Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Risen 3: Władcy Tytanów - recenzja

108 postów w tym temacie

>No to AC III to to samo co AC IV

Ja nigdy nie twierdziłem że jest inaczej ^^ Ba, uważam że od AC2 to jest ciągle odgrzewany kotlet, zwłaszcza jeśli chodzi o walkę.

Anyway, życzę smacznego dla tego kotleta przy którym sobie wmawiasz że nie ma piratów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ja nigdy nie twierdziłem że jest inaczej ^^ Ba, uważam że od AC2 to jest ciągle odgrzewany

Dnia 12.08.2014 o 16:54, Sanders-sama napisał:

kotlet, zwłaszcza jeśli chodzi o walkę.

No to o co chodzi? Skoro według Ciebie jedno i drugie to schabowy?

Dnia 12.08.2014 o 16:54, Sanders-sama napisał:

Anyway, życzę smacznego dla tego kotleta przy którym sobie wmawiasz że nie ma piratów
;)

Dziękuje, lubie schabowe najlepiej z buraczkami i ziemniaczkami w koperkiem ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 16:58, Tarasada napisał:

No to o co chodzi? Skoro według Ciebie jedno i drugie to schabowy?


O to że Risen 2 i 3 jest o piratach, mimo tego że upierasz się inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci tak . Mimo że Asasyny wychodzą co rok to zmiany między poszczególnymi częściami są większe niż w przypadku gier piranii które wychodzą raz na kilka lat . A i poziom ich wykonania jest zdecydowanie lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po Risen 2 i AC: Black Flag robi mi się niedobrze na samą myśl o klimatach pirackich. Nigdy nie byłem tego fanem, a teraz już mam dość do końca życia. Szkoda, że Pirana tak uwzięła się na piratów i tak daleko odpłynęła od klimatów gothicowych. Może kiedyś zagram, ale jak mocno stanieje. Ot, z nudów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem odrobinę zdegustowany. Jako fan gier Piranii kupię i zagram, ale mimo wszystko z każdą ich grą mój wskaźnik tolerancji i wzgląd na sentymenty drastycznie maleje. Nosz kurr..... od kiedy recenzenci trąbią o słabych animacjach? Od Gothic 2? (w pierwszym Gothicu, jako debiucie można było na to przymknąć oko). Ciągle i ciągle to samo, ta sama gestykulacja, ta sama żenująca mimika, komiczne skoki, itd. Już pisałem kiedyś, że animatorzy muszą być spokrewnieni z szefostwem, albo bliżej skumplowani, bo innego wytłumaczenia na to, że nadal "pracują" i odwalają fuszerę w szeregach Piranii nie znajduję. Krok w tył, żeby zrobić krok w to samo miejsce, czyli frakcje znowu w liczbie trzech (bo cztery to już awykonalne zadanie), miasta mikroskopijne, ludzi mało... Tak jak w recenzji napisano - te gry ratuje tylko specyficzny klimat, przegenialne wykonanie terenu i znośna muzyka. Niestety pracownicy odpowiedzialni za całą resztę systematycznie ciągną cały zespół razem z ich dorobkiem w dół i w dół. Kiedyś wydawało mi się, że to studio sięgnie gwiazd, ale po premierze Gothica 3 coś w nich pękło i od tamtej pory tłuką bezlitośnie rzemieślnicze mini-kopie Gothica 2 z drobnymi usprawnieniami/zmianami, żeby było można cokolwiek zaprezentować nowatorskiego dziennikarzom i graczom. Nie widzę w tych grach żadnej pasji, żadnej kreatywności. Łudzę się, że to chwilowy kryzys i Piranie jeszcze złapią drugi oddech wydając killera zdolnego mierzyć się z serią TES, albo np. naszym Wiedźminem 3 tworzonym za prawdopodobnie dużo mniejsze pieniądze, ale moja wiara z każdym tytułem jest coraz słabsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 17:26, Vroo napisał:

Łudzę się, że to chwilowy kryzys i Piranie jeszcze złapią drugi oddech wydając killera
zdolnego mierzyć się z serią TES, albo np. naszym Wiedźminem 3 tworzonym za prawdopodobnie
dużo mniejsze pieniądze, ale moja wiara z każdym tytułem jest coraz słabsza.

Hahahahahahahha... ekhm..
Nie liczyłbym na to. Jakby miały być jakieś zmiany, to by dawno były. Zakład że ich następna gra będzie kolejną kalką Gothica..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie risen 1 jak i 2 to świetne gry, oglądałem różne gameplaye z trójki czy to z konsoli czy gdzieś tam skądś ktoś ma i wrażenia mam po samych gameplayach takie same jak po tych dwóch wcześniejszych częściach, nie mogę się doczekać kiedy zagram w tą gre, bo już widze, że będzie piękna :) klimacik, klimacik i jeszcze raz klimacik! W ogóle mi nie przeszkadza, że ta część ma jakieś błędy czy animacje takie jak poprzednie części, bo poprzednie części bardzo mi się podobały :) jak dla mnie to ciągle by mogły wychodzić takie gry, z taką grafiką, animacjami i bugami, jeżeli by miały mnie właśnie wciągać tak samo jak gothici czy riseny, bo niestety, ale gry które teraz wychodzą bardzo często włączam i gram te 5h po czym jak już je wyłącze, to więcej ich nie włączam, bo nie ma w nich nic ciekawego oprócz grafiki, która swoją drogą i tak jest lepsza na filmikach przed wyjściem gry niż jak już sama gra się pojawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 17:03, Morrdin napisał:

Odpowiem Ci tak . Mimo że Asasyny wychodzą co rok to zmiany między poszczególnymi częściami
są większe niż w przypadku gier piranii które wychodzą raz na kilka lat . A i poziom
ich wykonania jest zdecydowanie lepszy


To idz grac w assasyna i pisac o tym w odpowiednim temacie.
Bo polowa Twoich postow tutaj jest o tym, jaki to AC nie jest swietny, a gothic/risen blee.

Vroo

Łudzę się, że to chwilowy kryzys i Piranie jeszcze złapią drugi oddech wydając killera zdolnego mierzyć się z serią TES, albo np. naszym Wiedźminem 3 tworzonym za prawdopodobnie dużo mniejsze pieniądze, ale moja wiara z każdym tytułem jest coraz słabsza.

Kilera TES i Wieska? Piranie ponad 10 lat temu stworzyly cos czego do dzisiaj cala seria TES nie ma i nie zapowiada sie miec (o wiesku nie pisze bo Ci nawet sandboxa poki co nie zrobili) mianowicie otwarty swiat. I zrobili to majac nieporownywalnie mniejsze zaplecze finansowe niz Bethesda, czy chociazby Redzi.

Zreszta gracze to klamcy i placzki. Ci sami ludzie ktorzy w wielu tematach obnosza sie ze swoja dorosloscia, dajac na przyklad to ze dla nich grafika czy inne aspekty techniczne schodza na dalszy plan, wpadaja do tematow o pewnych grach i z usmiechem na ustach pokazuja paluchami na grafike/animacje.
Juz nie wspomne o tym ze nikt w tym temacie nie gram w nowego Risena, a niektorzy gotowi zabic za swoje racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2014 o 19:20, TigerXP napisał:

Kilera TES i Wieska? Piranie ponad 10 lat temu stworzyly cos czego do dzisiaj cala seria
TES nie ma i nie zapowiada sie miec (o wiesku nie pisze bo Ci nawet sandboxa poki co
nie zrobili) mianowicie otwarty swiat. I zrobili to majac nieporownywalnie mniejsze zaplecze
finansowe niz Bethesda, czy chociazby Redzi.

Zreszta gracze to klamcy i placzki. Ci sami ludzie ktorzy w wielu tematach obnosza sie
ze swoja dorosloscia, dajac na przyklad to ze dla nich grafika czy inne aspekty techniczne
schodza na dalszy plan, wpadaja do tematow o pewnych grach i z usmiechem na ustach pokazuja
paluchami na grafike/animacje.
Juz nie wspomne o tym ze nikt w tym temacie nie gram w nowego Risena, a niektorzy gotowi
zabic za swoje racje.



Za to niektórzy mają klapki na oczach i kupili by nawet puste pudełko byle pisało na nim "Gothic", albo widniało logo piranii. Trzeba minimum obiektywizmu, żeby dostrzec, że coś jest nie tak, w innym wypadku znajdą się i tacy, którzy będą się cieszyć, że gra jest zabugowana "bo przecież to tradycja serii!". Z resztą dyskusja chyba mija się z celem, skoro twierdzisz, że TESy nie mają otwartego świata. Wiedźmin 3 też nie będzie miał? Wg. Ciebie Risen 2 miał otwarty świat, a Wiedźmin 2 już nie? A czym się różnią wysepki kontra kilka połaci terenu? I wcale nie chodziło mi o grafikę (która z resztą jest bardzo dobra wg mnie), a o dziesiątki innych drobiazgów, ktore możnaby wymieniać i wymieniać. Misje przynieś/zabij, ciągle 3 obozy, mało npców, miasta zbudowane z 4 budynków, skopany system walki, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2014 o 19:37, Vroo napisał:

. Z resztą dyskusja chyba mija się z
celem, skoro twierdzisz, że TESy nie mają otwartego świata.


Oj widzisz, babol sie wkradl w moja wypowiedz. Zapomnialem dodac otwartego "zywego" swiata. No bo co jak co, ale ani TES, ani Wieski go nie posiadaja. A kto tego nie widzi ma klapki na oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2014 o 19:49, TigerXP napisał:

Oj widzisz, babol sie wkradl w moja wypowiedz. Zapomnialem dodac otwartego "zywego" swiata.
No bo co jak co, ale ani TES, ani Wieski go nie posiadaja. A kto tego nie widzi ma klapki
na oczach.


Nie wiem jaka wg Ciebie jest definicja "żywego" świata, ale dla mnie zaczyna się już wtedy, gdy postacie niezależne zaczynają zajmować się swoimi sprawami, posiadając swój cykl dzienny/nocny, co taki Skyrim (Oblivion może też, ale nie grałem w niego, bo odrzuca mnie jego "tekturowość") już posiadał. Wiedźmin 2 już może nie do końca, bo postacie ciągle tkwiły w tych samych miejscach, ale spontanicznie odpalane skryptowane dialogi, zwykle z dosadnym żartem podbiły moje serce ;) Zobaczymy jak to będzie wyglądało w Wiedźminie 3, ale filmik z Novigradu, który będzie pewnie większy niż wszystkie osady z Risena 2 i 3 razem wzięte robi niezłe wrażenie. Jak dla mnie Piranie rządziły 13 lat temu. Gothic 1 i 2 wyprzedzały swoją epokę (i zarazem są to dla mnie najlepsze gry wszechczasów), ale od trójki zaczął się dziwny okres stagnacji, rezygnowania z niektórych fajnych patentów i okrajania zamiast dodawania. Uważam się za fana Piranii i ich twórczości, ale myślę, że konstruktywna i w miarę obiektywna krytyka nikomu nie zaszkodzi, bo z pewnością ich gry mogłyby być jeszcze lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 19:20, TigerXP napisał:

Kilera TES i Wieska? Piranie ponad 10 lat temu stworzyly cos czego do dzisiaj cala seria

Woah, nawet nie wiedziałem, że produkcje Piranii i Beth stoją w jednym szeregu. To jak porównywać Dark Souls i Diablo. Co do TES to miało otwarty świat jeszcze zanim Piranie wyrobiły dowody osobiste ;)

Dnia 12.08.2014 o 19:20, TigerXP napisał:

TES nie ma i nie zapowiada sie miec (o wiesku nie pisze bo Ci nawet sandboxa poki co
nie zrobili) mianowicie otwarty swiat. I zrobili to majac nieporownywalnie mniejsze zaplecze
finansowe niz Bethesda, czy chociazby Redzi.

Ale też to "Zaplecze" odbiło się na jakości. Zresztą z większą kasą jedyne co im jako tako wyszło to zwiększenie ilości wielokątów: za to, Gothic''kowi 3, który był "godnym kontynuatorem serii" udało się coś na czym poległ nawet mega-niedorobiony Noc Kruka...zniechęcił mnie do serii. I to nie jest GSC zew swoim ekhm, rozwijanym XRay engine, to była zupełnie nowa technologia za znacznie większą kasę -a i tak to zrypali.

Dnia 12.08.2014 o 19:20, TigerXP napisał:

Zreszta gracze to klamcy i placzki. Ci sami ludzie ktorzy w wielu tematach obnosza sie
ze swoja dorosloscia, dajac na przyklad to ze dla nich grafika czy inne aspekty techniczne

O tak, odwracaj kota ogonem: gra może i nie jest najprzedniejszego sortu... ale przecież to nie chodzi o jakość tylko hipokryzję graczy:D

Dnia 12.08.2014 o 19:20, TigerXP napisał:

Juz nie wspomne o tym ze nikt w tym temacie nie gram w nowego Risena, a niektorzy gotowi
zabic za swoje racje.

Może dlatego, że dyskusja zeszła na tematy "o serii" i "o talencie twórców" a nie o samej grze? Zdaje się, że sam to zauważyłeś, wyżej.

Być może ty nie zdajesz sobie sprawy ale w przypadku Piranii sytuacja jest nawet gorsza niż w sprawie niesławnych Core i ich serii Tomb Raider. Choć pewne szczegóły są wspólne: zaczęli od mocnego uderzenia, latami mielili na tej samej technologii i drobnych modyfikacjach pomysłu strasząc ludzi kantami modeli, tandetnymi animacjami i teksturami na poziomie przedszkolnym; także oni mieli większy skok jakościowy pomiędzy dwoma częściami, ostatecznie wzięli się w garść i zainwestowali w nowy silnik..i o dziwo tym razem dali d*** na polu koncepcji gry. Ale Core nie jechali na jednej marce, działali też poza PC a ich tworom nie zarzucano, że ich kod to śmietnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 19:49, TigerXP napisał:

Oj widzisz, babol sie wkradl w moja wypowiedz. Zapomnialem dodac otwartego "zywego" swiata.
No bo co jak co, ale ani TES, ani Wieski go nie posiadaja. A kto tego nie widzi ma klapki
na oczach.

Nawet nie porównuj świata z TES: Skyrima do tego z któregokolwiek Risena . Kompletnie nie ta liga . W Skyrimie jest zdecydowanie bardziej ciekawy ,bardziej zróżnicowany i jednocześnie dużo więcej w nim magicznego klimatu . No i stanowi jedną krainę i nie jest rozbity na killka wysp jak to jest w przypadku Risena 3 . No i miasta . Mimo że i te nie są takiej wielkości jakiej mogły by być ale wciąz są sporo większe niż kilka domków na krzyż jak to jest w Risenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to zabrzmi trywialnie, ale naprawde szkoda mi czasu, ktorego ostatnio posiadam tak nieduzo, na dyskusje z wami. Napisalem i wiem swoje. Dziwie sie tylko ze wam nie szkoda czasu zasmiecac tematu, swoimi kosmicznymi teoriami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 19:37, Vroo napisał:

Z resztą dyskusja chyba mija się z
celem, skoro twierdzisz, że TESy nie mają otwartego świata. Wiedźmin 3 też nie będzie
miał? Wg. Ciebie Risen 2 miał otwarty świat, a Wiedźmin 2 już nie? A czym się różnią
wysepki kontra kilka połaci terenu?

Chyba chodziło mu o Gothic 3 gdzie świat rzeczywiście był w pełni otwarty tzn. bez ekranów ładnowania. A TESach? Loadingi widzimy przy wejściu do jaskiń, miast, domów.
Jeśli chodzi o brak postępowości w grach Piranii i poprawiania tych elementów, które zawsze kulały to też mnie to trochę wkurza, ale nie zamierzam się obrażać i z chęcią zagram w nowego Risena. Wystarczy spojrzeć jak rozwinęły się inne studia, chociażby nasz CD Projekt RED. A Piranie raz zrobią krok naprzód, później krok w tył i nadal są w tym samym miejscu. Chociaż może im to pasuje? Zawsze mówili, że lubią pracować w niewielkich zespołach a żeby tworzyć gry bardziej dopracowane musieliby liczbę pracowników z 30 podnieść przynajmniej do 60. Ja tam nie ukrywam, że lubię ich ze względu na sentyment do serii Gothic (w końcu stworzyli gry, które non-stop okupują 1 miejsce w moim prywatnym top - Gothic i Gothic II wraz z dodatkiem Noc Kruka, i do których cały czas powracam od 10 lat) i jestem w stanie przymknąć oko na pewne wady. Dla mnie właśnie takim killerem jak Gothic 13 lat temu może być Wiedźmin 3, gdzie każdy element prezentuje się wprost rewelacyjnie. Chociażby Novigrad tak wielk, pełen życiai i bogaty w szczegóły a dzisiaj Piranie nie są w stanie stworzyć nawet takiego miasta jak Khorinis z Gothic II...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu mam już dosyć tego samego,tych samych bugów,błędów,itp. oraz gadki o samoograniczaniu się,bo "tak lubią".
Gdyby "Wiedźmin 3" wyglądał i posiadał taką samą mechanikę jak jedynka,wszyscy by narzekali i psioczyli,ale PB wolno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A już miałem nadzieje że tym razem tego nie zepsują, ale najwyraźniej się
łudziłem. Dobrze ze wytrzymałem z zakupem gry.

Nie rozumiem czemu tak wszyscy bronią Risena. Mogę się założyć że gdyby to nie była Pirania pewnie ludzie jechali by po grze.
Mimo ze lubię gry Pirani to co ostatnimi czasy wyprawiają to jakieś żarty.
Żeby nie było ze wymyślam opisze po krotce co mi się nie podoba:
-Okrojenie systemu walki
-Pseudo miasta
-Kiepsko wykorzystane klimaty pirackie
-Zerowy balans poszczególnych rodzajów broni
-Animacje
-Gestykulacja i Mimika
-Atak Klonów
-Lenistwo twórców
-DLC chamsko wycięte z gry
Do tego dochodzi teraz recykling lokacji.

Możecie mnie teraz zjechać. Wszyscy uwielbimy serie Gothic, mimo wszystko nie powinniśmy udawać że nie widzimy wad ich gier. Risen to nie Gothic !
Jeżeli dalej nie będziemy dalej ignorować wszystkie błędy Pirani
to w kolejnych grach przestanie się cokolwiek zmieniać.

W każdym kolejnym AC sporo się zmienia. Przez to ze gra wychodzi co roku wszyscy jadą po grze (z czego większość nie grała w ogóle lub tylko w kilka części). Polecam porównać ACIII i ACIV (niech mi ktoś tylko powie że nie widzi różnicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 20:54, lis_23 napisał:

Ja po prostu mam już dosyć tego samego,tych samych bugów,błędów,itp. oraz gadki o samoograniczaniu
się,bo "tak lubią".


Oj... to chyba w nic obecnie nie grasz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować