• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Baksymilian

Watch Dogs - zapytanie

Pytanie

Witam jestem tu nowy mam jedno pytanko od pewnego czasu noszę się z zakupem tej gry jednak z tego co wyczytałem jest przeznaczona pod Windowsy x64. Niestety ja posiamam x86 i tutaj chciałbym zapytać czy ta gra w jakiś sposób mi pójdzie z tego co słyszałem że może być problem a nie chce wymieniać systemu tylko po to żeby zagrać w jedną grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 03.08.2014 o 15:45, Baksymilian napisał:

Witam jestem tu nowy mam jedno pytanko od pewnego czasu noszę się z zakupem tej gry jednak
z tego co wyczytałem jest przeznaczona pod Windowsy x64. Niestety ja posiamam x86 i tutaj
chciałbym zapytać czy ta gra w jakiś sposób mi pójdzie z tego co słyszałem że może być
problem a nie chce wymieniać systemu tylko po to żeby zagrać w jedną grę :)


To nie pograsz, ostatnimi czasy coraz więcej gier po prostu nie będzie już działać na systemach 32-bitowych. Z bardzo praktycznych powodów - system 32-bitowy ma limit 4GB RAM''u (minus ok. 250 MB minus część pamięci GPU). Watch Dogs w max. detalach potrafi zeżreć 3GB pamięci na karcie i z 4-5 samego RAM-u. Ot, Ubisoftowi się nie opłaca wydawać wersji 32-bitowej choćby dlatego że musieliby blokować wyższe ustawienia graficzne.

To ta zła wiadomość - dobra jest taka że jeśli masz Win7/8 w wersji 32-bitowej to jeśli pożyczysz od kogoś płytę instalacyjną wersji 64-bitowej (taką samą wersję czyli jeśli masz Home Premium 32bit to potrzebujesz płyty z Home Premium 64bit itp) to pasuje do niej twój klucz cd. Więc nie musisz kupować nowego systemu choć bez reinstalacji się jednak nie obejdzie. Radzę jednak uważać na wymagania tego tytułu jeśli zdecydujesz się na zakup - on jest w zasadzie niegrywalny na czymkolwiek poniżej Core i3 4130 niezależnie od detali i posiadanej karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.08.2014 o 12:17, Baksymilian napisał:

Dzięki
tak pomyślalem a jakbym zainstalował na przenośnym dysku wersje Win 7 x64 to bym sobie
ułatwił zycie ?


Ani trochę - Windows nie jest zbyt "przenośny". Aka zainstalować sobie możesz ale i tak będzie działać tylko na komputerze na którym go zainstalowałeś, po przeniesieniu na inny wszystko wyleci w powietrze i się nie uruchomi. Za to na pewno odczujesz że będzie działać dużo wolniej i komp muli (chyba że ten dysk jest na FireWire/USB 3.0). IMHO najprościej jest więc po prostu zrobić pełną reinstalację, stracisz pewnie na tym z cały dzień ale cóż, gier które wymagają 64 bitów będzie tylko więcej i więcej, poprawia to też wydajność nowszych komputerów (bo możesz wsadzić więcej niż 4GB RAM i z tego skorzystać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mozesz tez zainstalowac 64 bitowy na innej partycj na dysku(czy nawet na drugim dysku), jezeli posiadasz.
W necie poradniki znajdziesz, a po instalacji masz wybor z ktorego systemu startowac, ze 32 bit nie przepadnie-jak dobrze zainstalujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Szukałem wątku stricte technicznego dla Watch Dogs ale takowego nie znalazłem dlatego pozwolę sobie napisać tutaj :)

Bez względu na ustawienia grafiki, gra na początku działa bardzo płynnie, natomiast po kilku minutowej przejażdżce autem po mieście gra zawiesza się na kilka sekund, po czym przez kolejną minutkę działa dobrze i następnie znów zawiecha.

Ten cykl trwa prze cały czas od momentu pierwszej zwiechy.

Na chwilę obecną formatowałem dysk, zainstalowałem świeżego windowsa (7 SP1 64bity) z najnowszymi aktualizacjami, zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej.
Problem niestety nie ustąpił.

Specyfikacja mojego kompa:

i5 4670K 4.3GHz
Asus GeForce GTX 970 4GB
12 GB RAM DDR3 1600MHz.
(Gra jest zainstalowana na dysku SSD)

Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2014 o 13:58, PtaQ15 napisał:

Witam.

Szukałem wątku stricte technicznego dla Watch Dogs ale takowego nie znalazłem dlatego
pozwolę sobie napisać tutaj :)

Bez względu na ustawienia grafiki, gra na początku działa bardzo płynnie, natomiast po
kilku minutowej przejażdżce autem po mieście gra zawiesza się na kilka sekund, po czym
przez kolejną minutkę działa dobrze i następnie znów zawiecha.

Ten cykl trwa prze cały czas od momentu pierwszej zwiechy.

Na chwilę obecną formatowałem dysk, zainstalowałem świeżego windowsa (7 SP1 64bity) z
najnowszymi aktualizacjami, zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Problem niestety nie ustąpił.

Specyfikacja mojego kompa:

i5 4670K 4.3GHz
Asus GeForce GTX 970 4GB
12 GB RAM DDR3 1600MHz.
(Gra jest zainstalowana na dysku SSD)

Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za pomoc :).



W grze jest słabo z optymalizacja jest to powszechny problem. Też próbowałem zmieniać ustawienia itp. ale to nic nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować