Zaloguj się, aby obserwować  
Burszurasek

Wiedźmin - Pięć Tomów Sagi o losach Geralta [M]

488 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2007 o 10:15, Farmer Widomo napisał:

Uhh, ale dziwczyny też czytałby wiedźmina? Jakoś sobie tego nie wyobrażam :)
One to lubią książki typu : "Alicja Zerwała Kwiatek" , "Pamiętnik Królewny" . Ale na pewno
na świcie żyje chcociaż jedna dziewczyna ktora lubi Wiedźmina/Fantasy


Ja obecnie ucze się w liceum. Nie wiem jak dziewczyny w gimnazjum ale np moja koleżanka tez ubustwia wiedźmina. Nie traktujmy dziewczyny jak coś innego przecież wydaje mi się ze postać cirri to takie odzwierciedlenie buntu dziewczyn (no chyba moge nawet powiedzieć kobiet) w okresie dojrzewania. Twoje podejście wydaje mi się trochę dyskryminujące płeć piękną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dyskrymnuje nie mam nic do dziewczyn :) Tylko tak sobie mysle ze nie znajdzie sie zbyt wiele dziewczyn do czytania wiedźmina :)) Niktóre dziewczyny go lubią nie które nię . A poza tym A.Sapokowski ma też trochę wulgaryzmów w książkach :) . Mam nadzieje że nie myślisz żeby dawać książki z wulgrayzmami jako lekturę dla np. podstawówki :))
W Liceum to jeszcze rozumiem ale i tak wątpie by Roman wprowadził tą książek jako lekturę , chociaż szczerze bym chciał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 10:15, Farmer Widomo napisał:

Uhh, ale dziwczyny też czytałby wiedźmina?

Niesamowite wydarzenie, cud po prostu.

Dnia 26.06.2007 o 10:15, Farmer Widomo napisał:

Jakoś sobie tego nie wyobrażam :)

To masz bardzo kiepską wyobraźnię.

Dnia 26.06.2007 o 10:15, Farmer Widomo napisał:

One to lubią książki typu : "Alicja Zerwała Kwiatek" , "Pamiętnik Królewny" .

Niektóre na pewno, ale nie wszystkie.
>Ale na pewno

Dnia 26.06.2007 o 10:15, Farmer Widomo napisał:

na świcie żyje chcociaż jedna dziewczyna ktora lubi Wiedźmina/Fantasy

Myślę, że jednak ''trochę'' więcej.
To zaczyna nieco przypominać temat "Dziewczyny i gry"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 10:29, Farmer Widomo napisał:

Nie dyskrymnuje nie mam nic do dziewczyn :) Tylko tak sobie mysle ze nie znajdzie sie zbyt
wiele dziewczyn do czytania wiedźmina :)) Niktóre dziewczyny go lubią nie które nię . A poza
tym A.Sapokowski ma też trochę wulgaryzmów w książkach :) . Mam nadzieje że nie myślisz żeby
dawać książki z wulgrayzmami jako lekturę dla np. podstawówki :))
W Liceum to jeszcze rozumiem ale i tak wątpie by Roman wprowadził tą książek jako lekturę ,
chociaż szczerze bym chciał :)


No zgadzam się jesli wiedźmin miałby być lektura to raczej od liceum no i byśmy musieli poczekać na zmiane ministra. A szkoda bo jest to wspaniała opowieść nie ubarwiona niczym żadnymi cukereczkami jak np.latające jednorożce ze słonecznej doliny. Wiedźmin równiez przeciez łamie konwencje najpopularniejszych baśni i bajek polskich. Chociazby takie, pamiętacie opowiadanie "granica możliwośći" (o ile się nie myle jest ono w mieczy przeznaczenia). Występuje tam postać szewczyka Kozojed. Jest to szewczyk który podtruł smoka (nie kojarzy się wam to z czymś) i dalej chce go zapomoca trucizny ostatecznie zabić ale nie pozwalają mu na to zawodowi smokobójcy:

Jak go zabić? A zwyczajnie! - krzyknął nagle Kozojed.
- Nie ma co medytować, dajcie prędko jakiegoś zwierzaka. Napchamy go czymś trującym i podrzucimy gadu, niech sczeźnie.(..) Co tak patrzycie. Weźmy się do roboty, trzeba uradzić czym napchamy ścierwo, żeby gad skapiał, co rychlej. Musi to być, coś co jest strasznie jadowite, trujące albo zgniłe.- Aha - przemówił krasnalud, wciąż z usmiechem - Coś co jest jadowite, paskudne i śmierdzące. Wiesz co Kozojed? Wychodzi że to ty.
- Co ?
- Gówno. Zjeżdzaj stąd, cizopsuju, niech moje oczy na ciebie nie patrzą


Lub kiedy w patetycznym nastroju cnotliwy rycerz Ecyk rusza do walki i wygłasza przemowe

....kto znieważy honor, zniewazy i mnie, i krew jego lub moja popłynie na tą umęczoną ziemie. Bestai żąda pojedynku? Dobrze więc! Niecha herold otrąbi moje imię ! Niech zadecyduje sąd bogów! Za smokiem siła kłów i pazurów i piekielna złość a za mną...
( i teraz następuje mistrzowska puenta) - Co za krteyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... a ja chyba nie zgodzę się z ideą dodania "Wiedźmina" do spisu lektur szkolnych, nawet w Liceum. Z kilku powodów.

1. Uważam iż byłoby to niejako poniżenie wartości książki jaką jest "Wiedźmin". No bo co tu dużo mówić, szkolne lektury, ambitnymi dziełami nie są...

2. Gdzie podziałaby się ta indywidualność czytelników "Wiedźmina" gdyby każdy ją czytał? Zauważmy, że ludzie po przeczytaniu tejże książki patrzą na świat zupełnie inaczej niż przed zagłębieniem się w niej. I uważam, że zmieniają się na lepsze.

3. No i przyjemność czytania... możliwe, że wśród tego tłumu uczniów jest jeden, który wciągnąłby się w "Wiedźmina" i stał się lepszym po lekturze. Co on pomyślałby sobie, gdyby zauważył tę pozycję w spisie lektur szkolnych? Przeczytałby streszczenie, fragmenty, opracowanie albo w ogóle. Albo co gorsza obejrzałby tylko film... TFU!

"Wiedźmin" to nie jest książka dla wszystkich! To jest książka dla wybranych...

(A przynajmniej takie jest moje zdanie :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 21:26, Phil von Roden napisał:

Hmmm.... a ja chyba nie zgodzę się z ideą dodania "Wiedźmina" do spisu lektur szkolnych, nawet
w Liceum. Z kilku powodów.

1. Uważam iż byłoby to niejako poniżenie wartości książki jaką jest "Wiedźmin". No bo co tu
dużo mówić, szkolne lektury, ambitnymi dziełami nie są...


No to trzeba je zmienic na ambitne. ;]

Dnia 26.06.2007 o 21:26, Phil von Roden napisał:

2. Gdzie podziałaby się ta indywidualność czytelników "Wiedźmina" gdyby każdy ją czytał?


Mi się wydaje, że teraz jak ktoś w ogóle czyta ksiązki to jest dośc oryginalny, a przynajmniej z tego co widzę.

>Zauważmy, że ludzie po przeczytaniu tejże książki patrzą na świat zupełnie inaczej niż przed zagłębieniem

Dnia 26.06.2007 o 21:26, Phil von Roden napisał:

się w niej. I uważam, że zmieniają się na lepsze.


To czemu by to dobro jakim jest wg. Ciebie Wiedźmin zostawiac tylko dla wybranych? Lepiej podzielic się z innym, a noż znajdzie się osoba, która dołączy do fanów fantasy.

Dnia 26.06.2007 o 21:26, Phil von Roden napisał:

3. No i przyjemność czytania... możliwe, że wśród tego tłumu uczniów jest jeden, który wciągnąłby
się w "Wiedźmina" i stał się lepszym po lekturze.


A co znaczy lepszy? :) Ale wyłowiłaby się chociaż jedna osoba.

Dnia 26.06.2007 o 21:26, Phil von Roden napisał:

Co on pomyślałby sobie, gdyby zauważył tę pozycję w spisie lektur szkolnych? Przeczytałby >streszczenie,fragmenty, opracowanie albo w
ogóle. Albo co gorsza obejrzałby tylko film... TFU!


Niektórzy nie szanują książek i ich wartości, ale to już ich wybór. Właśnie pod tym względem uczniowie pokazaliby kto jest "wybrany", a kto nie. "Wybrany" będzie ten, który dobrze wybierze - przeczyta z chęcią całą książkę i zaczerpnie z niej tyle ile da radę. :)

Dnia 26.06.2007 o 21:26, Phil von Roden napisał:

"Wiedźmin" to nie jest książka dla wszystkich! To jest książka dla wybranych...


Patrz wyżej... Swoją drogą, to że przeczyta się Wiedźmina wcale nie czyni nikogo fajniejszym... Podobnie jak ze słuchaniem muzyki...

Dnia 26.06.2007 o 21:26, Phil von Roden napisał:

(A przynajmniej takie jest moje zdanie :P)


No spoko, tak mój kumpel myslał w podstawówce, żeby Władca nie był lekturą, bo wszyscy będa mogli przeczytac, jakby to jakiś skarb był co to go nikt nie może ukraśc... ;) Z drugiej strony trochę oryginalności nie zaszkodzi. :]

Co do przekleństw, to na przykład w "My, dzieci z dworca ZOO" jest ich mnóstwo, a to chyba jest lektura, przynajmniej my czytaliśmy w klasie. (II gim.) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludziska mam takie dość durne pytanko a mianowicie która książka o wiedźminie jest pierwsza, to znaczy od której wypadało by zacząć bo sobie wypożyczyłem
Krew Elfów
Czas Pogardy
Chrzest Ognia
Wieża Jaskółki
Pani Jeziora

I nie wiem czy czasem Miecz Przeznaczenia nie jest pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak a potem po Mieczu przeznaczenia jest Czas pogardy!! bardzo wszystko jest ciekawe i wlasnie tez dzisiaj mam zamiar sobie wypozyczyc!!!! wiecie takie przed grą mnie uczucie wzielo i tak sobie czytne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 11:08, Magwisienka napisał:

> tak a potem po Mieczu przeznaczenia jest Czas pogardy!!
Muszę Cię rozczarować - po Mieczu jest Krew Elfów ;)


Mi się wydaje że to była ironiia. A poza tym po Mieczu jest chyba Życzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no raczej :D

A kobitki też czytają a co ;) i grają też :P

Ale Wiedźmin jako lektura odpada, lektury się raczej kiepsko kojarzą :) Zreszta pan Sapkowski też jest dość kontowersyjna osobą, także myśle, że pan Minister Edukacji raczej nie wyraził by zgody :D

Zresztą poloniści średnio lubią fantastykę... Trza się namęczyć żeby ich przekonać :D
Miałam Wiedźmina na prezentacji maturalnej z polskiego i musiałam się troche postarać, aby nauczycielka była zadowolona :D ale dałam rade - max punktów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 11:12, Oloninho napisał:

Mi się wydaje że to była ironiia. A poza tym po Mieczu jest chyba Życzenie.

Heh, fani Wiedźmina kurczę :P Najpierw jest Ostatnie Życzenie, później Miecz, potem zaczyna się już saga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 11:15, Magwisienka napisał:

> Mi się wydaje że to była ironiia. A poza tym po Mieczu jest chyba Życzenie.
Heh, fani Wiedźmina kurczę :P Najpierw jest Ostatnie Życzenie, później Miecz, potem zaczyna
się już saga.

Racja. To powinien wiedzieć każdy. :P Po skończeniu sagi czytać OŻ i MP? Chyba, że przez przypadek. xD

Fff, fff. Coś barbarzyństwem zalatuje. xD Jak tak dalej pójdzie to jakiś fanatyk wpadnie i zacznie egzorcyzmy odprawiać. Skoro o egzorcyzmach mowa. Geralt jako egzorcysta się nie sprawdzi, za to Szarlej (Narrenturm) - jak najbardziej. :D

Przed premierą Witcher''a wypada sobie przypomnieć sagę...8my raz. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 11:08, Magwisienka napisał:

> tak a potem po Mieczu przeznaczenia jest Czas pogardy!!
Muszę Cię rozczarować - po Mieczu jest Krew Elfów ;)



Kurde Krew Elfów jest po Mieczu??
a ja mialem zludzenia ze Czas pogardy :D wiec bede musial zaczynac lektore od nowa i jakos sobie to poukladac a moze ktos odrazu napisze co jest w kolejnosci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie Życzenie
Miecz Przeznaczenia

i saga:
Krew Elfów
Czas Pogardy
Chrzest Ognia
Wieża Jaskółki
Pani Jeziora
Miłej lektury. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są 2 tomy opowiadań, które dobrze jest przeczytać przed sagą :) te tomy to:

Miecz Przeznaczenia
Ostatnie życzenie
(zbiory opowiadań, które można w sumie czytać nie pokolei bo fabuła się żadko łączy, poprostu sa to oddzielne opowiadania)

następinie jesta saga: (w takiej koeljności)

Krew Elfów
Czas Pogardy
Chrzest Ognia
Wieża Jaskółki
Pani Jeziora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są 2 tomy opowiadań, które dobrze jest przeczytać przed sagą :) te tomy to:

Miecz Przeznaczenia
Ostatnie życzenie
(zbiory opowiadań, które można w sumie czytać nie pokolei bo fabuła się żadko łączy, poprostu sa to oddzielne opowiadania)

następinie jesta saga: (w takiej koeljności)

Krew Elfów
Czas Pogardy
Chrzest Ognia
Wieża Jaskółki
Pani Jeziora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajnie, że jednak są ludzie którzy czytają. Większość moich znajomych jak usłyszą, że dużo czytam to patrzą jak na wariata. :P "Wooo, skończył szkołę i dalej czytaaaa". XD Ehh, z wiekiem się chyba głupieje. Przynajmniej taką tendencję niektórzy wykazują. :)

P.S. Pierwszy byłem. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować