Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gamescom 2014: Rise of the Tomb Raider pod koniec 2015 roku na wyłączność Xboksa!

71 postów w tym temacie

Zupełnie was nie rozumiem, najpierw narzekacie na MS, że nie ma żadnych exów, a jak już je ma, to ich wyzywacie jak tak można, że lepiej by zrobili, gdyby poszli do Sony. Tylko, że gdyby poszli, pisalibyście, że na xboxa nie ma żadnych ciekawych gier, że jest to słabsza konsola i nie opłaca się jej kupić i tak w kółko. To w końcu MS ma mieć na swojej konsoli jakieś exy i zachęcać czymś do kupna czy ma ich nie mieć? Po to są exy by zachęcać do kupna konsoli, a wy wszystko chcielibyście na playstation, bo sami macie tę konsolę. Wrzućcie trochę na luz, to że MS ma czasową ekskluzywność wyjdzie tylko na dobre, bo u Sony też coraz gorzej z exami, więc może i oni wezmą się do roboty. W końcu ile można wciskać ludziom kolejne Uncharted, God of War czy jak MS Halo i Gears of War?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 15:57, karolck93 napisał:

Zupełnie was nie rozumiem, najpierw narzekacie na MS, że nie ma żadnych exów, a jak już
je ma, to ich wyzywacie jak tak można, że lepiej by zrobili, gdyby poszli do Sony. Tylko,
że gdyby poszli, pisalibyście, że na xboxa nie ma żadnych ciekawych gier, że jest to
słabsza konsola i nie opłaca się jej kupić i tak w kółko. To w końcu MS ma mieć na swojej
konsoli jakieś exy i zachęcać czymś do kupna czy ma ich nie mieć? Po to są exy by zachęcać
do kupna konsoli, a wy wszystko chcielibyście na playstation, bo sami macie tę konsolę.
Wrzućcie trochę na luz, to że MS ma czasową ekskluzywność wyjdzie tylko na dobre, bo
u Sony też coraz gorzej z exami, więc może i oni wezmą się do roboty. W końcu ile można
wciskać ludziom kolejne Uncharted, God of War czy jak MS Halo i Gears of War?


Nie w tym rzecz. Niech sobie MS ma exclusivów od groma i niech wszystkie będą wspaniałe. Ale robienie exa, z kontynuacji gry, która ukazała się na większość innych platform, to jest raczej dziwna decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/cut
Tu chodzi o sam tytuł. To że MS miałby kolejnego DR, czy Ryse było by normalne ale zrobienie z Tomb Raidera exclusiva to przegięcie. Masz dla porównania jakby nagle zapowiedzieli że nastepne Halo będzie tylko na PS4 bo sony dało więcej wazeliny, a od tej pory seria AC będzie tylko na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D. Spokojnie, Ryse tez mial byc na wylacznosc, a skonczylo sie jak sie skonczylo. MSowym exclusivem to chyba tylko Forza zostanie, reszta trafi gdzie indziej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 16:06, Tomoya-kun napisał:

Masz dla porównania jakby nagle zapowiedzieli że nastepne Halo będzie tylko na PS4

Hahah chciałbym zobaczyć reakcję graczy na taką zapowiedź XD . Oj posypały by się flejmy na te złe Sony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zagrałem w TR i muszę powiedzieć, że -moim zdaniem - w porównaniu z serią Uncharted, czy Last of Us gra jest co najwyżej przeciętna. Nie wspomnę o trzęsącej się kamerze i niemożliwości wyłączenia bujania kamery przy ruchach głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest pewna drobna różnica między exclusive''ami od first-party (a nawet third-party) a nową częścią multiplatformowej serii, która nagle staje się exclusivem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że gdyby coś takiego stało się na rzecz Sony/Playstation to wszyscy by wygłaszali jaki to świetny ruch.
W trakcie konferencji przełączyłem się na inną stronę bo stronniczość komentujących redaktorów była aż niesmaczna. Ja rozumiem, że każdy lubuje się bardziej z Sony lub Microsoftem, ale są jakieś granice. Konferencja słaba, nudna i nieciekawa, bo pokazano gry, które wyjdą w ciągu 3-4 miesięcy, a jaki to MS zły bo wykupił Tomb Raidera. Litości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za chora decyzja. Po znakomitej (moim zdaniem) "jedynce", naturalnie chcę zagrać w "dwójkę", a tu coś takiego... Jeżeli deweloper pierwszą część wypuszcza na wszystkie platformy, następne również powinien. W tej sytuacji PC-owcy i gracze PS otrzymują środkowy palec od producenta. Powtórka z Gears of War - ludzie napalili się na drugą część, ale (znów) tylko posiadaczom Xboksa dano tę szansę. Totalny brak szacunku dla graczy i zmuszanie do kupna Xboksa. Ale przecież Alan Wake też miał być tylko na Xboksie, a wyszedł na PC... po dwóch latach wprawdzie, ale w niższej cenie i ze wszystkimi dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 16:13, Lukasz915 napisał:

Najlepsze jest to, że gdyby coś takiego stało się na rzecz Sony/Playstation to wszyscy
by wygłaszali jaki to świetny ruch.
W trakcie konferencji przełączyłem się na inną stronę bo stronniczość komentujących redaktorów
była aż niesmaczna. Ja rozumiem, że każdy lubuje się bardziej z Sony lub Microsoftem,
ale są jakieś granice. Konferencja słaba, nudna i nieciekawa, bo pokazano gry, które
wyjdą w ciągu 3-4 miesięcy, a jaki to MS zły bo wykupił Tomb Raidera. Litości

MS sobie sam narobił takiego czarnego PR przez uparcie decyzje tego typu ogłaszane praktycznie co jakaś ważna impreza. A w wypadku TR jest to już nie zła tylko tragiczna decyzja, zamiast zachęcić ludzi do kupowania xbona wzbudzili tylko gigantyczne oburzenie bo niezależnie jak na to patrzeć jest to kawał s...syństwa. Taka decyzja przszła by równie tragicznie gdyby sony to ogłosiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 16:06, Tomoya-kun napisał:

Masz dla porównania jakby nagle zapowiedzieli
że nastepne Halo będzie tylko na PS4 bo sony dało więcej wazeliny, a od tej pory seria
AC będzie tylko na PC.


Nie wiem jak można porównywać TR do Halo. Halo jest od zawsze exem Microsoftu i Xboxa (1 i 2 na PC), a TR nigdy nie był kojarzony z konkretną konsolą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 16:13, Lukasz915 napisał:

Najlepsze jest to, że gdyby coś takiego stało się na rzecz Sony/Playstation to wszyscy
by wygłaszali jaki to świetny ruch.
W trakcie konferencji przełączyłem się na inną stronę bo stronniczość komentujących redaktorów
była aż niesmaczna. Ja rozumiem, że każdy lubuje się bardziej z Sony lub Microsoftem,
ale są jakieś granice. Konferencja słaba, nudna i nieciekawa, bo pokazano gry, które
wyjdą w ciągu 3-4 miesięcy, a jaki to MS zły bo wykupił Tomb Raidera. Litości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 16:18, Dandzialf napisał:

Nie wiem jak można porównywać TR do Halo. Halo jest od zawsze exem Microsoftu i Xboxa
(1 i 2 na PC), a TR nigdy nie był kojarzony z konkretną konsolą. :)

Aby stworzyć analogię jak to źle wygląda łatwiej jest odwołać się od exa który zmienił by platformę niż innej gry multiplatformowej która została by exem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 16:20, Tomoya-kun napisał:

Aby stworzyć analogię jak to źle wygląda łatwiej jest odwołać się od exa który zmienił
by platformę niż innej gry multiplatformowej która została by exem ;)


O mam... to tak jakby cała seria CoD nagle stałą się exem Nintendo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zagorzałym pecetowcem - nieważne czy Xbox czy PS, zrobienie exclusive''a z gry, w którą chcę zagrać, zirytuje mnie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Powtórka z Gears of War - ludzie napalili się na drugą część, ale
> (znów) tylko posiadaczom Xboksa dano tę szansę. Totalny brak szacunku dla graczy i zmuszanie
> do kupna Xboksa.

A jakie zadanie mają ekskluziwy, jak nie zachęcać do kupna? Poza tym żadna powtórka z rozgrywki, GoW był wydany jako ex na x360, z czasem PCF, zewnętrzne jeszcze wtedy studio, przeniosło grę na PC, dzięki czemu Epic Games za świetną robotę przyjęło ich pod swoje skrzydła, ale nie znaczyło to, że gra będzie wydawana już zawsze na PC. Epic Games robiło wszystkie części tylko na konsolę MS. MS ich wspierało finansowo, pomogli kiedy nie mieli kasy na kolejne projekty, więc dziwię się Twojej reakcji.
Tutaj faktycznie trochę dziwna sytuacja, jak już ktoś wcześniej mnie upomniał, bo poprzednia część wyszła równocześnie na każdą platformę i nie była exem, chociaż mi to nie przeszkadza, jak nie kupię xone, to znajdę inne świetne tytuły do ogrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować