Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gamescom 2014: zabawa w chowanego, czyli gameplay z Obcego: Izolacji

24 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2014 o 14:50, Tarasada napisał:

W końcu prawdziwa gra o obcym a nie "Alien Terminator"

Taa, Xeno łażący swobodnie po statku i robiący rozpierduchę jakby był Terminatorem to zaprawdę nie jest Alien Terminator :]
Skoro CA chciało oddać hołd filmowi Scotta, to wypada zauważyć, że tam to właśnie "Obcy" atakował z ukrycia.

BTW Bez słynnej sceny "prucia" jednego z członków załogi Alien byłby tylko kolejnym strachajłem scifi- ciekawe czy w grze też coś takiego ma miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wyobrażałem sobie, że tytułowy Obcy to zwierzak z wyczulonymi instynktami itp, nie ma oczu więc pewnie operuje zmysłami. Z jednej strony rozumiem twórców, gdyby zastosować się to takiej teorii to gra byłaby praktycznie niegrywalna, ginęlibyśmy pewnie co 5min. Obcemu więc nadano zwyczajnie ludzkie cechy. "Widzi" tyle ile ma przed sobą. Kiedy chowamy się w szafie to nie jest w stanie nas wytropić, rozejrzy się tu i tam, a następnie sobie pójdzie. Myślę, że jednak cała gra nie będzie tak wyglądać, to niezwykle trudne zadanie przedstawienie tej gry gdzie ofiarą jesteśmy my, nie ma karabinów czy pistoletów. Ciekawy jestem pierwszych recenzji Izolacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 15:12, zadymek napisał:

> W końcu prawdziwa gra o obcym a nie "Alien Terminator"
Taa, Xeno łażący swobodnie po statku i robiący rozpierduchę jakby był Terminatorem to
zaprawdę nie jest Alien Terminator :]
Skoro CA chciało oddać hołd filmowi Scotta, to wypada zauważyć, że tam to właśnie "Obcy"
atakował z ukrycia.

Źle to ująłem, chodziło mi o to że to alien jest eksterminowany. W sumie w filmie też jakby nie było alien robił pogrom na statku.

Dnia 15.08.2014 o 15:12, zadymek napisał:

BTW Bez słynnej sceny "prucia" jednego z członków załogi Alien byłby tylko kolejnym strachajłem
scifi- ciekawe czy w grze też coś takiego ma miejsce.

Może ujmą, w końcu chcą oddać hołd więc chyba wezmą to co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 15:15, Damianuss1 napisał:

Zawsze wyobrażałem sobie, że tytułowy Obcy to zwierzak z wyczulonymi instynktami itp,
nie ma oczu więc pewnie operuje zmysłami. Z jednej strony rozumiem twórców, gdyby zastosować

No właśnie ciekawa sprawa: z tymi oczami jest ten problem, że Xeno reaguje tutaj głównie na "widok" Ripley ;)

Dnia 15.08.2014 o 15:15, Damianuss1 napisał:

się to takiej teorii to gra byłaby praktycznie niegrywalna, ginęlibyśmy pewnie co 5min.

Bez przesady: Xeno coś tam majstruje ale nie szuka jednej konkretnej osoby, nie szuka pewnie nikogo, ot grasuje. Nie musi być aż tak zdeterminowany by wszystko wyrżnąć w pień. A może się boi albo jest zdezorientowany? Może usiłuje się wydostać i wrócić do roju? W końcu jest tam obcy.

Dnia 15.08.2014 o 15:15, Damianuss1 napisał:

Obcemu więc nadano zwyczajnie ludzkie cechy. "Widzi" tyle ile ma przed sobą. Kiedy chowamy
się w szafie to nie jest w stanie nas wytropić, rozejrzy się tu i tam, a następnie sobie
pójdzie.

Może jego uwagę zwraca tylko ruch jakiejś sylwetki i podchodzi by sprawdzić czy to ruchomy przedmiot czy jednak "fastfood" czy może mu się zdawało?

Dnia 15.08.2014 o 15:15, Damianuss1 napisał:

przedstawienie tej gry gdzie ofiarą jesteśmy my, nie ma karabinów czy pistoletów.

Jest flamer, na bank jest też w grze rewolwer.Choć jak znam życie wbrew kanonowi pozwolą utrupić bestię tylko z pomocą [znowu] wywalenia w próżnię:|

Dnia 15.08.2014 o 15:15, Damianuss1 napisał:

Ciekawy jestem pierwszych recenzji Izolacji.

Stawiam na kupiony entuzjazm i 9/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 15:21, Tarasada napisał:

Źle to ująłem, chodziło mi o to że to alien jest eksterminowany. W sumie w filmie też
jakby nie było alien robił pogrom na statku.

A czego się spodziewałeś po straciu Alien vs M41A1? Sam Xeno w filmach też się niczego innego nie spodziewał, bo nawet jak atakował frontalnie to z przewagą liczebną. Samotnie atakował wyłącznie z ukrycia. Alien od CA w tym względzie bardziej kojarzy się z Alien 3 -tam Xeno "grasował" i wyrzynał bezbronnych w pień- a nie pozostałymi.

Dnia 15.08.2014 o 15:21, Tarasada napisał:

Może ujmą, w końcu chcą oddać hołd więc chyba wezmą to co najlepsze.

No właśnie na razie wygląda, że im się filmy pomyliły bo poza otoczeniem wygląda to jak Alien 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 15:36, zadymek napisał:

> Źle to ująłem, chodziło mi o to że to alien jest eksterminowany. W sumie w filmie
też

Tak czy siak ta gra i tak będzie hitem w porównaniu z Colonial Marines i przynajmniej się troszkę wystasze przy tej grze ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 20:45, deamon-pl napisał:

hmm Xeno samotności myśliwy? ale z rojem głupszy? to raczej winna reżyserów preferowali
"akcje" zombi albo horror myśliwy.

Akcje zombi w Aliens? Kiedy? Gdy skoordynowana akcja stada dziesiątkuje marines w gnieździe, gdy grupa zakrada się wentylacją do hub-a, oskrzydla Ripley w gnieździe czy gdy tzw zwiad bojowy testuje siłę sentry turret''ów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro na statku są inni ludzie to czemu obcy ich nie "zapłoni"? Czy są to androidy?

Drugie co mi się nie podoba to to że obcy chodzi sobie swobodnie po korytarzach jak zwykły bot. Czeka na otwarcie drzwi i idzie dalej...Wydaje mi się że gdyby chodził po wentylacjach i bysmy go tylko słyszeli to było by to straszniejsze. Balibyśmy się że wyskoczy za nami czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Skoro na statku są inni ludzie to czemu obcy ich nie "zapłoni"? Czy są to androidy?

Może dlatego, że zwykły xenomorph (wojownik czy drone) nie ma takiej możliwości? Jedynie królowa składa jaja, z których wyłażą facehuggery, tutaj mamy do czynienia ze zwykłym dronem.

Ciężko wczuć się w klimat gry kiedy gość na okrągło ględzi, w dodatku niezbyt ciekawie. Na razie po tak krótkim fragmencie ciężko ocenić całość, ale nadal mi się podoba, najbardziej ze wszystkich tytułów w tym uniwersum od czasów AvP2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Na razie po tak krótkim fragmencie ciężko ocenić całość, ale nadal mi się podoba, najbardziej
> ze wszystkich tytułów w tym uniwersum od czasów AvP2.
? Jesteś pewny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ? Jesteś pewny?

Póki nie zagram to tak w sumie od AvP2 nie mogę sobie przypomnieć nic ciekawego, poza ostatnim AvP, który też nie był najlepszy (mimo, że niezły), a gorzej od Colonial Marines raczej nie będzie, chociaż może lepiej wstrzymać się z osądem do premiery. Trzeba pamiętać, że inaczej będzie się grać po ciemku w słuchawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 15:12, zadymek napisał:

Skoro CA chciało oddać hołd filmowi Scotta, to wypada zauważyć, że tam to właśnie "Obcy"
atakował z ukrycia.


No nie zawsze. Przypomnij sobie scenę, w której giną Lambert i Parker.
Owszem, Obcy się zakrada do pomieszczenia, ale gdy podchodzi do Lambert jest całkowicie widoczny dla Parkera, który się na Obcego rzuca. To nie był atak z ukrycia tylko jawne pokazanie siły obcego i tego jak paraliżuje ludzi strachem.
Co więcej, w A:I, Obcy też ma się poruszać w wentylacji. Ujęcia na gameplay''u pokazują go w korytarzach bo przecież trudno zaprezentować obcego inaczej szczególnie, gdy jest schowany : )

@ Afgncap

Obcy, który nie jest królową ma możliwość przekształcić swoje ofiary w jaja, z których wychodzą facehuggery.
Jest to tylko odrobinę czasochłonne no i pozbawia samego obcego pożywienia. Ale mimo wszytko, jest taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować