Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kojimy przepis na sukces - PS3 + pilot Wii

45 postów w tym temacie

heh wszystkie nowe urządzenia są na początku drogie - wystarczy troche poczekać aż stanieje i wtedy większość ludzi będzie mogła sobie na PS3 pozwolić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

Hideo Kojima, ojciec serii Metal Gear Solid, po raz kolejny wypowiedział się w temacie konsol następnej generacji. Chwalonemu wcześniej Wii dostało się za kiepską grafikę, a numerem jeden dla japońskiego twórcy pozostaje PlayStation 3.

Przeczytaj cały tekst "Kojimy przepis na sukces - PS3 + pilot Wii" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Japończyk stwierdza też, że wysoki koszt urządzenia jest złem koniecznym, ceną, jaką musimy zapłacić za technologiczny postęp i wyniesienie growej branży na zupełnie nowy poziom."

Pewnie ma rację, ale ciekawe z jakiej perspektywy (czytaj: pensji) patrzy. Z ceny PS3 sobie żartuję, ale jeśli naprawde napakowano tam dobrą techniologię, to przyznaje panu Kojima rację. Częściowo. Kto w Polsce jest za tym "złem koniecznym"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy za taką technologie warto tyle placic, Xbox pokazuje na te chwile TAKIE same możliwosci pod wzgledem generowanej grafiki.
MGSY to coświecej niż grafika :)
Jesli Hideo skupia się tylko na grafice i efektach to 4 MGS bedzie cichą porażka. Cichą bo bedzie wielkie halo a fani poczuja niedosyt. Jak przy Oblivionie choćby.
Jak to się dzieje ze efekciarskie Ps2 stoi na równi z slabiutkim ps1 (jesli chodzi o ilosc zabawy ktora moze dac nowa konsola) co więcej, sa ludzie stawiajacy mgs1 (ps1) ponad 2 i 3 (ps2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 12:35, jaruczek napisał:

heh wszystkie nowe urządzenia są na początku drogie - wystarczy troche poczekać aż stanieje
i wtedy większość ludzi będzie mogła sobie na PS3 pozwolić ;)

no niby masz race ale jeśli stanieją po powiedzmy miesiącu i każdy o tym wie to po co wydawać tą drogą wersje ??
jeśli i tak wyjdzie ta tania to im sie nie opłaca wydawać czegoś za 2000 zeta skoro i tak po miesiącu pod naporem małej poularności stanieje o 300 zeta ?? jak dla mnie to mogliby by wydać to za 200 dolarów mniej i od razu było by wporządku nikt by sie kłocił i itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko gdzie on widzi nowy poziom growej branży w PS3. Dzięki grafice która pdzej czy później spowszednieje lub nawet będzie przestarzała? Napędowi blu-Ray dzięki czemu będzie więcej filmów niż samej gry? Dzięki padowi który jest prawie kopią Dual Shocka (pomijając lekko "zerżnięty" wykrywacz wychylenia z Wii, a który raczej nie znajdzie zastosowania w sequelach, a które póki co stanowią 90% oferty startowej)? Już wiem! Nowy poziom to na pewno brak wibracji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie z Kojima...Wg mnie najlepsze byloby PS3 + kontroler do Wii + cena Wii :D.

Ale tak serio? To ja naprawde mysle ze przesadzili z cena PS3...Wychodzi na to, ze konsole kupia ludzie ktory zbierali kase (10zl na tydzien) od momentu kiedy wyszedl news "robia PS3!" i po prostu ludzie bogaci...Ja np. sobie PS3 nigdy nie kupie xP. Dlatego wole Wii...Ale tez dlatego, ze dzieki kontrolerowi do nowej konsoli Nintendo, gry beda mialy wieksza grywalnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ps3 bedzie sprzedawana PONIŻEJ kosztów produkcji, to znaczy tyle, że SONY placi jakieś 600zł abyś tylko zabrał konsole ze sklepu i kupował na nią gry.
Jesli konsola będzie tańsza o kolejne 200$ to skad Sony wezmie pieniadze na to aby doplacac graczom?
Musi wpierw coś zarobić a dopiero potem może dalej "inwestować" w graczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bylby zly pomysl... poniewaz ps3 pad jest taki jak ps2 wiec posiada lacznie 16 (4 guziki po prawej, 4 z tylu, 2 analogowe, 2 opcji, 4 wskazujace) i nie zapominajmy o analogach jako sterach. Zas kontroler Wii ile? 4? 6? Nie wyobrazam sobie takiego polaczenia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS3 to konsola taka sama jak Xbox360,pewnie w chwili premiery będzie kosztować 2 razy więcej (PS3 ponoć 2999zł) a cene Xboxa360 pewnie obniżą do 1499zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...wybaczycie skrót myślowy... - wybaczamy :P

PS3 + kontroler Wii = super hiper exstra konsola której cena trafi do rekordów Guinessa za najwyższą cenę konsoli xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 14:13, Havoc666 napisał:

To bylby zly pomysl... poniewaz ps3 pad jest taki jak ps2 wiec posiada lacznie 16 (4 guziki
po prawej, 4 z tylu, 2 analogowe, 2 opcji, 4 wskazujace) i nie zapominajmy o analogach jako
sterach. Zas kontroler Wii ile? 4? 6? Nie wyobrazam sobie takiego polaczenia :/


Patrzac na kontroler Wii to ma wiecej mzoliwosci niz 16 guzikow w padzie do ps2/ps3 i do tego rpzyneisie wiecej frajdy z grania ;P

ProChaos ps3 to rpzyszlosc na 4-5 lat :D:D:D nie mowiac o tym ,ze grafika suie duzo szybciej do przodu niz to mialo meijsce pdoczas panowania ps2 ,x1 ,gcn :D . Jakbys nie wiedzial wielu ludzi chce wreszcie grac bo efekciarstwo moimzdaniem szybciej nudzi .
Co do slow Kojimy no to musi bronic ps3 bo w koncu wydaje na nia gre ? Trudno aby bylo inaczej :P Jak jeszcze on by ja besztal to by tylko sobie odpedzil przyszlych nabywcow jego gry :-] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie zaczyna wnerwiac to narzekanie na cene. Ludzie zrozumcie wkoncu, ze jak nie chcecie super grafiki, kilku godzinnych filmikow itp. to se kupcie tanie PS2 i po sprawie. Zeby takie MGS 4 poszlo na kompie pewnie bedzie trzeba wydac tyle kasy na sama karte graficzsna. Sony itak duzo doplaca, a jak by zrobili słabszy sprzet z gorsza grafika to wszyscy by narzekali ze niczym sie nie rozni od PS2 i ze to gowno. PS2 tez mialo podobna cene i jakos ludzie kupowali. Polska to nie caly swiat. To nie wina Sony, ze w Polsce mamy mniej kasy niz Japonia. Takie jest zycie. Popatrzcie tez na inne kraje. Moze sony powinno sprzedawac PS3 za 1$ bo wtedy bedzie mogl sobie to kupic mieszkaniec Etiopi (nie obrazajac Etiopczykow bo ne wiem ile tam zarabiaja ;]). A co do Wii to napewno fajny pomysł z pilotem i osobiscie lubie Nintendo, ale ze słabą grafika nie wroze jej długiej przyszłosci. Wii wytrzyma na rynku napewno mniej niz PS3. Przypuszczam ze bedzie tak jak z gamecubem i PS2. Na PS2 nadal wychodza wielkie tytuly,a na kostke juz dlugi czas nic ciekawego. Wtedy mozna juz bedzie kupic tanie PS3 wiec jak komus sie nie spieszy to moze kupic najpierw Wii, a potem PS3. Nikt nie kaze wam kupowac konsoli w dniu premiery. Zrozumcie wkoncu ze nic nie jest za darmo, a sony itak wam doplaca do konsoli wiec powinniscie dziekowac.
PS. Sam tez nie kupie pewnie PS3, bo za drogie, ale takie jest zycie. Moze sobie zato kupie wkoncu PS2 i pogram w stare tytuly bez waszym zdaniem "niepotrzebnej super grafiki" i "dlugich filmow", ale nieobwiniam za to Sony ze PS3 jest drogie. LIFE IS BRUTAL i juz :)
PS2. Selv jak najlepsze jest dla ciebie MSG 1 to znaczy, ze grafika powinna byc nadal taka sama? Zrozum , ze super grafa nie wplywa na to ze poprostu tworcy nie potrafia wymyslic nic nowego i ciekawego. Tez bym chcial zeby pomysly na nowe gry rozwijaly sie tak szybko jak grafika, ale to niemozliwe. Na nowe pomysły trzeba dlugo czekac, ale to nieznaczy ze grafika tez ma sie rozwijac w takim tempie jak moze szybciej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 16:47, chwistek111 napisał:

PS2 tez mialo podobna cene i jakos ludzie kupowali. Polska to nie caly swiat.

Podobną? Raczej nie, już w jednym z tematów to pisałem, ale nie zaszkodzi jeszcze raz:)
Premiera PS2 w:
USA- 299$
UE -349€

Dnia 10.07.2006 o 16:47, chwistek111 napisał:

Wii wytrzyma na rynku napewno mniej niz PS3. Przypuszczam ze bedzie tak jak z gamecubem i PS2.
Na PS2 nadal wychodza wielkie tytuly,a na kostke juz dlugi czas nic ciekawego.

No i tu masz rację, choć zapewne nie o to Ci chodziło:]
PS2 choć jest najsłabszą konsolą obecnej generacji, sprzedaje się najlepiej i tak też będzie z Wii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 16:47, chwistek111 napisał:

Jak mnie zaczyna wnerwiac to narzekanie na cene. Ludzie zrozumcie wkoncu, ze jak nie chcecie
super grafiki, kilku godzinnych filmikow itp. to se kupcie tanie PS2 i po sprawie. Zeby takie
MGS 4 poszlo na kompie pewnie bedzie trzeba wydac tyle kasy na sama karte graficzsna.


Ekhm... Kto tu mówi o kompie? Jak na razie to widzę głównie porównywanie PS 3 do Xboxa 360... Ale jak widać niektórzy myślą wicąż "O, jedzie po konsoli. To na pewno śmierdzacy PCtowiec z klapkami na oczach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować