Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozmawiamy z twórcami Margonem, jednego z największych MMO w Polsce

18 postów w tym temacie

Spytalibyście sie kto ta reklamę robił. Bo jak bła na przystanku doczytałem sie, ze rekamują u siebie m.in. "mute", "Bany" "pixele", kilka przeglądarek (chyba, ze "firewfox" i "Chrome" to nazwy kolorów broni, czy coś nie znam się)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Materiał promocyjny? Przynajmniej na takowy wygląda. Mnie już chyba zawsze ta gra będzie się przede wszystkim kojarzyć ze spamem "jednopostowców" proszących o kody :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Materiał promocyjny? Przynajmniej na takowy wygląda. Mnie już chyba zawsze ta gra będzie
> się przede wszystkim kojarzyć ze spamem "jednopostowców" proszących o kody :D

Każdy tekst promocyjny jest wyraźnie oznaczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Margonem było naprawdę fajne. Teraz to lekki syf. Wszystko robi się dla "nowych" a o starych nikt nie chce pamiętać. Zmiany grafik na gorsze i bardziej świecące. Nowe przedmioty dla małych poziomów(kij z tym, że na 200+ taki np. mag nie ma prawie wcale itemów). Gierka się lekko zepsuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zmiany grafik na gorsze i bardziej świecące. Nowe

Bo zastąpili grafiki zerżnięte z RPG Makera na własne, to i styl lekko uległ zmianie. Choć moim zdaniem na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bo zastąpili grafiki zerżnięte z RPG Makera na własne, to i styl lekko uległ zmianie.
> Choć moim zdaniem na lepsze.
Gra była tworzona w RPG Makerze to i grafiki stamtąd pochodziły ;) Moim zdaniem były lepsze, ale cóż może sentyment odgrywa w tym główną rolę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to fajna gra lecz eventy schodzą na psy. Może i korzystam z tych przedmiotów za jajka ale ktoś potrafi wydać 20m na miecz i tarcze( zależy na jaką profesje) i kupią wszystkie przedmioty za jajka. W tym momencie ja z taką osobą nie mam szans bo na 80 taki mag ma 2k leka turowego. Dodatkowo loteria i wyzwania. Ktoś biega za herosem przez kupę czasu i zrobi sobie hero eq. A druga osoba wyda 200 zł na loterie, zdobędzie wyzwania i pozdobywa z nich przedmioty. W tym momencie ci gracze są na równi. Ucieczki w sumie są fajnie ale powinny być co 10 minut. Ja stoję głównie na goplanie i zaatakowałem wroga klanowego o ph. On uciekł i znów go złapałem. Lecz on przedłużał walke i znów uciekł :/ . Nie wspomnę już o błogosławieństwach legendarnych mniej ostatni ale bardziej dotyk jest chamski. Wchodzi przeciwnikowi 3 dotyki np i już wiadomo kto wygra walkę. Salem, lepsi ludzie uciekają od tej gry przez te przedmioty. Czy każdy kto nie ma kasy na sł musi być nikim? :/ powinieneś to przeanalizować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Margonem w chwili obecnej ma 8 lat." Na gram.pl i innych serwisach cały czas pojawiają się recenzję administracji. Akcja promocyjna, marketing i te sprawy... No takimi bzdurami trzeba jakoś zachęcić nowych. Może czas, aby ktoś z graczy margonem się wypowiedział i podał prawdziwą grę jaka się toczy? W margonem gram PONAD 5 lat. Spotykało mnie, moich znajomych, obcych dużo ciekawych sytuacji. "Niezmienna zgrana ekipa administracji" czy aby jest taka świetna? "Rzadko się zdarza, aby ktoś logował się do gry" nie muszą się logować, aby wspierać "znajomych". Każdy kto ma minimum 300 dni w margonem wie o kogo chodzi.
"Możliwe jest również prowadzenie wojen klanowych." Wojny to tylko słowa, dodajesz sobie do dyplomacji i masz możliwość nie nabijaniu listu gończego*. Nic poza tym nie zyskujesz. Żadnego złota, ani przedmiotów.
"Pracujemy również nad anglojęzyczną wersją gry, która cieszy się sporym powodzeniem i mamy nadzieję, że odniesie podobny sukces, co wersja polska." Ostatnio miałam zabawną sytuację z administracją. Prosiłam o pomoc, gdyż w wielu serwisach to właśnie administracja jest pierwszą strefą obrony przed prześladowaniem, nękaniem, obrazami etc. Odpisali mi, że nie mogą nic zrobić, bo muszę to zgłosić na policję, wtedy oni udostępnią dowody. Acha. A jak ktoś z international im to zgłosi, to co? Też ma iść na policję? Podejście "zgranej ekipy" jest zbyt prowincjonalne jak na porządne podejście to rynku zachodniego.
SUPPORT: "(...)Rzetelne opracowanie każdego z nich jest czasochłonne - a przy tak dużej ich ilości(...)" Do wszystkich nowych graczy apeluję: ZAWSZE piszcie prośbę, aby sprawa nie trafiła do "Semiron".
"ze wspaniałą społecznością graczy." ....Acha?
"ponieważ od samego początku administracja dyskutowała z graczami na forum, często dając im realny wpływ na rozwój i wprowadzanie zmian. " Dlatego właśnie istnieje dział DORG, gdzie służy on kryptopropozycjom, a w innych działach dostaje się kneble, ponieważ margonem jest "skończone i nie można nic proponować". Podaliście jednakże tutaj: "Margonem nigdy nie będzie skończone."
"Z pracowników, którzy są profesjonalistami w swoim fachu." czyt. Semiron.

W margonem leży PijaR. Każda akcja mająca na celu sprowadzenie nowych graczy, tylko dodaje dodatkowe przedmioty starym. Od dawna można zauważyć, że graczy ubywa, lub grają z przymusu wydanych pieniędzy. Za topkę zostajecie ukarani, nic z niej nie macie prócz wyzwisk, żadnych nagród, a na niskich poziomach musicie się ugadać z takimi ludźmi, że wstyd, ale aby cokolwiek osiągnąć.... Już nawet nie olewam żebrzących mało levelowych. Bo jak inaczej mogą coś osiągnąć?

Margonem 5 lat temu miało potencjał. Widać było, że administracja się troszczyła o swoich graczy, a miałeś wtedy jedynie 100-300 dni. Teraz? Lepiej milczeć i nic nie pisać, bo każde słowo może być użyte przeciwko Tobie.

Gra jest popularna. Ale czy polecę ją komukolwiek? Nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Z pracowników, którzy są profesjonalistami w swoim fachu."

No w tym momencie to już padłem ze śmiechu. Profesjonalistów? Semiron jest profesjonalistą? Może Ramonka nią jest? Pierwszy olewa zgłoszenia, nikt kto chce, aby jego zgłoszenie było potraktowane poważnie nie chce, aby on się zajmował sprawą, nie potrafi nawet podstawowych słów z języka polskiego napisać poprawnie ("kąto" zamiast "konto"). Druga osoba sama gra i przerobiła serwer na swój prywatny folwar - kogoś nie lubi ten kończy z banem za powody wyciągnięte z palca - zwykłe napisanie w profilu informacji, że coś się sprzeda wraz z załączeniem numeru GG nagle zaczyna podchodzić pod "sugerowanie sprzedaży za realne pieniądze".

Śmiech na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2014 o 18:20, trocz napisał:

Każdy tekst promocyjny jest wyraźnie oznaczony.

Nawet jeśli nie jest to odpłatna akcja promocyjna, to niestety sposób przeprowadzonej rozmowy mocno zalatuje reklamą. Tym bardziej, że to nie jest jedyny portal piszący ostatnio o tej grze, jak wspomniano w innym komentarzu tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle dni temu "wywiad" powstał a tu nawet nie ma ciekawych komentarzy. DLACZEGO? BO NIE WARTO. NIKOGO ona (gra) nie interesuje. Ta gra to jedna z najgorszych gierek w Polsce. Lepiej grać na kurniku z przypadkowymi osobami niż trafić pod "opiekę" tejże administracji.

Jeśli ktokolwiek próbuje w nią zagrać - nie warto. Stracicie czas i swoje pieniądze. Spróbujecie się sprzeciwic administracji w jej "zdaniu" a już jestes na czarnej liście i cokolwiek spowoduje wam blokadę konta.

Ty kogoś zgłaszasz - oczekujesz odpowiedzi miesiąc a potem sprawa przedawniona. Jak może być sprawa przedawniona bez odpowiedzi administracji? Chyba tylko z Twojej strony może być!

Każdy "jad" jak to SMG określał w wypowiedzi jest emocjonalną odpowiedzią na ich zachowanie. Bo przecież obiektywnie nic nie potrafią odebrać.

To, że Ci źle to TYLKO twoja wina. Nie ich.

NIE POLECAM TEJ GRY. Błagam, szkoda na nią swojego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na margonem.com zachodzi zjawisko dyskryminacji narodowości polskiej. Aby tylko polacy nie mogli grać w International (WSZYSTKIE kraje) polskie IP zostało poblokowane. Jakim sposobem można tam zagrać? Korzystając z zagranicznych IP tylko i wyłącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować