Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Przez ostatnie trzy miesiące World of Warcraft stracił prawie milion subskrybentów

69 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2014 o 11:15, Tarasada napisał:

Przysiągłbym ze gdzieś czytałem że WoD ma być przed ostatni.


Ja słyszałem ze maja być jeszcze dwa. Problem w tym ze nie pamiętam czy licząc woda czy nie ;) podejrzewam że nie. Z dniem kiedy wow stanie się f2p ja przestaje grać w mmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2014 o 12:21, nVid napisał:

Ja słyszałem ze maja być jeszcze dwa. Problem w tym ze nie pamiętam czy licząc woda czy
nie ;) podejrzewam że nie. Z dniem kiedy wow stanie się f2p ja przestaje grać w mmo.

To dołącze do ciebie w tej abstynencji, bo nie zdzierże ludzi którzy przejdą z privów co niektórych oczywiśicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 23:48, NemoTheEight napisał:

To żaden "upadek MMO". Po prostu jest sporo gier F2P, albo jednorazowo płatnych przy kupnie i nikt nie chce już bulić w sumie sporej kasy co miesiąc.


Abonament to swojego rodzaju filtr, mało jest gier F2P z schrzanioną społecznością właśnie przez model biznesowy? Czy 9 EUR miesięcznie to dużo? To już kwestia dyskusyjna. Szczególnie za to co dostajemy w zamian.

''Nikt nie chce'' - kilka milionów się znajdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co dobre kiedyś się kończy, ale nie sądzę (jeśli Blizz nie podejmie innej decyzji), że w kolejnym dziesięcioleciu zabraknie graczy chętnych do zabawy w świecie Warcrafta. Gra jest żywym symbolem minionej epoki wielkich gier MMO i chwała mu za to.

Jak bardzo człowiek nie jest przywiązany do gry to w pewnym momencie i tak stwierdza, że to już czas. I've been there, I've done that.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2014 o 20:38, zawcia napisał:

Gra jest żywym symbolem minionej epoki wielkich gier MMO i chwała mu za to.


O tak. Żywym symbolem themeparku w grach MMO, który od wielu lat stoi w miejscu. :)
Wielka szkoda, że WoW był powodem (nieumyślnie) wielkiej stagnacji gier MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2014 o 23:21, Dandzialf napisał:

> Gra jest żywym symbolem minionej epoki wielkich gier MMO i chwała mu za to.

O tak. Żywym symbolem themeparku w grach MMO, który od wielu lat stoi w miejscu. :)
Wielka szkoda, że WoW był powodem (nieumyślnie) wielkiej stagnacji gier MMO.



Ludzie mogą marzyć o sandboxach, ale znakomita większość graczy nie potrafi się odnaleźć w grze jeśli nie ma jasno określonego celu i równie jasno określonych zasad. Stagnacja w MMO trwa do dziś i wygląda na to, że twórcy nie chcą odejść (i z komercyjnego punktu widzenia ciężko się im dziwić) od tych starych i do bólu oklepanych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2014 o 02:33, zawcia napisał:

Ludzie mogą marzyć o sandboxach, ale znakomita większość graczy nie potrafi się odnaleźć
w grze jeśli nie ma jasno określonego celu i równie jasno określonych zasad.


Dokładnie, sytuacje idealnie obrazuje szeroka gama tępych fantasy MMO (czyli większości) łącznie z WoW''em.

Dobrze, że jest EVE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2014 o 02:33, zawcia napisał:

Ludzie mogą marzyć o sandboxach, ale znakomita większość graczy nie potrafi się odnaleźć
w grze jeśli nie ma jasno określonego celu i równie jasno określonych zasad. Stagnacja
w MMO trwa do dziś i wygląda na to, że twórcy nie chcą odejść (i z komercyjnego punktu
widzenia ciężko się im dziwić) od tych starych i do bólu oklepanych rozwiązań.


Trzeba czekać na nowego Everquesta i mieć nadzieję, że wypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym stwierzdzić że w oficjalnym raporcie blizarda ta liczba około 600 ti zaokrąglanie tej liczby mimo iż powprawnie pod względem matematycznym jest niedopuszczalne i uwążąm również to za przekłamanie faktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować