Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Przez ostatnie trzy miesiące World of Warcraft stracił prawie milion subskrybentów

69 postów w tym temacie

WoW zabija sam siebie.Brawo blizzard.
Rok bez żadnego content patcha to wstyd dla mmo.
No ale środki na robienie kolejnych mountów i petów do item shopa jak najbardziej mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> WoW zabija sam siebie.Brawo blizzard.
> Rok bez żadnego content patcha to wstyd dla mmo.
> No ale środki na robienie kolejnych mountów i petów do item shopa jak najbardziej mają.

Nie uważasz chyba, że tak wielki gracz jak Blizzard posiada tylko jeden zespół pracujący nad wszystkim. Item Shopem zajmuje się odrębny dział. Tak Ja bym to widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Duża liczba subskrybentów przeniosła się wg mnie na Wildstara, który jest o niebo lepszy.
I który już wymiera, niegdyś pełne serwery się wyludniają, ludzie migrują na inne, bo nie mogą znaleźć gildii. Wildstar owszem ma lepsze mechaniki, ale to nie uratuje go przed wymarciem.

W przypadku subskrybentów WoWa - to normalne, jak nie ma żadnego nowego contentu to ludzie nie będą płacić za brak contentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu wielu graczy po prostu postanowiło zakończyć swoją przygodę z WoWem?

Spójrzmy prawdzie w oczy - ile lat można grać w ten sam tytuł wydając co miesiąc kilkanaście dolarów czy euro na abonament? Można mówić, że WoW to marka legendarna, pewien znak popkultury nawet... ale po prostu grać cały czas w to samo to niekiedy się to zwyczajnie nudzi.

Inna sprawa to to, że może niektórzy pomyśleli tak - "zrobię sobie przerwę, poczekam do wyjścia dodatku, kupię i zacznę swoją grę na nowo". To też jest możliwe. Tak czy inaczej raczej jeszcze wiele wody w rzece upłynie zanim w WoWie liczba subskrybentów spadnie kolosalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 15:52, MBi napisał:

Nie uważasz chyba, że tak wielki gracz jak Blizzard posiada tylko jeden zespół pracujący
nad wszystkim. Item Shopem zajmuje się odrębny dział. Tak Ja bym to widział.

Tak , ale Blizzard o wiele więcej uwagi poświęca temu żeby jak najwięcej wydoić z graczy za pomocą item shopu niż tworzeniu nowego contentu dla graczy opłacających nadal abonament . Przez ponad rok nie było nic nowego , a nowy dodatek także zapowiada się niezbyt dobrze . No i w końcu najważniejsze .. Ile lat można grać w tę samą grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość graczy dała sobie spokój jakiś czas temu, po to tylko by zajrzeć do gry gdy pojawi się coś nowego. Nic w tym zresztą dziwnego, szkoda tylko, że przyspieszona premiera nowego dodatku jest prawdopodobnie wymuszona taką sytuacją.

Warto zaznaczyć, że duża część z tych 800 tys to gracze z zachodu, w Chinach gra trzyma się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mi się tam dalej marzy Warcraft 4 albo jakiś porządny RPG :)

Dopiero po kolejnym dodatku do strcrafta są szanse na Warcrafta 4 z tego co pamiętam.

> . No i w końcu najważniejsze .. Ile lat można grać w tę samą grę?

Oj można byle byli ciągle ludzie do gry i to nie jacyś bufoni zadufani w sobie to można ciągle grać i się nie nudzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> I który już wymiera, niegdyś pełne serwery się wyludniają, ludzie migrują na inne, bo
> nie mogą znaleźć gildii. Wildstar owszem ma lepsze mechaniki, ale to nie uratuje go przed
> wymarciem.
>
> W przypadku subskrybentów WoWa - to normalne, jak nie ma żadnego nowego contentu to ludzie
> nie będą płacić za brak contentu.

Bla, bla, bla. Gram na Ascendancy i ludzi jest pełno. Faktem jest jednak, że za dużo serverów dodali w czasie launchu (8 dla samego EU) i ludzie są po prostu za bardzo rozproszeni (czyim pomysłem było stworzenie 3 serverów eng pve dla samego eu? >.<). Polecam nie czytać reddita/forów tylko cieszyć się z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A może po prostu wielu graczy po prostu postanowiło zakończyć swoją przygodę z WoWem?
>
> Spójrzmy prawdzie w oczy - ile lat można grać w ten sam tytuł wydając co miesiąc kilkanaście
> dolarów czy euro na abonament? Można mówić, że WoW to marka legendarna, pewien znak popkultury
> nawet... ale po prostu grać cały czas w to samo to niekiedy się to zwyczajnie nudzi.
>
> Inna sprawa to to, że może niektórzy pomyśleli tak - "zrobię sobie przerwę, poczekam
> do wyjścia dodatku, kupię i zacznę swoją grę na nowo". To też jest możliwe. Tak czy inaczej
> raczej jeszcze wiele wody w rzece upłynie zanim w WoWie liczba subskrybentów spadnie
> kolosalnie.


Raczej wątpie, nie raz każdy takie coś pisał i to sam powtórzę:

Do dodatku Lich Kinga suby leciał w górę ile się da, a wraz z kolejnym nowym dodatkiem te liczby zaczęły spadać. Przypadek ? Nie sądzę.
Każdy ponadprzeciętny fan WoW''a doskonale wie dlaczego ludzie odchodzą, i to nie z powodu jakiegoś tam powiedzenia sobie "a ... robię przerwę". We 3 rajdowych gildiach w których sobie siedzę to może 5% tego odłamu mówi że nie gra bo sobie za długo gra...

Drugi dowodzik ?
Prywatne serwery. Wystarczy sobie poszukać ile serwerów powstało na starszych dodatkach i są zapełniane cały czas (największy ich odłam to Lich King i TBC, później Cata bo była jeszcze w miarę do przyjęcia), od pory kiedy Panda weszła można łatwo zauważyć jak niektóre prywatne serwery dostały ładunek użytkowników online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego. Ile można męczyć SoO? Jedni grają dalej altami, kompletują achievmenty i inne duperelki, a inni, tak jak, ja po prostu nie grają czekając na premierę WoD. Nie ma co się rozpisywać i hejtować, to normalne, gra jest już stara (ale wciąż "jara") i traci na bieżąco graczy. Po premierze znów subskrypcja wzrośnie. WoW jeszcze długo pociągnie, ze 2,3 dodatki (które są planowane), nim spadnie do np. 1 miliona. Sam gram od Vanilla, w MoP grałem z przerwami, nie dziwie się ze ludziom gra się nudzi. Ale i tak ją uwielbiam i będę do niej wracał, bo ŻADNE inne mmo jak do tej pory nie wciągnęło mnie na dłużej niż 2 tygodnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę jeszcze mmo-champion :
Blizzard had their Q2 2014 earnings call today, announcing that WoW is down to 6.8 million subscribers. This is down 800k from the Q1 2014 call that listed WoW at 7.6 million subscribers.

- There are now over 1.5 million preorders for Warlords of Draenor.
- Hearthstone on the iPad has added millions of new users to Battle.Net.
- There have been over 20 million copies of Diablo III sold, counting both the base game and Reaper of Souls.
- There was a decline in subscribers quarter over quarter, which was disproportionately concentrated in the East and was similar to the seasonal decline experienced during the second quarter of 2012, prior to the launch of the most recent expansion later that year.


Blizz gdzie indziej traci, gdzie indziej znowu zyskuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie oznacza, że gra po prostu nie może się znudzić. Dodatkowo pamiętaj też o tym, że osoby które zaczynały grę od samego początku po prostu dorastały i po latach nie każdy jest w stanie wydawać tych kilkanaście złotych na abonament. Dodatkowo po prostu nie ma na to czasu tyle, ile miał rozpoczynając grę w chwili wyjścia gry na rynek.

Oczywiście - atrakcyjność dodatków i powstawanie prywatnych serwerów to jedno, ale z drugiej strony nie ma co gadać: grono użytkowników WoWa powoli się starzeje, a nowych graczy ciężko jest zachęcić do grania w coś wymagającego comiesięcznych płatności. Dlatego na serwerach gier MMO w formacie F2P jest tyle... osób niewychowanych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba kilkanaście euro :D Dwumiesięczna karta prepaid do koszt ok 80zł :)
Dokładnie, sam jestem taki starzejącym się graczem WoWa i czasu coraz mniej na gierkę :)
Przy okazji czytam właśnie fora o podobnym temacie i zaskakujące jest jak wiele osób wciąż gra, robiąc wiele rzeczy poza rajdowaniem i lvlowaniem altów w oczekiwaniu na kolejny expansion. Nie wiem czy dałbym radę, ostatnio jak grałem wylewolowałem kolejnego alta i zmęczyłem się, czekam na WoD :P
Nowych graczy ciężko wychwycić, próbują to zrobić darmowym lvl 90 :P, ale wątpię czy im się uda ( przecież trzeba zakupić BattleChest + resztę dodatków, chyba że mnie coś ominęło) A starzy, którzy chcieli pograć w inne mmo, z tego co czytam to wolą wrócić do WoW''a, odbiwszy się od WIldstar czy 2 lata temu od guild wars ( również to samo przeżyłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w moim przypadku to, co napisał Muradin, się sprawdziło.
Grałem od 2005 roku do połowy WotLK. Gra znudziła mi się tuż przed icecrown citadel. Grałem jeszcze trochę w Cataclysm i nie było tak źle. Ale po prostu gra się znudziła.

Wydaje mi się, że to i tak ogromny sukces, że utrzymała mnie przy sobie nieprzerwanie przez 4 lata. Żadnej innej grze się to nie udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować