Zaloguj się, aby obserwować  
Filip92

Czy twórcy gier komputerowych nie przesadzają z wymaganiami gier!

115 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2006 o 09:40, palpatine napisał:

Ja mam kompa dłużej niż 2 lata, i gram we wszystkie nowe gry. Niekoniecznie w najwyższych detalach
,ale można odpowiednio dostosować opcje do posiadanego sprzętu. Największym błędem jest kupowanie
kart, które są uboższymi wersjami kart pełnych. Firma wypuszcza na rynek masę kart, w gąszczu
których przeciętny gracz głupieje i kupuje "nowość"za niemałą kasę, która tak naprawdę jest
wolniejsza od kart poprzedniej generacji. Tak było z kartami FX, modele nowej generacji-5200,
5600 były wolniejsze od starszych, oferujących pełnię mozliwości kart Ti 4200 ^^

A za 15 tyś to ja sobie kupię świetny komputer i do tego samochód, którym będe go woził...

Wolniejsze to jedno, ale shadery siępojawiły:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 11:01, hans olo napisał:

Wolniejsze to jedno, ale shadery siępojawiły:P


ti4200 mial shadery (o ile pamietam 1.1) problem ze cala seria 5xx nvidi byla cienka. teoretycznie miala pokazywac wydajnosc pod dx9 ale w praktyce tam tylko dorównywala poprzedniej generecji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 10:50, gmx napisał:

> no tak 2d... a słyszałeś o projekcie ATI?? DirectX 11 ?

:) narazie poczekam na dx10 no i przydala by sie jakas ludzka technologia chełmow vr. kiedys
napewno beda proby z hologramami ale tu dochodzi problem ilosci danych - kilka lat temu na
uniwerku mielismy karty z kilkoma GB pamieci - dlaczego? bo normalne karty wyswietlaja obraz
XY a tamte XYZ.

no O TYM MOWA!!! 2 MONITORY LCD jeden na drugim obraz jest holograficzny, nie wiem czy te monitory mauszą byś specjalne czy wystarczą zykłe ale ATI szykuje super krzywą akcje otóż: gdy NVidia wyda G80 prawdopodobnie ati udeży z DX11 kilkanaście tygodni po DX10 i co?? i dupa bo Nvidia będzie miała karty na śmietnik i wtedy mają pecha :)
karta ATI to specjalna wersja dzisiejszego X1900 XTX nazwa GPU ma dodattek "plus"
Informacje na ten temat przeczytałem na pewnej stronce (chyba benchmark.pl) był tam aneks że te info jest tak napisane (prawie niezrozumiały język naukowy) i jest tego mało bo kara za ujawnienie zbyt wielu info to kilkaset tys. dolców i kilka dni po dodaniu tego textu zniknął z www.
może to ściema ale moim zdaniem takie rozwiązanie musi być w krótce ogłoszone no i te screeny dziwnie to wyglądało ale nie wiem jak by się na czymś takim grało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 13:51, Dark SMG napisał:

no O TYM MOWA!!! 2 MONITORY LCD jeden na drugim obraz jest holograficzny, nie wiem czy te
monitory mauszą byś specjalne czy wystarczą zykłe ale ATI szykuje super krzywą akcje otóż:
gdy NVidia wyda G80 prawdopodobnie ati udeży z DX11 kilkanaście tygodni po DX10 i co?? i dupa
bo Nvidia będzie miała karty na śmietnik i wtedy mają pecha :)


dark, nie wiem co pijesz ale powinienes przestac :) dx10 byl i jest nadal opracowywany przez M$, poza tym nigdzie na swiecie jeszcze nie opracowano technologi holo wysokiej jakosci ktora mogla by zostac wykorzystana komercyjnie a co dopiero dla normalnych userow. nawet jezeli ati szykuje jakis bajer to nie bedzie przelom. pozatym prawdopodobnie ati zostanie wykupione przez amd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyjdzie DX11 to napewno nie kilka tygodni po DX10, bo tak jak pisze gmx jest to produkt MSu. Mało tego, MS nie daje nikomu wyłączności na DX. Każdy ma prawo do wykorzystania tej technologii o ile jest w stanie oczywiście. Dawanie monopolu na DX komukolwiek byłoby dla MS nie na rękę, bo to mogłoby być konkurencjogenne i zmniejszyłoby ich zyski oraz utrudniło życie graczom i programistom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 14:03, gmx napisał:

> no O TYM MOWA!!! 2 MONITORY LCD jeden na drugim obraz jest holograficzny, nie wiem czy
te
> monitory mauszą byś specjalne czy wystarczą zykłe ale ATI szykuje super krzywą akcje otóż:

> gdy NVidia wyda G80 prawdopodobnie ati udeży z DX11 kilkanaście tygodni po DX10 i co??
i dupa
> bo Nvidia będzie miała karty na śmietnik i wtedy mają pecha :)

dark, nie wiem co pijesz ale powinienes przestac :) dx10 byl i jest nadal opracowywany przez
M$, poza tym nigdzie na swiecie jeszcze nie opracowano technologi holo wysokiej jakosci ktora
mogla by zostac wykorzystana komercyjnie a co dopiero dla normalnych userow. nawet jezeli ati
szykuje jakis bajer to nie bedzie przelom. pozatym prawdopodobnie ati zostanie wykupione przez
amd.

TJA a wiesz jak akcje AMD po tej ściemie poszły w góre?? czysty marketing...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 14:13, hans olo napisał:

Jeśli wyjdzie DX11 to napewno nie kilka tygodni po DX10, bo tak jak pisze gmx jest to produkt
MSu. Mało tego, MS nie daje nikomu wyłączności na DX. Każdy ma prawo do wykorzystania tej
technologii o ile jest w stanie oczywiście. Dawanie monopolu na DX komukolwiek byłoby dla MS
nie na rękę, bo to mogłoby być konkurencjogenne i zmniejszyłoby ich zyski oraz utrudniło życie
graczom i programistom.

a czy ja napisałem że ATI otrzymała/otrzyma wyłączność na DX ??????? poza tym to co napisłem jest oparte na artykule więc nie do mnie pretensje a do twórców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 15:37, Dark SMG napisał:

a czy ja napisałem że ATI otrzymała/otrzyma wyłączność na DX ??????? poza tym to co napisłem
jest oparte na artykule więc nie do mnie pretensje a do twórców...

No to podaj linka jakiegoś.
Sorry, ale najpierw musi zostac upubliczniony DX by ktoś mógł zaimplementować jego obsługę. A jako, że DX to działka MS to ATI nie ma tu nic do gadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OCZYWIŚCIE ŻE PRZESADZAJĄ! A dlaczego?? Powiem, przykład obliviona. No niech sobie ten oblivion na max detalach nawet wymaga kompa ze star treka, ALE!! Jeśli już ustawimy wszystkie detale na LOW, to gra wygląda OBRZYDLIWIE!! GORZEJ NIŻ STARY MORROWIND!!! na low detalach gra jest paskudniejsza niż gry z poczatku naszego wieku, a ma wciąz wyzśze wymagania niż 100x lepiej wyglądające starsze gry. CZEMU JA SIE PYTAM???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 17:34, tymuś napisał:

OCZYWIŚCIE ŻE PRZESADZAJĄ! A dlaczego?? Powiem, przykład obliviona. No niech sobie ten oblivion
na max detalach nawet wymaga kompa ze star treka, ALE!! Jeśli już ustawimy wszystkie detale
na LOW, to gra wygląda OBRZYDLIWIE!! GORZEJ NIŻ STARY MORROWIND!!! na low detalach gra jest
paskudniejsza niż gry z poczatku naszego wieku, a ma wciąz wyzśze wymagania niż 100x lepiej
wyglądające starsze gry. CZEMU JA SIE PYTAM???

Tu prawda ale zauwaz że niektóre gry np; jak POP TSOTT, POP WW czy POP T2T jakie ma małe wymagania jak na dzisiaj a jaka fizyka gry i grafika. Czy farcry, Albo nawet taki Toca rce Driver 3 ma przepiękną grfe na moim słbym kompie chodzi fajnie 512 DDR2, Athlon 2500+, Geforce 5200 128mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 17:17, PsychoMan napisał:

Oo tak dokładnie to linka gdzieś zapodziałem ale o to mi chodziło :) tyle że tamten artykół poleciał a ten chyba jest taki sam ale jeszcze sprawdze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 17:34, tymuś napisał:

OCZYWIŚCIE ŻE PRZESADZAJĄ! A dlaczego?? Powiem, przykład obliviona. No niech sobie ten oblivion
na max detalach nawet wymaga kompa ze star treka, ALE!! Jeśli już ustawimy wszystkie detale
na LOW, to gra wygląda OBRZYDLIWIE!! GORZEJ NIŻ STARY MORROWIND!!! na low detalach gra jest
paskudniejsza niż gry z poczatku naszego wieku, a ma wciąz wyzśze wymagania niż 100x lepiej
wyglądające starsze gry. CZEMU JA SIE PYTAM???


No jak czemu? Po co firma ma niepotrzebnie tracić czas na optymalizację kodu gry, jak na rynek "co chwila" wchodzą karty następnych generacji lub modele "GOLD/GT/ TD/ITD.. ITP.. ;). A gracz to gracz- chce zawsze wszystko top quality i max rozdzielczość. Więc kupi. I tak to się kręci. Perpetuum Mobile- jedno napędza drugie ;) Chociaż chlubne wyjątki się zdarzają, np. Konwersja z konsoli "Powrót Króla"- świetnie wyglądała i tak samo chodziła. Jak widać-jak się chce, to się potrafi.Gra może wyglądać bardzo dobrze i nie przyprawiać nas wymaganiami o atak serca i pustoszenie portfela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 17:44, Filip92 napisał:

> OCZYWIŚCIE ŻE PRZESADZAJĄ! A dlaczego?? Powiem, przykład obliviona. No niech sobie ten
oblivion
> na max detalach nawet wymaga kompa ze star treka, ALE!! Jeśli już ustawimy wszystkie detale

> na LOW, to gra wygląda OBRZYDLIWIE!! GORZEJ NIŻ STARY MORROWIND!!! na low detalach gra
jest
> paskudniejsza niż gry z poczatku naszego wieku, a ma wciąz wyzśze wymagania niż 100x lepiej

> wyglądające starsze gry. CZEMU JA SIE PYTAM???
>
Tu prawda ale zauwaz że niektóre gry np; jak POP TSOTT, POP WW czy POP T2T jakie ma małe wymagania
jak na dzisiaj a jaka fizyka gry i grafika. Czy farcry, Albo nawet taki Toca rce Driver 3 ma
przepiękną grfe na moim słbym kompie chodzi fajnie 512 DDR2, Athlon 2500+, Geforce 5200 128mb

Słaby komputer ty chyba żartujesz AMD Athlon XP 1,25 Ghz 256 mb DDR GeForce4 Mx (Nie dość że nie obsługuje pixel shaderów to jeszcze jest kiepska i kosztuje na allegro w dobrym stanie z 80 - 100zł) no i jeszcze windows w którym można poznać po działaniu że z każdą chwilą idzie mu coraz gorzej i jeszcze chwila i w ogóle trzeba będzie wykonać reinstalkę systemu i stracić prawie wszystkie dane. I co słaby komputer masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 20:00, Dark SMG napisał:

>
> > No to podaj linka jakiegoś.
>
> http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.benchmark.pl/artykuly/rewolucja/strona-1.html

Oo tak dokładnie to linka gdzieś zapodziałem ale o to mi chodziło :) tyle że tamten artykół
poleciał a ten chyba jest taki sam ale jeszcze sprawdze :)


To niestety żart pimaaprilisowy był - ale pokazuje jak bełkot oparty na pseudotechnicznym żargonie może się wydawać autentyczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 256 MB Ram i sie ciesze w tym roku musze se kupic z 768 MB Ram bede miał 1024 ale gierki te które lubie mi działają np "Fifa World Cup Germany 2006"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 09:29, ciusiek i luka napisał:

czy wiecie może jaka gra ma obecnie największe wymagania hardware??

Z już wydanych?
Stawiam na Ghost Recon Advanced Warfighter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować