Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Koniec z puszczaniem muzyki jako podkładu podczas streamu w Twitch?

20 postów w tym temacie

Spokojnie, już powstają alternatywy dla twitcha więc google się przejedzie jak im nagle 90% użytkowników ucieknie. Należy pamiętać, że przeniesienie się z twitcha na inny serwis jest łatwiejsze niż przeniesienie z youtube''a więc to tylko pozostaje streamerom zdecydować gdzie chcą siedzieć. Osobiście coś czuję, że za długo nie zagrzeją ławy na twitchu i skończy on tak jak own3d.tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczyna się pojawiać coraz więcej alternatyw dla Twitcha: mamy Azubu dla pro-graczy, mamy MotionCreds, które często jakością przebija Twitcha i też pojawiła się niedawno polska alternatywa GamingLive.tv... więc zawsze znajdzie się sposób, aby z Twitcha zrezygnować.

Jednak problem jest taki, że o ile w przypadkach streamerów prywatnych można powiedzieć "ok, zarabiasz na streamach wykorzystując muzykę innych podmiotów i tak być nie może" to ma coś na rzeczy, to wyciszanie streamów z wielkich eventów takich jak np. Dreamhack to już jest przesada, bo raczej mają oni wykupioną możliwość na puszczanie muzyki do własnych celów.

Już nie wspominając o tym, że Twitch sam sobie zadał poważne rany cięte na jednym z VODów, gdzie musieli wymutować jakieś 60% materiału z E3. Tak czy inaczej już w wielu miejscach wrze ;)

A jeszcze... co do przechowywania VODów - często jest tak, że kanały prowadzą także kanały na YT i tam właśnie wrzucają swoje najlepsze momenty czy też rozgrywki z danego dnia. Więc problemu z tym większego nie ma, oby tylko tam też nie odbyło się jedno wielkie wyciszane materiałów, co zdarzyć się może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za palanctwo... Gdyby Twitch byłby mi niezbędny puszczałbym same covery noname artystów których tysiące na YT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że niektóre gry wspierają właśnie Twitcha, na pewno CoH2 i Dota2 mają bardzo fajne ułatwienia dla streamerów, więc ciężko może być przerzucać się na inne platformy. Swoją drogą, pamiętacie sprawę pewnego fryzjera? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo i to może się skończyć, bo Google ma w planach wspieranie muzyki poprzez Google Music jako alternatywę dla Deezera, Spotify czy Soundcloud, a przy okazji będzie wymuszać podpisywanie umów przez mniejszych artystów.

Tak czy inaczej - ogólnie trzeba obserwować co będzie się działo w przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda tylko, że niektóre gry wspierają właśnie Twitcha, na pewno CoH2 i Dota2 mają bardzo
> fajne ułatwienia dla streamerów, więc ciężko może być przerzucać się na inne platformy.
> Swoją drogą, pamiętacie sprawę pewnego fryzjera? ;)
Nawet Valve się przejechało na wspaniałych pomysłach googli i twitcha kiedy ich własny stream doty został otagowany jako łamiący prawa autorskie należące do...Valve. Google na przykładzie YT pokazało, że nie ma pojęcia jak się używa praw autorskich i roszczeń, teraz rozprzestrzenia ten syf na inne swoje serwisy. Prawdopodobnie żeby je ubić i wypromowac swoje Youtube LIVE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dopóki można wejść na YouTube i normalnie posłuchać muzyki, to nie zauważę żadnych zmian.
> A z Twitcha nie korzystam, więc leję na to.
Dlatego zamiast YT do słuchania muzyki polecam grooveshark.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Googlerzy to banda kretynów, blokująca wszystkich, którzy nie mieszczą się w ich stereotypie i schemacie zarabiania (dla nich!) kasy. Ciekaw jestem ilu głupków znajdą, żeby wciskać im płatną muzykę. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pyskacze będą narzekać ale nic się nie zmieni bo od narzekania do działania daleka droga. A większości narzekających na nic więcej nie stać. Streamerzy zostaną tam gdzie są pieniądze, a widzowie będą tam gdzie są streamy. I będziemy mieć kolejny casus YouTube. Największy zostaje największym bo jest największym.

A tylko Google stać na utrzymywanie nierentownego działu kosząc konkurencję. To nie jest przypadek, że większość innych serwisów pada po kilku miesiącach jak zaczynają osiągać jakąś większą popularność. Bo nagle okazuje się, że chętnych na przyjmowanie pieniędzy jest więcej niż możliwości. I kończy się jak MotionCreeds nie wypłacając pieniędzy za 2-3 miesiące i nagłym zwinięciu zabawek.

Więc święte oburzenie na złego wujaszka Google jest śmieszne. Jasne, działają z gracją słonia w składzie porcelany, ale o ile ich metody nie są najlepsze, to już same powody są w 100% racjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym że tak będzie podejrzewał chyba każdy użytkownik twitcha ja z niego korzystam od 2 lat i jednego jestem pewny że ludzie przeniosą się na inną platformę mam tylko nadzieje że będzie na tyle dobra co twitch.Dobrze by było gdyby powstała nowa platforma z inicjatywy pracowników twitcha tak jak kiedyś sam twitch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Byli tacy co mówili, że przejęcie wyjdzie wszystkim na dobre. To dopiero dobre :D

Ta, ja od początku nawet komentowałem że pierwsze co to prawa do muzy będą.. i wczoraj taka informacja ;)

Ogólnie ja na Google mam wywalone totalnie, tylko z maila ich korzystam. Na reklamach i tak u mnie nie zarabiają więc niech se będą a ja już alternatywe dla swojego streamu znalazłem.

Streaming tkaich gier jak Fallout czy innych gdzie muzyka jest licencjonowana nagle staje się bezsensowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2014 o 17:24, MrMcMateusz napisał:

O tym że tak będzie podejrzewał chyba każdy użytkownik twitcha ja z niego korzystam od
2 lat i jednego jestem pewny że ludzie przeniosą się na inną platformę mam tylko nadzieje
że będzie na tyle dobra co twitch.Dobrze by było gdyby powstała nowa platforma z inicjatywy
pracowników twitcha tak jak kiedyś sam twitch


Tylko że kupno Twitcha nie oznacza że twórcy twitcha odchodzą. Takie zakupy nigdy takich zabiegów nie mają, częśc kasy dostali przelewem, inna czesc dostana, inna zamiast kasy dostali akcje oraz pewnie umowe ze beda na swoich stanowiskach przez kilka lat jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2014 o 13:03, Kettger napisał:

Googlerzy to banda kretynów, blokująca wszystkich, którzy nie mieszczą się w ich stereotypie
i schemacie zarabiania (dla nich!) kasy. Ciekaw jestem ilu głupków znajdą, żeby wciskać
im płatną muzykę. ;]


Ta ja jestem dobrym przykładem. Gdy uzbierało mi się 1 euro przez 2 lata! dostałem bana za nieprawidłowe klikniecia. I ktoś mi powie że oni tam myślą.. że ja niby oszukałem.. 1 euro przez 2 lata ?:D kurde to zrobiłem skok na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ta, ja od początku nawet komentowałem że pierwsze co to prawa do muzy będą.. i wczoraj
> taka informacja ;)
>
> Ogólnie ja na Google mam wywalone totalnie, tylko z maila ich korzystam. Na reklamach
> i tak u mnie nie zarabiają więc niech se będą a ja już alternatywe dla swojego streamu
> znalazłem.
>
> Streaming tkaich gier jak Fallout czy innych gdzie muzyka jest licencjonowana nagle staje
> się bezsensowny.
TheOddOne który technicznie pracuje dla Riotu otrzymał blokadę streama za muzykę, która leciała z loadera klienta League Legends. Ten system jest beznadziejny i niedopracowany, pomijając to że działa na absurdalnych zasadach. Jakiekolwiek streamowanie z dźwiękami innymi niż nas głos grozi blokadą. Nawet nie ryzykowałbym nucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2014 o 08:53, DeithWX napisał:

Osobiście coś czuję, że za długo nie zagrzeją ławy na twitchu i
skończy on tak jak own3d.tv

To zależy, YouTube na razie się dobrze trzyma, bo nie ma póki co innych aż tak popularnych alternatyw. Może z Twitchem będzie inaczej, o ile ludzie chętniej się przesiądą na inne strony. Tyle tylko, że jak podobna do Twitcha strona za bardzo urośnie, to znowu dobiorą się do tego te wielkie firmy muzyczne z żądaniami wprowadzenia takiego samego systemu. Najgorzej w sumie mają ci streamujący gry, które w swoim soundtracku mają zaczerpnięte wcześniej istniejące utwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie! np moja dziewczyna robi sobie streama z gier karaoke :) i widziowie widzą jak człapie ustami niczym ryba wyjęta z wody, bo muzyka została wyciszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować