Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age: Inkwizycja - zwiastun prezentujący walkę

62 postów w tym temacie

> Po nowym Divinity taktyczna walka ma wysoko zawieszoną poprzeczkę i nie sądzę, żeby Bioware
> było w stanie się do niej nawet zbliżyć.
A po co ma się zbliżać to zupełnie inne gry. Divinity to typ gry głównie nastawiona na taktykę, DA to zwykły RPG z widokiem TPP nastwiony na efektowna akcje z drobnym elementem taktyki którego równie dobrze mogłoby nie być.

Co do samego widoku z "lotu ptaka" mogli dać trochę większe oddalenie i skupić się na gameplayu wojownikiem bo oglądanie 10 raz gry magiem już się przejadło człowiekowi.

> DA to zwykły RPG z widokiem TPP nastwiony na efektowna akcje z drobnym elementem taktyki którego równie dobrze mogłoby nie być.

Ale w Origins na najwyższym poziomie trudności to może Pan zagra, fakt nie był to poziom gry w której walka jest wyłącznie w systemie turowym jak w Original Sin, jednak starcia były wystarczająco wymagające aby dawać świetną satysfakcję z wygranych bitew. Inaczej sprawa się ma w stosunku do drugiej części gdzie rzeczywiście wyglądało to mniej więcej jak diablo czy inny hack&slash z umiejętnościami typu tornado z mieczem dwuręcznym (najlepiej w jednej dłoni bo to przecież lekkie jest), jednak to origins został pokochany przez ludzi i tylko nieliczni mogą powiedzieć że DA2 im się podobał.

W obu częściach, jeśli się włączyło najwyższy poziom, to trzeba było trochę pokombinować (osobiście nie chciało mi się w to bawić i wolałem grę przechodzić na niższym), przy czym sporą rolę odgrywał tutaj balans postaci i ich klas (czy raczej jego braki, bo np. magowie w jedynce potrafili być bardzo mocni, a i też nie wszystkie talenty były dobrze przemyślane). DA2 moim zdaniem w przypadku talentów trochę lepiej to zrobiło, ale gra jako całość miała sporo wad i widać było pośpiech, w jakim powstawała. Tym razem mieli trochę więcej czasu i widać, że pewne elementy z obu części połączyli. Oczywiście, co kto woli :)

> Po nowym Divinity taktyczna walka ma wysoko zawieszoną poprzeczkę i nie sądzę, żeby Bioware było w stanie się do niej nawet zbliżyć.

Z całym szacunkiem, wypisujesz bzdury. Już ktoś wyżej zaproponował ci przejście "Początku" na najwyższym poziomie trudności bez aktywnej pauzy i dostosowywania taktyki do sytuacji - mam nadzieję, że jesteś cierpliwym człowiekiem, bo czekają cię trudne chwile. Naprawdę nie rozumiem narzekań na zaprezentowany w filmiku model walki. Moim zdaniem wygląda ona fantastycznie, grafika i efekty umiejętności/czarów urywają głowę, a do tego możliwości taktyczne są naprawdę imponujące jak na tytuł, który nigdy nie aspirował do miana "taktycznego RPG". Uważne oko dostrzeże, że zastosowane tam rozwiązania są miksem oryginalnego Dragon Age z jego niechlubną kontynuacją .
Myślę, że część z was narzeka dla samego narzekania zupełnie nie zastanawiając się nad faktem, że dla BioWare ten tytuł oznacza "być albo nie być". Klęska "Inkwizycji" równałaby się końcu całej marki oraz poważnym tarapatom samej firmy. Czy uważacie, że w tej sytuacji developerzy nie robią wszystkiego, by spełnić oczekiwania graczy? Osobiście wierzę, że ta gra okaże się grzechu warta i o nowym "Wiedźminie" będziemy mówić nie jako o "pogromcy Dragon Age''a", ale o "kolejnym znakomitym RPG wydanym w ostatnich miesiącach". Tego samego powinniście życzyć sobie.

Osobiście mam tylko nadzieje, że będę mógł grać w pełną ANG wersje bez kombinowania jak przy ME. Niestety trend dawania nam na siłe polskich lokalizacji gnębi mnie.

> Z całym szacunkiem, wypisujesz bzdury. Już ktoś wyżej zaproponował ci przejście "Początku"
> na najwyższym poziomie trudności bez aktywnej pauzy i dostosowywania taktyki do sytuacji
No i może jeszcze stojąc na rękach albo siedząc tyłem? Podnoszenie trudności wydłużało tylko i tak potwornie nudne walki. 3/4 gry to był zwykły zapychacz.
> - mam nadzieję, że jesteś cierpliwym człowiekiem, bo czekają cię trudne chwile. Naprawdę
> nie rozumiem narzekań na zaprezentowany w filmiku model walki. Moim zdaniem wygląda ona
> fantastycznie, grafika i efekty umiejętności/czarów urywają głowę, a do tego możliwości
> taktyczne są naprawdę imponujące jak na tytuł, który nigdy nie aspirował do miana "taktycznego
> RPG". Uważne oko dostrzeże, że zastosowane tam rozwiązania są miksem oryginalnego Dragon
> Age z jego niechlubną kontynuacją .
Czyli wymieszali średniaka z totalną kichą, na pewno wyjdzie z tego coś wspaniałego.
Analogiczny film można oglądnąć do DA2, nawet z tym samym prowadzącym. :-)
Poza wyglądem (grafiką) tu nie ma nic ciekawego i to jest problem. Znowu radosne rąbanie wszystkiego co się rusza, takie "cRPG" było dobre może ze 20 lat temu.
> Myślę, że część z was narzeka dla samego narzekania zupełnie nie zastanawiając się nad
> faktem, że dla BioWare ten tytuł oznacza "być albo nie być". Klęska "Inkwizycji" równałaby
> się końcu całej marki oraz poważnym tarapatom samej firmy.
Nie mój problem, a wtórnego fantasy jest na rynku aż za dużo. Bioware niech wraca do strzelanek typu Mass Effect - jedyne co im podobno wychodzi.

Dnia 30.07.2014 o 11:03, Sanders-sama napisał:

Fanboj i zdrada!!!1111

Jaja sobie robisz? Zdrada? Wlasnie takie podejscie powoduje ze nasz kraj jest taki zenujacy na tle europy. Gdyby odwrocic role i Dragons Age bylby polskim produktem, a Wiedzmin Bioware, to zaraz by sie komentarze odwrocily. Z sukcesem wieska jest jak z sukcesem Malysza, zaczal wygrywac nagle cala polska oglada skoki (zenada). Co do samej gry kompletny brak obiektywizmu, pamietam jeszcze jak sie tutaj klucili ludzie na forum jak pisalem ze akt 3 drugiego Wiedzmina jest nie skonczony (wersja PC), oczywiscie zaraz byl rage, pozniej co sie okazalo kiedy wychodzila wersja na Xboxa dodano kilka godzin rozgrywki uzupelniajacej ten akt. Dla mnie Wiedzmin 2 byl gra co najwyzej srednia, mial bardzo dobry akt 1, taki sobie akt 2 i beznadziejny akt 3 wraz z bezsensownym zakonczeniem. Co do 3 wyglada fajnie chodz ja wole RPG takie jak Dragon Age, z ekipa, aktywna pauza, jak duzo sie dzieje na ekranie. Zabawne nazywac mnie za to fanboyem bo mam inny gust, juz nie mowiac o naprawde glupim komentarzu typu ''zdrada'' ktory tylko potwierdza fakt ze mam lubic Wiedzmina dlatego ze jest polski.

Dnia 30.07.2014 o 10:41, Cykada85 napisał:

Wyglada naprawde super, jak dla mnie zdecydowanie lepiej od Wiedzmina.

Walka czy grafika ?
Jeżeli walka to takie porównanie jest troszkę dziwne i nie na miejscu. Trochę inne gry i inne zasady walki.

Jak dla mnie trochę za szybko jak na grę która ma być RPG, no ale cóż, takie czasy :) Pewnie to kwestia przyzwyczajenia. Zapowiada się fajnie.

Zaiste łatwo cię było sprowokować ^^
To był taki

Spoiler

żart i sarkazm, zauważyłbyś to gdybyś się tak nie nadymał

W sumie, nie obchodzi mnie czy lubisz tandetną fabułę o ratowaniu świata po raz enty i odmóżdzoną i spłyconą rozgrywkę, czy też nie.

Cykada85 <---- Wiedźmin 3 nawet jakby był Koreańczyków i tak byłby dla mnie hitem 2015. Imo będzie bardziej dojrzały niż Dragon Age, który będzie po prostu ładnie wyglądającą sieczką dla amerykańskich grubych dzieci. To już nie będzie 1 Dragon Age. Za to Wiedźmin 3 może powrócić do korzeni, 2ka była beznadziejna ale 3 zapowiada się świetnie!

Dnia 30.07.2014 o 11:46, MisioKGB napisał:

Cykada85 <---- Wiedźmin 3 nawet jakby był Koreańczyków i tak byłby dla mnie
hitem 2015. Imo będzie bardziej dojrzały niż Dragon Age, który będzie po prostu ładnie
wyglądającą sieczką dla amerykańskich grubych dzieci. To już nie będzie 1 Dragon Age.
Za to Wiedźmin 3 może powrócić do korzeni, 2ka była beznadziejna ale 3 zapowiada się
świetnie!

Dokładnie, piąteczka!

Dnia 30.07.2014 o 11:46, MisioKGB napisał:

Imo będzie bardziej dojrzały niż Dragon Age

Ta "dojrzałość" wiedźmina jest tak wypłowiała, że mi się tylko z gimbazjum kojarzy ostatnio.

Że tak się zapytam czym dojrzałość przejawia się w Wiedźminie ? Bo chyba rzucanie mięchem na lewo i prawo, i pewne scenki się do tego nie kwalifikują.

Nie ma tu odkrywania koła na nowo - taktyczna walka w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą jak w Baldurs Gate/Dragon Age/NwN 2/Tormencie, etc. Sprawdzona klasyka. Jestem za :)

Zaloguj się, aby obserwować