Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Edycja kolekcjonerska Wiedźmin 3: Dziki Gon na Xbox One z ekskluzywnymi dodatkami

223 postów w tym temacie

Dnia 16.08.2014 o 13:03, Henrar napisał:

Mówili to w kontekście zawartości w grze (czytaj: DLC) a nie zawartości edycji pudełkowych.


Bez znaczenia co Marcin Iwiński miał na myśli - ważne jak to zapamiętali odbiorcy komunikatu. Prawda jest taka, że Redzi padli ofiarą własnego wyidealizowanego wizerunku. Teraz każde odstępstwo od zasad, o których była mowa, jest traktowane niemal jak zdrada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 13:50, Vojtas napisał:

Bez znaczenia co Marcin Iwiński miał na myśli - ważne jak to zapamiętali odbiorcy komunikatu.
Prawda jest taka, że Redzi padli ofiarą własnego wyidealizowanego wizerunku. Teraz każde
odstępstwo od zasad, o których była mowa, jest traktowane niemal jak zdrada.

Mogli mówić to w kontekście zawartości w grze ale powiedzieli również, że każdego gracza traktują na równi, większa zawartość edycji kolekcjonerskiej XO to raczej nie jest równe traktowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 13:17, ZubenPL napisał:

Już tak nie przesadzaj każdy powód do wizyty w zatoce jest dobry :P

Yep. Złodziejowi do kradzieży wiele nie trzeba. Ja zobaczę jak się to rozwinie i może też anuluję EK, ale kraść? Kupię podstawkę, albo nie kupię nic.
P.S. Drobna rzecz, ale mnie łatwo wkurzyć. Arkham Knighta nie kupuję, bo dali Scarecrowe''a jako exclusive''a. Z wydawcami gier trzeba ostro Jak się popuszcza, bo "mimo wszystko fajna gra", to uznają, że gracze akceptują ich posunięcia i próbują dalej. A później dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To wypowiedź oparta o moje 10-letnie doświadczenie z CDP jako wydawcą, producentem gier
> oraz właścicielem GOG. Zazwyczaj nie było problemu, a jak się zdarzył, to potrafili mi
> to wynagrodzić.
No bo tak było. CDP zawsze byli ok, choćby z tym, że problemy z rejestracją W2 przed premierą naprawili jak najszybciej się dało i jeszcze koszulki dało, albo z wymianą popiersi. Tym bardziej to dziwi. Jakby zrobiło to Rocksteady, które zawsze daje exclusive''y do swoich gier, zresztą świetnie zrobionych (przynajmniej tych z Batka), EA, które leje na graczy i rok za rokiem zostaje najgorszą firmą w USA, albo Ubi, które chciwość na kasę z DLC maskuje tylko Edycjami ze Wszystkim wydawanymi po premierze, season passem i w sumie dobrymi pomysłami na gry, to bym zrozumiał. Ale CDP? Oni zawsze byli ok.
P.S. Choć "nie byłoby problemu" to złe określenie. Ci co rzadko są ok tracą na tym graczy. Komentarzy nie ma, bo to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 13:39, Henrar napisał:

Albo doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, co mówisz. Tak, jest taka opcja - patrz niżej.
Niedopowiedzenia są częścią PRu.


Miejmy nadzieję, że ten shitstorm to zamierzony efekt niedopowiedzeń PRowych :D

Dnia 16.08.2014 o 13:39, Henrar napisał:

Mieli, ale w wywiadzie mówili o ekskluzywnych DLC, przesunięciach premiery na inne platformy
i tym podobnych a nie zawartości fizycznej.

Zgoda, ale niesmak pozostał, choć jak dla mnie mogą iksboksiarzom nawet rzeźbę Geralta 1:1 zafundować w kolekcjonerce. Z użytkowo-ruchomymi elementami dla pań.
Szkoda tego wizerunku budowanego przez długi czas. To nierozważne, żeby pozwolić sobie na niedoprecyzowanie (celowe bądź nie), które nadwątliło opinię CDPR jako firmy "wyjątkowej" w branży gier.
W każdym razie - jest kwaśno :D Popatrzymy co z tego wyjdzie dalej (o ile wyjdzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja przy okazji nie mogę wyjśc z podziwu jak to możliwe, że na całym etapie planowania z Microsoftem itd., nikomu nie zapaliła się czerwona lampka, że może wyjśc fakap... A jeśli się zapaliła, to dlaczego podjęto taką decyzję a nie inną. Mimo wszystko jakoś nie chce mi się wierzyć, że poszło o samą kasę, choć może nie myślę logicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To miała być moja pierwsza kolekcjonerka Wiedźmińska, ale odkąd ją zamówiłem od czasu do czasu szastają mną wątpliwości, czy aby jednak nie dotrzymać tradycji i wziąć wersję zwykłą... Tą wiadomością tylko przekonują mnie do zmiany mojego zdania...
Znając życie może się jeszcze wiele zmienić, zwłaszcza po tym hejcie (zabawne jest, że na to jakoś potrafimy reagować, a na dupne DLC i okradanie nas już nie) dlatego na razie przytrzymam sobie jeszcze tą EK, ale jeśli nic się w tej sytuacji nie zmieni to anuluję PO i kupuję zwykłą.

PS: I tak pewnie nie miałbym gdzie tej figurki postawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 13:24, Dandzialf napisał:

10 lat w tej branży to strasznie dużo. Niestety komercja niszczy wszystko.


Całkowicie się z Tobą zgadzam. Po prostu miałem nadzieję, że trochę jeszcze zajmie tej firmie przejście na ciemną stronę Mocy. Swoją drogą chyba za bardzo oddalamy się od treści artykułu, więc jeśli nie masz nic przeciwko, to skończmy tę dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę po komentarzach na różnych forach, że ludzie w końcu zobaczyli że CDPRed to firma jak każda inna dla której liczy się kasa. Niestety w Polsce panuje kult (ciężko to inaczej nazwać) CDP red/Wiedźmina i jakakolwiek krytyka (zwłaszcza uzasadniona) jest odbierana jako hejt.. A prawda taka że jeśli MS czy Sony dobrze by posmarowali to i dodatkowe misja by się znalazła na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, CDRED zrobi wszystko, żeby ich gra dotarła do jak największej ilości mass. To też deal między MS a Redami to świetne dla nich posunięcie. Taki eks dla xboxa na starcie. To i musza być jakieś dodatki. Teraz oczywiście jest to niesprawiedliwe dla posiadaczy ek z innych platform. Przecież wszystkie edycje miały być jednakowe ? Takie coś raczej nie popsuję wizerunku REdów, ale zostało nadszarpnięte przez ich bezmyślną politykę marketingową. Myślę,że powinny polecieć łby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP nie pierwszy raz dali ciała, prasa zagraniczna wręcz śmiała się dzięki nim z Polskich gracz jak zaprezentowali grę na konsoli której nie ma u nas w kraju. Takie głupie błędy CDP ciągle robi. Widocznie może od kodowania i projektowania mają profesjonalistów ale jeżeli chodzi o marketing to dzieci z 3 klasy szkoły podstawowej.

I co wyżej to akurat nie jest powód do kradziezy. Myślę że jak kogoś to zawiodło na tyle by zmienić coś w zamówieniu to mozna z EK brać zwykłą edycję. Ja biorę EK z jednego powodu, mam EK W1 i 2. Inaczej gra to gra przejde i zapomne.

U mnie każda EK jest zamknięta a gadzetów nigdy nie używam więc tym bardziej nie chodzi tu o jakieś głupie karty (chociaż mapa była by świetna bo każdą mapę z gier daje w fotoramę. Więc płócienna by się ładniej prezentowała.

Niesmak jednak pozostał a po tłumaczeniach mam wrażenie że kolejna firma która traktuje graczy jak debili i że taką sciemę łykną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałem ogólnie sprawa rozchodzi się o "durne karty" i mapkę na płótnie. Fakt nie jest to co najmniej złote jajo ale chodzi o sam fakt zaistnienia takiej sytuacji - Xone ponad PC ([m] please!).

P.S. Aczkolwiek skoro już płacę 350 zł za EK na PC to chciałbym też to co ma XOne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 14:57, Henrar napisał:

Wersje konsolowe są 100 zł droższe.


Ta, właśnie sprawdziłem. Małe zaciemnienie umysłu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD Projekt sami sobie wyznaczyli wysokie standardy, te ich górnolotne wypowiedzi o dbaniu o graczy, braku ekskluzywnych rzeczy dla danej platformy czy sklepu. Miecz obosieczny, bo takie gadanie potem zobowiązuje ich do utrzymania się przy tym, inaczej reakcje są, jakie są. Nie jest to zresztą pierwszy raz, w końcu już przy dwójce np. Empik miał jakieś fizyczne dodatki, których nie było w innych sklepach. Oczywiście znajdą się i tacy, którzy będą ich bronić mimo tego, bo firma wyrobiła sobie już niezłą markę, a i hype na Wiedźmina 3 jest ogromny. CD Projekt zawsze chce pokazać, że są tym przysłowiowym słońcem, podczas gdy nieraz bywają motyką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 15:18, Arcling napisał:

CD Projekt sami sobie wyznaczyli wysokie standardy, te ich górnolotne wypowiedzi o dbaniu
o graczy, braku ekskluzywnych rzeczy dla danej platformy czy sklepu. Miecz obosieczny,
bo takie gadanie potem zobowiązuje ich do utrzymania się przy tym, inaczej reakcje są,
jakie są.


Aż chce się zacytować fragment o mieczu przeznaczenia ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 13:54, Aison napisał:

Mogli mówić to w kontekście zawartości w grze ale powiedzieli również, że każdego gracza
traktują na równi, większa zawartość edycji kolekcjonerskiej XO to raczej nie jest równe
traktowanie.


Zgadza się. Trzeba brać pod uwagę całość wizerunku. Druga sprawa jest taka, że odbiorcy tylko czasem są racjonalni - znacznie częściej kierują się emocjami, nie rozpatrują szczegółów. Dlatego PR musi nie tylko uważać na to, co mówi w danym momencie, ale też mieć plan długofalowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować