiej strony: co robi gracz przez większośc czasu gry w np. Gothica??? Kasuje potwory, żeby miec szanse w następnym queście. (A o Diablo nie wspomnę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko z jednym niezgodzę. Właśnie GW zmieniło to, że wygrywa sie levelami i lepszymi itemkami. Jest ten max. 20 poziom, który zdobywa się szybko. Ascalon Area i Yak''s Bend Arena spokojnie się olewa. Tam od dłuższego czasu siedzą lamuchy, które zaplaciły na run do Droknar''s, kupiły najlepszą zbroję i teraz "mastahują" na tych biednych arenkach, bo nikt nie jest w stanie ich drasnąć. Tyle że to arenki dla postaci PvE, a twórcy nie dali tej opcji "Stwórz postać PvP" tylko po to, żeby sobie była. W HA i GvG grają niemalże tylko postacie PvP i tutaj już jest równo. Level taki sam, itemki bardzo zbliżone. A nawet jak zabiją to niewielka strata - itemka i tak nie zabiorą, bo takiej opcji tutaj nie ma. Nie bez powodu jest tak, że wielu graczy kończy fabułę tylko po to, żeby skille odblokować, albo w ogóle PvE olewaja i grajana pre-buildach (wcale nie beznadziejnych) i odblokowują wszystko za Balthazary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oh zagotowała się w mnie krew ;P !! ... a na poważnie, wszystko zależy od ludzi, z którymi się gra. Ja zawsze staram sie odgrywać postać, uwidaczniając jej cechy rasowe jak i klasowe (wynika to trochę z moich doświadczeń z papierowymi rpgami takim jak Cyberpunk, Warhammer, Kryształy czasu). Nie zawsze jednak trafiamy na ludzi, którym na klimacie nie zależy, nie każdy również potrafi wczuć się w swoją postać na tyle , aby móc naprawdę grać. W WoW akuratnie są serwery RPG. Nie widzę także problemu, aby odnaleźć ludzi, którzy zapewnią nam odpowiedni poziom rozrywki, trzeba się jeno wysilić. Nie oszukujmy się jednak mmorpg brakuję do prawdziwych RPG bardzo dużo, choćby ze względu na ogranoczony świat, stwory itp. elementy, które nie zależą już od wyobraźni gracza i MG. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor tego tekstu nigdy nie grał w GW :D jest arogantem i niedorozwojem :D
Szczerze facet - akapit 3... rozwaliłeś mnie..
w GW -PvP masz od razu max lvl, max stats bronie... nie bedą oce lepsze niz te z PvE, bo to mija sie z celem gry... mozesz byc 100x lepsz od 14olatka ktory doskonali swoja psotac bo w tej grze liczy sie myslenie.. ale chyba nei posiadasz tej cechy wiec ten 14stolatek bedzie od ciebei zdecydowanie lepszy...
Zanim zaczniesz pisac o jakiejkolwiek grze to najpierw w nia zagraj... idiota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem jedno ... jezeli ktos ma jeszcze jakies wątpliwości co do prawdziwości tego tekstu ;) (np. Wo_0c1ek pisze cos o ludziach :S), to polecam obejrzec pewien filmik, ktory jest calą prawda o MMORPG i nic tego nie zmieni, nawet najlepsi gracze. Przy okazji troche sie posmiejecie :)) Linka mozecie znalesc w artykule pt. WoW i uzaleznienie (jest gdzies w Archiwum :), gdzie umiescił go w jednej ze swoich wypowiedzi niejaki tymuś. Mówi samo za siebie :)

http://video.google.com/videoplay?docid=-5829962112288504909&q=World+of+warcraft ... to jest ten adres jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat WoW i GW to temat rzeka mozna sie sprzeczac godzinami co jest lepsze. Sa ludzie ktorym bardziej pasuje klimaty i tryb gry GW a innym pasuje WoW i to trzeba szanowac i nie wolno mowic ze WoW jest nudy glupi itd bo to samo moze powiedziec ktos komu sie nie podoba GW. Ja uwazam bo gralem w obydiwe gry ze WoW ma swoja dusze i mi sie tam podoba bardziej to ze jest massa Qestow, Itemow,itp i ocywiscie gra nie genreuje tylko dla mnie i mojego temu mapy jak w GW. A znow GW ma niepowtarzalny tryb gry PvE ktory potrafi wciagnac. Kazyd MMORPG rozni sie od siebie i kazdy am cos w sobie wiec bezensowne jest pisanie ze WoW jest glupi a GW jest ekstra ;/ bo raczje jedno ma cos czego nie am drugie wiec autor tekstu sie nie popisal wyniklo z tego tak jak by wogole nie grla w zadna gier jak wspomnial Cealven......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ty w ogole ten tekst przeczytales? Przeciez Hakken krytykuje tak naprawde caly gatunek MMORPG, to czy lepszy jest GW czy WoW jest mu zupelnie obojetne, bo nie gra juz w zadna z tych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka w krótym MMO można zabrać przeciwnikowi broń? Bo w WoW-ie i GW nie ma takiej możliwości:) Więc jeśłi w innych MMO też nie to w takim razie autor tego tekstu nie grał chyba dobrze w te gry:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować