Zaloguj się, aby obserwować  
Filip92

Czy twórcy gier komputerowych nie przesadzają z wymaganiami gier!

115 postów w tym temacie

Myśle że nie było takiego tamaciki mże coś przeoczyłem w wyszukiwarce jak było coś takiego prosze zamknąc temacik. Myśle ze twórcy gier komputerowych przesadzają z wymaganiami dla dzisiajeszych nowszych gier o tusz to niektóre osoby nie stać na nowy sprzęt a chąc pograć w nowe gry np; gra Gothic 3 to będzie przesada albo COD 3 też będzie miała duże wymagania. itp;

Zapraszam do dyskusji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry idą do przodu, dobrze, że jest postęp... Wiele gier na tym zyskuje (bo czym by był taki oblivion bez swojej grafiki... poza muzyką, to chyba jedyna rzecz, jaką naparwdę dobrze zrobiono), a inne tracą (takie homm5, niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że 3D NIE MUSI być paskudne... a szkoda)

Rozwija się grafika, sztuczna inteligencja, realizm... to wszystko ma znaczenie... bez postępu gralibyśmy wszyscy nadal w Wizardry 1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Monastorem, chyba niechciałbyś, aby producenci Gothica 3 poradowali mu grafikę rodem z Doom I, albo żeby wyszła łatka do Obliviona która zamieniała by go w text-rpg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie super grafika ale nawet takie Prince of persia jaka piękna grafika a jakie małe wymagania . A Heores V grafa niezadobra a duze wymagania. Gdzie tu rozsądek. Jak się chce to mozna zrobić gre z piekna grfa a malymi wymaganiami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehmm za 1000 zł można kupic sporo części (płyta główna, pamięć, procek) ceny spadły a minimalna konfigruacja kompa to:
Procek 2GHZ minimum
pamięc 512 DDR 400 MHZ
karta graf minimum 128 mb
więc o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 10:17, L33T napisał:

ehmm za 1000 zł można kupic sporo części (płyta główna, pamięć, procek) ceny spadły a minimalna
konfigruacja kompa to:
Procek 2GHZ minimum
pamięc 512 DDR 400 MHZ
karta graf minimum 128 mb
więc o co chodzi?

Ja mam tak
2500+ athlon------- uważam że najlepsze procesory do gier do athlon
Geforce 5200 ------ nienajgorsza karta
512ram ------- standart w dzisiejszym komputerach

to moj sprzet
Myślicie ze spie na pieniadzach i wszystko sobie kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 10:20, Filip92 napisał:

512ram ------- standart w dzisiejszym komputerach

Oj... chyba jednak powoli staje się to wczorajszym standardem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh zbieraj kase i powoli wymieniaj sprzęt np najpierw wymień płyte główną to odblokujesz wymiane innych części.
Mój komp to
Celeron 3GHZ
512MB ram ( DDR 400 MHZ)
Saphire Radeon 9600 XT 256 MB DDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 10:20, Filip92 napisał:

> ehmm za 1000 zł można kupic sporo części (płyta główna, pamięć, procek) ceny spadły a
minimalna
> konfigruacja kompa to:
> Procek 2GHZ minimum
> pamięc 512 DDR 400 MHZ
> karta graf minimum 128 mb
> więc o co chodzi?
Ja mam tak
2500+ athlon------- uważam że najlepsze procesory do gier do athlon
Geforce 5200 ------ nienajgorsza karta
512ram ------- standart w dzisiejszym komputerach

to moj sprzet
Myślicie ze spie na pieniadzach i wszystko sobie kupie



Z tym standardem 512 to niestety zaspales teraz standardem jest 1024...Co do samych wymagan gry sie rozwijaja w góre , wymagania ida w gore ale ceny spadaja teraz 512 ram kosztuje 150 zlotych kiedys kosztowal 280 zwrocmy tez uwage na to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 10:29, oOreVenOo napisał:

Z tym standardem 512 to niestety zaspales teraz standardem jest 1024...Co do samych wymagan
gry sie rozwijaja w góre , wymagania ida w gore ale ceny spadaja teraz 512 ram kosztuje 150
zlotych kiedys kosztowal 280 zwrocmy tez uwage na to :)


Niestety mam takich starych którzy nie chcą mi czesci dokupic przeciesz dobrze sie ucze. Powiedzieli że wazne ze komputer chodzi nie cuduj. A kase jak zbiore nie ma szans. Co prawda komputer mam 2letni. Poczekamy pożyjemy.


Z resztą a w Hipermarketach ludzią wciskają gorszy kid jaki ja mam w tej chwili za duzą kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zresztączy komputer słuzy tylko do grania i do innych rzeczy do pisania, do Internetu itp;

Połowa mojego osiedla ma gorsze komputery od moich albo takie same i jaką gry nowe im chodzą z gorsza rozdzielcząscia ale da sie grac. Wazne ze sie da grac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 10:29, oOreVenOo napisał:

Z tym standardem 512 to niestety zaspales teraz standardem jest 1024...Co do samych wymagan
gry sie rozwijaja w góre , wymagania ida w gore ale ceny spadaja teraz 512 ram kosztuje 150
zlotych kiedys kosztowal 280 zwrocmy tez uwage na to :)


Chyba jednak sobie dokupie to 512 za te grosze bo gry sa też Ramożerne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 10:30, Filip92 napisał:

eeeeeee. kupie chyba sobie X360 tam nie treba czesci wymieniac

Tjaa... I w co sobie na nim pograsz ? xD
W obliviona, jakieś wyścigi, platformówkę albo w skąpo odziane mangowe dziewczyny grające w plażówkę :P
Fajnie :P

Prędko byś założył temat: "Cze twórcy gier komputerowych mają mnie za idiotę?" albo "Czy twórcy gier komputerowych nie przeginają z jakością gier?" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 10:29, oOreVenOo napisał:

Z tym standardem 512 to niestety zaspales teraz standardem jest 1024


w polsce moze i tak

jak dla mnie to jest minimum. a co do hasel "mam takich starych" - nie mozecie sami zarobic? tak naprawde jak stac kogos zeby kupowac nowe gry z aktualnymi wymaganiami za jakies 100zl to nie stac ko zepy kupic raz na rok-dwa karte za 400-500zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 10:45, gmx napisał:

jak dla mnie to jest minimum. a co do hasel "mam takich starych" - nie mozecie sami zarobic?
tak naprawde jak stac kogos zeby kupowac nowe gry z aktualnymi wymaganiami za jakies 100zl
to nie stac ko zepy kupic raz na rok-dwa karte za 400-500zl?

Chyba się nie słyszysz... to jest 5 gier :P
W miesiącu dostaje 8 dyszek... to w najlepszym razie 5 miesięcy postu absolutnego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 10:33, Filip92 napisał:

Niestety mam takich starych którzy nie chcą mi czesci dokupic przeciesz dobrze sie ucze. Powiedzieli
że wazne ze komputer chodzi nie cuduj. A kase jak zbiore nie ma szans. Co prawda komputer mam
2letni. Poczekamy pożyjemy.

Może czas coś popsuć :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 10:48, Monastor napisał:

> to nie stac ko zepy kupic raz na rok-dwa karte za 400-500zl?
Chyba się nie słyszysz... to jest 5 gier :P

ale ja sie doskonale slysze :) wystarczy ci 5 gier na caly rok? ja srednio potrzebuje z jedna na miesiac :) poza tym problem nie jest w wymaganiach gry tylko polskich zarobkach - poprostu nas nie stac zeby isc ze standardem..

Dnia 10.07.2006 o 10:48, Monastor napisał:

W miesiącu dostaje 8 dyszek... to w najlepszym razie 5 miesięcy postu absolutnego :/

oj, wystarczy wsadzic dume do kieszeni, przestac liczyc na starszych i poszukac jakiejs pracy. wiem ze im czlowiek mlodszy tym trudniej ale jak sie chce pograc... fakt, siedze w firmie, dzisiaj pewnie bedzie jakas wyplata, ale od polowy liceum kazda karte graf kupowalem za wlasna zarobiona na serwisach albo stronach kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda prawdą że niestety dużo gier nie jest optymalizowanych a spokojnie mogły by działać płynnie na słabszych kompach (ostatnio np: Ubersoldier)... generalnie chodzi o nabijanie kasy producentom kart graficznych...To głównie gry nakręcają rynek kart graficznych i procesorów....koło się kręci...
Jeśli ktoś tworzy skomplikowaną grafikę 3D to i tak ma specjalstyczną kartę za 3-10 tys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować