Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gamescom 2014: Rise of the Tomb Raider pod koniec 2015 roku na wyłączność Xboksa!

71 postów w tym temacie

Tylko pogratulować SE. Na gre i tak nie czekałem ale bardzo chciałbym aby Square Enix wróciło do formy. Widać, Ci ludzie nie wiedzą co robić na rynku gier. Rozumiem jakby z PS4 się skumali - bo w tej chwili jest to wiodąca platforma. Myślę, że żadne pieniążki nie wynagrodzą Crystal Dynamics/SE utraty wizerunkowej oraz utraty fanów : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwila, to nie SE narzekało czasem wcześniej, że Tomb Raider nie spełnił oczekiwań finansowych i sprzedał się wg nich słabo? Widać pomyśleli logicznie i wydają grę jako exclusive na słabiej sprzedającą się platformę :v

Anyway, to biznes. Deal with it. Są inne gry na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy tak - Square Enix w tym momencie zagrało naprawdę ciekawie. Z tego co było słychać Wersja Ostateczna na PS4 sprzedała się naprawdę dobrze, a robienie z gry na siłę exclusive''a to chyba ostatnia rzecz, która tej grze by pomogła w sprzedaży.

O ile Quantum Break jest naprawdę dobrą kartą przetargową (bo gra Remedy zapowiada się naprawdę klimatycznie i wybornie) to nowa Lara, bez żadnych wcześniejszych gameplayów prezentuje się mizernie. Dlatego też czuję, że w następnym roku po E3 będziemy już ostatecznie wiedzieli jakie plany ma Square Enix względem platform, na których będzie gra wychodziła. Ostatecznie skończy sie na tym, że gra wyjdzie na PCty w późniejszym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chwila, to nie SE narzekało czasem wcześniej, że Tomb Raider nie spełnił oczekiwań finansowych
> i sprzedał się wg nich słabo? Widać pomyśleli logicznie i wydają grę jako exclusive na
> słabiej sprzedającą się platformę :v
>
> Anyway, to biznes. Deal with it. Są inne gry na rynku.

Dodatkowo mogli zobaczyć na inne studia ;) które już swoje exclusivy na PC przenoszą bo popłynęło na xbox one.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzmy tak - Square Enix w tym momencie zagrało naprawdę ciekawie. Z tego co było
> słychać Wersja Ostateczna na PS4 sprzedała się naprawdę dobrze, a robienie z gry na siłę
> exclusive''a to chyba ostatnia rzecz, która tej grze by pomogła w sprzedaży.
>
> O ile Quantum Break jest naprawdę dobrą kartą przetargową (bo gra Remedy zapowiada się
> naprawdę klimatycznie i wybornie) to nowa Lara, bez żadnych wcześniejszych gameplayów
> prezentuje się mizernie. Dlatego też czuję, że w następnym roku po E3 będziemy już ostatecznie
> wiedzieli jakie plany ma Square Enix względem platform, na których będzie gra wychodziła.
> Ostatecznie skończy sie na tym, że gra wyjdzie na PCty w późniejszym terminie.


Crystal Dynamics już potwierdziło, że to jest 100% exclusive - nie czasowy, nie konsolowy. Nowy Tomb Raider wyjdzie tylko i wyłącznie na Xbox One. Dla mnie jest to kompletnie kuriozalna decyzja ze strony SE.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że MS sfinansował większą część produkcji tej gry. No może nie jedyne. Drugą rzeczą są idiotyczne decyzje marketingowe, których ostatnimi czasy SE ma na pęczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 15:36, Muradin_07 napisał:

Powiedzmy tak - Square Enix w tym momencie zagrało naprawdę ciekawie. Z tego co było
słychać Wersja Ostateczna na PS4 sprzedała się naprawdę dobrze, a robienie z gry na siłę
exclusive''a to chyba ostatnia rzecz, która tej grze by pomogła w sprzedaży.

O ile Quantum Break jest naprawdę dobrą kartą przetargową (bo gra Remedy zapowiada się
naprawdę klimatycznie i wybornie) to nowa Lara, bez żadnych wcześniejszych gameplayów
prezentuje się mizernie. Dlatego też czuję, że w następnym roku po E3 będziemy już ostatecznie
wiedzieli jakie plany ma Square Enix względem platform, na których będzie gra wychodziła.
Ostatecznie skończy sie na tym, że gra wyjdzie na PCty w późniejszym terminie.


Krążą wieści, że nowy TR to tylko ex na okres świąteczny 2015, z czego bym się osobiście cieszył. Nienawidzę takich nowinek, w szczególności jak się zna przeszłość sprawy z właśnie Tomb Raiderem i wielkich bolączek SE z jego sprzedażą. Tak czy siak pewnie wyjdzie na PC i PS4 wystarczy tylko trochę poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 15:37, ZoDD napisał:

Jak to jest z exami na xbone to wiadomo.
Wychodzą na PC ;-)

Nie. Exy z xboxa raczej nie wychodzą na PC - patrz Forza. To oszukane exy, w których MS płaci za czasową wyłączności trafiają potem na inne platformy. TR należy na szczęście do tej drugiej kategorii, choć mam nadzieję, że smrodek za Crystal Dynamics i Square Enix będzie się ciągnął z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to tylko czasowy exclusive.. wczoraj przeszedłem pierwszą część ciesząc się że kontynuacja już zapowiedziana... a tu taki zonk :/

Zrobić z dobrej multiplatformowej gry ex-a na jedną platformę to straszny strzał w stopę [przez kolano] ze strony Square Enix i Crystal Dynamics..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 15:39, Kafar napisał:

Dodatkowo mogli zobaczyć na inne studia ;) które już swoje exclusivy na PC przenoszą
bo popłynęło na xbox one.


MS musiał im zapłacić tyle, że księgowi będą zadowoleni. Poza tym to exclusiv, więc MS będzie promować tę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z tego nie wysuwał wniosków teraz żadnych. Dlaczego? Głównie dlatego, że było nie raz tak, że wcześniej zapowiadane gry jako exclusive na XBoxa były potem jednak wydawane na inne platformy, w tym na PC. Nawet to, że przed premierą takiego Ghost Recon: Future Soldier Ubisoft zarzekał się, że nie wydadzą grę na PC to i tak ją wydali... fakt, gra wyglądała naprawdę dziwnie, ale wydali. I tak też będzie w przypadku zapewne Tomb Raidera, bo raczej jeśli tego nie zrobią to gra może sprzedać się po prostu nie tak, jak tego by oczekiwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 15:43, FallingStickman napisał:

Crystal Dynamics już potwierdziło, że to jest 100% exclusive - nie czasowy, nie konsolowy.
Nowy Tomb Raider wyjdzie tylko i wyłącznie na Xbox One. Dla mnie jest to kompletnie kuriozalna
decyzja ze strony SE.

http://www.dualshockers.com/2013/10/30/ryse-son-of-rome-will-not-be-ported-to-pc-down-the-line-will-not-have-a-demo-at-launch
http://www.craveonline.com/gaming/articles/556927-gamescom-2013-dead-rising-3-is-never-coming-to-ps4-or-pc

To z takich dwóch ostatnich przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować