Zaloguj się, aby obserwować  
Filip92

Czy twórcy gier komputerowych nie przesadzają z wymaganiami gier!

115 postów w tym temacie

Gracze chcą coraz lepszej grafiki w grach, chca by gry dorównywały światu rzeczywistemu. Co za tym idzie?? Gry mają coraz większe wymagania (np. Gothic 3), i to się (niestety, choc byłoby fajnie) nie zmieni. Wymagania gier z roku na rok będą wzrastać (może kiedyś będzie na odwrót), ale przy tym także jakośc tych gier wzrośnie. Oczywiście problem wysokich wymagań można pokonać, po prostu trzeba ulepszać swojego peceta, bo marudzenie nic tu nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2006 o 10:20, Filip92 napisał:

Myślicie ze spie na pieniadzach i wszystko sobie kupie

Hehe... Nie masz kasy nie grasz, w tym biznesie rządzą prawa dzungli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie ulepszam i żyję a granie zaczyna się nudzić gdzieś po ogólniaku. W ciagu ostatnich 4 lat to wyszło może 10 gier, które polubiłem i są to tytuły zwykle oparte na starszych technologiach jak np. Jedi Academy (wycisnęli maximum soków z Q3 Engine), RTCW, Half Life 2, Far Cry, Warhammer Dawn of War i pare innych genialnych tytułów (żaden z nich nie jest z Blizzardu:P i większość ma znośne wymagania). Nowe RPG, czyli te w 3D w ogóle nie mogą sobie u mnei nabić dobrej reputacji. Po co mi RPG z bajeczna grafiką. Głównym zalożeniem grania RPG jest posiadanie fantazji i wyobraźni a nie drogiego GPU, dlatego RPG 3D mówie stanowcze "nie", jedynym wyjatkiem jest Ultima IX, która mnie poprostu urzekła. Nie widzę też żadnego przymusu. Może jest to związane z moim znudzeniem grami, ale jak wychodzi gierka, której napewno nie odpale w zadowalających detalach to kładę na nią lachę i odkładam jej kupno na czas, gdzy będę miał lepszego kompa. Dla mnie kupowanie lepszej grafy i wiecej ramu dla gry to bezsensowny obłęd i paranoja. Kiedyś miałem Celka II 600, 128 MB Ram, GF2 MX i srałem na to, ze NeverwinterNights sie ostro tnie. Komp się spalił i kupilem drugiego, ktorego i tak mialem zamiar kupić, ale nie uwarunkowała tego żadna gra. Gry kupuję tylko przy okazji posiadania kompa i grafika jest jaknajbardziej jesdnym z najmniej ważnych kryteriów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 16:23, BlackBomb napisał:

Za 4 lata norma to 4 GB RAMu, procek 5000MHz, karta hmmm.....jeszcze nie wyszła......

razcej za rok... Vista panowie Vista nas zeżre :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 17:06, Dark SMG napisał:

> Za 4 lata norma to 4 GB RAMu, procek 5000MHz, karta hmmm.....jeszcze nie wyszła......

razcej za rok... Vista panowie Vista nas zeżre :|


Na Viste jeszcze nasze kompy dadzą sobie rady, ale np Oblivion na Vista....masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 17:09, BlackBomb napisał:

> > Za 4 lata norma to 4 GB RAMu, procek 5000MHz, karta hmmm.....jeszcze nie wyszła......

>
> razcej za rok... Vista panowie Vista nas zeżre :|

Na Viste jeszcze nasze kompy dadzą sobie rady, ale np Oblivion na Vista....masakra!

No... I na XP Oblivion na maxa nie chodzi plynnie nawet na kompie z kosmosu!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 21:21, Dark SMG napisał:

No... I na XP Oblivion na maxa nie chodzi plynnie nawet na kompie z kosmosu!!!!!

Bo nie ma chodzić... Ma w subtelny sposób wymusić na graczu zmianę sprzętu... tak niestety (dla graczy) działa ten biznes....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 21:27, holo napisał:

> No... I na XP Oblivion na maxa nie chodzi plynnie nawet na kompie z kosmosu!!!!!
Bo nie ma chodzić... Ma w subtelny sposób wymusić na graczu zmianę sprzętu... tak niestety
(dla graczy) działa ten biznes....


To że gra ma takie wymagania czy jest taka czy siaka nie znaczy ze masz miec wszytsko na full i odrazu masz zmieniac kompa...:) Napewno cos w tym jest ze duze wymagania zasilaja kieszenie producentow sprzetu ale nie do konca...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 21:34, Arclight napisał:

Oblivion ma skopany kod źródłowy i nawet na potężnym sprzęcie tnie.


Dokladnie dlatego nie ma sprzetu na Obliviona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest:

2xPatriot 1GB DDR400 XBLK
Asus A8N32-SLI Deluxe
Gainward Bliss 7950 GX2 1024MB PCX
AMD Athlon 64 FX-62

Ojciec sobie zmodernizował właśnie na taki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 07:08, BlackBomb napisał:

Jest:

2xPatriot 1GB DDR400 XBLK
Asus A8N32-SLI Deluxe
Gainward Bliss 7950 GX2 1024MB PCX
AMD Athlon 64 FX-62

Ojciec sobie zmodernizował właśnie na taki :)

i odpalił na maxa?? HDR i reszta tych efektów? pełne pole widzenia? max inteigencja? TES ma wiele ustawień, no i rozdzielczość 1600, wątpie aby taką ustawił pomijając że oblivion może i na jeszcze wyższej jechać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 12:20, BlackBomb napisał:

Tak wszystko na max! I roździelczość większą ja ustawiłem bo ojciec nie gra, to komputer
biurowy :)

heh biurowy żeczywiście :P.
wiesz co i tak nie wierze że oblivion ci się nie tnie masz na bank jakieś 20 klatek zamiast 30 i więcej
słuchaj dla porównania moc obliczeniowa Xboxa 360 to 1 Tera Flop a najlepsza maszynka stworzona z 4 płyt głównych (4 płyty 4 procki 4 grafiki itd) no i stosowna ilość ramu :) ma jakieś 500 Giga Flopów i pod każdą płytkę podstaw sobie najlepszego asuska pod grafikę 2x 7950 GX2 pod procka Athlona AM2 a pod ram 2 GB Geila
wiem że to dziwne ale jak najbardziej prawdziwe Xbox 360 jest dwa razy wydajniejszy niż 4 razy lepszy komp :) a jak dobrze pamiętam to oblivion był robiony na Xboxa :) i pazurek dopiero na konsolce pokazuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 12:36, BlackBomb napisał:

Nie wiem ile klatek...może 20, ale oko ludzkie i tak ci powie że się nie tnie przy 25-30 klatkach.

no nie do końca... różnica jest i to spora między 25-30 a np. 50-60 lub 90-100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować