Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gamescom 2014: Rise of the Tomb Raider pod koniec 2015 roku na wyłączność Xboksa!

71 postów w tym temacie

Ale powiem że spryciule pomyśleli: Idą święta, wychodzi TR to zrobimy czasowego exa i może uda nam się wyjśc na prostą a po 3 miesiącach wydamy na PC i PS 4. Ehhh Microsoft zamiast robić sobie z graczy sojuszników, co raz bardziej ich rozjusza.

Nek151 To czasówka, co pokazuje Ryse i Dead Rising 3.

Reyer Tak, a Ryse i DR 3 to tylko potwierdzają prawda? Szczególnie że gra od recenznetów zbierała oceny 8,5 i 9/10, faktycznie słabiak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba dokupic Xbox One. Nie mam zamiaru czekac az wyjdzie na ps4 czy pc. Swietny ruch zrobily cwaniaki xD robi sie co raz ciekawiej. Obok forzy horizon 2 i quantum break to trzeci tytul moim zdaniem ktory daje do myślenia jezeli chodzi o zakup tej konsoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wydawca, który zdazył "wsławić się" narzekaniem na to, że sprzedał 5 milionów kopii gry, a liczył na 7 teraz ogranicza się do jednej platformy (wiadomo, że czasowo, bo MS nie umie trzymac exów). Pogratulować :D.

No chyba, że prawa do TR ma Crystal Dynamics i robi z nimi, co chce, ale to tylko SE pogratulować tym bardziej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie czasowy ex, to spoko. Troszku bym się smucił jakby był perm. No, ale exy to każda konsola musi mieć by żyć, a gracze czym się jarać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniało, dlaczego nikt nie narzeka na Konami i Sony, że MGS 4 pojawił się tylko PS3? MGS 3 też chyba był tylko na PS2 przez długi czas, kiedy druga część była na xboxa, PC i PS2, a piątka znowu będzie multiplatformowa. Wtedy jakoś nikt nie narzekał i dalej nie narzeka, że czwarta część była i będzie zawsze tylko na PS3, a wszystkie inne pojawiły się u konkurencji. W MGS też ludzie nie poznają części historii, a to w tej serii jest przecież najważniejsze. Ja akurat miałem to szczęście i mam PS3 w domu, grę ograłem, ale chcę tylko pokazać, że Sony zrobiło to samo i też wykupiło ekskluzywność na pewien tytuł, przy okazji nikt się od studia nie odwrócił, a tylko zyskali fanów. Światem rządzi pieniądz, a nie żadne sentymenty. Tak było od zawsze i tak będzie dalej, a zdanie kilku/set tysięcy internautów nic nie znaczy dla nich, kiedy na tym i tak zyskają. Grę kupi prawie każdy posiadacz xone, do tego pieniądze od MS, a sam MS sprzeda więcej konsol.
Pewnie, że jest to nie fair w stosunku do graczy, którzy grali w część pierwszą, a nie kupią xboxa, ale tutaj chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tarasada
A co mnie obchodzi jakaś ocena recenzentów? Cod ghosts, watch dogs czy inne colonial marines też dostawały oceny jak za przełomowe gry, którymi nie były. TR pewnie i tak trafi na PC by dalej psuć markę ( http://i.picpar.com/Iiab.png - wiadomość brzmi "ex na czas przerwy wakacyjnej 2015"). Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby właśnie tak było. Właściwie gdyby tak było, to MS nie robi niczego nowego i niezwykłego w tym biznesie ;) Wyobraź sobie bundle ps4+Uncharted 4 na święta, MS zostałby zniszczony w najdogodniejszym okresie, muszą mieć coś co zmniejszyłoby potencjalne straty. To ma nawet sens, jeśli dana gra wychodzi w jednym czasie na obie konsole proporcje sprzedaży są z reguły mocno po stronie wersji na ps4, a tak do garnuszka dołożą też desperaci ;D Rozbicie premiery powinno w jakimś tam pozytywnym stopniu wpłynąć na sprzedaż wersji Xboxowej (czyli z korzyścią również dla Square), zaś nasyceni podobnymi klimatami właściciele konsol Sony (nowy i prawdopodobnie ostatni Uncharted, mniej więcej w tym samym czasie) nie powinni uschnąć przez te kilka miesięcy obsuwy. Gra mogłaby ukazać się na ps4 i PC w późniejszym terminie. I wilk syty i owce całe.

No bo nowe TR jako nietykalny exclusive na XO byłby chyba samobójstwem dla SE;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę niektórzy wierzą, że to będzie stała wyłączność? Ja się nie zdziwię, jak ta gra będzie exem dla X1 tylko przez miesiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Najlepsze jest to, że gdyby coś takiego stało się na rzecz Sony/Playstation to wszyscy
> by wygłaszali jaki to świetny ruch.
> W trakcie konferencji przełączyłem się na inną stronę bo stronniczość komentujących redaktorów
> była aż niesmaczna. Ja rozumiem, że każdy lubuje się bardziej z Sony lub Microsoftem,
> ale są jakieś granice. Konferencja słaba, nudna i nieciekawa, bo pokazano gry, które
> wyjdą w ciągu 3-4 miesięcy, a jaki to MS zły bo wykupił Tomb Raidera. Litości
gdyby to Sony zrobiło to odczucia byłyby takie same. chodzi o to, że Tomb Raider zawsze był muliplatformą, a teraz będzie exem. niesmaczne jest zachowanie SE, który pozbawił części fanów możliwości ogrania tej gry, a bez wątpienia Lara Croft ma mnóstwo fanów. nikt nie broni Microsoftowi robienia exów, wręcz przeciwnie. Im lepsze exy będzie miało MS, tym bardziej Sony weźmie się do roboty- tak, w drugą stronę to też działa, ale takie ruchy są, dla mnie, karygodne. tym bardziej, że to SE płakało jak to TR się źle sprzedał na 3 platformach (potem dołożyli jeszcze nextgeny), a teraz? myk! TR tylko dla jednej platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz fani PS4 piszą, że Tomb Raider to słaba gra. Ten teaser co Lara siedzi i rozmawia w pokoju, to poziom detali lepszy niż ma teaser Uncharted 4, wiec bładam, bez takiej hipokryzji. Tomb Raider ten ostatni był świetną grą. Grałem na X360 i kupiłem i na nową konsolę także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teaser?.. Żeś dowalił porównaniem ;D Nowy TR to najpewniej czasowy ex, MS nie wykupi tego, co sprzeda się łącznie na pozostałych platformach;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 17:48, Karfein napisał:

Naprawdę niektórzy wierzą, że to będzie stała wyłączność? Ja się nie zdziwię, jak ta
gra będzie exem dla X1 tylko przez miesiąc...


A co to zmienia? Reagować trzeba od razu, żeby dystrybutorzy nie pomyśli, że podobne praktyki mogą im ujść na dobre. Żaden czasowy exlusive nie jest pozytywną informacją dla klienta. Bez wzgędu czy chodzi o grę czy taką pierdołę jak dlc w pre-orderze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 17:34, karolck93 napisał:

Tak mi się przypomniało, dlaczego nikt nie narzeka na Konami i Sony, że MGS 4 pojawił
się tylko PS3? MGS 3 też chyba był tylko na PS2 przez długi czas, kiedy druga część była


Z prostego powodu. MGS zawsze był kojarzony z Sony i MGS dzięki sony jest tu gdzie jest. (dzięki Sony mam na myśli ich konsole) dlatego to zupełnie rózne tematy.

Jak pokazały exclusive M. każdy wczesniej czy póxniej ląduje na PC. Tym bardziej taki Tomb Raider który podobno sprzedał się środnio na 3 platformy ale i tak w liczbie takiej że teraz max może się wsprzedać w połowie albo nawet 1/3 tego co pierwsza część bo tyle mniej więcej jest xboxów u graczy. (biorąc pod uwagę że każdy by go zakupił a tak na pewno nie będzie;)

Ja osobiście czy to u S. czy M. gardze czasowymi exclusivami czy CZASOWĄ zawartością. Dla mnie najważniejsze są EXCLUSIVE z prawdziwego zdarzenia. Czyli wewnętrzne studia + wyłączność na jedną platformę. Bo jak coś pojawia się na PC to juz z ekskluzywnością nic nie ma wspólnego.

Nowy TR na pewno wyląduje na PS4 jak i PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 17:44, kodi24 napisał:

Oby właśnie tak było. Właściwie gdyby tak było, to MS nie robi niczego nowego i niezwykłego
w tym biznesie ;) Wyobraź sobie bundle ps4+Uncharted 4 na święta, MS zostałby zniszczony
w najdogodniejszym okresie, muszą mieć coś co zmniejszyłoby potencjalne straty.


Nie muszę sobie wyobrażać, taki bundle jest więcej niż pewny. :P Microsoft ma pieniądze, to nie pierwszy i nie ostatni tego typu "exclusive", akurat do tego Xbox zdążył mnie przyzwyczaić. Jestem pewien, że gra i tak wyjdzie na inne platformy (a wszystkie znaki i logiczne myślenie na to wskazują), więc ten news ani ziębi, ani grzeje. Czyżby kolejny Definitive Edition w 1080p i 60 fps? :D

Dnia 12.08.2014 o 17:44, kodi24 napisał:

No bo nowe TR jako nietykalny exclusive na XO byłby chyba samobójstwem dla SE;


No ba. Tym bardziej, że to na PS poprzednia część się lepiej sprzedawała. http://cl.ly/X1HJ/Screen%20Shot%202014-08-12%20at%2010.09.02%20AM.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Square faworyzuje maszynkę MS celem uniknięcia dysproporcji w sprzedaży na poszczególnych platformach. Rozkłada inwestycję w czasie dla zwiększenia bazy klientów na tej słabiej sprzedającej się (teoretycznie);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 17:51, ekwador15 napisał:

Teraz fani PS4 piszą, że Tomb Raider to słaba gra. Ten teaser co Lara siedzi i rozmawia
w pokoju, to poziom detali lepszy niż ma teaser Uncharted 4, wiec bładam, bez takiej
hipokryzji. Tomb Raider ten ostatni był świetną grą. Grałem na X360 i kupiłem i na nową
konsolę także.

Teaser nowego Tomb Raidera był przygotowany przez SE Visual Works, czyli był prerenderowany.
Anyway, tak, IMO poprzedni TR był słaby, z dość prostej przyczyny - dysonansu między tym, co Lara robi w cutscenkach a tym, co robi w gameplay''u. I choć Uncharted cierpi na podobną chorobę, to jednak seria Sony nie ma "poważnej" fabuły i nie sili się na ambitną historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować