Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Risen 3: Władcy Tytanów - recenzja

108 postów w tym temacie

Czyli, jak już mówiłeś wcześniej, mogło być gorzej ;)

Grę pewnie kupię, choć odczekam jakieś 6 miesięcy żeby trochę spatchowali i jak cena spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla fana gier piranii conajmniej dwa oczka w gore. Autor wymienil bledy, ktorych mozna sie bylo domyslic w dniu w ktorym gra zostala zapowiedziana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brak znaczących nowości
wszechobecny recykling


Te dwa minusy to jak dla mnie plusy, nie lubię jak zmieniają cokolwiek w dobrej grze a potem wychodzi z tego coś takiego jak DA 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 12:27, Tarasada napisał:

Te dwa minusy to jak dla mnie plusy, nie lubię jak zmieniają cokolwiek w dobrej grze
a potem wychodzi z tego coś takiego jak DA 2.

Jeśli lubisz grać po raz któryś z rzędu w to samo to może plusy . Co do gry oczywiście tylko dla fanów gier piranii i oni powinni być z tego zadowoleni więc można się było tego spodziewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem chyba jednym z nielicznych, którzy świetnie bawili się przy grze Risen 2 - tak więc podobne klimaty i różnorakie podobieństwa raczej mnie nie odstraszą :) Szkoda tylko tych miast.. przepraszam - osad. Chętnie wrócę do znanych karczm, ale spodziewałem się czegoś więcej. Recenzja zachęciła mnie jeszcze bardziej do kupna - niezła fabuła, eksploracja, zadania poboczne, muzyka i klimat; jestem w niebie :3
Kurcze, skoro Risen 2 był dla mnie objawieniem.. to boję się myśleć jak rozpłynę się przy Władcach Tytanów :'')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I teraz nie wiem,czy kupować,gdyż potwierdzają się wszelkie obawy:
-więcej Risen 2 niż Risen
-walka rodem z Risen 2,czyli bardzo słaba
-znowu broń palna
-graficzny recykling
-zero nowości,ta sama gra od wielu,wielu lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 12:29, Morrdin napisał:

Jeśli lubisz grać po raz któryś z rzędu w to samo to może plusy . Co do gry oczywiście
tylko dla fanów gier piranii i oni powinni być z tego zadowoleni więc można się było
tego spodziewać

Dla mnie ważne by gra dawała mi radość z jej przechodzenia, a ta gra się na takową zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2014 o 12:55, Tarasada napisał:

Dla mnie ważne by gra dawała mi radość z jej przechodzenia, a ta gra się na takową zapowiada.


Na razie gra zapowiada się na kopię Risen 2,czyli zero radości,kilogram męki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2014 o 13:01, Tarasada napisał:

Zależy dla kogo.


Po prostu nie rozumiem mentalności graczy i ich oczekiwań co do gier:

co roku mamy kolejną odsłonę serii AC,gdzie Ubi ciągle wprowadza jakieś zmiany,nowości,choć sam szkielet rozgrywki (przynajmniej do tegorocznego Unity) pozostaje niezmieniony i co rok mamy narzekanie,że to odgrzewany kotlet,itp.
tymczasem PB tworzy po raz enty tę samą grę a sentyment graczy każe im mówić: Hura!,im więcej kotleta,tym lepiej,dawajcie nam to jak najszybciej!
żadnego spojrzenia z boku,chłodnym okiem,sam sentyment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 13:19, lis_23 napisał:

Po prostu nie rozumiem mentalności graczy i ich oczekiwań co do gier:
co roku mamy kolejną odsłonę serii AC,gdzie Ubi ciągle wprowadza jakieś zmiany,nowości,choć
sam szkielet rozgrywki (przynajmniej do tegorocznego Unity) pozostaje niezmieniony i
co rok mamy narzekanie,że to odgrzewany kotlet,itp.
tymczasem PB tworzy po raz enty tę samą grę a sentyment graczy każe im mówić: Hura!,im
więcej kotleta,tym lepiej,dawajcie nam to jak najszybciej!
żadnego spojrzenia z boku,chłodnym okiem,sam sentyment.

To nie sentyment, po prostu mimo dostawania tego samego nadal gra daje fun i klimacik którego taki AC może pozazdrościć grom Piranii, tak samo mimo że w G2 dostaliśmy więcej tego samego co w G1 to ludzie uważali tą grę za jeszcze lepszą niż pierwowzór. A tutaj dostajemy (zapewne) dosć dobrą fabułę, dużo większy świat niż ten co nawet był w G3 , powrót do magii i odejście od pirackich klimatów które Risenowi były jak kula u nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 13:23, Tarasada napisał:

To nie sentyment, po prostu mimo dostawania tego samego nadal gra daje fun i klimacik
którego taki AC może pozazdrościć grom Piranii,

Wiesz ja zdecydowanie np wolę AC i nigdy nie potrafiłem zrozumieć fenomenu gier piranii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 13:25, Morrdin napisał:

Wiesz ja zdecydowanie np wolę AC i nigdy nie potrafiłem zrozumieć fenomenu gier piranii
:)

Ja lubie obie serie ale gdybym miał wybierać wybrałbym zdecydowanie Risen''a albo Gothica. Pamiętam że z 9 lat temu przez gothica prawie spóźniłem się do szkoły (xD) a przy AC jakoś tak nie miałem takiego ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie dyskutować o gustach bo to śmieszne.
W trójkę nie zagram bo Risen 2 był dla mnie crapem jakich mało (przy jedynce spędziłem tyle czasu co przy G1) a to widać to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2014 o 13:19, lis_23 napisał:

co roku mamy kolejną odsłonę serii AC,gdzie Ubi ciągle wprowadza jakieś zmiany,nowości,choć
sam szkielet rozgrywki (przynajmniej do tegorocznego Unity) pozostaje niezmieniony i
co rok mamy narzekanie,że to odgrzewany kotlet,itp.


Bo po pierwsze ich gry wychodza co roku?
A po drugie, nie wazne ile nowosci wprowadza, podstawa gry jest nudna i tyle.

Dnia 12.08.2014 o 13:19, lis_23 napisał:

tymczasem PB tworzy po raz enty tę samą grę a sentyment graczy każe im mówić: Hura!,im
więcej kotleta,tym lepiej,dawajcie nam to jak najszybciej!
żadnego spojrzenia z boku,chłodnym okiem,sam sentyment.


Po raz enty? 6 gier na przelomie 13 lat to raczej nie takie po raz enty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 13:23, Tarasada napisał:

To nie sentyment, po prostu mimo dostawania tego samego nadal gra daje fun i klimacik
którego taki AC może pozazdrościć grom Piranii, tak samo mimo że w G2 dostaliśmy więcej
tego samego co w G1 to ludzie uważali tą grę za jeszcze lepszą niż pierwowzór. A tutaj
dostajemy (zapewne) dosć dobrą fabułę, dużo większy świat niż ten co nawet był w G3 ,
powrót do magii i odejście od pirackich klimatów które Risenowi były jak kula u nogi.


Z recenzji wynika,że tego "odejścia od pirackich klimatów" raczej nie uświadczymy a jeśli już to w niewielkim stopniu,i to mnie,min. napawa niepokojem...poza tym,dla mnie, każda odsłona AC ma więcej klimatu,niż wszystkie Riseny razem wzięte,gdyż tam mamy ciągle inne metropolie,inne rejony świata,kulturę,itp.
TigerXP,nudny to jest Risen 2. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 13:32, TigerXP napisał:

Bo po pierwsze ich gry wychodza co roku?

Ale co roku wprowadzają spore zmiany . Porównaj choćby AC 3 i 4

Dnia 12.08.2014 o 13:32, TigerXP napisał:

A po drugie, nie wazne ile nowosci wprowadza, podstawa gry jest nudna i tyle.

Przy każdym asasynie spędzam zwykle ponad 35h . A w AC 4 tą "podstawą " gry jest pływanie statkami , bitwy morskie , oblężenia fortów , a tego nie nazwał bym nudnym :P

Dnia 12.08.2014 o 13:32, TigerXP napisał:

Po raz enty? 6 gier na przelomie 13 lat to raczej nie takie po raz enty.

Więc tak jeśli Ubisoft wyda co roku grę z tej samej serii ze sporymi zmianami w stosunku do ostatniej odsłony to jest źle . Jeśli Piranie co kilka lat wydają niemal tą samą grę z tymi samymi bugami to jest lepiej ? . Pokrętna logika nie powiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 13:32, lis_23 napisał:

Z recenzji wynika,że tego "odejścia od pirackich klimatów" raczej nie uświadczymy a jeśli
już to w niewielkim stopniu,i to mnie,min. napawa niepokojem...poza tym,dla mnie,
każda odsłona AC ma więcej klimatu,niż wszystkie Riseny razem wzięte,gdyż tam mamy ciągle
inne metropolie,inne rejony świata,kulturę,itp.
TigerXP,nudny to jest Risen 2. ;)

To że na początku gry

Spoiler

jesteśmy na statku

nie znaczy ze cała gra będzie w pirackich klimatach. Ac ma nowe metropolie i co z tego jak skradać nauczył się dopiero w Unity. Ale ok dla Ciebie lepszy jest AC (choć to inne gatunki growe, choć niektórzy uważają go za RPG''a :D) a dla MNIE lepszy jest Risen. Zakończmy temat bo nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować